Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 14, 2014, 08:05:01 am »
Batman to se może znaczy coś w Gotham, ale u nas nie podskoczy komuś takiemu, jak Tomasz Sidorkiewicz. A skoro Mr. Sidorkiewicz stwierdził, że to jest nieważne, to jest nieważne i nie ma o czym dyskutować. Chciałbym przypomnieć, że nawet najgroźniejszy i najtwardszy z mutantów - WeaponX aka Wolverine, po konfrontacji z Mr. Sidorkiewiczem na naszym polskim gruncie, skończył jako wrażliwy gracz tęczowej drużyny.
Ja myślę, że brak tekstu nie wynikał z braku tłumaczenia.
Ale nawet jakby, to korekta powinna wyłapać ten brak i wtedy biegiem! do tłumacza!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 14, 2014, 08:18:56 am »
Ja myślę, że brak tekstu nie wynikał z braku tłumaczenia.
Ale nawet jakby, to korekta powinna wyłapać ten brak i wtedy biegiem! do tłumacza!
Tak na serio, to też tak myślę. Bardzo dobrze, że ten brak wyłapałeś.

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 14, 2014, 02:12:25 pm »
Obecnie na Gildii jest niezła cena za Ligę Sprawiedliwości (51 zł za tom). Czy aby przeczytać ten tytuł trzeba znać jakieś przygody z indywidualnych przygód Batmana bądź Supka, czy można to czytać w oderwaniu od innych wydawnictw z New 52?

Offline Nawimar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 14, 2014, 02:15:45 pm »
"Ligę" spokojnie można czytać bez znajomości pozostałych serii tej kolekcji.

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 14, 2014, 02:23:29 pm »
Dzięki

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 21, 2014, 12:16:43 pm »
W Stanach ukazał się 36 numer serii Justice League, pierwszy z rysunkami Faboka znanego u nas z trzeciego tomu Detective Comics. UWIELBIAM gościa! Nie mogę się doczekać wydania zbiorczego. Czekam też na odpowiedzi Egmontu na Alei i mam nadzieję, że określą się tam czy będą kontynuować Ligę Sprawiedliwości czy ją porzucają. Nie lubię trwać w niepewności, a wolałbym dokładać cegiełkę kupując polskie wydania mimo iż strasznie kusi żeby brać w oryginale.

Offline raskoks

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 21, 2014, 12:52:30 pm »
dajcie znac jak pojawi sie odpowiedz egmontu - bo tez sie zastanawiam czy nie brac ligi w oryginale - w sumie juz Aquamana tka mam wiec ...

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 21, 2014, 01:16:56 pm »
dajcie znac jak pojawi sie odpowiedz egmontu - bo tez sie zastanawiam czy nie brac ligi w oryginale - w sumie juz Aquamana tka mam wiec ...
Mam to samo :biggrin:  Wolę faktycznie konkretną deklarację Egmontu, czy daną serię kiedykolwiek wydadzą niż trwanie w niepewności. A kilka tytułów czeka do kupienia.

Offline Tai

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 21, 2014, 02:06:49 pm »
Z Ligą Sprawiedliwości może być problem. Jak się nie mylę to 4 tom obejmuje część Trinity War, natomiast 5 tom Forever Evil. Kołodziejczak wspominał, że nie wyda Forevel Evil. Na Trinity War też pewnie nie ma co liczyć. Skoro te dwa tomy są częścią eventów, które u nas raczej nie zostaną wydane to pewnie nie mamy co liczyć na następne tomy Ligi. Ja jednak mam nadzieję, że naczelny zmieni zdanie i w końcu jakiś event z DC ukaże się u nas.

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 21, 2014, 02:21:35 pm »
Dlatego ważna jest jasna deklaracja, albo w to wchodzą albo nie. Jak nas zawalą Batmanem w każdej formie to się to w końcu czkawką odbije.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 21, 2014, 05:30:49 pm »
Liga to dla mnie najprzyjemniejsze co wydał Egmont z New52. Oby podjęli się kontynuacji.

FloreK9
w Lidze też mamy Batmana ;)

Offline FloreK9

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 21, 2014, 07:23:18 pm »
FloreK9
w Lidze też mamy Batmana :wink:

Wiedziałem, że ktoś to wypomni. ;) W sumie obok Cyborga pojawił się w największej ilości zeszytów w serii... ale bogactwo innych postaci niech będzie argumentem. ;)

Offline brzon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 21, 2014, 11:37:08 pm »
dajcie znac jak pojawi sie odpowiedz egmontu - bo tez sie zastanawiam czy nie brac ligi w oryginale - w sumie juz Aquamana tka mam wiec ...
Prosze bardzo  - dajemy znać :biggrin:
Info z Alei co do Nowego DC:
Zasadniczo nie planujemy wydawania komiksów amerykańskich poza DC i DH.
Nowe DC Komiks – będziemy wydawać komiksy w dotychczasowym tempie. Będziemy kontynuować wszystkie serie (w tym WW), choć niektóre być może tylko do naturalnego zamknięcia fabularnego w ich ramach. Planujemy, że wydamy komiksy prowadzące do wielkiego finału JL – Forever Evil, czyli Shazam i JLA, vol. 1. Druga połowa roku.

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 22, 2014, 02:32:35 am »
Jak to właściwie jest z tym Forever Evil? Co musiałby Egmont wydać, żebyśmy nie mieli dziurawej historii? Wg. Wikipedii Forever Evil, JL 5, JLA 2 i Suicide Squad 5. Czy to wystarczy? Co prawda Tomasz Kołodziejczak trochę inne tytuły wymienił, ale skoro DC wydają w konsultacji z DC, to chyba lipy nie będzie. Dobra w ogóle jest ta historia? Nie jestem zwolennikiem takich eventów, wolałbym w to miejsce jakieś inne serie jak choćby Flash, ale zobaczymy co z tego Forever Evil wyjdzie.

Offline Archie

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 22, 2014, 09:06:29 am »
Z Forever Evil absolutnie wystarczy wydać tylko główną mini serię. Oczywiście na rodzimym rynku też pewnie dobrze przyjęta zostałaby mini-seria będąca tie-inem pt. Forever Evil: Arkham War, która fabularnie jest cienka, ale ma całą galerię wrogów Batmana jako główne postacie + fajnie byłoby wcześniej wydać niektóre one-shoty z Villains Month zebrane w jednym wydaniu zbiorczym. Tak żeby dobrze czytało się Forever Evil oraz Arkham War to proponuję: Detective Comics #23:3: The Scarecrow, Superman #23.1: Bizzaro, Justice League #23.4: Secret Society, Batman #23.4: Bane, Green Lantern #23.4: Sinestro, Justice League of America #7.4: Black Adam. To co doprowadziło do Forever Evil, a mianowicie crossover trzech głównych serii Justice League, Justice League Dark oraz Justice League of America można też ogarnąć jednym wydaniem zbiorczym zawierającym Justice League #22-23, Justice League of America #6-7 oraz Justice League Dark #22-23.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."