trawa

Autor Wątek: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]  (Przeczytany 35064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 28, 2013, 07:46:35 am »
Nie ma za co :) Też to przerabiałem, choć nie tyle z recenzjami, co raczej z komiksami pewnego nad wyraz nie spełnionego scenarzysty. Ale to już zupełnie osobna historia do której być może pewnego dnia będzie okazja jeszcze nawiązać.

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:05:41 am »
Nie ma za co :)
Rzeczywiście, nie ma.

Cytuj
Też to przerabiałem, choć nie tyle z recenzjami, co raczej z komiksami pewnego nad wyraz nie spełnionego scenarzysty. Ale to już zupełnie osobna historia do której być może pewnego dnia będzie okazja jeszcze nawiązać.
Szanuję Twoje zdanie i rozumiem to stanowisko. Jesli jednak jest to twoje stanowisko, to raczej nie bedzie okazji do nawiązywania, nieprawdaż?
Ja mogę powiedzieć, że przynajmniej teksty krytyczne piszę udane i po polsku. A jakie jest Twoje usprawiedliwienie?

Offline Nawimar

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:08:08 am »
Wobec czego (lub kogo) ma się odnosić usprawiedliwienie o którym zechciałeś wspomnieć?

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:11:52 am »
Wobec czego usprawiedliwienie?
Daj spokój. Zagrywka z udawaniem dziecka, które nie rozumie, co się do niego mówi, użyta po raz n-ty, już nie działa. Lepiej idź pokłóć się z Turkiem, on ma do Ciebie dużo więcej cierpliwości.

Offline Nawimar

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:17:30 am »
Lepiej nie, bo lada moment mam opisywać antologię w której również on brał udział. Ryzykowałbym zarzut, że jestem doń uprzedzony.

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:20:08 am »
Lepiej nie, bo lada moment mam opisywać antologię w której również on brał udział. Ryzykowałbym zarzut, że jestem doń uprzedzony.
Przecież jesteś.

Offline Nawimar

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:27:56 am »
Znów sam sobie dopowiadasz. Tymczasem wyobraź sobie, że wobec jego twórczości żywię nawet coś w rodzaju sentymentu z czasów "Fastnachtspiel" i publikacji w "Krakersie". A reszta (np. osobista ocena aktywności na forum) nie ma dla nikogo poza mną znaczenia.

Offline turucorp

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:37:16 am »
Lepiej nie, bo lada moment mam opisywać antologię w której również on brał udział. Ryzykowałbym zarzut, że jestem doń uprzedzony.

jestem po dluuugiej dyskusji na temat tej antologii min. z Konwerskim i Palka, myslisz, ze sie posluze tak niskim zarzutem jak "uprzedzenie" jezeli powtorzysz ich argumenty?  :cool:
BTW w "Krakersie" wrzucalem rzeczy ZNACZACO slabsze niz to co robie teraz, i pisze to OBIEKTYWNIE, z pelna swiadomoscia moich warsztatowych ulomnosci, jezeli sugerujesz, ze to co tam publikowalem bylo lepsze, to przykro mi, ale sie nie znasz  :roll: 

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:39:47 am »
Znów sam sobie dopowiadasz.
Zwróć uwagę, że nie było pytania, na które mógłbym sam sobie odpowiedzieć. Stwierdziłem prosty fakt. Twoje uprzedzenia widać jak na dłoni w tekstach, które piszesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 10:48:04 am wysłana przez N.N. »

Offline Nawimar

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:44:31 am »
Turucorpie - Pewnie i się nie znam, ale na pewno nie usiłuję w tym momencie nic sugerować tudzież deprecjonować. Wzmiankuję tylko, że do wspominanych komiksów mam szczególny sentyment, bo idealnie uzupełniały moje ówczesne komiksowe lektury.

Offline turucorp

Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 28, 2013, 09:00:43 am »
Turucorpie - Pewnie i się nie znam, ale na pewno nie usiłuję w tym momencie nic sugerować tudzież deprecjonować. Wzmiankuję tylko, że do wspominanych komiksów mam szczególny sentyment, bo idealnie uzupełniały moje ówczesne komiksowe lektury.

no coz, to ze "nasze drogi sie rozeszly" (meh), nie powinno sie przekladac na obiektywizm recenzji.
tyle tylko, ze kwestia otwarta pozostaje, czy bazujac na Twoich OBECNYCH komiksowych lekturach, jestes w stanie w pelni zrozumiec i ocenic to co ja robie teraz (pisze to bez zadnej zlosliwosci, po prostu mam swiadomosc jakie rzeczy (nie zwiazane bezposrednio z moimi komiksami) musze tlumaczyc na prelekcjach i warsztatach)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 28, 2013, 09:10:02 am »
W tym miejscu znajdowało się wyjaśnienie kształtu mojego poprzedniego wpisu, zawierające uwagi na temat tego, co powinna i czego nie powinna zawierać recenzja. Wypowiedź usunąłem, bo po umieszczeniu w temacie "Wojny forumowe" do niczego się nie odnosiła i była prezentowana w niewłaściwym kontekście.
A szkoda. Specjalnie wyciąłem offtop, ale początek dyskusji o sztuce krytyki wydał mi się wielce interesujący. Szkoda.

N.N.

  • Gość
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 28, 2013, 11:46:55 am »
A szkoda. Specjalnie wyciąłem offtop, ale początek dyskusji o sztuce krytyki wydał mi się wielce interesujący. Szkoda.
O recenzjach (i tym samym o krytykach) rozmawialiśmy już w temacie "Nowości na blogach" (w okolicach 48 strony tego tematu). Tam rozwinęlo się to ciekawie. Tu wyglądało, że nikogo to nie obchodzi, a niektórym wrecz przeszkadza

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wojny forumowe [wydzielone z innych tematów]
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 28, 2013, 04:12:34 pm »
O recenzjach (i tym samym o krytykach) rozmawialiśmy już w temacie "Nowości na blogach" (w okolicach 48 strony tego tematu). Tam rozwinęlo się to ciekawie. Tu wyglądało, że nikogo to nie obchodzi, a niektórym wrecz przeszkadza

Pragnę również zauważyć, że jako początkując
y i amatorski "pisarz" i "recenzent" hobbysta, założyłem kiedyś taki temat:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35179.0.html

Licząc na jego rozwój, dyskusję i ciekawe informacje na temat sztuki pisania recenzji... Niestety szybko spadł on na dalsze strony i słuch zaginął.

Jak coś to bezustannie zapraszam do rozmowy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope