trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #525 dnia: Czerwiec 18, 2016, 06:09:42 am »
The darkness will swallow everything

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #526 dnia: Czerwiec 18, 2016, 06:31:36 am »
Ten caly SS wydaje sie byc kiepski, przejrzałem i mam takie wrażenie ;\ nie wiem jak to bedzie dalej ale chyba światełkiem w tunelu dla tej serii jest fakt ze Jim Lee sie za to wziął ;] Pytanie ile będzie tomów zanim dojdzie do Jima?

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwiec 18, 2016, 07:28:41 am »
Ten caly SS wydaje sie byc kiepski, przejrzałem i mam takie wrażenie ;\ nie wiem jak to bedzie dalej ale chyba światełkiem w tunelu dla tej serii jest fakt ze Jim Lee sie za to wziął ;]
Nie prędko, Jim Lee za rysowanie tej serii wziął się teraz w ramach Rebirth, wyszedł tylko jeden numer.
Pytanie ile będzie tomów zanim dojdzie do Jima?
SS Vol. 5: Walled In (u nas o ile wydadzą będzie to tom 2, tien do Wiecznego zła)

A potem już seria NewSuicide Squad:
NSS Vol. 1: Pure Insanity
NSS Vol. 2: Monsters
NSS Vol. 3: Freedom
 

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:47:28 am »
5: Walled In (u nas o ile wydadzą będzie to tom 2, tien do Wiecznego zła)
Ja myślę że dlatego zaczęli od SS vol. 4 (nie jak zapowiadali od NSS vol. 1) żeby to wydać.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwiec 18, 2016, 04:53:36 pm »
Ja myślę że dlatego zaczęli od SS vol. 4 (nie jak zapowiadali od NSS vol. 1) żeby to wydać.
Tylko że nie rozumiem wtedy decyzji aby nie wydawać drugiego tomu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, który fabularnie jest ważniejszy dla Wiecznego Zła niż ten tien.

A co do wydanego tomu to jest spoko, szału nie ma ale nie było dla mnie to rozczarowanie jakim były Wojna w Arkham, czy pierwszy tom Batman - Mroczny Rycerz. Poziomem trochę wyżej niż pierwsze tomy Batman Detective Comics.   

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:29:21 am »
Ja jednak odpuszczam ten tom SS, bo z tego co tu widzę to mocny średniak i może okazać się powtórką z Wojny w Arkham, przy której decyzję o braku zakupu podjąłem słuszną. Dość już tych średniaków się uzbierało. Może kiedyś kupię okazyjnie. W tym miesiącu postanowiłem uzupełnić braki z WW z N52, co myślę, że wyjdzie lepiej.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:08:56 am »
SS jest lepsze od słabiutkiej Wojny w Arkham. (ale nie dużo  :smile: )

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwiec 21, 2016, 12:42:28 pm »

SS jest lepsze od słabiutkiej Wojny w Arkham. (ale nie dużo  :smile:  )
Ha. Dobrze jest poczytać mądre posty inteligentnych ludzi. Bo potwierdzam, że:
Dość już tych średniaków się uzbierało.
Ale ja również tę pozycję:
Może kiedyś kupię okazyjnie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:01:19 am »

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwiec 28, 2016, 04:56:22 pm »
O obu tomach "Wiecznego Batmana" mogę napisać, że:
1. gdyby był wydawany on w postaci zeszytów (w cyklu miesięcznym: czy to pojedynczych, czy łączonych po dwa - jak to robił Semic) to chyba bym się nieźle wkurzał odnośnie możliwości zbyt powolnego zapoznania się z historią. Cieszę się, że #3 będzie już dostępna w październiku, ale:
2. choć dopiero drugi tom przeczytałem "jednym tchem" bez żadnej przerwy (ilość zeszytów w #1 po prostu nie pozwoliła tego dokonać) to pod względem opowieści jak i grafiki #1 jest na znacznie wyższym poziomie.
Dlatego też zastanawiam się jak odbiorę historię z #3. Czy będzie gorzej niż w #2? Hmmmm...


