trawa

Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 35053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:40:01 am »

Jak dla kogo :smile: No chyba, że z ekskluzywny wytniemy konotacje z elegancki a pozostawimy przeznaczony dla niszowej grupy klientów.
A tym razem, o co ci chodzi?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 02, 2013, 02:53:21 pm »
Nie obraźcie się Panowie, dyskusja jest bardzo ciekawa. Ale IMHO mod powinien ją wy*eb*ć do innego wątku, bo mam dosyć przebijania się przez Wasze dywagację kiedy chcę poczytać trochę o dodatkach do Marvels ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 02, 2013, 02:56:01 pm »
Nie obraźcie się Panowie, dyskusja jest bardzo ciekawa. Ale IMHO mod powinien ją wy*eb*ć do innego wątku, bo mam dosyć przebijania się przez Wasze dywagację kiedy chcę poczytać trochę o dodatkach do Marvels :wink:

a co to wątek o komiksach Marvela, że cchesz o nich czytać  :?: :!:   :roll:
 
 
 :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 02, 2013, 02:59:11 pm »
Sorry ale dla mnie ta dyskusja jest o wiele ciekawsza od ciągłych pytań o paczki, o dostępność i o stan komiksów i myślę, że wielu ludzi powinno się z tymi postami zapoznać.I wolałbym żeby jej nie usuwano.

Offline islandclaws

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 02, 2013, 04:19:32 pm »
Sorry ale dla mnie ta dyskusja jest o wiele ciekawsza od ciągłych pytań o paczki, o dostępność i o stan komiksów i myślę, że wielu ludzi powinno się z tymi postami zapoznać.I wolałbym żeby jej nie usuwano.
uważam, że Ty też powinieneś się z tymi postami zapoznać

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 02, 2013, 04:49:59 pm »
uważam, że Ty też powinieneś się z tymi postami zapoznać

Zawsze tak robię. Co więcej, nie mam kłopotów z właściwą percepcją (w przeciwieństwie do niektórych).

Offline islandclaws

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:29:37 pm »
Zawsze tak robię. Co więcej, nie mam kłopotów z właściwą percepcją (w przeciwieństwie do niektórych).
Odpowiedź #974

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:38:54 pm »
Odpowiedź #974

Przeczytałem już wczoraj. Uznałem po prostu to pytanie za idiotyczne i świadomie postanowiłem nie odpowiadać.

Offline Dembol_

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:51:00 pm »
To ja Ci odpowiem chociaż problem wypożyczania i kupowania używanych pojawia się w prawie każdej dyskusji o piractwie i w każdej zostaje od razu obalony (stąd pewnie niechęć kolegi do odpowiadania na nie).

W przypadku egzemplarza z biblioteki, pożyczonego od kolegi lub kupionego na allegro skorzystać może z niego ograniczona liczba osób. Kilka, może kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt na przestrzeni wielu miesięcy czy lat. W przypadku pirackiego nie ma tego ograniczenia i jeden plik błyskawicznie może posiąść niezliczona liczba osób. Dla wydawcy kilkadziesiąt stanowi znacznie mniejszy problem niż niezliczona ilość niesprzedanych egzemplarzy.

Offline islandclaws

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:51:38 pm »
pytanie miało raczej charakter retoryczny, jawisz mi się na tym forum moherowo, choć na odpowiedź liczyłem. no ale dzięki za wyjaśnienie, pozdrawiam
Dembol dzięki za odpowiedź, ale nic ona mi nie tłumaczy, bo życie nie jest zerojedynkowe tak jak to opisałeś. problem używek znam (zbieram również filmy vhs/dvd/bd oraz od czasu do czasu kupię jakąś grę na ps3) i nie mam z tym żadnego problemu, mają wydawcy i to ich sprawa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 08:06:59 pm wysłana przez islandclaws »

Offline Dembol_

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 02, 2013, 07:55:31 pm »
Skoro miało charakter retoryczny czemu domagasz się później odpowiedzi?
Moherowo? Zapomniałeś jeszcze dodać, że jestem frajerem, który płaci (zazwyczaj) za filmy, muzykę, książki i komiksy chociaż może mieć za darmo z sieci.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 02, 2013, 08:01:01 pm »
Dembol, on to chyba do mnie napisał. Chciał mnie chyba obrazić, a tylko rozśmieszył. Islandclaws, polecam  słownik i hasło ,,pytanie retoryczne".

Offline Dembol_

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 02, 2013, 08:10:09 pm »
Wiem, że życie nie jest zerojedynkowe, ale piractwo jednak w zdecydowanej większości przypadków bardziej szkodzi niż pomaga. Głównie twórcom dzieł.

Offline nayroth

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 02, 2013, 08:47:36 pm »
W przypadku egzemplarza z biblioteki, pożyczonego od kolegi lub kupionego na allegro skorzystać może z niego ograniczona liczba osób. Kilka, może kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt na przestrzeni wielu miesięcy czy lat. W przypadku pirackiego nie ma tego ograniczenia i jeden plik błyskawicznie może posiąść niezliczona liczba osób. Dla wydawcy kilkadziesiąt stanowi znacznie mniejszy problem niż niezliczona ilość niesprzedanych egzemplarzy.

Wow, wychodzi na to że przed era internetów i powstania samego terminu "piractwa" publiczne radio piraciło umożliwiało piracenie bez ograniczeń jak chomiki czy inne torenty. Sam pamiętam jak kupowałem czyste kasety (!) magnetofonowe i nagrywałem kawałki z listy przebojów trójki. Do dziś nie miałem pojęcia że niezliczona ilosc osób w Polsce mogła nagrywac tak samo jak ja i przynieść potężne straty panom tfurcom i firmom fonograficznym. Top przecież niezliczona ilość niesprzedanych egzemplarzy i potencjalnie ogromy problem. Czemu tego nikt nie ukrócił dotąd???

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 02, 2013, 09:05:12 pm »
. Czemu tego nikt nie ukrócił dotąd???
Przecież ukrócił. Zasady tego, co może być prezentowane w radio, na jakiej zasadzie i za jakie pieniądze, są przedmiotem precyzyjnych umów pomiędzy rozgłośniami i agencjami reprezentującymi twórców. Dziś nikt w radio nie puszcza niczego, na co nie dostał zgody.
I jeszcze jedno: termin "piracka rozgłośnia" odnosił się do takich stacji, które nadawały muzykę bez zezwolenia. W 2009 powstał taki film - Radio na fali, o rozgłośni nadajcej z łodzi tuż za granicami Anglii. Polecam, bo fajny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 09:09:55 pm wysłana przez N.N. »

 

anything