Autor Wątek: Jan Hardy  (Przeczytany 84991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helsing

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 15, 2013, 08:18:16 am »
Wczoraj pojawił się bardzo ciekawy tekst o Pileckim. Wydaje mi się że pasuje jak ulał do poruszonego wcześniej wątku jednoznaczności wydarzeń historycznych:
http://www.polityka.pl/historia/1542659,1,ipn-podwaza-legende-rotmistrza-pileckiego.read
Jak widać nic ani nikt nie jest biały albo czarny, więc rozwaga w osądach, szczególnie wypowiadanych z bezpiecznej perspektywy czasu, jest zawsze wskazana.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Nawimar

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 15, 2013, 09:02:53 am »
N.N.  "Konwencję komiksu superbohaterskiego uważam natomiast za niewłaściwą do oddawania hołdu i sprawiedliwości (...)"
 
Powtórzę się, ale chyba warto poczekać do premiery komiksu. Może tym razem okaże się, że powstanie dzieło wyjątkowo przekonujące.   

Dysponujemy już co prawda znakomitymi (by nie rzec: wzorcowymi) - tak formalnie jak i fabularnie - komiksami dotyczącymi Żołnierzy Wyklętych ("1945. Wyzwolenie?", "Żelazny"), ale sam pomysł podjęcia tego niewątpliwe ważkiego (a przede wszystkim wciąż nie wyeksploatowanego) tematu w ramach alternatywnej wersji rzeczywistości to dowód, że zagadnienie ma szansę odnaleźć się także w nieco lżejszej konwencji. Przy czym nie oznacza to, że ranga tematu ulegnie uchybieniu, choć oczywiście taka możliwość istnieje. Wygląda na to, że przekonamy się już niebawem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 15, 2013, 09:27:14 am »
hm... rozwiniesz mysl w kontekscie wsparcia organizacji stricte nacjonalistycznych, ktore wykorzystuja temat dla uprawiania swojej demagogii?
czy moze rozwiniesz mysl, w kontekscie przywolenia autora komiksu na takie "poparcie", bo dzieki temu jest wiecej "lajkow" na fejsie?
bo o tym chyba powinnismy na tym forum rozmawiac (skoro juz taki temat jest poruszony), a nie o rozliczaniu "czerwonych", "strajkujacych" czy "wykletych".

Miałem inne rzeczy na myśli, jak np. to, że w dzisiejszych czasach osoby z tamtego reżimu pozostały bezkarne. Wielu z nich znajduje się na stanowiskach choćby w sądownictwie, część z nich wyjechała z kraju bez żadnej kary, a wręcz zapraszana jest do Pałacu Prezydenckiego, dostają wysokie emerytury, a rodziny "wyklętych" żyją w nędzy. Przykłady można mnożyć, ale mamy rozmawiac o komiksach, a nie obecnej sytuacji w kraju...
Dlatego też  - według mnie, ale nie tylko - Hardy jest nie tylko komiksem o tamtych czasach, ale i o walce z kontynuacją komunizmu, którą obserwujemy obecnie. Dlatego N.N. nie można na niego patrzeć tylko z perspektywy lat powojennych, ale i z tych obecnych. Dla Autora komiks ten jest walką o media o pojawienie się treści patriotycznych w głównym nurcie, bo obecnie jest on bardzo mocno odrzucany, a każdy kto uważa się za patriotę, nazywany jest faszystą. Ostatnią rzeczą - w moim przekonaniu - na której zależy autorowi są "lajki" na FB...
Stąd tez poparcie choćby ONR-u, które od zawsze było tym, przeciwnym komunistom. Zresztą popiera je również Stowarzyszenie Marsz Niepodległości czy Młodzież Wszechpolska.

A tak odnośnie już samego komiksu, bo jest tu dużo fanów "trykociarzy" Kapitan Ameryka walczący z nazistami jest ok, ale Jan Hardy walczący z komunistami już jest be? Może źle wnioskuje, ale tak odbieram wasze wpisy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 15, 2013, 09:36:42 am »

Dlatego też  - według mnie, ale nie tylko - Hardy jest nie tylko komiksem o tamtych czasach, ale i o walce z kontynuacją komunizmu, którą obserwujemy obecnie. Dlatego N.N. nie można na niego patrzeć tylko z perspektywy lat powojennych, ale i z tych obecnych. Dla Autora komiks ten jest walką o media o pojawienie się treści patriotycznych w głównym nurcie, bo obecnie jest on bardzo mocno odrzucany, a każdy kto uważa się za patriotę, nazywany jest faszystą. Ostatnią rzeczą - w moim przekonaniu - na której zależy autorowi są "lajki" na FB...
Stąd tez poparcie choćby ONR-u, które od zawsze było tym, przeciwnym komunistom. Zresztą popiera je również Stowarzyszenie Marsz Niepodległości czy Młodzież Wszechpolska.

A tak odnośnie już samego komiksu, bo jest tu dużo fanów "trykociarzy" Kapitan Ameryka walczący z nazistami jest ok, ale Jan Hardy walczący z komunistami już jest be? Może źle wnioskuje, ale tak odbieram wasze wpisy.

Jak widać, nie bez przyczyny masz na imię Jarosław. Jeśli organizacje przez Ciebie wymienione mają uczyć patriotyzmu, to ja nie chcę być patriotą, a ty powinieneś stuknąć się w głowę i to porządnie.
Co do Kapitana Ameryki, to dyskutowałem w swoim czasie z fragselem o moralności superherosa i napisałem, że tamte komiksy to była propaganda, której nie należy pochwalać. W podobnym tonie była utrzymana seria ,,G.I. Combat".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 15, 2013, 09:56:51 am »
Jak widać, nie bez przyczyny masz na imię Jarosław. Jeśli organizacje przez Ciebie wymienione mają uczyć patriotyzmu, to ja nie chcę być patriotą, a ty powinieneś stuknąć się w głowę i to porządnie.


Ja Ciebie nie obrażam, a Ty po raz kolejny mnie atakujesz. Jak nie umiesz normalnie dyskutować i rozmawiać to coś jest nie tak...i to na pewno nie ze mną.

Chcesz być jesteś, nie chcesz to nie jesteś. Twoja sprawa. nie mi też oceniać kto ma Ciebie uczyć patriotyzmu. Jedni wywieszają flagi czy utożsamiają się z nią, a dla innych ważny jest czekoladowy orzeł i różowe banery reklamowe w "Dniu flagi" (sic!)

W żadnym natomiast miejscu nie napisałem, że organizacje te powinny uczyć patriotyzmu. Staram się nie rozmawiać o takich tematach jak w to co wierzymy i kogo popieramy, bo forum komiksowe nie jest miejscem do tego.

Co do imienia to daruj sobie takie gierki i obrażanie innych. Aha do PiS-u jest mi daleko tak gwoli ścisłości, bo już chyba trzeci raz mi starasz się wmówić, że ich popieram.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2013, 10:10:07 am »
O nie, Jarosławie. Nie będę siedział cicho, gdy ktoś wypisuje głupoty i fakty nie mające pokrycia w rzeczywistości. A stosowanie retoryki typu ,,Napisałem coś, jak wam się nie podoba to nie odpisujcie" jest zwyczajnym chamstwem. Robisz to już po raz kolejny. Przemycasz swoje treści, później piszesz że nie chcesz tego robić, chociaż to uczyniłeś, a następnie odbierasz innym prawo do komentowania. To jest forum i na tym to polega. Musisz ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i jeżeli ja się z nimi nie zgadzam to mam prawo to wyrazić. Jeśli pojmujesz to inaczej, to przestań pisać na tematy o których masz małe pojęcie i nie jesteś gotowy do dyskusji. I nie namawiaj mnie do patriotyzmu w wydaniu ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, bo ja nie chcę bić ludzi, w tym dzieci, wyzywać ich, wyrywać płyty chodnikowe, rzucać kamieniami, wznosić nazistowskie pozdrowienia. Jeśli ty chcesz, to nałóż brunatną koszulę i przyłącz się do zabawy.
Mimo, że deklarujesz, że nie popierasz PiSu, to twój post jest tego zaprzeczeniem. Zamiast pisać głupoty, zastanów się zanim uderzysz w klawiaturę, bo może okazać się, że nie tylko o ,,Beniowskim" nie wiesz nic.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 15, 2013, 11:11:10 am »
Nie chce żebyś siedział cicho, tylko, żebyś mnie nie obrażał, a to ogromna różnica.

Przemycasz swoje treści, później piszesz że nie chcesz tego robić, chociaż to uczyniłeś, a następnie odbierasz innym prawo do komentowania.


Przytoczyłem pewne fakty, które są powszechnie znane. Reszta jest z profilu fb komiksu, także to nie są moje słowa, a autora komiksu, o czym zresztą pisałem.

Nie wiem też, która rzecz nie ma pokrycia w rzeczywistości?

Musisz ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i jeżeli ja się z nimi nie zgadzam to mam prawo to wyrazić. Jeśli pojmujesz to inaczej, to przestań pisać na tematy o których masz małe pojęcie i nie jesteś gotowy do dyskusji.

Ależ oczywiście, że masz. Ciesze się, bo na tym polega dyskusja i taki jest sens forum dyskusyjnego. Powtarzam jednak - rozmowa, a nie obrażanie.

A stosowanie retoryki typu ,,Napisałem coś, jak wam się nie podoba to nie odpisujcie" jest zwyczajnym chamstwem. Robisz to już po raz kolejny. 

I nie namawiaj mnie do patriotyzmu w wydaniu ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej,

Mimo, że deklarujesz, że nie popierasz PiSu, to twój post jest tego zaprzeczeniem.

Możesz podać konkretne przykłady?! Wyciągasz jakieś wnioski z sobie tylko znanych powodów i jeszcze starasz się, wmówić wszystkim, że to moje słowa.. W którym miejscu namawiałem Cię do ONR czy MW? W którym miejscu napisałem, żebyś nie odpisywał?! W którym  końcu miejscu napisałem, że popieram PiS?!


Zamiast pisać głupoty, zastanów się zanim uderzysz w klawiaturę, bo może okazać się, że nie tylko o ,,Beniowskim" nie wiesz nic.


Nie o Bieniowskim rozmawiamy, ale ok możesz mi to wypominać jeszcze bardzo, bardzo długo. Widzisz nie każdy ma tak ogromną wiedzę na każdy temat jak Ty. Ja pomimo lat, wciąż wiele rzeczy się dowiaduje, odkrywam. Nie czuje się przez to gorszy od Ciebie czy nie uważam się za mniej inteligentnego niż Ty, bo czegoś nie wiedziałem. Jeśli jednak w jakiś sposób poprawia Ci humor to, że możesz mi wytknąć brak znajomości tej postaci (którą zresztą nadrobiłem) to ok niech będzie. Używaj sobie.

Napisałem fakty, które mają miejsce, napisałem jak do komiksu podchodzi autor (o czym pisze na profilu), a Ty napisałeś - "zamiast pisać głupoty". Ok może i są to głupoty, ale mające odzwierciedlenie w rzeczywistości, więc może to nie ja pisze głupoty...?

Kilka tekstów autora z fb:

Cytuj
Czołem! "Jestem Polakiem – więc mam obowiązki   polskie". Jan Hardy o tym wie. Nawet w takich sceneriach   superbohaterskiego sci-fi z roku 1934 można mówić o sprawach ważnych.

Cytuj
Czołem! Świat przerysowany napisał   przedpremierowo o Janie Hardym. Może nieświadomie, ale zaczęło się   licytowanie w stylu a gdzie "naziści" (NIEMCY, NIEMCY, NIEMCY). Helmutów   Hardy prał podczas II wojny światowej (komuchów zresztą też). Komiks   skupia się na praniu czerwonych, bo akcja dzieje się po wojnie podczas   powstania antykomunistycznego. Aha! Komuna nigdy nie była i nie będzie   "super".       

Cytuj
Odbijamy popkulturę z rąk lewactwa! Ku chwale Ojczyzny! Proszę udostępniać.

Jak widzisz to co napisałem jest odzwierciedleniem poglądów autor. czy się zgadzamy czy nie to już każdego z nas indywidualna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 11:16:56 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 15, 2013, 11:25:34 am »
Miałem inne rzeczy na myśli, jak np. to, że w dzisiejszych czasach osoby z tamtego reżimu pozostały bezkarne. Wielu z nich znajduje się na stanowiskach choćby w sądownictwie, część z nich wyjechała z kraju bez żadnej kary, a wręcz zapraszana jest do Pałacu Prezydenckiego, dostają wysokie emerytury, a rodziny "wyklętych" żyją w nędzy. Przykłady można mnożyć, ale mamy rozmawiac o komiksach, a nie obecnej sytuacji w kraju...
Dlatego też  - według mnie, ale nie tylko - Hardy jest nie tylko komiksem o tamtych czasach, ale i o walce z kontynuacją komunizmu, którą obserwujemy obecnie. Dlatego N.N. nie można na niego patrzeć tylko z perspektywy lat powojennych, ale i z tych obecnych. Dla Autora komiks ten jest walką o media o pojawienie się treści patriotycznych w głównym nurcie, bo obecnie jest on bardzo mocno odrzucany, a każdy kto uważa się za patriotę, nazywany jest faszystą. Ostatnią rzeczą - w moim przekonaniu - na której zależy autorowi są "lajki" na FB...
Stąd tez poparcie choćby ONR-u, które od zawsze było tym, przeciwnym komunistom. Zresztą popiera je również Stowarzyszenie Marsz Niepodległości czy Młodzież Wszechpolska.


Tak więc o czym napisałeś w tym fragmencie? Są to przecież jakieś twoje domysły, gdybania. Poza tym sugerujesz, że ONR i Młodzież Wszechpolska pomagają w kultywowaniu patriotyzmu. I nie pisz, że nie wyraziłeś tego wprost, bo dla inteligentnego człowieka nie trzeba wszystkiego przedstawiać dosadnie. Zwracam uwagę na użyte przez Ciebie słowa ,,według mnie".

Co do cytatów z fejsa, to fakt że autor pisze głupoty, nie uprawnia ciebie do ich powielania, chyba że jesteś na takim samym poziomie rozwoju intelektualnego.Poza tym masz ten komiks w ,,ulubionych" na swoim fejsie, więc do czego chcesz mnie przekonać? Musisz zgadzać się z tą wizją. No chyba, że kliknąłeś aby kliknąć.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 11:32:20 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 15, 2013, 11:40:57 am »
Są to przecież jakieś twoje domysły, gdybania.

Gdzie jest domysł i gdybanie?

W tym, że zbrodniarze pozostali bezkarni?:

http://www.wirtualnaskandynawia.pl/szechter-nie-stanie-przed-sadem/

http://www.naszdziennik.pl/mysl/30486,nieukarana-zbrodnia-przeciwko-ludzkosci.html

W tym, że zapraszani są do Pałacu?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8709472,General_Jaruzelski_zaproszony_na_posiedzenie_RBN.html

A może w tym, że pobierają pieniądza, a ofiary żyją w nędzy?

http://wpolityce.pl/wydarzenia/28636-zbrodniarze-pobieraja-wysokie-resortowe-emerytury-w-przeciwienstwie-do-swoich-ofiar-ktore-na-ogol-zyja-w-nedzy

Przykłady pierwsze z brzegu, wyszukane linki na szybko.

Mam ten komiks w "ulubionych", mało tego zakupiłem go z dodatkowa cegiełką - nie jest to powód do wstydu. Popieram każdy komiks, który opowiada o "Wyklętych". Nie tylko komiksy zresztą. Dla mnie to bowiem bardzo ważna część naszej historii, przez wiele lat zakłamywana.