W komiksie podoba mi się ciągnięcie wielu wątków naraz. Przez to też późno dowiadujemy się, kto jest tutaj głównym prowodyrem (bo dzieje się to jakoś w okolicach 20 zeszytu). Gorzej, że
Spoiler: pokaż
akcja związana z napieprzanką face2face między Batmanem a Hushem jest zawarta na kilku/kilkunastu kadrach
i pozostawiła mi jakiś niedosyt. Co będzie dalej? Jak scenarzyści będą prowadzić wątki?
Czekam na październik i się tego dowiem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:37:25 am »
Nadrobiłem dwa pierwsze tomy Wonder Woman z N52 i jestem zachwycony tą serią. Piękna oprawa, cudowna kolorystyka. Wplątanie elementów "mistycznych, magicznych" do superhero zupełnie mi odpowiada. Projekt bogów świetny (
Spoiler: pokaż
 Hades!
)Fabuła odrobinę zakręcona, czasami mam wrażenie, że dostajemy mniej informacji niż byłoby to wskazane
Spoiler: pokaż
np. nie do końca zrozumiałem kim był ten cały Lennox, spadł jak z nieba i żadne z postaci nie przejmowała się zbytnio jego pochodzeniem... dziwne. Będzie to bardziej wyjaśnione w późniejszych tomach?
. Nie zrozumiałem też sceny w której
Spoiler: pokaż
WW zrzuca świecę z głowy Hadesa na ekran przez który Hera podgląda ziemię
. Co to działanie miało wywołać? Pojęcia nie mam.
Spoiler: pokaż
 Na dodatek później Posejdon i Ares rozeszli się jak gdyby nigdy nic.
. Mimo to historia jest specyficznie intrygująca, posiada elementy, które zostają w głowie na dłużej. Raczej na pewno będę kontynuował tę serię.

Mikel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwiec 29, 2016, 07:34:22 am »
Będzie wyjaśnione pochodzenie L., zdradzę historia trochę się pogmatwa
Sam czekam na 6 tom, w sumie 5 nadal w folii i za jednym zamachem chcę łyknąć. Azzarello pokazuje kunszt, naprawdę wyczekuje się kolejnych tomów, jedno z lepszych N52

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwiec 29, 2016, 08:43:19 am »
Raczej na pewno będę kontynuował tę serię.


Nie no, jak podeszły Ci dwa pierwsze to poznanie tego dalej to mus. Gdybym miał wybierać co uargumentowało jakkolwiek istnienie New52 to oprócz Animal Mana jest to właśnie Wonder Woman (teraz umieram z ciekawości jak Rucka pogodzi "nową" WW z jej przeszłością ale tu też trade wait więc trochę poczekam).
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwiec 29, 2016, 09:40:27 am »
Z New 52 bardzo polubiłem Batgirl w runie Cameron Stewart i Brenden Fletcher. Bardzo ożywcza i lekka seria w tym całym ponurym universum :)

Offline Antari

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:23:53 am »

Nie no, jak podeszły Ci dwa pierwsze to poznanie tego dalej to mus. Gdybym miał wybierać co uargumentowało jakkolwiek istnienie New52 to oprócz Animal Mana jest to właśnie Wonder Woman (teraz umieram z ciekawości jak Rucka pogodzi "nową" WW z jej przeszłością ale tu też trade wait więc trochę poczekam).

Przy najbliższej okazji uzupełnię brakujące 3 i czekam na wydanie ostatniego. W całości ubolewam jedynie, że Cliff Chiang nie ilustruje wszystkich zeszytów. Jego kreska podeszła mi bardziej niż Akins'a. Jakoś bardziej pasuje moim zdaniem. Ale często mam tak, że nie lubię gdy bardzo często jest zmieniany artysta w ciągu danej serii.