Autor Wątek: Gra o tron  (Przeczytany 8383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Gra o tron
« dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:53:10 pm »
Przeszperałem forum ale jakoś jeszcze nikt nie założył tematu o tym komiksie. Serial wciągnął, książki nie miałem okazji czytać, temu też komiks od razu mi się wydał ciekawą propozycją. Tym bardziej, iż Maltras ma promocję - 25 złotych w miękkiej okładce.




Jednakże po samplach umieszczonych w Internecie grafika wydawała się zbyt komputerowa, swego rodzaju "nienaturalna" będąc przyzwyczajonym do marvelowskich tytułów. A tu psikus. Dziś dorwałem wydanie tegoż to tytułu i od razu się zauroczyłem. Kreska na prawdę przypadła mi do gustu, choć patrząc na Cersei, Cathelyn czy Daenerys widać lekką inspirację Disneyowskimi księżniczkami :D Plusy komiksu na pierwszy rzut oka: odwzorowanie bohaterów wedle ich książkowych pierwowzorów, przyłożono się do szczegółów oraz tła w kadrach, są cycki, czuć smak świata fantasy, nieco cukierkowy, ale myślę, że fabuła zawarta w komiksie szybko zrównoważy atmosferę. ;)


Póki co komiks zdetronizował wszystkie tytuły z WKKM, za które chciałem się zabrać po sesji.

Offline Dembol_

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2013, 01:55:19 pm »
Planowałem się zabrać za ten komiks, ale nie pasuje mi cukierkowość świata. Zupełnie nie odpowiada to mojej wizji świata z powieści. Rysownik to dodatkowo tańszy klon J. Scott Campbella. Nie ma tego brudu, rozkładu i mroku, który zawsze kojarzyłem ze średniowieczem i z serią (a wzmocnił to tylko serial, który wg mnie świetnie oddaje świat książkowy). Wszyscy są piękni i młodzi, wyglądają jakby właśnie wyszli z salonu piękności, a wszystko jakby właśnie zostało postawione, uszyte, uprane itp. Czuć plastik w tym wszystkim. Bardziej to wygląda na komiks oparty na World of Warcraft, a nie GoT.

Offline turucorp

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2013, 02:14:38 pm »
Czuć plastik w tym wszystkim. Bardziej to wygląda na komiks oparty na World of Warcraft, a nie GoT.

Trudno sie z tym nie zgodzic. Bardzo kiepski skok na kase, czego kompletnie nie rozumiem, bo Martin zarobil naprawde konkretne pieniadze na ksiazkach i serialu i moglby w komiksie zrobic krok do przodu, dogadac sie z tworcami, ktorzy naprawde wiedza o co w komiksie chodzi, dac do zrealizowania opowiadania, ktore ida poza glownym cyklem GoT, a zamiast tego mamy walniete na szybciora, schematyczne grafiki, wsparte kiepskim kolorem i do sceniariusza, ktory dla czytelnikow ksiazek i widzow serialu nie wnosi kompletnie nic nowego.
Nie rozumiem takiego podejscia ze strony autora.

Offline Dembol_

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2013, 02:26:14 pm »
Dac do zrealizowania opowiadania, ktore ida poza glownym cyklem GoT,
To akurat zostało zrobione w Marvelu w dwóch seriach Hedge Knight (opowiadania o Dunku i Eggu). Też wyszło średnio, ale IMO graficznie jest odrobinę lepsze i czasem ociera się o to czego oczekuję.

Offline Dreadnought

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2013, 03:59:18 pm »
Tym bardziej, iż Maltras ma promocję - 25 złotych w miękkiej okładce.



Jest po 15zł w Krakowie w tej taniej książce na grodzkiej. Ale pożałowałem kasy  bo nie lubie  GoTa i kiedyś próbowałem to czytać w empiku i nie wciągneło mnie.
Ale dla fanów książki/serialu/gier za 15zł (komiks jest gruby!) pewnie warto brać.
Part man, part machine - all cybercommando.

Deg

  • Gość
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2013, 07:15:57 pm »

Jest po 15zł w Krakowie w tej taniej książce na grodzkiej. Ale pożałowałem kasy  bo nie lubie  GoTa i kiedyś próbowałem to czytać w empiku i nie wciągneło mnie.
Ale dla fanów książki/serialu/gier za 15zł (komiks jest gruby!) pewnie warto brać.
Czy ja wiem... książka świetna, serial bardzo dobry, gra już mnie nie wciągnęła, a komiks też kupiłem w Matrasie w promocji i po drugi tom sięgać nie zamierzam. Może i gruby, ale treści w nim niewiele, a rysunki jak dla mnie jakieś takie "cartoonowe" - jeśli już, to nie dla fana, a fanatyka GoT, bądź dla kogoś kto lubi taki styl (albo po prostu nie lubi czytać grubych książek :wink: ).
I jeszcze jedno: z tego co wiem, na razie zaadaptowano tylko pierwszy tom sagi Martina, zresztą chyba jeszcze nie do końca. Nie chcę być złym prorokiem, ale biorąc pod uwagę aktualne zaległości wobec cyklu powieściowego, a nawet serialu, mam wątpliwości co do ukazania się całej serii komiksowej w polskiej wersji (zakładając, że w oryginale będzie kontynuowana).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 10:32:47 pm wysłana przez Deg »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:34:02 am »
również swego czasu skorzystałem z promocji w Matrasie i komiks od tego czasu leży na półce. liczyłem na coś więcej niż tak naprawdę adaptacja serialu (książek nie znam). rzecz chyba albo dla zagorzałych fanów, albo dla tych, co ich książki nie interesują.

Offline pioma10

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2013, 08:38:28 am »
również swego czasu skorzystałem z promocji w Matrasie i komiks od tego czasu leży na półce. liczyłem na coś więcej niż tak naprawdę adaptacja serialu (książek nie znam). rzecz chyba albo dla zagorzałych fanów, albo dla tych, co ich książki nie interesują.

A to akurat jest adaptacja książki, a nie serialu.
24 amerykańskie zeszyty mają pokrywać się z treścią 1 tomu Pieśni lodu i ognia.

Offline death_bird

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:26:20 pm »
Wszyscy są piękni i młodzi,
Komiksu nie widziałem, zatem co do piękności nie wypowiadam się, natomiast jeśli wszyscy są młodzi, to jest to w takim razie ewidentne nawiązanie do książek. W serialu wszystkie postacie zostały postarzone (choć w różnym zakresie). Przykładowo książkowy Eddard był coś koło 30-stki, a Robb miał jakieś 16-ście Zatem pod tym względem może chodzić o nawiązanie do pierwowzoru literackiego.
 
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Dembol_

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 11:36:59 pm »
Nie czytaj tego 'piękni i młodzi' dosłownie. Chodziło mi o ogólne gładkie lica itp. rzeczy wiązane najczęściej z młodością.

Offline Dreadnought

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2013, 09:24:17 am »
Komiksu nie widziałem, zatem co do piękności nie wypowiadam się, natomiast jeśli wszyscy są młodzi, to jest to w takim razie ewidentne nawiązanie do książek. W serialu wszystkie postacie zostały postarzone (choć w różnym zakresie). Przykładowo książkowy Eddard był coś koło 30-stki, a Robb miał jakieś 16-ście Zatem pod tym względem może chodzić o nawiązanie do pierwowzoru literackiego.


Przez 10 książek nikt się nie zestarzał ! Chyba z 3 lata fabuła posunęła się do przodu  :lol: Także z 8 kolejnych jest potrzebnych conajmniej
The Neverending Story
Ale skoro ludzie chcą to ciągle kupować to przynajmniej statystyki czytelnictwa się dzięki GoT poprawiają :smile:
Co do rysunków w komiksie, o którym mowa to nie powiedziałbym, że były słabe. Były jasne po prostu, a bez przesady GoT to nie jest jakieś dark fantasy żeby strony musiały ociekały mrokiem (raczej seksem i intrygami ).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 11:12:17 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2013, 02:20:08 pm »
Co do rysunków w komiksie, o którym mowa to nie powiedziałbym, że były słabe. Były jasne po prostu, a bez przesady GoT to nie jest jakieś dark fantasy żeby strony musiały ociekały mrokiem (raczej seksem i intrygami ).
Az sobie sprawdzilem wszystkie posty.
"Cartoonowe", "pospieszne", "schematyczne", "plastikowe", jakos nie widze okreslenia "slabe"?
Grafika w tym komiksie jest po prostu przecietna, kompletnie nie zapada w pamiec i nie wnosi nic nowego do warstwy fabularnej.
Rownie dobrze mogloby jej nie byc, ale Martin sobie wymyslil, ze chce wersje komiksowa i zrobili, jak dla mnie, zrobienie tego w takiej formie jest bez sensu, ale coz, kasa czyni cuda.

Offline zielone_biurko

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2013, 02:30:56 pm »
kreska to połączenie Disneyowskiej ręki w klimatach World of Warcraft, mimo wszystko jestem ciekaw drugiego tomu Gry o Tron i to w sumie od niego zależy czy bym to ciągnął dalej.

Offline turucorp

Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2013, 02:45:04 pm »
kreska to połączenie Disneyowskiej ręki w klimatach World of Warcraft, mimo wszystko jestem ciekaw drugiego tomu Gry o Tron i to w sumie od niego zależy czy bym to ciągnął dalej.

A mozna wiedziec, co cie tak w nim ciekawi?
Bo troche nie ogarniam kupowania czegos co kiepsko dubluje to co juz pojawilo sie zarowno w ksiazce jak i serialu O_o

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Gra o tron
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2013, 05:39:39 pm »
jak mówiłem, książek nie znam, ale serial mnie absolutnie zachwycił. cenię sobie bardzo niebanalne rozwiązania fabularne - człowiek kompletnie nie wie, czego się spodziewać.

btw. jeśli mogę zajechać offtopem: na ile serial jest wierny książkom? i czy dużo wątków pomija? i czy trzyma się chronologii książek?

 

anything