Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zamorano

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 29, 2017, 12:13:21 pm »

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć, znajdziesz tutraj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Batman:_Anarky


Wystarczy przeczytać.

Spora część była w serii zeszytowej Tm Semic w latach 90tych.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline death_bird

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:28:43 am »
Drugi tom HQ zdecydowanie na plus. Co prawda zeszyt z ComicCon durnowaty bardziej niż ustawa przewiduje, ale za to spotkanie z J. Lee rekompensuje tę jego zawyższoną średnią "bzdurności".

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:14:41 am »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 05:39:01 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:25:36 pm »
Co by nie mówić o scenariuzu całego runu... Flash t. 4 ma naprawdę obłędnie ładne rysunki. Grafiki w sam raz na plakat mogły by pójść. Rysownik z kolorystą świetnie współgrają.

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:18:16 pm »

Co by nie mówić o scenariuzu całego runu... Flash t. 4 ma naprawdę obłędnie ładne rysunki. Grafiki w sam raz na plakat mogły by pójść. Rysownik z kolorystą świetnie współgrają.
ale ci sami ludzie sa batman ikar i anaky

Offline marian381

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:22:26 pm »
A będzie prezentacja Batman Anarky? Bo tytuł mnie interesuje, tylko chciałbym wiedzieć, czy to jest normalny komiks czy znowu origin w tej serii.

Łap.

Batman – Detective Comics tom 7: Anarky - prezentacja komiksu

W dodatkach z ciekawszych rzeczy znajdziecie alternatywną okładkę Darwyna Cooke'a do Detective Comics #37.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:13:43 pm »
@UP
Dzięks. Flash wygląda lepiej. To kwestia nakładania tuszu i kolorów. Czyli to kolejny origin jest?

Offline Inuki

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 06, 2017, 12:01:36 pm »
Czy Detective Comics wydany u nas rozszerza jakoś mocno główny run Snydera z New 52? W pierwszym tomie jest wątek twarzy Jokera, a potem? Można odpuścić?

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 06, 2017, 12:36:18 pm »
Można odpuścić choć według mnie historie Emperora Penguina i Wratha są najlepszymi tomami. Ten czwarty tom z Wrathem to tak z doskoku, bo ma zakończenie wątków z trzeciego i bardzo ładne rysunki z militarnymi aspektami batuniversum.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Inuki

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 06, 2017, 06:55:58 pm »
No ja właśnie zastanawiam się jakie serie z New 52 dokończyć, a którym podziękować. Na chwilę obecną zostawiłbym sobie tylko Ligę, Batmana Snydera (chociaż pierwsze 3 tomy mi średnio podeszły) i te, które nawiązują do głównej serii. Skoro mówisz, że DC nie odnosi się jakoś specjalnie do głównej historii, to chyba odpuszczę serię i opchnę te dwa tomy, które mam. W "Odrodzenie" nie zamierzam na chwilę obecną wchodzić. Tak prawdę mówiąc, to powróciłem niedawno do tych tytułów z New 52, które mam i dość mocno się od nich odbiłem dlatego poczekam z "Odrodzeniem" i zobaczę jak to wszystko się rozwinie, a kupować i tak jest co.

Offline mack3

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 06, 2017, 11:44:24 pm »
Ja z DC brałem tylko tom 6 - ze względu na bardzo przychylne opinie i ponoć jedną z lepszych historii z Batkiem w New 52 (co nie musi oznaczać, ze to będzie dobra historia w ogóle ;) ), poza tym - bardzo fajne rysunki...


Przymierzm sie też do tomu 7 (chyba najlepsza okładka ze wszystkich battytułów wydanych w Polsce z New 52) - poczekam na opinie i zdecyduję...

Offline Itachi

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 20, 2017, 09:00:52 pm »
Będziecie tęsknić za Nowym DC? Czy cieszycie się wobec planów Egmontu i wprowadzenia na rynek Odrodzenia? Słyszałem opinie, że tylko HQ będzie dokończona a cała reszta zostanie definitywnie zamknięta. Ja żałuję, bo zacząłem przekonywać się do serii New 52. Kupiła mnie Liga Sprawiedliwości, jak ewoluowała od początku do końca w przemyślany sposób. Polubiłem jakby nie patrzyć kontrowersyjnego Batmana Snydera z jego techno narzędziami i Rokiem zerowym, który powinien zostać bardziej doprecyzowany. Mimo wszystko w większości były to epickie bitwy, fantastycznie zilustrowane przez Grega Capullo. Świetnie bawię się obecnie przy Flashu, który jest dla mnie tak ciepłym zaskoczeniem jak niezwykła kolorystyka w nim zawarta. Serie Mroczny Rycerz i Detective Comics miały swoje wzloty i upadki, w moim rankingu były tutaj największe różnice w jakości prac jakie otrzymywaliśmy. Superman Wyzwolony to kolejna warta uwagi historia, która moim zdaniem należała do czołówki Nowego DC. Było sporo dobrego. Wieczne zło. Superman Morrisona. Wonder Woman Azzazello, która zbiera bardzo dobre opinie (mnie akurat nie przekonała).

Szkoda, że ten etap zostanie zamknięty. Trzeba iść do przodu i gonić Stany, wszystko jasne. Ale jak zauważyli koledzy można było wydać inne serie, ciepło oceniane przez krytyków i rozbudowujące albo tytuły z Bat-rodziny (Batwoman, Nightwing) albo Ligi Sprawiedliwości (np. Aquaman). Powiedzmy jeden tom na dwa miesiące?

Offline death_bird

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 20, 2017, 11:35:58 pm »
No proszę. Dokończą jedyną serię, którą czytam? Miło z ich strony.  :biggrin:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 21, 2017, 04:10:38 am »
Będziecie tęsknić za Nowym DC? Czy cieszycie się wobec planów Egmontu i wprowadzenia na rynek Odrodzenia?
Tak i tak. Uważam że Nowym DC ma jeszcze sporo do zaoferowania i przydałoby się dokończyć kilka niezamkniętych serii.

Słyszałem opinie, że tylko HQ będzie dokończona a cała reszta zostanie definitywnie zamknięta. Ja żałuję, bo zacząłem przekonywać się do serii New 52.
Dokończonymi całkowicie seriami poza wspomnianą przez ciebie HQ będą także Liga Sprawiedliwości (braknie 2 zeszytów, ale one są publikowane w komiksach z Odrodzenia) oraz Batman (co prawda wydany bez jednego zeszytu), Batman Mroczny Rycerz, Szpon, Wieczny Batman oraz Wieczni Batman i Robin (czyli całkiem sporo). 

Ale jak zauważyli koledzy można było wydać inne serie, ciepło oceniane przez krytyków i rozbudowujące albo tytuły z Bat-rodziny (Batwoman, Nightwing) albo Ligi Sprawiedliwości (np. Aquaman). Powiedzmy jeden tom na dwa miesiące?
Jak na razie rozumiem podejście Egmontu że skupiają się na Odrodzeniu i odpuszczają na razie serie z Nowego DC, tak też uważam że za pewien czas mogli by wrócić i nadrobić kilka serii (i nie tylko te które wymieniłeś), tym bardziej że np. taki Nightwing kontynuuje wątki z Nowego DC (polecam przeczytać Wojnę Robinów przed lekturą jego serii z Odrodzenia).

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #719 dnia: Maj 21, 2017, 07:33:29 am »
Tu nie chodzi o odpuszczenie Nowego DC tylko szybkie przejście w SC  :smile: (jak już pisałem) im się nie będzie opłacać kontynuować Nowe DC w starej formie przy Rebirth.

 

anything