Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 35027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:36:27 pm »
Udostępnienie w złej wierze :smile: jest karalne bądź udostępnianie za opłatą. Dopóki nie czerpie się z tego korzyści majatkowych to firma może co najwyżej zażądać usunięcia swoich treści.

A z punktu widzenia etyki na pewno jest naganne ? Bardzo chętnie przeczytałbym tu opinie jakiegoś etyka. Jest ktoś taki na forum ? Przy czym wchodzimy na wąski grunt bo pojawia się kluczowe rozróżnienie - za większość rzeczy, które "pobieramy" i tak byśmy nie zapłacili bo byśmy ich nigdy nie kupili.
W ustawie nie ma nic o zlej wierze. Byc moze w praktyce rzeczywiscie jest tak jak piszesz i jak spraw laduje w sadzie to kary nie ma badz jest minimalna.

A z punktu widzenia etyki moze byc roznie, w zaleznosci jaka teorie etyczna sie przytoczy, utylitarysci beda bronic innych racji, a kantysci jeszcze innych, itd. Dlatego tez pisalem ze to nie bedzie jednoznaczne. Osobiscie uwazam, ze nie jest to do konca fair, prawo mowi jedno, a wew. moralnosc drugie. Na pewno jest to problem, z ktorym musza borykac sie autorzy i wydawcy i wyjscia innego chyba nie ma jak dopasowywac sie do zainstnialej sytuacji. Walka z "piractwem" to raczej walka z wiatrakami.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:40:08 pm »




Jak przyczyniło ?! Co Ty mi w ogóle zarzucasz ?! Że nie kupuje komiksów po 100zł to sie przyczyniam do kiepskiego stanu rynku komiksowego w Polsce ? To może przyczyniłem się też do upadku kina w Lublinie bo tam nigdy nie byłem ?
Powinieneś mnie tu i teraz przeprosić. A jak nie to proponuje dżentelmeńskie rozwiązanie - dodajemy sie do ignorowanych bo tak dłużej być nie będzie, że nie reaguje na niesutannie stawiane mi przez Ciebie zarzuty.


A skąd wiesz, że wiem co to jest piractwo z google ? Może sobie w empiku o tym przeczytałem :biggrin:


Czy naprawdę jesteś tak tępy, że mam Ci to jeszcze narysować? Nie kupujesz komiksów, czytasz cbry, przez co przyczyniasz się do spadku nakładów i wzrostu cen komiksów. Proste. A później jeszcze bezczelnie piszesz, że ceny są wysokie i cenisz robotę grup translatorskich  :evil: . I nie zrobię CI tej uprzejmości, że będę ignorował wypisywane przez Ciebie głupoty. Można raz czy drugi przymknąć oko ale nie na okrągło, tym bardziej gdy nie ma żadnej refleksji.

Sądzę, że w Empiku o tym nie przeczytałeś gdyż nie znam nikogo kto by pisał takie głupoty w książce.

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:41:47 pm »
Panowie, dajcie spokoj. Nie ma sensu wyzywac sie na forum, ta droga na pewno daleko nie zajdziemy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:45:37 pm »
W ustawie nie ma nic o zlej wierze. Byc moze w praktyce rzeczywiscie jest tak jak piszesz i jak spraw laduje w sadzie to kary nie ma badz jest minimalna.

A z punktu widzenia etyki moze byc roznie, w zaleznosci jaka teorie etyczna sie przytoczy, utylitarysci beda bronic innych racji, a kantysci jeszcze innych, itd. Dlatego tez pisalem ze to nie bedzie jednoznaczne. Osobiscie uwazam, ze nie jest to do konca fair, prawo mowi jedno, a wew. moralnosc drugie. Na pewno jest to problem, z ktorym musza borykac sie autorzy i wydawcy i wyjscia innego chyba nie ma jak dopasowywac sie do zainstnialej sytuacji. Walka z "piractwem" to raczej walka z wiatrakami.


Przerabiałem to w 2005 roku. Ale sam się po postraszeniu ugiąłem i "usunąłem treści" bo rzeczywiście na tym zarabiałem. Z korespondencji z nimi miałem wrażenie, że przerabiają to co tydzień i kompletnie nie opłaca im się angażować w to sadu.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 01, 2013, 04:59:47 pm »
Przede wszystkim chodzi o edukacje czytelnika. Skany zawsze dzialaja na niekorzysc wydawnictwa i autora, a w ostatecznosci na nas czytelnikow - wyzsze ceny, mniejszy naklad, likwidowanie serii.

