Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 35049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 01, 2013, 02:57:34 pm »
A na forum uważacie czytanie w empiku za coś złego?

Zaraz się zacznie. :smile: Mam nadzieję, że masz smoki do obrony, jak Daenerys Targaryen, bo winter is coming. :biggrin:

Offline turucorp

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:04:01 pm »
Zaraz się zacznie. :smile: Mam nadzieję, że masz smoki do obrony, jak Daenerys Targaryen, bo winter is coming. :biggrin:
nic sie nie zacznie, mam to w nosie jak Tyrion Lannister korone :P
niech sobie czytaja te komiksiki po empikach, niech odkrywaja co 10 lat na nowo Spidermana, niech sie dobrze przy tym bawia, jeczac jakie te komiksy drogie.
wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:06:51 pm »
Zaraz się zacznie. :smile: Mam nadzieję, że masz smoki do obrony, jak Daenerys Targaryen, bo winter is coming. :biggrin:


Gniew fanów GoTa nie jest mi straszny :smile: Przeczytałem wywiad z autorem z 1996 roku, w którym mówi, że na pierwszej części się nie kończy bo ma wszystko dokładnie przemyślane jako trylogie :biggrin:  Mam znajomych co są fanami i nawet oni mówią, że to nachalne wyciąganie pieniędzy z tego zrobiło się żałosne.
Jedyne co mi się troche podobało to planszówka i karcianka. A teraz celują GoTem w nastolatki vide premiera nowego Xboxa także nie podoba mi się jeszcze bardziej. Ot, taki "taniec z gwiazdami".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 03:10:37 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:10:38 pm »

Czemu niby "zawzięcie" coś czytałem ?
Z tych komiksów co przeczytałem kiedyś w empiku, kupiłem całkiem niedawno (gdzie indziej)  3 pozycje. Co więcej nie zawsze kupuje wkkm w empiku, bo wystawiają kolekcje znacznie póżniej niż saloniki.

Piszesz przecież, że czytałeś sporo i żałujesz, że nie ma więcej miejsc do czytania. Wnioskuję na podstawie tego, że czytałeś bardzo zawzięcie i nie wmówisz mi chyba, że jedynie te 3 pozycje, które później nabyłeś. Osobiście nigdy nie czytałem w Empiku i nie zamierzam. Dla mnie jest to rodzaj ekshibicjonizmu duchowego, którego ja nie lubię. Jeśli mam coś przeczytać, to albo kupuję albo wypożyczam w bibliotece.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:17:06 pm »
Piszesz przecież, że czytałeś sporo i żałujesz, że nie ma więcej miejsc do czytania. Wnioskuję na podstawie tego, że czytałeś bardzo zawzięcie i nie wmówisz mi chyba, że jedynie te 3 pozycje, które później nabyłeś. Osobiście nigdy nie czytałem w Empiku i nie zamierzam. Dla mnie jest to rodzaj ekshibicjonizmu duchowego, którego ja nie lubię. Jeśli mam coś przeczytać, to albo kupuję albo wypożyczam w bibliotece.


Sporo to nie znaczy zawzięcie. Odwiedzałem empik w celu obejrzenia czegoś/kupienia prasy od powiedzmy 2001 roku i przeczytałem tam  - z 80 komiksów za ten czas ? Wydaje się to może komuś dużo ale to 0.6 komiksu miesięcznie.
A żałuje, że empik zmienił swój klimat. Ja tam nigdy nie przeczytałem żadnej książki w całości, ale pełno ludzi tak robiło. Także od 3-4 lat empik z czegoś z posmakiem czytelni/klubu zmienia się w zwykły salon sprzedaży.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:25:14 pm »


 Także od 3-4 lat empik z czegoś z posmakiem czytelni/klubu zmienia się w zwykły salon sprzedaży.

I bardzo dobrze, bo od czytania to są jak już mówiłem biblioteki. A nie że ktoś przyjdzie, przeczyta nową książkę czy komiks, nie kupi, a twórca nic z tego nie ma. A później płacze na forum, że Mucha czy Egmont wydają tak drogo. I jakieś twoje żarciki o śmiesznym komiksowym ryneczku i wielkiej roli Hachette. Obłuda nie zna granic. 


Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:29:03 pm »
I bardzo dobrze, bo od czytania to są jak już mówiłem biblioteki. A nie że ktoś przyjdzie, przeczyta nową książkę czy komiks, nie kupi, a twórca nic z tego nie ma. A później płacze na forum, że Mucha czy Egmont wydają tak drogo. I jakieś twoje żarciki o śmiesznym komiksowym ryneczku i wielkiej roli Hachette. Obłuda nie zna granic.


Największa obłuda to zarzucanie komuś szczeremu bycia obłudnym.
Ja pisze wprost, że droższe rzeczy czytam w cbr (vide Moebius); przy okazji zdarza mi się coś przeczytać w empiku; uważam, że grupy translacyjne robią świetną robote.
Dużo bliższy jest mi też masowy model wydawania hachette niż egmontu.

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:33:06 pm »

Największa obłuda to zarzucanie komuś szczeremu bycia obłudnym.
Ja pisze wprost, że droższe rzeczy czytam w cbr; przy okazji zdarza mi się coś przeczytać w empiku; uważam, że grupy translacyjne robią świetną robote.

I w tym właśnie przejawia się twoja obłuda. Najpierw piracisz, a później piszesz odnośnie Muchy czy Hachette, że ,,oj jak drogo, oj jak drogo, nie zamierzam kupować". No pewnie. Po co kupować gdy można mieć za darmo? Nie pisz tylko proszę później o śmiesznym komiksowym ryneczku i drogich komiksach, bo sam działasz na jego szkodę i nie masz moralnego prawa wyrażania takich opinii.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:36:46 pm »
I w tym właśnie przejawia się twoja obłuda. Najpierw piracisz, a później piszesz odnośnie Muchy czy Hachette, że ,,oj jak drogo, oj jak drogo, nie zamierzam kupować". No pewnie. Po co kupować gdy można mieć za darmo? Nie pisz tylko proszę później o śmiesznym komiksowym ryneczku i drogich komiksach, bo sam działasz na jego szkodę i nie masz moralnego prawa wyrażania takich opinii.


Działam na szkode ? Jesteś bezczelny.
Piractwo to jest udostępnianie, co więcej żeby było karalne udostepniający musi z tego czerpać korzyść majątkową.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:43:47 pm »

Działam na szkode ? Jesteś bezczelny.
Piractwo to jest udostępnianie, co więcej żeby było karalne udostepniający musi z tego czerpać korzyść majątkową.

Gdzie to wyczytałeś? Na cbrach? :biggrin:   Gdybyś miał honor, to w tym momencie byś zakończył dyskusję. Nieudolnie starasz się usprawiedliwiać swoje haniebne zachowania, a później grzmisz jakie to komiksy są drogie. Szczyt obłudy i chamstwa.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 01, 2013, 03:53:16 pm »
Gdzie to wyczytałeś? Na cbrach? :biggrin:   Gdybyś miał honor, to w tym momencie byś zakończył dyskusję. Nieudolnie starasz się usprawiedliwiać swoje haniebne zachowania, a później grzmisz jakie to komiksy są drogie. Szczyt obłudy i chamstwa.




Kto tu pisze o chamstwie - osobiście mnie obrażasz; zarzucasz mi karalne rzeczy, których sie nie dopuściłem i piszesz jeszcze o obłudzie  :lol: 


Ale dobrze Ci życze (zaplusowałeś mi, że kupowałeś po 2 egzemplarze WKKM żeby jeden trzymać na zawsze w folii) także żebyś kiedyś nie wyszedł na wariata poczytaj sobie co to jest piractwo skoro nie trafia do Ciebie moja skondensowana wersja.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:13:43 pm »
Piractwo to jest udostępnianie, co więcej żeby było karalne udostepniający musi z tego czerpać korzyść majątkową.
No wlasnie nie musi, samo udostepnianie juz jest karalne, z wylaczniem uzytku osobistego, ktorego zakres obejmuje osoby trzecie spokrewnione, spowinowacone albo pozostajace w stosunku towarzyskim. Czerpanie korzysci majatkowej jest paserstwem.

Tutaj mamy artykul:
Cytuj
Oddział 3: Dozwolony użytek chronionych utworów   Art. 23.
  1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już   rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis   ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego   i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych   baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego   użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
  2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych   egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w   szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Z punktu widzenia etyki jako takiej nie musi byc to juz takie jednoznaczne.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:15:37 pm »



Kto tu pisze o chamstwie - osobiście mnie obrażasz; zarzucasz mi karalne rzeczy, których sie nie dopuściłem i piszesz jeszcze o obłudzie  :lol: 


Ale dobrze Ci życze (zaplusowałeś mi, że kupowałeś po 2 egzemplarze WKKM żeby jeden trzymać na zawsze w folii) także żebyś kiedyś nie wyszedł na wariata poczytaj sobie co to jest piractwo skoro nie trafia do Ciebie moja skondensowana wersja.

Piszę o obłudzie,bo mam rację. Właśnie obłudą jest pisanie o zapaści rynku, chorych cenach, gdy samemu się do tego przyczyniło.

Co do kwestii prawnych, to nie chce mi się z tobą dyskutować, gdyż nie posiadasz wiedzy w tym zakresie a twoim jedynym źródłem jest google. Polecam przeczytanie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (szczególnie tematykę dotyczącą praw majątkowych i osobistych twórcy). Zrozumiesz wtedy, że to co wymieniłeś jest jedynie jednym z kwalifikowanych typów piractwa.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:23:14 pm »
No wlasnie nie musi, samo udostepnianie juz jest karalne, z wylaczniem uzytku osobistego, ktorego zakres obejmuje osoby trzecie spokrewnione, spowinowacone albo pozostajace w stosunku towarzyskim. Czerpanie korzysci majatkowej jest paserstwem.

Tutaj mamy artykul:
Z punktu widzenia etyki jako takiej nie musi byc to juz takie jednoznaczne.


Udostępnienie w złej wierze :smile: jest karalne bądź udostępnianie za opłatą. Dopóki nie czerpie się z tego korzyści majatkowych to firma może co najwyżej zażądać usunięcia swoich treści.


A z punktu widzenia etyki na pewno jest naganne ? Bardzo chętnie przeczytałbym tu opinie jakiegoś etyka. Jest ktoś taki na forum ? Przy czym wchodzimy na wąski grunt bo pojawia się kluczowe rozróżnienie - za większość rzeczy, które "pobieramy" i tak byśmy nie zapłacili bo byśmy ich nigdy nie kupili.


 
Piszę o obłudzie,bo mam rację. Właśnie obłudą jest pisanie o zapaści rynku, chorych cenach, gdy samemu się do tego przyczyniło.

Co do kwestii prawnych, to nie chce mi się z tobą dyskutować, gdyż nie posiadasz wiedzy w tym zakresie a twoim jedynym źródłem jest google. Polecam przeczytanie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (szczególnie tematykę dotyczącą praw majątkowych i osobistych twórcy). Zrozumiesz wtedy, że to co wymieniłeś jest jedynie jednym z kwalifikowanych typów piractwa.
 


Jak przyczyniło ?! Co Ty mi w ogóle zarzucasz ?! Że nie kupuje komiksów po 100zł to sie przyczyniam do kiepskiego stanu rynku komiksowego w Polsce ? To może przyczyniłem się też do upadku kina w Lublinie bo tam nigdy nie byłem ?
Powinieneś mnie tu i teraz przeprosić. A jak nie to proponuje dżentelmeńskie rozwiązanie - dodajemy sie do ignorowanych bo tak dłużej być nie będzie, że nie reaguje na niesutannie stawiane mi przez Ciebie zarzuty.


A skąd wiesz, że wiem co to jest piractwo z google ? Może sobie w empiku o tym przeczytałem :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 04:27:59 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:27:37 pm »

Udostępnienie w złej wierze :smile: jest karalne bądź udostępnianie za opłatą. Dopóki nie czerpie się z tego korzyści majatkowych to firma może co najwyżej zażądać usunięcia swoich treści.




Człowieku przeczytaj to co ci napisałem, bo naprawdę się ośmieszasz. Tu nawet nie ma o czym dyskutować. Ty nie posiadasz żadnej wiedzy w tym zakresie.