Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 28, 2015, 05:50:21 am »
@UP
He - dobre.

Wszystkie moje wypowiedzi brzmią jakbym reklamował WKKM, Marvel NOW czy ostatnio nieprzeczytane.pl. Chciałbym - niestety kasy z tego nie mam. Po prostu te dwie serie i ta księgarnia pozwalają mi urzeczywistniać moją filozofię kupowania sporej ilości niezłych komiksów najtaniej jak się da - oto cała tajemnica. Bo gdy można całkowicie legalnie nabyć Shazama 19 zł taniej poniżej ceny okładkowej a Marvel NOW 14 zł taniej, to trzeba o tym mówić. Po co przepłacać na gildi.pl i innych portalach?

Zresztą dzięki temu tracę argumenty w dyskusji, że Egmont to zło bo jego komiksy są droższe niż Hachette. Takie promocje pokazują, że różnica staje się coraz mniejsza. Te 5-10 zł jeszcze można dopłacić, zwłaszcza gdy albumy mają po 200 i więcej stron (Batman - Mroczne Odbicie).

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 28, 2015, 06:25:11 am »
Z jednej strony się zgadzam... z drugiej sto razy więcej radochy dały mi dwa zeszyty Shazama z Convergence, które tej radości i entuzjazmu miały tyle, że obdzielić można by rok wydawania serii  :wink:  To był idealny team do pisania/rysowania Shazama.
Jeff Parker bardzo dobrze oddał charakter Cap. Marvela. Szkoda, że Geoff tak na prawdę nic nie robi z postacią w nowych zeszytach Justice League. Marvel dostałby jedną historie wokół siebie i miałby spokojnie start z własnym ongoingiem. Dziwię się, że po tak udanym wprowadzeniu go do TN52 nikt nie ruszył z tym pomysłem. To już Doctor Fate (mniej popularny), a się doczekał.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 28, 2015, 08:58:18 am »
Jeff Parker w ogóle jest idealny do pisania przaśnych bohaterów tamtych lat tak żeby byli wierni swoim oryginałom ale byli zrozumiali dla aktualnego odbiorcy, taki offtop.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpień 28, 2015, 11:00:32 am »
Oooo - na nieprzeczytane.pl Shazam podrożał o 1.50 zł. Why? Choć i tak dalej jest oto najtańsza oferta tego komiksu dostępna na rynku. Na szczęście swój egzemplarz kupiłem jeszcze za 45.93 - okazja po prostu. Przeczytałem New Avengers, zaraz biorę się za Batsona.

Offline radef

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 28, 2015, 11:02:53 am »
Oooo - na nieprzeczytane.pl Shazam podrożał o 1.50 zł. Why?
8azyliszku, nie zauważyłeś, że w nieprzeczytane.pl komputer ustala ceny. I dziś może zdrożeć o 1,50 zł, jutro o 3 zł, a pojutrze stanieć o 5 zł, a może być zupełnie inaczej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 28, 2015, 11:10:53 am »
Nie wiem jaki to mechanizm, ale dziwne to trochę. W każdym razie pewnie dopiero 6-7 września pojawią się w ofercie dwa kolejne tomy Marvel NOW i Amerykańska Liga Sprawiedliwości. Bo na razie najtaniej (dzięki promocjom) jest na Gildi.pl gdzie te 3 komiksy można zamówić za 109 zł. Ja znowu liczę na góra stówę.

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 28, 2015, 11:16:56 am »
Oooo - na nieprzeczytane.pl Shazam podrożał o 1.50 zł. Why? Choć i tak dalej jest oto najtańsza oferta tego komiksu dostępna na rynku. Na szczęście swój egzemplarz kupiłem jeszcze za 45.93 - okazja po prostu. Przeczytałem New Avengers, zaraz biorę się za Batsona.
Osobiście też wchodzę często na nieprzeczytane (ostatnio niemalże codziennie) i za każdym razem cena danego komiksu jest różna. Raz mniej, raz więcej, ale generalnie oscyluje w tych samych, niskich, cenach. Pewno jest to jakiś mechanizm (algorytm czy coś w tym stylu), o którym pisał radef.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:18:42 pm »
Oooo - na nieprzeczytane.pl Shazam podrożał o 1.50 zł. Why? Choć i tak dalej jest oto najtańsza oferta tego komiksu dostępna na rynku. Na szczęście swój egzemplarz kupiłem jeszcze za 45.93 - okazja po prostu. Przeczytałem New Avengers, zaraz biorę się za Batsona.

Faktycznie szczęściarz z Ciebie.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #263 dnia: Sierpień 28, 2015, 07:41:42 pm »
Fajny ten Shazam jest. Jak na orgin niezła fabuła i świetne rysunki. Nie żałuję jego zakupu i chciałbym więcej. Ale to dopiero jak ta "Trójka" wyjdzie.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 14, 2015, 01:38:18 pm »
Amerykańska Liga Sprawiedliwości też jest fajna. Dobra i tania (jak na 240 stron). Choć szkoda, że zeszyt 5 to takie głupie bla bla bla, jak w tomie WKKM o Agencie Venomie. Ze sto razy już widziałem jaki to Marsjanin biedny jest, bo został sam. A końcówka naprawdę zrobiła mi smaka na "JL: Trójka". No i może w końcu doczytam do końca wydane do tej pory tomy Egmontu o Supermanie z N52.

Ach ta "Wieża Babel". :) Kolejny raz pokazano, że:
a) Ten komiks powinien wreszcie i jak najszybciej wyjść po polsku (czekam na Eaglemoss PL)
b) Batman z New 52 to ciota i idiota, który nie umywa się do "prawdziwego" Batmana z Old DC. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:44:42 pm »
Na grzbiecie Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości figuruje "1", więc pewnie 2 tom też wydadzą.

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 14, 2015, 06:39:50 pm »
Na Shazam! też jest "1", a dwójki nie uraczymy póki DC się nie ogarnie i jego serii nie puści. W ogóle wielka szkoda, że Geoff nie dostał ongoingu z nim, bo bardzo chętnie przeczytałbym ciąg dalszy w solowej serii o Batsonie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 14, 2015, 06:58:52 pm »
bardzo chętnie przeczytałbym ciąg dalszy w solowej serii o Batsonie.

Przecież syn Batmana już nie żyje. :)

Offline Garf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:02:25 pm »
Po pierwsze: spojler tag.

Po drugie:
Spoiler: pokaż
Masz nieaktualne informacje, kolego. Link
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 07:45:41 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline amsterdream

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:27:26 pm »
Amerykańska Liga Sprawiedliwości świetna, dużo lepiej czytało mi się niż główną serię Johnsa. Dziwi mnie, że tak szybko ją w USA anulowali. Shazam! fabularnie dobry, ale trochę zbyt infantylny. Widać, że to historia bardziej pod nastolatków. Za to rysunki Franka wyśmienite, uwielbiam tego artystę. Ciekawe dlaczego Egmont na wszystkich komiksach z NDC daje znaczek "tylko dla dorosłych"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2015, 05:34:17 pm wysłana przez amsterdream »

 

anything