Z tego co widze to juz prawie w ogole nie ma ostatnio wydanych nielegalnych wersji polskich komiksow i komiksow wydanych po polsku. Swego czasu bylo ich pelno, a teraz chyba jedynie thorgale na biezaco sie pojawiaja. Ale moze jestem w bledzie i nie znam stron na ktorych jest wszystko.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:08:02 pm »
Przede wszystkim chodzi o edukacje czytelnika. Skany zawsze dzialaja na niekorzysc wydawnictwa i autora, a w ostatecznosci na nas czytelnikow - wyzsze ceny, mniejszy naklad, likwidowanie serii.



Czy zawsze to nie wiem, ja wiekszość komiksów, które kupowałem mogłem mieć z łatwością ściągniete a i tak wolałem mieć na papierze. Sporo komiksów mam i w cbr/z i na papierze.
Większość osób ściągających i tak by tego nie kupiło, to firmy wciskają ludziom kit, że na tym tracą. A Ci nieliczni, którzy chcieli kupić a jednak ściągneli bo woleli za darmo to mogli by mieć też tysiąc innych wymówek.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:09:58 pm »
Ciekaw jestem jak taki model publikacji komiksów sprawdziłby się w Polsce...

taki "magiczny", w ktorym zjadacie ciasteczko i macie ciasteczko a cukiernik zdycha z glodu i ma nalepke na czole, z napisem "zlodziej" (bo chcial kase za to co zrobil).
ciekawe ile jeszcze razy bedzie na tym forum temat "piractwa"?
i ile jeszcze razy beda w kolko padaly te same argumenty o "braku kasy" i  "ryzyku kupowania w ciemno" :/

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:15:41 pm »
taki "magiczny", w ktorym zjadacie ciasteczko i macie ciasteczko a cukiernik zdycha z glodu i ma nalepke na czole, z napisem "zlodziej" (bo chcial kase za to co zrobil).
Bardzo dobry opis :)

ciekawe ile jeszcze razy bedzie na tym forum temat "piractwa"?
i ile jeszcze razy beda w kolko padaly te same argumenty o "braku kasy" i  "ryzyku kupowania w ciemno" :/
pewnie jeszcze wiele razy, dopoki beda nowi forumowicze.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:29:10 pm »
pewnie jeszcze wiele razy, dopoki beda nowi forumowicze.

a to akurat bylo pytanie retoryczne :[

Offline peta18

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:31:33 pm »
a to akurat bylo pytanie retoryczne :[
my mistake :[
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:23:57 pm »
Myślę, że na tym forum nie ma takich, którzy zachwycają się empikiem. Ja unikam jak mogę, kupując w ostatecznosci. Natomiast jak mam kupić choćby BO za 10zl i zapłacić za wysylke drugie tyle to mija się z celem. Dlatego żałuje, że Incal zniknął z Łodzi...  tak wszystko kupowalem tam.

Mysle, ze powinienes przeczytac wypowiedzi forumowiczow powyzej i zastanowic sie, gdzie udaja sie zazwyczaj na komiksowe zakupy i "rekonesans"

Offline islandclaws

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:28:16 pm »

Czy naprawdę jesteś tak tępy, że mam Ci to jeszcze narysować? Nie kupujesz komiksów, czytasz cbry, przez co przyczyniasz się do spadku nakładów i wzrostu cen komiksów. Proste.


widzę, że trafiłem na eksperta, więc chciałem zapytać, bo nie do końca wiem. kupując używane komiksy również przyczyniam się do spadku nakładów i wzrostu cen ?

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:34:24 pm »

widzę, że trafiłem na eksperta, więc chciałem zapytać, bo nie do końca wiem. kupując używane komiksy również przyczyniam się do spadku nakładów i wzrostu cen ?


Hoho ! To już jest zbrodnia. Dla Microsoftu np. używane gry sa gorsze niż nieoryginalne ("pirackie") wersje. Bo używki celują w zbliżoną grupe klientów co nowe gry (nieoryginalne sa dla takich co najczęsciej i tak by nie kupili).
Także na nowej generacji konsol zapłacisz odpowiedni % producentowi za to, że pożyczasz gre od kolegi :biggrin:


 

Ciekaw jestem jak taki model publikacji komiksów sprawdziłby się w Polsce...
 


A WKKM się nie sprawdza ? Większy nakład a tym samym możliwa do zniesienia cena rekompensują mały wybór. Ludzie kupują jak do tej pory.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 08:47:48 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 02, 2013, 06:03:04 am »
No wlasnie, gdzie jest fragsel? Zablokowali go na dobre, czy po prostu sie nie pojawia? Wie ktos?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 02, 2013, 11:33:46 am »

Jak dla kogo :smile:

Dla Ciebie na pewno nie. Ty przecież wolisz cbry.

 

anything