Autor Wątek: Znikające miejsce na dysku C  (Przeczytany 15019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

• Radca bracki
Znikające miejsce na dysku C
« dnia: Maj 04, 2013, 02:17:45 pm »
Witam, od kilku dni mam pewien problem, cały czas gdzieś znika mi pamięć na dysku C. Nic nowego nie instalowałem, a nawet usunąłem kilka plików i gier i ciągle to samo. W tej chwili mam 2,86 GB wolnego miejsca, a jeszcze dwa dni temu było ponad 5 GB. Może wiecie co jest powodem tego problemu, mam Windowsa XP i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Proszę o pomoc!

Offline Deg

• Pisarz bracki
Odp: Znikające miejsce na dysku C
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 02:39:06 pm »
Sprawdziłeś ustawienia pliku wymiany? Może być skonfigurowany tak, że zmienia wielkość w zależności od zapotrzebowania, chociaż aż 2 GB nie powinien przytyć.
Jeśli używasz hibernacji, to też może być powodem.
Przeanalizuj też dysk jakimś programem czyszczącym, np. darmowy Ccleaner - pokaże ile masz niepotrzebnych plików na dysku.
Przyczyna przypuszczalnie jest banalna, jak jedna z wymienionych powyżej, ale możesz też zapytać na jakimś forum ukierunkowanym na rozwiązanie problemów z komputerem, polecam PCFormat i Elektrodę.
This is my truth, tell me yours.

Offline Modry

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 03:00:12 pm »
    Zerknij proszę do C:\WINDOWS\Installer i sprawdź ile zajmuje  ten folder (standardowa objętość o jakieś  500 MB chyba). Jeżeli będzie  ważył powyżej 1 GB warto wyczyścić jego zawartość (WAŻNE nie wolno usuwać  folderów z tego katalogu, kasuj tylko pliki). Warto też zerknąć w folder  C:\WINDOWS\Temp.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2013, 03:38:21 pm »
Dzięki panowie. Znalazłem świetny poradnik: http://wydajnykomputer.pl/czyszczenie-dysku-zwalnianie-miejsca-w-windows-xp. Teraz mam, aż 24 GB wolnego miejsca i zobaczę jak teraz będzie wyglądała sytuacja. Na pewno skorzystam z waszych porad.Pozdrawiam.