Autor Wątek: Lux in tenebris  (Przeczytany 40177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline finit

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2013, 12:22:29 pm »
Wszystkich potencjalnych  czytelników informuję, że ani ja ani rysownik, ani wydawca NIE WYRAŻALIŚMY ZGODY  na umieszczenie naszego komiksu ROMOWE w bazie do pobierania komiksów PLIKOSTRADA. 
Komiks „Romowe” został umieszczony  w bazie Plikostrada bez naszej zgody i wiedzy dwukrotnie:
1) pod datą 26 czerwca (przy  czym przez jeden dzień tj . do 27 czerwca został ściągnięty 672 razy);
W dniu 27 czerwca napisałem do serwisu  PLIKOSTRADA z prośbą/ żądaniem wycofania pliku RomoweKomiks.  Przez pewien czas rzeczywiście komiksu nie  było.
2) pod datą 27 czerwca plik RomoweKomiks ponownie umieszczono  (ewentualnie odwieszono pod tą datą ponownie plik z 26 czerwca?). Do dziś rana tj. 30  czerwca do godz. 11:20,  plik został  ściągnięty 864 razy.
W dniu wczorajszym i ponownie  dzisiaj wysłałem kolejną prośbę-żądanie o zdjęcie pliku.
W komentarzach użytkowników pod  oboma umieszczeniami, którzy ściągnęli plik można przeczytać można m.in.:
Jacek87: szukałem tego pliku dwa  dni, dopiero tutaj go znalazłem. Wielkie dzięki!!!
moniaG: Plik na dysku, a ja  szczęśliwaJ
aga_zamysłowska: pobrałam… Uff myślałam,  że już nie znajdę.
Maniek?: hehe, dzięki za plik.  Fajna stronka!
Radziu: to jedyna strona, gdzie  jest ten plik?
Umieszczenie naszego komiksu w  tej bazie godzi w nasze prawa majątkowe. Piszę to dlatego, żeby ostrzec działających  w dobrej woli czytelników ściągających w ten sposób nasz komiks, a którzy  sądzą, że wyrażaliśmy na to zgodę.
Przyznam też że skala ściągnięć  przez niecałe 3 dni mnie zaskoczyła i zdenerwowała. To na pewno zresztą nie  koniec pobrań.
Dynamika ściągnięć i ich ilość w  zaledwie tak krótkim 3 dniowym okresie (ponad 1500 pobrań), zmusza mnie do  zastanowienia się nad sensem wydawania drugiej części naszej serii. Zwłaszcza  biorąc pod uwagę płytki rynek komiksowy w Polsce (nieduża ilość czytelników),  który zostanie w dużej części zaspokojony darmowymi pobraniami. Dodam też, że  firma oferująca usługi w portalu PLIKOSTRADA, zarejestrowana jest w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich, trudno ją pozwać z powództwa cywilnego,  bowiem właściwym sądem jest tu sąd właściwy dla pozwanego (tj. sąd gdzieś w  Emiratach). W wyjątkowych sprawach może to być za zgodą pozwanego Sąd w Lublinie.  Oznacza to mizerne szanse na dochodzenie naszych praw majątkowych.
Mogę tylko apelować do potencjalnych  czytelników o opamiętanie się ze ściąganiem i poinformować ich, że nie  WYRAŻALIŚMY zgody na umieszczenie pliku w sieci.
Komiks ma atrakcyjną cenę (27-30  zł, zależy od miejsca) jest elegancko wydrukowany, wydany w twardej oprawie w  formacie „Thorgala” – tego nie zobaczy się na monitorze.
Pozdrawiam sympatyków komiksu "Romowe".
Sławomir Zajączkowski
 
Sławomir Zajączkowski

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2013, 12:31:52 pm »
A ja niejako na pochybel tym skurwysy*** ściągaczom złoże dziś zamówienie na ten komiks i go kupię.
Podejrzewam, że liczba pobrań przekroczyła już, lub się zbliża, do całego nakładu komiksu.
Ech szkoda słów.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2013, 01:23:47 pm »

Dynamika ściągnięć i ich ilość w  zaledwie tak krótkim 3 dniowym okresie (ponad 1500 pobrań), zmusza mnie do  zastanowienia się nad sensem wydawania drugiej części naszej serii. Zwłaszcza  biorąc pod uwagę płytki rynek komiksowy w Polsce (nieduża ilość czytelników),  który zostanie w dużej części zaspokojony darmowymi pobraniami.


Jeśli sądzisz, że Ci co ściągnęli ten "plik" mieli w planach kupić Wasz album, a przez to tego nie zrobią, to moim zdaniem jesteś w dużym błędzie.

Offline turucorp

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2013, 01:36:40 pm »
Mogę tylko apelować do potencjalnych  czytelników o opamiętanie się ze ściąganiem i poinformować ich, że nie  WYRAŻALIŚMY zgody na umieszczenie pliku w sieci. 

lacze sie w bolu, ale obawiam sie, ze apelujesz na forum, na ktorym spora czesc uzytkownikow postrzega tego typu kradziez jako "skuteczna forme promocji" i dopoki nie osiagniesz skali sciagniec 1:100 to nie widza w tym niczego szkodliwego.
BTW zdaje sie, ze Sebastian Frackiewicz ostatnio dosyc skutecznie walczyl z Chomikiem, nie wiem czy mechanizm jest taki sam jak na tej "plikostradzie", ale jakby co to mozesz go podpytac co i jak.

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2013, 02:55:33 pm »
Spokojnie. Złodzieje i ci którzy kupują komiksy to zupełnie inna grupa. Prawdopodobnie nic nie straciliście, bo złodzieje i tak by nie kupili tego albumu. Znam parę osób, które lubią komiksy, ale w życiu nie kupiłyby ani jednego albumu. Jak nie ma w sieci, to jeszcze sprawdzą bibliotekę i na tym się kończy. Jak nie ma mówią trudno, włączą sobie polskie kabarety na tvp, czy coś innego.

A zatem spokojnie wydawajcie dwójkę, kto miał kupić i tak kupi.

Offline Nawimar

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2014, 10:46:43 am »
W sieci zadebiutował trailer do "Romowe", pierwszego tomu tej serii. Ponadto zaprezentowano kilka przykładowych plansz tomu drugiego ("Wilczej gontyny"), którego premiera przewidziana jest wstępnie na schyłek tego roku:
 
 http://paradoks.net.pl/read/23425
 
 W zeszłym tygodniu na "Esensji" zamieszczono recenzje "Romowe":
 
 http://esensja.stopklatka.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=18127

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2014, 10:56:23 am »
Wszystko fajnie, ale przecież już jest taki wątek i nawet się w nim udzielałeś...
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35324.0.html

Offline Nawimar

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2014, 11:02:39 am »
Nie do końca fajnie, bo tamten wątek dotyczył (jak w tytule) pierwszego tomu serii. Ten temat z założenia ma dotyczyć nie tylko "Romowe", ale też "Wilczej gontyny" i - na co bardzo liczę - wszystkich kolejnych odsłon tego cyklu.

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2014, 11:04:39 am »
Przecież nie będziemy tworzyć tematu dla każdego tomu serii.
Niech admin (halo admin!  :smile: ) przeniesie Twój post do tamtego i zmieni nazwę całego tematu na Lux in tenebris.

Offline maximumcarnage

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2014, 11:05:54 am »
Przecież nie będziemy tworzyć tematu dla każdego tomu serii.
Niech admin (halo admin!  :smile: ) przeniesie Twój post do tamtego i zmieni nazwę całego tematu na Lux in tenebris.

Dokładnie. W ten sposób to "Thorgal" miałby już ponad 40 tematów.

Offline Nawimar

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2014, 11:10:17 am »
Cieszę się, że nawet wy rozumiecie potrzebę zaistnienia ogólnego tematu dla całej tej serii bez wydzielania osobnego wątku na "Romowe".

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2015, 12:06:58 pm »
Okładka kontynuacji Romowe. Fajowska, co nie? :smile: Komiks ukaże się w maju.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2015, 12:30:48 pm wysłana przez Death »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2015, 12:52:52 pm »
Okładka kontynuacji Romowe. Fajowska, co nie? :smile: Komiks ukaże się w maju.
No nareszcie jakieś sensowne info. Naprawdę długo czekałem na ten komiks.

Offline jolan13

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2015, 01:43:06 pm »
Rewelka, również nie mogę się doczekać!

Offline Death

Odp: Lux in tenebris
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2015, 02:08:31 pm »
Jak się patrzy na tę okładkę, to czuć, że jest ręcznie robiona, a nie na komputerze. Te kolory, ta niedoskonała kreska, mistrzostwo.
Już to gdzieś wklejałem (pewnie w temacie o Świętym Królestwie). Ale jeszcze raz wklejam i polecam ten filmik (a właściwie film, bo trwa ponad 2 godziny): https://www.youtube.com/watch?v=zWmSMvBnHuw
Może wybiorę się na ten Festiwal Komiksu Historycznego 13 czerwca i załapię się na taki rysunek:
https://www.youtube.com/watch?v=q67Z-_joSFk


Edit.
Na Gildii jest już cena Wilczej gontyny. 45 zł za 80 s w A4 bardzo ok.
Zresztą kupiłbym jaka by ona nie była.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 07:18:10 pm wysłana przez Death »

 

anything