trawa

Autor Wątek: Before Watchmen  (Przeczytany 32079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Before Watchmen
« dnia: Maj 22, 2013, 03:50:36 pm »

Zacząłem dzisiaj czytać Before Watchmen. Rozpocząłem od serii Rorschach duetu Brian Azzarello oraz Lee Bermejo i jestem już "chwilę" po połowie opowieści. Bardzo dobre czytadło ze świetną warstwą graficzną (akcja pędzi, a oczy same przeskakują z kadru na kadr).
Nie wiem czy ktoś już z Was miał ten komiks w rękach i zauważył taki fajny zabieg!
Spoiler: pokaż
Ścigany Rorschach wsiada do taksówki, a za kierownicą... Robert De Niro :) Może graficznie nie aż tak podobny do oryginału, ale pieprzyk na prawym policzku jednak jest znakiem charakterystycznym tego aktora. No i taxi driver stara się wkręcić w rozmowę Rorschacha. Fajny zabieg :) Tak informacyjnie - akcja komiksu dzieje się w '77, a Taksówkarz został nakręcony w '76. :)
Ten Azzarello to ma łeb! ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 04:10:35 pm »
Jak Przeczytasz Minutemen to Daj znać. Mnie interesuje głównie Silhouette.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 07:06:06 pm »
A ja właśnie się zastanawiam, czy warto odkładać kasę na BW od Egmontu. Rozumiem że masz pozytywne wrażenia z początkiem obcowania z tym komiksem?

ramirez82

  • Gość
Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2013, 08:46:26 pm »
Ten Azzarello to ma łeb! ;)



Nie czytałem, ale znalazłem planszę w sieci. Uwielbiam Watchmen i Taxi Driver, ale to spotkanie dla mnie troche tantedne, ze względu na zbytnią oczywistość - Travis Bickle i Roschach, dwóch bliskich sobie duchowo, samozwańczych mściceli. Gdyby akcja miała miejsce w Nowym Jorku w 1974 roku, to Roschach spotkałby Charlsa Bronsona z Życzenia Śmierci? Może jak przeczytam w wydaniu Egmontu cały kontekst spotkania i rozmowe, to inaczej to odbiorę. Mógłby Egmont od tego tomu zacząć wydawanie Before Watchmen, bo Roschach jest w jednym tomie z Komediantem, a ci dwaj wymiatają.

Offline pioma10

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2013, 08:56:52 pm »
Mógłby Egmont od tego tomu zacząć wydawanie Before Watchmen, bo Roschach jest w jednym tomie z Komediantem, a ci dwaj wymiatają.

Komediant to wymiata, ale u Darwyna Cooka. Zarówno w 'Minutemen' jak i (choć w mniejszym stopniu) w 'Silk Spectre'.
Według mnie dwie najciekawiej pokazane postaci to Ozymandias i Komediant - choć najlepiej wypadają w innych tytułach niż w swoich.

Offline vision2001

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2013, 09:32:33 pm »
A ja właśnie się zastanawiam, czy warto odkładać kasę na BW od Egmontu. Rozumiem że masz pozytywne wrażenia z początkiem obcowania z tym komiksem?
Rorschach bardzo mi si podoba. Jednak zakończenie komiksu (jest to wątek rozpoczynający całą serię) następuje w dziwaczny sposób i tak naprawdę miałem nadzieję, że narracja zostanie przeprowadzona w inny sposób. Jak ten komiks trafi do Twoich rąk to będziesz wiedział o czym ja mówię.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline zielone_biurko

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2013, 09:16:19 pm »
wybaczcie za pytanie godne żółtodzioba, ale... BF z egmontu już wyszło?

Offline maximumcarnage

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2013, 09:19:58 pm »
wybaczcie za pytanie godne żółtodzioba, ale... BF z egmontu już wyszło?

Nie, najpierw ma wyjść nowe wydanie ,,Watchmen". Najwcześniej jesienią. 

Offline zielone_biurko

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2013, 09:23:51 pm »
Ok, dziękuję. Wstrzymam się więc z poszukiwaniami tytułu... Mam nadzieję, żęędzie kreda i twarda okładka, a odświeżenie nie będzie polegać tylko na dodaniu skrzydełek do okładki.

Offline maximumcarnage

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2013, 09:31:01 pm »
Ok, dziękuję. Wstrzymam się więc z poszukiwaniami tytułu... Mam nadzieję, żęędzie kreda i twarda okładka, a odświeżenie nie będzie polegać tylko na dodaniu skrzydełek do okładki.

Watchmeni mają być wydani w serii ,,Mistrzowie komiksu", także twarda oprawa będzie na 100 procent. Co do Before Watchmen, to na razie nie wiadomo.

Offline freshmaker

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:01:34 pm »
przeczytałem minutemen/silk spectre i ozymandias/crimson corsair. z każdym kolejnym zeszytem w tych tpb miałem narastające wrażenie że watchmen to na prawdę był wybitny komiks i te wszystkie prequele tylko to potwierdzają. w sumie w tych 2 tomach nie dowiadujemy się niczego nowego, jest to tylko rozwijanie wątków wymyślonych przez moore'a.


darwyn cooke - ten gość jest wybitnym grafikiem. po watchmenach przejrzałem szafę żeby zobaczyć co z jego komiksów jeszcze mam - new frontier, bprd, human target. czy możecie coś jeszcze polecić od tego autora?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline melee

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:04:53 pm »
przede wszystkim Parker! genialne książki, genialne komiksy
no i Catwoman razem z Brubaker'em
ale już np. jego Spirit jest słabiutki


human target jest cooke?

Offline Nawimar

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:06:15 pm »
Autorski "Batman: EGO" wydany również u nas prawie dziesięć lat temu.

Offline freshmaker

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:14:42 pm »
oczywiście że javier pulido a nie cooke:) grafika bardzo podobna - w living in amerika. ego rzeczywiście mam nawet na półce. catwoman sprawdzę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline melee

Odp: Before Watchmen
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2013, 02:44:35 pm »
catwomen tylko kilka pierwszych numerów, chyba 5 tpb o ile pamiętam. Ale są świetne, plus dodatkowo Selina's Big Score. I koniecznie "Parker".

 

anything