trawa

Autor Wątek: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?  (Przeczytany 9512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2013, 05:28:04 pm »
W przypadku "Batman, INC#8" jeden ze sklepów przyznał, że DC Comics zachęcało dostawców i sklepy do zamawiania większej ilości egzemplarzy, bo będzie to bardzo ruchliwy produkt. Jak sklepy dostały go na miejsce, to szybko się okazało dlaczego.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Johnson

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2013, 07:56:23 pm »
[size=78%]Ktoś pytał dlaczego akurat taka forma kupowania. Rozdziały tworzone są pod taką formę i tak się je dla mnie najlepiej czyta. Szczególnie jeśli scenarzysta piszę wciągająca historie. Dla przykładu mogę podać chociażby serię "Batman and Robin" Granta Morrisona. Lektura każdego zeszytu co miesiąc przy ostatnich 5-6 numerach była bardzo ekscytująca i czuło się to coś. Natomiast, gdy wchłania się to wszystko za jednym razem w zbiorczych, to nie czuje się tych samych emocji, co podczas lektury zeszytów i wszystko się wydaje po prostu "ok".[/size]


Ja mam właśnie lepszy odbiór całości kiedy czytam wydania zbiorcze. Zeszyty mnie nie przekonują już od dawna. Poza tym, nie trzeba przecież całego zbiorczego czytać na raz, tylko właśnie rozdziałami. Można sobie dzielić i czuć "to coś". A jak historia mega wciągnie, to nie trzeba czekać kolejnego miesiąca, tylko można od razu zabrać się za kolejny rozdział. Aczkolwiek, żeby to wydanie zbiorcze w ogóle mieć, to też trzeba odczekać - i to jest największy minus w przypadku nowości w mainstreamie.


Wydania zbiorcze mają jeszcze ten plus, że często są opatrzone jakimś interesującym wstępem jakiegoś recenzenta lub pisarza, albo nawet posłowiem samego autora. Nie mówiąc już o innych ciekawych dodatkach. Zeszyty tego nie mają. Za to mają reklamy. Do tego zbiorcze mają twardy grzbiet z tytułem i autorami danego komiksu i dobrze to wygląda na półce. Osobiście uwielbiam delektować się swoimi zbiorami patrząc właśnie po grzbietach. Nie trzeba szukać po kartonach danego numeru.


Także, jeśli o mnie chodzi, to ja chyba nie jestem z żadną serią na bieżąco, gdyż w ogóle nie kupuję zeszytów. A gdy wychodzi już to zbiorcze po iluś tam miesiącach, to chyba nie mogę już powiedzieć, ze jestem z danym tytułem na bieżąco?




Offline Dreadnought

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:19:43 am »


Także, jeśli o mnie chodzi, to ja chyba nie jestem z żadną serią na bieżąco, gdyż w ogóle nie kupuję zeszytów. A gdy wychodzi już to zbiorcze po iluś tam miesiącach, to chyba nie mogę już powiedzieć, ze jestem z danym tytułem na bieżąco?


Zwał jak zwał, jeżeli zawsze wydają tpb z danej serii i jest to pewne to chyba ciągle jest się na bieżąco (ale z opóżnieniem :D) .
Nie wiem jak to jest - wydając tpb przeskakują niekiedy jakiś zeszyt (nie zawierają go w żadnym wydaniu zbiorczym)?
W ogóle czytelnik może mieć pewność, że te historie co sa teraz będą zawarte w albumach zbiorczach za jakiś czas ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:29:32 am »
To raczej wszystko zależy od wydawcy. Teraz chyba rzadko się zdarza, żeby czegoś nie było w zbiorczych, aczkolwiek nadal jest sporo rzeczy niewydanych w takim formacie sprzed kilkunastu/mocnych kilku lat.
Nie wiem jak z innymi wydawcami, ale jeśli chodzi o DC Comics i New 52 to wydają w zbiorczych nawet te najsłabiej sprzedające się serie. I jak na razie wszystko jest wydawane. Nie dodanie jakiegoś zeszytu w zbiorczym to raczej zbrodnia więc i chyba rzadko się to praktykuje. I znowu, w przypadku New 52, na razie nie dodawanym numerem jest numer 0 niektórych serii. Tak jest w przypadku serii "Batman". Ma to jednak swoje uzasadnienie, bo historia z tamtej zerówki łączy się z "Zero Year", które zacznie się lada moment i pewnie zostanie dopiero dodana do pierwszego wydania zbiorczego tej historii, żeby robiło to ładną całość.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline misio141

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:55:16 am »
DC sprzed restartu też nie wydawało wszystkiego w trejdach. Przykładem takim jest np Hitman, który dopiero 10 lat po zakończeniu serii zaczął być wznawiany w zbiorczych. Na dodatek jest cała masa świetnych komiksow których nigdy nie zebrali, np Shade z Vertigo.
Z DCnU jest tak że niektóre zeszyty serii są w trejdach z inną serią. Np Justice League Dark #7 i #8 jest w drugim tomie I, Vampire. Jest to skutek minicrossovera który był pomiędzy tymi seriami.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Dreadnought

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 12, 2013, 07:53:22 am »
Bardzo cenne okazały się pierwsze printy "Batman and Robin #18" i "Batman and Robin 19" (...)



Nie polecam czytać tej serii nie znając poprzednich komiksów z Batmanem Morrisona, bo praktycznie niczego nie zrozumiesz. W temacie o Batmanie napisałem o kolejności czytania jego runu wraz z dokładnym spisem, więc jakby co, tam odnajdziesz sposób czytania.


Czytam i jest raczej wszystko zrozumiałe. W numerze 0 jest sporo wyjasnione o przeszłości Talii i Damiana Wayne. Serie dobrze się czyta i chyba będe z nią też na bieżąco.
Batman & Robin to jest obecnie najlepszy tytuł o bacie ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:37:00 am »
Ja się odniosłem do pierwszego woluminu tej serii od Morrisona + gości, nie drugiego. Ale to moja pomyłka, bo napisałeś o serii, której już wyszło 23 zeszyty, ale tutaj też popełniłeś błąd, bo dopiero w tym miesiącu swoją premierę ma 21 numer. Tytuł z New 52 faktycznie można swobodnie czytać bez znajomości poprzedniego.
Czy jest najlepsza to nie iwem, czy mógłbym tak powiedzieć. Na pewno jedna z lepszych.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dreadnought

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2013, 07:51:14 pm »
Czytam tego Batman i Robin i jest niezle, przy czym nie powiedzialbym, ze jest bardzo dobrze :) Zbytnio eksponowana jest postac Damiana Wayne.
Zabralem sie tez (po filmie :biggrin: ) za supermana. Rysunki sa dosc intrygujace jak na ten tytul.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline vision2001

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 30, 2013, 08:32:01 pm »
Czytam tego Batman i Robin i jest niezle, przy czym nie powiedzialbym, ze jest bardzo dobrze :smile: Zbytnio eksponowana jest postac Damiana Wayne.
Zabralem sie tez (po filmie :biggrin: ) za supermana. Rysunki sa dosc intrygujace jak na ten tytul.
A za którą serię Supermana?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2013, 08:56:10 pm »
A za którą serię Supermana?




Superman - superman z DC52 :)




Aaa superman unchained nowy teraz wyszedl widze :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2013, 09:15:46 pm »

Zabralem sie tez (po filmie :biggrin: ) za supermana. Rysunki sa dosc intrygujace jak na ten tytul.

Kupujesz w Atom Comics czy Multiversum? :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: Z jakimi amerykańskimi seriami jesteście na bieżąco ?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 01, 2013, 07:58:37 am »
Kupujesz w Atom Comics czy Multiversum? :smile:


W obu sklepach zamawiałem różne rzeczy, za już bardzo dużą kwote w tym roku.


Przejrzyjcie sobie tego supera, na modłe malarską są te rysunki :)
Part man, part machine - all cybercommando.