Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 35055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 02, 2013, 09:35:22 pm »
Aha, ale zgadzamy się że w swojej istocie nagrywanie piosenek na kaseciaku niczym sie nie różni od zasysania cbr'ów na hdd?

I tutaj i tutaj medium storzone do szczytnych celów zostało wykorzystyane wbrew intencjom właścicieli praw autorskich do łatwego & bezkarnego kopiowania ich utworów. I rzecz jasna do słuchania/czytania bez płacenia tymże twórcom złamanego grosiwa.

Możnaby zrobić takiego mema - zdjęcie magnetofonu typu jamnik i podpis "pirating music before it was cool"


PS: jeszcze mi się przypomniała historia sprzed ery egmontu kiedy nowe thorgale wychodzace we francji były niedostępne, ale można było sobnie załatwić kserokopie + tłumaczenie; jeden gośc z forum miał takie na stanie, ale koszty xero były na owe czasy tak duże że nie opłacało się tego piracić :D taka anegdota...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 09:44:43 pm wysłana przez nayroth »

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 03, 2013, 07:21:54 am »
Wow, wychodzi na to że przed era internetów i powstania samego terminu "piractwa" publiczne radio piraciło umożliwiało piracenie bez ograniczeń jak chomiki czy inne torenty. Sam pamiętam jak kupowałem czyste kasety (!) magnetofonowe i nagrywałem kawałki z listy przebojów trójki. Do dziś nie miałem pojęcia że niezliczona ilosc osób w Polsce mogła nagrywac tak samo jak ja i przynieść potężne straty panom tfurcom i firmom fonograficznym. Top przecież niezliczona ilość niesprzedanych egzemplarzy i potencjalnie ogromy problem. Czemu tego nikt nie ukrócił dotąd???


Hehehe w samo sedno !

 

W przypadku egzemplarza z biblioteki, pożyczonego od kolegi lub kupionego na allegro skorzystać może z niego ograniczona liczba osób. Kilka, może kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt na przestrzeni wielu miesięcy czy lat. W przypadku pirackiego nie ma tego ograniczenia i jeden plik błyskawicznie może posiąść niezliczona liczba osób. Dla wydawcy kilkadziesiąt stanowi znacznie mniejszy problem niż niezliczona ilość niesprzedanych egzemplarzy.
 



Otóż, obecnie choć wydaje się to chore egzemplarze używane stanowią większy problem niż pirackie. W dobie PSX i PS2 problemem były piraty, w dobie obecnej i nadchodzacej generacji konsolsa to sklepy z grami. Zabierają tego samego klienta co kupuje nówki, a nie torrenciarza co i tak by pewnie nie kupił. Gdy idziesz do sklepu  skup/sprzedaż/wymiana (gry) sprzedawca podaje Ci od razu 2 ceny - tyle za nówke , tyle za używke. A kolege mam co sie w tym specjalizuje i black ops 2,
-nowy 150, używany za 100
-a za ile ode mnie odkupisz go potem
- za 80 jak przyniesiesz na następny weekend, potem 60. Ludzie na to czekają.


Tak to działa, wypożyczanie bez licencji na wypożyczanie.
Także odnosząc to do naszego tematu moim zdaniem kupowanie używanych komiksów, które nie mają jeszcze wyczerpanych nakładów zabija rynek nawet lepiej jak cbr/z. Takie łby do interesu jak Microsoft i Sony chyba sie nie mylą. Bo osoba, która kupuje używke spokojnie zamiast tego mogłaby kupić nówke. Zresztą widze to po sobie ! Mam od dawna wszystkie numery spidera w cbr, ale nie to nie to samo co papier . Autentycznie jak zacząłem zbierać z 10 tpb spider-mana  kupiłem żeby mieć oryginała na papierze. A kupie używany to wiadomo, że nie ma szans na nówke.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 07:45:21 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 03, 2013, 10:16:23 am »
Także odnosząc to do naszego tematu moim zdaniem kupowanie używanych komiksów, które nie mają jeszcze wyczerpanych nakładów zabija rynek nawet lepiej jak cbr/z.
Mialoby to sens, jakby handel uzywakami byl w setkach, ba, dziesiatkach, a jak jest kilka sztuk tego samego tytulu w przeciagu kilku miesiecy to nie ma to wiekszego wplywu na rynek.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:34:25 am »
Mialoby to sens, jakby handel uzywakami byl w setkach, ba, dziesiatkach, a jak jest kilka sztuk tego samego tytulu w przeciagu kilku miesiecy to nie ma to wiekszego wplywu na rynek.


No to nie wiem, trzeba by mieć jakieś szczegółowe dane.
A przy nakładach 500 sztuk to chyba nie da sie tego obliczyć w ogóle :D
Napisałem jak jest na rynku gier i tam się to sprawdza - używka wypiera nówke (jest zdecydowany na daną pozycje ale kupi używany bo tańszy), a torrent wypiera powietrze  (jak nie to, to ściagnie co innego i tak nie kupi nic).
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:40:44 am »
No wlasnie, gdzie jest fragsel? Zablokowali go na dobre, czy po prostu sie nie pojawia? Wie ktos?
nic nie wiem o zablokowaniu Go. pewnie siedzi z żoną przy lampce wina i czyta zaległe komiksy  :wink:

Offline turucorp

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:41:26 am »
A przy nakładach 500 sztuk to chyba nie da sie tego obliczyć w ogóle :D

Akurat w przypadku komiksow wydawanych w tych 500 egz. problem z uzywanymi wlasciwie nie istnieje.
Chyba, ze pracujesz w antykwariacie albo handlujesz na allegro i masz weryfikowalne dane, ktore potwierdzaja Twoje sugestie (bedace w sprzecznosci z informacjami wydawcow i ksiegarzy) ?

Offline maximumcarnage

Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:47:28 am »

Akurat przyjemność z czytania #9 jest watpliwa. Moim zdaniem najsłabszy w serii jak na razie. Fabuła niby posuwa sie do przodu na samym końcu ale jestem przekonany, że to tymczasowe.


Natomiast No 10 to już inna bajka :smile: Bardzo fajny komiks i wyraźnie nabiera rozpędu.

A wiesz to z tradycyjnego wydania, czy pirackiego cbru?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 07:47:17 pm wysłana przez Emeryt »

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 04, 2013, 02:39:19 pm »

Akurat przyjemność z czytania #9 jest watpliwa. Moim zdaniem najsłabszy w serii jak na razie. Fabuła niby posuwa sie do przodu na samym końcu ale jestem przekonany, że to tymczasowe.


Natomiast No 10 to już inna bajka :) Bardzo fajny komiks i wyraźnie nabiera rozpędu.
Po kiego grzyba cytujesz w swoim poście moją wypowiedź (w calości), skoro ani słowem się do niej nie odnosisz? Nie rozumiem sensu takiego postępowania.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 04, 2013, 03:57:58 pm »
Po kiego grzyba cytujesz w swoim poście moją wypowiedź (w calości), skoro ani słowem się do niej nie odnosisz? Nie rozumiem sensu takiego postępowania.


A "przyjemność z czytania" to co ? (ostatnie zdanie)
Zamiast się cieszyć, że jesteś tak sławny, że Cię cytują to narzekasz :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:16:51 pm »
To tak jakbyś powiedział, że ciuchlandy psują rynek sieciówkom ciuchowym.


Wydaje mi się, że osoba, która kupuje w sieciówkach ( nie na hali w hipermarkecie, tylko tych na pasażu ;) ) to inny klient niż ten co kupuje w ciucholandach.
Dobra, wy się znacie lepiej. Zresztą przy takich mikro nakładach wszystko jest możliwe. Ja wiem, że na rynku gier bardziej ich uwierają obecnie używki jak wersje nieoryginalne. Mnie też się wydaje, że używka "zabiera" tego samego klienta co kupiłby nówke.


A o co chodziło z tą komiksową bańką spekulacyjną w latach 90tych ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:20:29 pm »

 Ja wiem, że na rynku gier bardziej ich uwierają obecnie używki jak wersje nieoryginalne. Mnie też się wydaje, że używka "zabiera" tego samego klienta co kupiłby nówke.



Nie usprawiedliwiaj swojego postępowania. Takimi wpisami obrażasz ludzi kupujących rzeczy używane, zrównując ich ze zwykłymi piratami.

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:24:15 pm »

A "przyjemność z czytania" to co ? (ostatnie zdanie)
Zamiast się cieszyć, że jesteś tak sławny, że Cię cytują to narzekasz :)
Dodaj mnie, proszę, do tych, których ignorujesz.

Offline Itachi

Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:25:22 pm »
Dreadnought
Człowieku czy Ty jesteś nienormalny? Czytając twoje posty mam wrażenie, że jesteś jakimś dzieckiem niepełnosprawnym umysłowo...cytujesz na forum co drugą wypowiedź, później się do niej nawet nie odnosisz, a najgorsze jest to,że psujesz przyjemność i lekkość czytania postów osób, które mają coś konstruktywnego do napisania.  Z twoich postów nie wynika dosłownie nic!

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:33:27 pm »
Dodaj mnie, proszę, do tych, których ignorujesz.


Skoro sam się deklarujesz to jak najbardziej, lepsze to niż jakieś kłótnie skoro Ci przeszkadzam.


 
Dreadnought
Człowieku czy Ty jesteś nienormalny? Czytając twoje posty mam wrażenie, że jesteś jakimś dzieckiem niepełnosprawnym umysłowo...cytujesz na forum co drugą wypowiedź, później się do niej nawet nie odnosisz, a najgorsze jest to,że psujesz przyjemność i lekkość czytania postów osób, które mają coś konstruktywnego do napisania.  Z twoich postów nie wynika dosłownie nic!
 


Uaaa rzeźnicki post i to nawiązujący do lekkości wypowiedzi :D
Wycieczki osobiste, wycieczkami osobistymi - niektórzy je stosują.
Ale porównywanie do upośledzonych dzieci jako mające być czyms obraźliwym - to jest totalnie niepoprawne politycznie. Przemoderuj lepiej swój post bo ostrzeżenie za to będzie na 99%.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 04:37:44 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Odp: Spider-man
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 04, 2013, 04:59:58 pm »
Jak się całe szanowne grono nie ogarnie ze stylem wypowiedzi i zachowań wzajemnych to osty się posypią gęsto. A zacznę od "skarżypytów". Mam dosyć otrzymywania maili z raportami moderatorskimi, gdzie każdy na każdego kabluje. Jak w piaskownicy.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

 

anything