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 15, 2013, 11:48:18 am »
A może to ty zakłamujesz historię i te twoje wątpliwe źródła? Może ci ,,wyklęci" nie byli tacy kryształowi? Może gówno wiesz i nie umiesz samodzielnie myśleć? Może nie powinieneś nazywać zbrodniarzami ludzi, którzy nie mają żadnych wyroków sądowych?
Moim zdaniem jesteś człowiekiem niezwykle ograniczonym i ten komiks będzie w sam raz dla ciebie. Tylko proszę, oszczędź mi na przyszłość takich bzdur i nie podawaj bezmyślnie linków. Jesteś nieprzygotowany na dyskusję i powinieneś przestać się ośmieszać. I załóż brunatną koszulę. Świetnie się odnajdziesz w szeregach twoich ulubionych organizacji, Jarosławie K.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 12:01:03 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 15, 2013, 12:01:06 pm »
A może to ty zakłamujesz historię i te twoje wątpliwe źródła? Może ci ,,wyklęci" nie byli tacy kryształowi? Może gówno wiesz i nie umiesz samodzielnie myśleć? Może nie powinieneś nazywać zbrodniarzami ludzi, którzy nie mają żadnych wyroków sądowych?
Moim zdaniem jesteś człowiekiem niezwykle ograniczonym i ten komiks będzie w sam raz dla ciebie. Tylko proszę, oszczędź mi na przyszłość takich bzdur i nie podawaj bezmyślnie linków. Jesteś nieprzygotowany na dyskusję i powinieneś przestać się ośmieszać.


Co za bezczelny post. Kto tu sie ośmiesza...
A komiks z pewnością jest szowinistyczny, homofobiczny, seksistowski a w dymkach jest mowa nienawiści  :roll: 
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 15, 2013, 12:02:01 pm »

Co za bezczelny post. Kto tu sie ośmiesza...
A komiks z pewnością jest szowinistyczny, homofobiczny, seksistowski a w dymkach jest mowa nienawiści  :roll:

Coś więcej powiesz, czy jak zwykle pieprzysz trzy po trzy bez ładu i składu? Zrób sobie na ten temat statystykę. W tym jesteś dobry.

Offline Dreadnought

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2013, 12:07:18 pm »
Coś więcej powiesz, czy jak zwykle pieprzysz trzy po trzy bez ładu i składu? Zrób sobie na ten temat statystykę. W tym jesteś dobry.


Dbaj o swoje nerwy. Żeby realizować się politycznie ze swoimi (w tym wypadku mocno lewicowymi skoro bronisz Ubeków) poglądami na forum komiksowym trzeba być nieźle sfrustrowanym.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2013, 12:16:10 pm »

Dbaj o swoje nerwy. Żeby realizować się politycznie ze swoimi (w tym wypadku mocno lewicowymi skoro bronisz Ubeków) poglądami na forum komiksowym trzeba być nieźle sfrustrowanym.

Nie bronię żadnych ubeków i gdybyś znał historię mojej rodziny to byś wiedział, że jestem daleki od tego. Staram się po prostu uzmysłowić pewne rzeczy i powstrzymywać od ferowania wyroków. Ja nie mówię o kimś ,,zbrodniarz" skoro nie jest skazany prawomocnym wyrokiem. Byłoby ci przyjemnie gdyby dzieciaki krzyczały za tobą na ulicy ,,zbrodniarz" chociaż jesteś niewinny? Poza tym zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, których wiedza jest dosyć skąpa i niewiele przeczytały. Ja nie ośmielałbym się dyskutować na tematy, o których nie wiem nic, w obawie przed ośmieszeniem. Jarosław i ty nie macie takich hamulców i dla mnie jest to dziwne, a wręcz przerażające. Więcej nie piszę w tym temacie, bo rzeczywiście szkoda moich nerwów na osoby nie mająca najmniejszej podbudowy pod merytoryczną dyskusję.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2013, 12:31:05 pm »
Ty za to rzucasz na lewo i prawo merytoryką. Aż blask wiedzy bije z Twoich postów w tym wątku...
Nie ma sensu z Tobą dyskutować, bo to Ty jesteś strasznie ograniczony swoimi poglądami i nie dopuszczasz do siebie faktu, że nie jesteś nieomylny. Momentami wręcz przekraczasz poziom absurdu. Żyj w takim przeświadczeniu. W końcu nie moja sprawa.
Najlepiej wychodzi Tobie, obrażanie innych użytkowników.
Bez odbioru.

Idę przeczytać jakiś komiks. W końcu to forum komiksowe, a nie polityczne/ideologiczne.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope