trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 214249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #675 dnia: Kwiecień 03, 2017, 10:40:28 am »
Zgadza się. W USA w zasadzie równolegle z Rebirth wydawane było N52.

Data wydania tomów zbiorczych:
N52
Batman: Detective Comics, Volume 7: Anarky - styczeń 2016
Batman: Detective Comics, Volume 8: Blood of Heroes - sierpień 2016
Batman: Detective Comics, Volume 9: Gordon at War - grudzień 2016

Rebirth
Batman: Detective Comics, Volume 1: Rise of the Batman (Detective Comics, Volume III #1) - luty 2017
Batman, Volume 1: I Am Gotham (Batman, Volume III #1) - luty 2017

Nadzieja więc jest, że u nas będzie podobnie :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 10:44:56 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #676 dnia: Kwiecień 03, 2017, 11:58:38 am »
Po działaniach Egmontu dokładnie widać że Nowe DC będzie zakończone przed starem Rebirth  :smile: Skąd w ogóle wzięliby ludzie by robić i to i to? Jak już musieli zwolnić z Vertigo i "Old DC".

Zgadza się. W USA w zasadzie równolegle z Rebirth wydawane było N52.

Data wydania tomów zbiorczych:
N52
Batman: Detective Comics, Volume 7: Anarky - styczeń 2016
Batman: Detective Comics, Volume 8: Blood of Heroes - sierpień 2016
Batman: Detective Comics, Volume 9: Gordon at War - grudzień 2016

Rebirth
Batman: Detective Comics, Volume 1: Rise of the Batman (Detective Comics, Volume III #1) - luty 2017
Batman, Volume 1: I Am Gotham (Batman, Volume III #1) - luty 2017

Nadzieja więc jest, że u nas będzie podobnie :smile:
Jak równolegle jak dwa miesiące później  :biggrin:

A że oryginalnie wychodziło coś jeszcze z "Nowe DC" po starcie "Rebirth" to wcale nie znaczy że u nas będzie podobnie.

Sam TK powiedział że najpierw będą kończyć "Nowe DC" więc sobie nie róbcie nadziei  :smile:

Offline Wojtpil

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #677 dnia: Kwiecień 03, 2017, 12:35:39 pm »

Jak równolegle jak dwa miesiące później


W Stanach wychodziły zeszyty z Rebirth podczas gdy wydawano zbiorówki N52.
A więc równolegle :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #678 dnia: Kwiecień 03, 2017, 01:01:26 pm »
Chodziło mi tylko o twój przykład  :smile: Wiem że wychodziły równolegle.

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #679 dnia: Kwiecień 03, 2017, 06:42:11 pm »
Wychodzi na to, że jedyną serią jaką wyda w całości Egmont w N52 to będzie Batman (nie liczę Batman Mroczny Rycerz bo skasowana seria i Wieczny Batman bo to mini seria).

Eee, co to za dziwne kryterium? "Batman: The Dark Knight" zostało płynnie, normalnie zakończone, więc dlaczego nie ma się zaliczyć do zamkniętej serii?

Miniseria z nazwy mówi, że to seria o MAŁEJ, ograniczonej liczbie rozdziałów (a serie zwane maxiseriami zwykle mają ich 12). Jakim cudem "Wieczny Batman" może być miniserią mając 52 zeszyty? Czyli na dobrą sprawę więcej, niż run Snydera i Capullo.

W pełni zakończonego masz jeszcze "Szpona", zapewne dołączy do niego "Harley Quinn", a także Liga i "Wieczny Batman i Robin".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #680 dnia: Kwiecień 03, 2017, 07:43:00 pm »
@UP
Szkoda, że Egmont nie zebrał też runu Snydera i Capullo w 3 grubych tomach, zamiast nam je serwować przez 4 lata. W ogóle ja chciałbym więcej takich pozycji jak Wieczny Batman i grubszych. A nie drobienie po niecałe 200 stron rozciągnięte na lata.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #681 dnia: Kwiecień 03, 2017, 07:48:25 pm »
Z jednej strony jestem fanem pokaźnych wydań (omnibusy, hehe) ale z drugiej większośc tego N52 to nie są "pewniaki". W tym wypadku mniejsze tomy są lepsze, bo można kupić mały fragment  w niewielkiej cenie i zobaczyć czy przypasuje, a nie od razu dostać 1/3 runu... Łatwiej też przerwać. Ja bym jednak optował za grubymi wydaniami zarezerwowanymi na quality rzeczy, jak np. Scalped (czyli tak, jak jest obecnie).

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #682 dnia: Kwiecień 04, 2017, 08:09:30 am »
@UP
Szkoda, że Egmont nie zebrał też runu Snydera i Capullo w 3 grubych tomach, zamiast nam je serwować przez 4 lata. W ogóle ja chciałbym więcej takich pozycji jak Wieczny Batman i grubszych. A nie drobienie po niecałe 200 stron rozciągnięte na lata.
Ale wiesz, że w takim przypadku cena nie byłaby jak za Wiecznego Batmana tylko odpowiednio większa?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #683 dnia: Kwiecień 27, 2017, 09:34:33 am »
I tyle w temacie wydawania pełnych woluminów.... Nie pierwszy i nie ostatni raz przecież...

No przecież to Egmont, to czego się spodziewałeś? Zresztą ta seria miała naprawdę miałki początek. Mnie zniechęciła i dopiero teraz wracam kupując 4 tom. Ale może inni nie mają tej wytrwałości.

Przepraszam, nie wytrzymałem, ale to co piszesz nie jest wyznacznikiem, jest jak oglądanie kryminału na zasadzie obejrzę początek i koniec.
Co sprawiło że porzuciłeś tomy 2-3, przecież te historie się ze sobą łączą?
Tak samo jakby ocenić WW po pierwszym tomie.

Zawsze jednak to lepiej niż jeden tom w kolekcji  :badgrin: Ale tez wolałbym resztę Flasha, który z tomu na tom jest ciekawszy ,niż kolejne HQ.

Niestety też ubolewam, że nie będzie kompletu Flasha. Ta seria z tomu na tom coraz bardziej się rozkręca. I pominięcie w czytaniu jakiś tomów z obecnie wydawanych trochę mija się z cele, bo tak jak napisała Kijanek wątki są ciągnięte od pierwszego tomu, tak jak w przypadku WW to jest jedna dłuższa historia. Może to nie jest nadzwyczajna historia, ale dla osoby nie znającej Flasha, bardzo dobrze przybliża tą postać. Barry nie jest tak ponury i mroczny jak Batman czy też nie spoczywa na nim tak wielka odpowiedzialność jak w przypadku Superman. Bardziej przypomina mi Spiderman z Marvela, który działa jako bohater z sąsiedztwa, posiadający moc i dbający o bliźniacze miasta. Na plus na pewno rysunki, są świetne i dynamiczne, bardzo pasujące do postaci Flasha. Dodatkowo relacje pomiędzy nim i Łotrami są też ciekawie rozpisane.

Podobno bolączkę ma z niedokończonym All Star Western, a cóż los tej serii został przypieczętowany. Wg mnie seria świetnie uzupełnia i popycha losy Hexa dalej po serii obecnie wydawanej przez Egmont.

Jedyną serią, której nie polecę  i uważam za całkowicie zbyteczną u nas wydana jest Suicide Squad. Te dwa tomy są bardzo słabe (z naciskiem szczególnie na tom 2) i tak jak w przypadku Flasha doczekamy się w pewien sposób domknięcia wątków, tak tu obstawiam że na tych dwóch tomach Egmont zakończy. Wątpię abyśmy dostali New Suicide Squad, a niestety 2 tom, kończy się w sumie cliffhanger związanym z Black Mantą. Jeśli Egmont wystartuje teraz  Suicide Squad z Rebirth, to osoba czytająca tą serię odczuje pewne zderzenie ze ścianą (hehe...) i będzie trochę skołowana. Zamiast tych dwóch tomów można było spokojnie wydać Flasha do końca i myślę że czytelnik na tym więcej by zyskał niż stracił.

A co do wspomnianej HQ to seria trochę stoi w miejscu, zdecydowanie ratują ją wszystkie one-shoty, jakie wchodzą w skład zbiorczych, po prostu są zabawne i bawią się w pewien sposób konwencją superhero. Było to już pisane to jest taki marvelowy Deadpool w połączeniu z Gwenpool. Seria z tomu na tom staje się bardziej wyraźna w jakim kierunku to zmierza (po pierwszym tomie miałem mieszane uczucia do niej), ale zbytnio jak napisałem wcześniej nic obowiązkowego dla świata się nic w niej nie dziej. Tylko że wchodzenie też od któregoś tomu, przysporzy nowemu czytelnikowi problemów, przez przewijającą się zgraję postaci drugoplanowych jaka tam się przewija. Jeśli ktoś uzna że fajnie by poczytać HQ bo zna ją z Batman to będzie w wielki błędzie, bo tu jest pisana inaczej niż w seriach nietoperzowych, tzn, to ciągle jest wariatka, ale tu to działa na całkowicie innych zasadach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 09:45:00 am wysłana przez mkolek81 »

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #684 dnia: Kwiecień 27, 2017, 09:47:39 am »
Może Flash bedzie miał tak samo jak Jonah Hex. JH:Poczatki nie miał zapowiedzi tomu 4, a ten się ukazał.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #685 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:16:17 am »
Nie wiem, ale ja straciłem nadzieje na dokończenie serii z New52. Rozumiem, że nie chce Egmont ruszyć żadnej nowej serii (bo zaraz Rebirth), ale Flash, All Star Western oraz Amerykańska Liga Sprawiedliwości można by zakończyć. Batman Detective Comics może pozostać tez nie wydany bo tu nietoperzem jest Gordon (nowi twórcy i nowe wątki), a to co najważniejsze i tak dostaniemy w Batmanie Snydera. Natomiast brak 2 tomu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości skołuje czytelnika jeśli Egmont wyda serię z Rebirth (a może tak się stać bo jest tam Batman i lubiany u nas klasyczny Lobo). Ten drugi tom nie dość że rozwija to co się działo z bohaterami podczas Wiecznego zła, to los tej grupy zostaje przypieczętowany z końcem tomu (grupa ostatecznie zostaje rozwiązana, co nigdzie do tej pory nie zostało u nas wspomniane). Dziwę się że Egmont odpuścił ten tom. Wieczne Zło, 5 tom Ligii Sprawiedliwości oraz 2 tom Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości czyta się jak wydaną u nas z Marvela Nieskończoność, czyli można było (ok, nie jest dokładnie tak samo ale jest to bardzo zbliżona sytuacja co do eventu z Marvela).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 10:24:49 am wysłana przez mkolek81 »

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #686 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:24:57 am »
Ja mam tu trochę inaczej bo nie czekam i nie licze na kontynuacje tych tytułów. Rozumiem każdego kto chciałby mieć komplet i pewnie w końcu tez bym to kupił z zaległym Szponem, SS,TDK i HQ. Szkoda mi tylko All Star Western bo miał tam wystąpić Booster Gold, tego tomu bym nie odkładał na kiedyś tam 8)

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #687 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:29:44 am »
Szkoda mi tylko All Star Western bo miał tam wystąpić Booster Gold, tego tomu bym nie odkładał na kiedyś tam :cool:
To nie jest jedyny zanany super bohater, który pojawia się w tej serii, ale to pewnie wiesz. Odradzam jednak SS, jest bardzo słaby. Szpon jest ok i warto poznać cały wątek Bane jaki przewija się przez tą oraz batmanowe serię.

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #688 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:39:00 am »
Troche jest tych serii do nadrobienia, nawet słabe SS bo mam tylko nr1 tak jak i HQ, TDK kiedyś tam kupie. Szpona tom 2 obserwuje na Allegro i prawdopodobnie to ,,kiedyś kupie,, nastąpi w maju, trochę zaskórniaków mam a cena 40zł +wysyłka jest nawet zachęcająca.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #689 dnia: Kwiecień 27, 2017, 12:07:52 pm »
Szpon 2 to najgorsza rzecz z naszego Nowe DC  :smile: