Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury Marvela  (Przeczytany 212858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wukau

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2013, 02:00:52 am »
Jakby jeszcze komus chcialo sie zrobic taka strone tylko z DC  :biggrin:


Offline mr.castor

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:13:53 am »
Przyłączam się do prośby kolegi o listę DC
WKKM sprawiła że wróciłem po latach do komiksów i przeglądając różne wątki forum zdałem sobie sprawę jak wiele dobrych komiksów mam przed sobą. Takie listy w przypadku Marvela i DC pozwoliły by zacząć od tych najlepszych

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:23:56 am »
Pamiętam, że gdzieś na początku wątku WKKM (po restarcie) ktoś rzucił hasłem, że fajnie byłoby zrobić jej odpowiednik dla DC i zaproponował zawartość. Było tam sporo tytułów. Trzeba tylko odszukać tamtego posta :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 09:34:53 am wysłana przez Jaxx »

Offline wilk_stepowy

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:51:31 am »


Cytat: nayroth Odpowiedź #1411 dnia:[/size] Styczeń 25, 2013, 11:53:37[/color]


Cytat: Bartzzz87 w Styczeń 24, 2013, 07:11:54[/size]Na razie nie ma informacji co będzie wydane po 60 tomie, chodza pogloski, ze podobna kolekcja komiksów DC, co nie dziwi mnie w ogóle.

Jeśli kolekcja DC by ruszyła i wyglądała mniej więcej tak ją sobie wyobrażam, to brałbym w ciemno a może nawet podwójnie jak fragsel 1-15 DKR, Azyl Arkham, Rok Pierwszy, Long Halloween 1-2,Hush 1-2, The Cult, Year100, Alan Moore Stories(Killing Joke, Whatever happened...),The Man Who Laughs, Black Mirror, Death in the Family, Batwoman Elegy, Nightwing Year One. 16-25 The Man of Steel, Red Son, All Star Superman 1-2, Na wszystkie pory roku,Secret Identity, For Tomorrow 1-2, Lex Luthor: man of steel, Batman/Superman: Supergirl.26-35 Kingdom Come, Justice 1-2, New Frontier 1-2JLA: Origin, JLA: Earth2, JLA: Year One 1-2, JLA vol136-42Crisis on infinite earhts 1-2, Zero hour, Identity crisis, Infinite crisis, Final crisis 1-243-51Szmaragdowy Swit 1-2, Szmaragdowy Zmierzch, Blackest night, Green Lantern:Rebirth,Kołczan 1-2, Longbow hunters, Green Arrow: Year One53-60 Wonder Woman: Gods and monsters, WW: Odyssey 1-2, WW: Second Genezis,Flash: Rebirth, Hawkman: Endless Flight, Aquaman: Sword of Atlantis, LOBO.




I poproszę o tytuł mistrza Google :D

[/font]

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:54:58 am »
Trzeba by to wyrzucić do osobnego wątku. I musiałby to wyedytować ktoś, kto ma pojęcie - podać pełne tytuły, może autorów itp.
 
I poproszę o tytuł mistrza Google :biggrin:

A ja odszukałem ten post przez wewnętrzną wyszukiwarkę naszego forum :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:34:37 am »
jest cały wątek -"a gdyby była kolekcja DC".

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:02:47 am »
Tak sobie przejrzałem ta listę i cóż... Nietędzy spece musieli ją układać, skoro znalazły się na niej komiksy, które jeszcze nie powstały (a już nalezą do kanonu!)

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2013, 07:18:42 am »
Tak sobie przejrzałem ta listę i cóż... Nietędzy spece musieli ją układać, skoro znalazły się na niej komiksy, które jeszcze nie powstały (a już nalezą do kanonu!)

Np.jakie?

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2013, 08:51:36 am »
Captain America: White?

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2013, 08:58:50 am »
Captain America: White?

Jesteś pewien, że to nie zostało wydane? Jeżeli tak, to w tym przypadku chyba chodzi po prostu o komplet z innymi "kolorowymi" - Daredevilem, Spiderem i Hulkiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 09:29:23 am wysłana przez Jaxx »

Offline amsterdream

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2013, 02:08:04 pm »
Tak sobie przejrzałem ta listę i cóż... Nietędzy spece musieli ją układać, skoro znalazły się na niej komiksy, które jeszcze nie powstały (a już nalezą do kanonu!)

Mnie bardziej zastanawia co na tej liście robi taka miernota jak 1602 Czwórka z "Fantastica". Jest jeszcze parę "kwiatków", ale ten najbardziej rzucił mi się w oczy.

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:02:54 am »
Jaxx - a Ty jesteś pewien, że zostało wydane?

Wiesz są gusta i guściki, bo koszmarków tam jest co niemiara. A co gorsze - Amterdream zgadza się z Turu. Coś musi być na rzeczy!

Offline pioma10

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2013, 05:10:55 am »
Captain America: White?

Jaxx - a Ty jesteś pewien, że zostało wydane?

Wydany został tylko numer zerowy.

Offline Jaxx

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2013, 07:23:54 am »
Jaxx - a Ty jesteś pewien, że zostało wydane?

Wiesz są gusta i guściki, bo koszmarków tam jest co niemiara. A co gorsze - Amterdream zgadza się z Turu. Coś musi być na rzeczy!

Wg tej strony są już przynajmniej dwa albumy:
 
http://comics.wikia.com/wiki/Captain_America:_White
 
Poza tym lista tworzona jest przez ludzi forum - nie selekcjonuję podawanych tytułów, nie oceniam, czy tytuł jest warty uwagi, czy tez jest to gniot. Wychodzę z założenia, że jeżeli chociaż jedna osoba twierdzi, że komiks się podobał, to można go dodać do listy. Inaczej musielibyśmy zrobić jakieś kryteria oceniania, przepuszczać propozycje przez proces selekcji, zbierać głosy większej ilości osób, a wówczas każdy chciałby dodać coś od siebie - i przekopanie się przez to byłoby praktycznie niewykonalne. Nie wspominając, że zamydlałoby listę.
 
Zakładam też, że ktoś poszukując tytułów wartych uwagi nie kupuje w ciemno tego, co jest na liście, a sprawdzi przynajmniej opis fabuły i kilka różnych opinii przed zakupem. Wiadomo - jednym podoba się to, innym tamto, więc nie da się zrobić wykazu tytułów zadowalających wszystkich.
 
Ale jeżeli byłoby dużo głosów za tym, że dany album nie jest warty uwagi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go z listy wyrzucić. To ma być lista naszego forum, więc wszelkie uwagi możemy nanosić na bieżąco.   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2013, 07:36:09 am wysłana przez Jaxx »

Offline Julek_

Odp: "A Must Have" - polecane lektury Marvela
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:23:41 am »
LOL

Umiesz czytać? Jakie "dwa albumy"?  Według tej wikii (btw - doskonałe źródło wiedzy!) wyszła jakaś zerówka, czyli pewnie kilka plansze zaledwie, a kolejny jest w zapowiedziach.

A co do metodologii umieszczania komiksów na liście - róbta co chceta, Wasza piaskownica!