Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrewk

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 09, 2015, 08:41:26 pm »
Czy trzeba znać Schazama aby ogarnąć Forever Evil?

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 01, 2015, 10:52:15 am »
Nie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 01, 2015, 02:32:40 pm »
Ja się trochę wstrzymam i zamówię sobie Shazama razem z kolejnymi tomami Marvel Now by maksymalnie obniżyć koszty przesyłki.

Offline mr.castor

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 01, 2015, 02:51:31 pm »
A co z tych wydanych u nas NEW52 trzeba znać żeby podejść do Forever Evil? Rozważam zakup jak Egmont z tym ruszy ale nie chciał bym czegoś istotnego pominąć.

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 01, 2015, 06:59:19 pm »
Forever Evil można czytać samo, wystarczy tylko mieć ogólne pojęcie dot. postaci. Jeśli chce się wiedzieć skąd się wzięli główni przeciwnicy to wystarczy tylko wiedzieć jak się skończyło Trinity War.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline mr.castor

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:17:58 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź, czytałeś to może? warto? sporo teraz dobrego wychodzi i tak jak kilka miesięcy temu brał bym w ciemno, to teraz naprawdę ciężko się zdecydować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2015, 09:11:43 pm wysłana przez mr.castor »

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 02, 2015, 08:47:54 pm »
Czytałem Trinity War oraz Forever Evil. Z perspektywy czasu uważam, że tego pierwszego nie warto kupować (złe nie było, ale z dużej chmury mały deszcz). Co do FE to było lepsze od TW, podobała mi się koncepcja eventu skupionego wokół złoczyńców, natomiast fabularnie mogło być lepsze. Nie zmienia to faktu, że z TN52 Forever Evil jest najlepszym eventem. Na tle innych superbohaterskich komiksów teraz wychodzących na naszym rynku warto brać.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline mr.castor

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 02, 2015, 09:13:45 pm »
Przekonałeś mnie,  dzięki za odpowiedź, na pewno sprawdzę .

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:12:48 pm »
Na podstawie informacji nadesłanych przez Egmont, przygotowana została specjalna grafika, która nie tylko ilustruje, jak można czytać albumy z Nowego DC Comics, ale zdradza także zawartość "Amerykańskiej Ligii Sprawiedliwości" oraz, że "Trójka" będzie 4 tomem "Ligii Sprawiedliwości".

http://www.batcave.com.pl/2015/08/przewodnik-po-nowym-dc-comics/

Link do grafiki w pełnej, dużej rozdzielczości: http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2015/08/przewodnikdccomicsfull.jpg
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:04:03 pm »
Czyli fajnie to rozwiązali  :biggrin: Będziemy mieć wszystkie zeszyty Justice League i nic się nie będzie dublować.

Offline Inuki

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:22:20 pm »
Czyli jest tak jak pisałem jakiś czas temu - składaka nam zrobili. O ile normalnie nie przepadam za takimi rozwiązaniami, tak muszę przyznać, że tutaj zostało to naprawdę fajnie pomyślane. "Trinity War" wejdzie numerkiem za "The Grid" (TW chyba w oryginale nie ma numeracji?), numery 18-20 JL, dadzą do JLA (zamiast numerów 6-7) i w przyszłym roku mogą spokojnie jechać z 5 tomem JL, czyli "Forever Heroes". Nie jest źle, mogło być gorzej :-D

Offline radef

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:22:48 pm »
I jeżeli dobrze rozumiem, to zostało to tak zrobione, że numery 6. i 7. "Justice League of America" będą w "Trinity War"?
A i mam pytanko, bo jestem trochę do tyłu, czy czytanie "Shazama" jest koniecznie do przeczytania "Trinity War" i "Forever Evil", czy nawiązania są na tyle małe, że można pominąć?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:24:45 pm »
Świetna grafika - dzięki za info.

Jedyne co mnie męczy, to czy "Wiecznego Zła" i "Trójki" nie będzie w Kolekcji Eaglemoss. "Trójca" jest a 29 tomów niemieckiej edycji jest ciągle nieznane. "Shazama" i "Amerykańską Ligę Sprawiedliwości" biorę na pewno. Może do listopada Niemcy ujawnią jeszcze kolejne tomy i będę miał pewność.

Bo za "Sprawiedliwością" już wpadłem. :smile:

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:33:38 pm »
A i mam pytanko, bo jestem trochę do tyłu, czy czytanie "Shazama" jest koniecznie do przeczytania "Trinity War" i "Forever Evil", czy nawiązania są na tyle małe, że można pominąć?
Nie jest konieczne. Wystarczy wiedzieć kto to jest Black Adam, a jak się nie ma pojęcia i nie chce się czytać Wikipedii to też się nic nie stanie.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline misiokles

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:39:46 pm »
A i mam pytanko, bo jestem trochę do tyłu, czy czytanie "Shazama" jest koniecznie do przeczytania "Trinity War" i "Forever Evil", czy nawiązania są na tyle małe, że można pominąć?
Pierwszy post na tej stronie.

 

anything