Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 214053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #720 dnia: Maj 21, 2017, 09:47:38 am »
Dokończonymi całkowicie seriami poza wspomnianą przez ciebie HQ będą także Liga Sprawiedliwości (braknie 2 zeszytów, ale one są publikowane w komiksach z Odrodzenia) oraz Batman (co prawda wydany bez jednego zeszytu), Batman Mroczny Rycerz, Szpon, Wieczny Batman oraz Wieczni Batman i Robin (czyli całkiem sporo). 

Nie zrozumieliśmy się. To co wynika z katalogu jest jasne jak słońce, przecież Odrodzenie nie wychodzi w maju tylko w wakacje i serie Ligi i Batmana zostaną wydane do końca.

Wspominając o HQ miałem na myśli to, że będzie to jedyna seria z Nowego DC która będzie wychodzić równolegle z Odrodzeniem. Ostatni tom wyjdzie przecież w listopadzie. Flasha też mogliby jeszcze pociągnąć, chociaż tutaj byłby już problem z dwiema regularnymi seriami o nim w jednym momencie.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #721 dnia: Maj 21, 2017, 11:25:41 am »
Pewnie jakby HQ nie miał ciągłości (dodatkowo z Rebirth) i tych samych twórców to też mogliby przerwać wcześniej.

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #722 dnia: Maj 24, 2017, 12:04:53 pm »

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #723 dnia: Czerwiec 07, 2017, 06:40:09 am »
Urwanie wydawania Flasha to jedna z glupot Egmontu, jestem po Lekcji i po dobrnięciu do końca, jest WTF, chce dalej te historie przeczytać.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #724 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:52:31 pm »
Bo Egmont taki jest. To mi zabiłeś klina - chciałem kupić ten 5 tom, jak już wyjdą ostatnie czerwcowe komiksy 21. I teraz nie wiem - brać jednak czy nie. Czy to jest lepsze od wszystkich pozostałych 4 słabych tomów?

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #725 dnia: Czerwiec 07, 2017, 01:02:13 pm »
Bo Egmont taki jest. To mi zabiłeś klina - chciałem kupić ten 5 tom, jak już wyjdą ostatnie czerwcowe komiksy 21. I teraz nie wiem - brać jednak czy nie. Czy to jest lepsze od wszystkich pozostałych 4 słabych tomów?
Parę krótkich historii i jedna dłuższa, czy warto, dla ostatniej tak, reszta takie ujdzie w tłumie.
Flash nie jest słabym komiksem.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #726 dnia: Czerwiec 07, 2017, 01:06:42 pm »
Parę krótkich historii i jedna dłuższa,

O to mi chodziło. Dzięki za info - wiem, że już nie wezmę. Po takiej "jednej dłuższej, paru krótszych" Gothtopi mam serdecznie dość shortów z N52, które z uporem maniaka wracają do beznadziejnego Roku Zerowego (wściekłem się gdy to zobaczyłem we Flashu 4). Starczy mi Wojna Robinów w takim razie i ta Czarna Wdowa.

Przeczytałem album SS 2 Zderzenie ze ścianą i powiem, że to rzeczywiście bardzo słaby tie-in. Praktycznie o niczym i na dodatek urwany. Wojna w Arkham była lepsza.

Jest dobry Flash, jest znośny Shazam, jest przyjemna Wonder Woman oraz All Star Western, Liga też nie jest taka zła. Komiksy te wydane w PL, naprawdę nie wiele ustępują temu co mieliśmy w Semicach.

Flash jest tragiczny. Przeczytałem 3 tomy z pięciu które wyszły po polsku i jestem zdumiony jak to można było tak popsuć, tak uprościć, tak pozbawić sensu. Zal tylko tych pięknych rysunków do tak fatalnego scenariusza. Shazam o dziwo, mimo originu mi się naprawdę podobał. Ale zrobili tylko jeden zbiorczy o nim a potem wszedł do Ligi Sprawiedliwości, którą czytam i zbieram ale jest wtórna.
Wonder Woman została za bardzo oderwana od pozostałych herosów w runie Azarello. To nie spodobało się publice i teraz w Rebirth zaprzeczają tym przygodom. Wydany dopiero co 1 tom runu Rucki podobał mi się o wiele bardziej niż 1 tom z N52 z tą postacią.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 08:57:06 pm wysłana przez 8azyliszek »

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #727 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:01:20 pm »
Przeczytałem album SS 2 Zderzenie ze ścianą i powiem, że to rzeczywiście bardzo słaby tie-in. Praktycznie o niczym i na dodatek urwany. Wojna w Arkham była lepsza.
Nie jest urwany. To zakończenie to swoisty zwiastun New SS, którego u nas nie będzie. Chyba pierwszy raz się zgodzę że Wojna w Arkham jest rzeczywiście lepsza, co nie znaczy że dobra. Niestety poza 5 tomem Ligi Sprawiedliwości, który też jest tie-inem Wiecznego Zła, Egmont poskąpił nam dobry komiksów do tego eventu: Forever Evil: Rogues Rebellion oraz Forever Evil: A.R.G.U.S. i całkiem zaskakującego w niektórych miejscach drugiego tomu Amerykańskiej Ligii Sprawiedliwości (choć tam historia traci dużo w zbiorczym wydaniu).

Flash jest tragiczny. Przeczytałem 3 tomy z pięciu które wyszły po polsku i jestem zdumiony jak to można było tak popsuć, tak uprościć, tak pozbawić sensu.
Flash New52 to dobre czytadło nic więcej, wg mnie trzyma ten sam poziom przez cały czas, nie tak jak inne tytuły New52.

Wonder Woman została za bardzo oderwana od pozostałych herosów w runie Azarello. To nie spodobało się publice i teraz w Rebirth zaprzeczają tym przygodom. To nie spodobało się publice i teraz w Rebirth zaprzeczają tym przygodom. Wydany dopiero co 1 tom runu Rucki podobał mi się o wiele bardziej niż 1 tom z N52 z tą postacią.
Właśnie to oderwanie powoduje że to najlepsza pozycja w New52 jaką otrzymaliśmy. I nie ściemniaj że czytałeś WW Rebirth, przecież wiele razy twierdziłeś że nie czytasz oryginalnych wersji po angielsku. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 09:06:44 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #728 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:17:55 pm »
@UP
Oczywiście że czytam, ale akurat tego Rebirth jeszcze nie czytałem. Załóż okulary jak odpowiadasz,  bo ja porównuję to z WW ze starego DC, z DC Deluxe autorstwa Rucki.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #729 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:21:41 pm »
@UP
Oczywiście że czytam, ale akurat tego Rebirth jeszcze nie czytałem. Załóż okulary jak odpowiadasz,  bo ja porównuję to z WW ze starego DC, z DC Deluxe autorstwa Rucki.
to cię przepraszam bo twoja wypowiedź sugerował mi że przeczytałeś pierwszy tom wydany w Rebirth, bo nigdzie nie zaznaczyłeś że DC Deluxe i napisałeś "To nie spodobało się publice i teraz w Rebirth zaprzeczają tym przygodom." czyli jednak czytałeś że tak piszesz, wnioskuje?

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #730 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:28:04 pm »
Na Leszku ci co czytali mówili, że obecny scenarzysta WW zaprzecza wersji Azarello. Kłamią ci ludzie, czy tak w tym Rebirth jest?

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #731 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:34:59 pm »
Bazyl
Pisałem o tym w wątku o Batmanie oczekujemy kalki SH, to ją dostajemy, musi  być pewien schemat, jak jest wg schematu to źle, bo chcemy innowacji, jak dostajemy coś nowego to za mało jest gatunkowości w pozycji.
WW naprawdę kawał dobrej historii, to Azzarello - historia ciągnie się przez kilka tomów i smak uczty poznaj się po zjedzeniu całości. To że za mało SH w SH, to plus tak jak w GC.
Właśnie to jest ten problem czytasz wybiórczo, Flash fajnie się czyta.
Gdybyś otworzył się na inne komiksy, właśnie to co lubisz w SH, dostajesz powoli od fantasmagorii, Valiant to jest coś czym byś się zachwycił, Q&W czy nadchodzący Bloodshot - dopiero byś powiedział co to esencja SH. Tym bardziej że założycielem wydawnictwa jest słynny Jim Shooter, więc wie co to komiks SH.

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #732 dnia: Czerwiec 08, 2017, 09:44:22 pm »
@UP
Pewnie to samo co w DC i Marvelu tylko z no nameami w głównych rolach. Po tym jak niedawno czytałem Wake i świetlistą Brygadę od Muchy, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że fabuły komiksowe są ciągle te same.

I oczywiście zgadzam się z tobą o lubieniu tylko tych fabuł które się zna. Ale można to robić dobrze i gorzej. Mnie nowy Flash odrzucił. Naprawdę nie wyszedł ten recap w N52 i to bardzo. Ale oczywiście nie będę cię naciągał - każdy ma swój gust. Ja się cieszę, że już za chwilę pojawi się wreszcie Flash ze starego DC. Będzie można porównać.

Kijanek

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #733 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:09:54 pm »
Bazyl
W sumie racja, po co kupować coś co jest do siebie podobne, po co zobaczyć o co tyle krzyku, tym bardziej że sporo tytułów jest nominowanych do nagród rynku komiksowego. Po prostu zaryzykuj. Szczególnie Bloodshot Reborn - tu jako fan Franka był byś wniebowzięty.
Tak są kalki, powiem jestem mimo początkowych długich zębów do mach-batman teraz jakoś po bloomie się przekonałem do tego zabiegu. Uwspółcześnienie gacka ma sens.
Mimo wszystko N52 ma sporo fajnych historii i warto się nad nimi pochylić, jeszcze wejdą do klasyki.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #734 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:11:06 pm »
Pewnie to samo co w DC i Marvelu tylko z no nameami w głównych rolach. Po tym jak niedawno czytałem Wake i świetlistą Brygadę od Muchy, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że fabuły komiksowe są ciągle te same.
No właśnie bazyl myślę że lepiej byś się bawił wg ciebie z tymi noname'mami niż z bohaterami DC i Marvel. I to nie jest ani nic w rodzaju Wake ani Świetlistej Brygady, to jest normalny świat superbohaterów.

Mnie nowy Flash odrzucił. Naprawdę nie wyszedł ten recap w N52 i to bardzo. Ale oczywiście nie będę cię naciągał - każdy ma swój gust. Ja się cieszę, że już za chwilę pojawi się wreszcie Flash ze starego DC. Będzie można porównać.
Nowy Flash, a przecież nie czytałeś nic z Flasha spoza New52, więc nie przesadzaj. Flash jest dobry i nic ponadto jak pisałem wcześniej. Jeśli naprawdę oczekujesz ambitnego komiksu to sięgaj nie do mainstreamu (co prawda tu też się takowe zdarzają, ale rzadko).

Mimo wszystko N52 ma sporo fajnych historii i warto się nad nimi pochylić, jeszcze wejdą do klasyki.
Dokładnie, choć jedyna opcja aby się z nimi zapoznać to sięgnięcie po wydania oryginalne, ponieważ pomimo wielu próśb Egmont nam ich poskąpił.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 10:20:08 pm wysłana przez mkolek81 »