Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 24, 2014, 11:17:06 am »
podobnie jak Maximum Carnage na które wszyscy psioczą, a ja byłem oczarowany ilością postaci, brutalnością itd. :wink:

Ja także uwielbiam tę historię (co chyba widać  :smile: ). Zresztą to był jeden z najlepiej sprzedających się komiksów Marvela więc te negatywne głosy są raczej mocno przesadzone.

czekam na dalsze zapowiedzi Egmontu co do Nowego DC Comics! właśnie ze względu na Supera. Bo ciekawe czy doczekamy się "Superman Unchained" bądź też "Batman/Superman"...

Moim zdaniem w New52 nie ma serii z Supermanem godnej polecenia. Główna seria Supermana i Batman/Superman zbierają naprawdę przeciętne noty. "Superman Unchained" nieco wyższe ale jest to jednak półka niżej od topowych serii (których nota bene jest w New52 bardzo mało). Osobiście byłbym raczej za wydaniem "Batman Incorporated" Morrisona.

Dzisiejszym komiksom tak do nich daleko, że aż szok.

To prawda. Myślę też, że dotyczy to większości serii DC.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 24, 2014, 11:19:05 am »
Jak już rzucamy nazwiskami to chciałbym dołożyć rysownika, Tom Grummet... jego rysunki w Supermanie były dla mnie wyznacznikiem tej postaci. Dlatego cieszę się, że do Justice League dołączył obecnie Jason Fabok bo jego postaci dają mi podobne wrażenia wizualne. :biggrin:   

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 11:25:37 am wysłana przez FloreK9 »

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 24, 2014, 11:33:41 am »
FlorekK9: "Jak już rzucamy nazwiskami to chciałbym dołożyć rysownika, Tom Grummet... "
 
O właśnie! Zresztą jego seria o Superboyu też była udana. A co do współczesnego materiału na spolszczenie przygód Kal-Ela to zastanawiałem się jeszcze nad tym tytułem:
 
 
 
Jon Bogdanove (nomen omen) zachwalał ją jako realizowaną według standardów z przełomu lat 80. i 90. tj. zwartych opowieści składających się z jednego, góra dwóch epizodów

Lokus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 24, 2014, 11:42:37 am »
O właśnie! Zresztą jego seria o Superboyu też była udana. A co do współczesnego materiału na spolszczenie przygód Kal-Ela to zastanawiałem się jeszcze nad tym tytułem:
Patrząc na dotychczasową taktykę wydawania komiksów DC przez Egmont, gdyby chcieli wydać coś z Supermanem, to pewnie byłoby to coś w stylu "Superman: For Tommorow" (bo Brian Azzarello oraz Jim Lee) lub "Superman: Last Son", "Superman: Escape from Bizarro World", "Superman And The Legion Of Super-Heroes" lub "Superman: Brainiac" (bo Geoff Johns)

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 24, 2014, 11:45:25 am »
Biorąc pod uwagę, że zapowiadali więcej tytułów sprzed rewitalizacji to niewykluczone, że coś z tych tytułów nam się trafi. Ja bym jednak optował chociaż za jedną, regularną serią "supermeniczną" z Nowego DC (choć oczywiście nic na siłę). Netopera i tak mamy już sporo.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 24, 2014, 11:53:28 am »
Ja bym jednak optował chociaż za jedną, regularną serią "supermeniczną" z Nowego DC (choć oczywiście nic na siłę). Netopera i tak mamy już sporo.

Jestem fanem Supermana, ale faktycznie... obecnie poziom jego historii jest bardzo słaby, a do tego główną serię rysuje Romita. Wielu go podziwia, ale ja patrzeć nie mogę. :wink: Dlatego nie chciałbym żeby wprowadzenie słabego komiksu na rynek jeszcze zniechęciło ludzi do Esa. Jedyna sensowna rzecz do wydania to jest Unchained, a z dłuższą serią poczekajmy aż coś się ruszy przy tej postaci.

Lokus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 24, 2014, 11:54:38 am »
Biorąc pod uwagę, że zapowiadali więcej tytułów sprzed rewitalizacji to niewykluczone, że coś z tych tytułów nam się trafi. Ja bym jednak optował chociaż za jedną, regularną serią "supermeniczną" z Nowego DC (choć oczywiście nic na siłę). Netopera i tak mamy już sporo.
Racja, tylko którą? "Action Comics" od czwartego tomu robi się strasznie mdłe. "Superman" jest fatalny od samego początku, aż do momentu przyjścia duetu Johns/Romita Jr. "Batman/Superman" ma niezły początkowy story-arc, a później mocno leci na mordę. Z kolei "Superman: Unchained" kończy się na jednym tomie i to tak sobie. Paradoksalnie "Superman/Wonder Woman" - czyli seria teoretycznie kompletnie niepotrzebna - jest tytułem całkiem przyjemnym w pierwszym tomie, ale od numeru #7 zaczyna bez bezsensowny crossover "Doomed" z Action Comics.

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 24, 2014, 12:02:00 pm »
Lokus: "Racja, tylko którą?"
 
Właśnie "Superman: Unchained" typowałbym na pierwszym miejscu jako formę przejściową z nadzieją, że w międzyczasie DC zatrudni w końcu sprawniejszych scenarzystów. Może też "Adventures of Superman" o ile te krótkie historie rzeczywiście prezentują lepszy poziom niż "Action Comics" czy "Superman" (nie wiem, bo jeszcze nie czytałem tej serii)...

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 24, 2014, 12:13:27 pm »
Właśnie "Superman: Unchained" typowałbym na pierwszym miejscu jako formę przejściową z nadzieją, że w międzyczasie DC zatrudni w końcu sprawniejszych scenarzystów.

I to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie. Wydać Unchained i czekać aż pojawi się coś innego godnego wydania.

Patrząc na dotychczasową taktykę wydawania komiksów DC przez Egmont, gdyby chcieli wydać coś z Supermanem, to pewnie byłoby to coś w stylu "Superman: For Tommorow" (bo Brian Azzarello oraz Jim Lee) lub "Superman: Last Son", "Superman: Escape from Bizarro World", "Superman And The Legion Of Super-Heroes" lub "Superman: Brainiac" (bo Geoff Johns)

Trzymam kciuki zwłaszcza za "Whatever Happened to the Man of Tomorrow?", "Red Son" i "For Tommorow" - jeśli w tych planowanych komiksach z starego DC jest jakiś Superman, to któryś z tych musi być.

Offline maximumcarnage

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 24, 2014, 09:34:43 pm »
Może też "Adventures of Superman" o ile te krótkie historie rzeczywiście prezentują lepszy poziom niż "Action Comics" czy "Superman" (nie wiem, bo jeszcze nie czytałem tej serii)...

Ja trochę czytałem i tam jest ten kłopot, że wraz z historią zmieniają się scenarzyści i rysownicy. Należy to bardziej traktować jako zbiór ciekawych opowieści, taki tribute i na pewno może się to nie spodobać Supermanowym ortodoksom. Mnie podoba się jednak bardzo. Historie są bardzo zróżnicowane. Są żartobliwe, są i poważniejsze, z przesłaniem i bez. Różne style opowiadania, różne style graficzne. Naprawdę daje to radę. Jak dotąd najbardziej podobała mi się historia zrobiona przez Lemire'a.

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 24, 2014, 09:57:01 pm »
Ja trochę czytałem...

Brzmi zachęcająco. Trochę jak Legends of the Dark Knight, czy antologie Batman: Black and White. Mogliby u nas wydać tego "Adventures of Superman".

Lokus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 24, 2014, 10:01:37 pm »
W przypadku "Adventures of Superman" kłopotem największym jest to, że to ani New 52 ani pre-New 52, tylko jakieś oderwane od jakiegokolwiek kontinuum, nieoficjalne historie.

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 24, 2014, 10:05:35 pm »
Maximumcarnage: "Różne style opowiadania, różne style graficzne. Naprawdę daje to radę"

To tym bardziej muszę się za to wziąć. Ale też m.in. z tego względu raczej nie doczekamy się polskiej edycji tej serii. Dla Egmontu pewnie byłoby to zbyt duże ryzyko. Szkoda.

Offline maximumcarnage

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 24, 2014, 10:22:18 pm »
Batman: Black and White

Myślę, że to jest trafne porównanie.

W przypadku "Adventures of Superman" kłopotem największym jest to, że to ani New 52 ani pre-New 52, tylko jakieś oderwane od jakiegokolwiek kontinuum, nieoficjalne historie.

I właśnie to oderwanie jest wielkim plusem. Czytelnik nie musi się skupiać na tym co było wcześniej czy też co jest w jakiejś innej serii. Można się po prostu skupić na komiksie.

Lokus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 24, 2014, 10:41:11 pm »
I właśnie to oderwanie jest wielkim plusem. Czytelnik nie musi się skupiać na tym co było wcześniej czy też co jest w jakiejś innej serii. Można się po prostu skupić na komiksie.
Ja się totalnie zgadzam, sam bardzo lubię tę serię. Tyle tylko, że tytuł ten jest totalnie niepasujący do profilu Egmontu*, a i sądzę że gdyby go jednak zapowiedziano to by się zaczęło jojczenie "meeeeeeeeeeeh, czemu to a nie coś WAŻNEGO?". Z czasu dotychczas spędzonego na tym forum wnioskuję, że byłoby to więcej niż pewne.

* - aczkolwiek to samo swego czasu mówiłem o Wonder Woman z New 52 :wink:

 

anything