trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 214427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 14, 2016, 03:28:24 pm »
Niech Egmont zatrudni mkolek81 :)

Jestem Za!!!

{o ile oczywiście koszty jego zatrudnienia wkalkulują tylko w ceny New DC, bo nie chciałbym płacić przez to drożej za frankofony}

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 14, 2016, 06:06:43 pm »
Cytuj
Tylko że All Star Batman pomimo że jest wydawany pod szyldem  Rebirth, nie jest podobno w ogóle kanoniczny. Jak to Egmont wyda bo piszesz Snyder, to też ludziska się pogubią.

Jak to nie jest kanoniczny, jak jest?

Z tym myleniem się wśród czytelników, cóż - z doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet jak każdy z albumów miałby ulotkę z jakimś przewodnikiem, to i tak by wszyscy pytali - bywa mnóstwo osób, które zadają pytania mimo wyraźnego zaznaczenia pewnych elementów. Nie mówiąc o tym, że przecież wyraźnie mamy osobny brand, jakim jest Nowe DC Comics i numerki tomów.

Co do aktualizacji grafiki, to może trochę przesadziłem z terminem - jak tylko się dowiem, jakie dokładnie komiksy jeszcze wyjdą, wtedy ładnie ułożymy na nowo.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:40:30 am »
Jak to nie jest kanoniczny, jak jest?
Dzięki za sprostowanie, bo pytałem kilku osób i dostałem odpowiedź że nie jest kanoniczny (być może przez to że to linia All Star)

Natomiast co do jakieś ulotki, to myślę że wystarczyłby na końcu każdego tomy ułożyć poszczególne komiksy w postaci np. diagramu.


Egmont i tak na końcu każdego tomu drukuje okładki poprzednich tomów serii (oraz innych komiksów lub serii), mogli by tą jedną stronę poświęcić na coś takiego, na pewno by to pomogło a nie zaszkodziło. Podejrzewam że niektórzy mając taką rozpiskę zainteresowali by się także innymi tytułami (np Szponem) które mają znaczenie dla serii ale nie mają w tytule np. słowa Batman lub Liga Sprawiedliwości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 11:53:10 am wysłana przez mkolek81 »

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 15, 2016, 03:58:24 pm »
Już przy robieniu pierwszej grafiki sugerowałem, żeby zrobić coś, co mogło by być dodawane do komiksów w jakiejkolwiek formie, ale wydawnictwo zdecydowało się na grafikę w internecie.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:08:45 am »
Tu się nie zgadzam było wiele świetnych serii wartych przedstawienia i przeczytania, bedacych jednocześnie na wysokim poziomie. Wonder Woman, Batwoman, Aquaman, Swamp Thing, Animal Man, Green Arrow gdy ster przejął Jeff Lemire, jeszcze kilka fajnych seri można by wymienić. Ale może nie nadają się do kolekcji tak jak pierwszy średnio niezły tom JL czy dwa Batmany Snydera, które można zamknąć i nie kontynuować bez niesmaku. Wieczny Batman w kolekcji z 10 tomów musiało by wyjść lub jako WS a cenowo patrząc jak wydali Kryzys to strzał w kolano, nikt o zdrowych zmysłach na to nie pójdzie, KT ciągle widuje walającego się po Imedio/Empik
Deadpoola dostaniem tylko po tomie w wkkm i ksm wiec kolekcja tu zdecydowanie dostaje po zadku od Marvel Clasic Egmontu, który nie zrezygnuje gdy spłynie kasa jak w to się stało z seria z MN.
Kolekcje sa fajne ale jak chce się więcej(poznać dalsze losy) to musisz zapłacić MC i Egmontowi.

Mi chodziło tylko o te serie które wydano po polsku. Spodobał mi się tylko Trybunał Sów, Liga i Wieczny Batman. Inne tytuły z NDC może były fajne, ale ich po prostu nie znam.

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #650 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:25:08 am »
No niestety już nie poznamy(chyba ze oryginały), Egmont poszedł w średniaki Batmanowe(wiadomo się sprzeda) i ominął wiele dobra  :neutral: oby w Rebirtch było już lepiej  ;-)

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #651 dnia: Grudzień 31, 2016, 11:13:02 am »
No niestety już nie poznamy(chyba ze oryginały), Egmont poszedł w średniaki Batmanowe(wiadomo się sprzeda) i ominął wiele dobra  :neutral: oby w Rebirtch było już lepiej  :wink:
Liczysz że poza Batmanem i Ligą dostaniemy coś więcej? a nie jeszcze będzie Suicide Squad.

Ja uważam że pomimo startu  Swamp Thing i Animal Man mogli by zostać jeszcze spokojnie wydani, a i dokończenie All Star Western (wiem że brzmię jak zdarta płyta ale dla mnie to jedna z lepszych serii jakie wyszły u nas po szyldem Nowego DC, a uzupełnienie jej o serie Johna Hex to strzał w 10)


Offline Andy13

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #652 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:01:59 pm »
a i dokończenie All Star Western (wiem że brzmię jak zdarta płyta ale dla mnie to jedna z lepszych serii jakie wyszły u nas po szyldem Nowego DC, a uzupełnienie jej o serie Johna Hex to strzał w 10)
ja też mam cichą nadzieję, że Egmont mimo wszystko wyda również tę serię do końca. nawet jeśli trochę zwolni tempo i wyda to w momencie, gdy będzie już DC Rebirth. to nie jest taka zła seria i było trochę gorszych komiksów z New DC.

Offline SawiK

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 06, 2017, 08:47:35 am »
Po przeczytaniu ostatniego tomu WW i Batman nr7 najbardziej czekam z N52 na Darksaid War. WW się skończyła, Batek Snydera idzie w dziwne zbroje i nieoczekiwana zamianę miejsc, także nie oczekuje niczego lepszego już po tej dobrej jak dotąd serii. DC i Flash na razie w odstawkę, HQ i SS na dalsze plany.  Po pozytywnych opiniach jakie czytałem JL DW  to chyba będzie najlepszy komiks z N52 w tym roku jaki uraczymy w naszym kraju. Rebirth już mocno wyczekiwany.

Offline Eragon

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 30, 2017, 04:18:37 pm »
Mam takie dwa pytania dotyczące,, Wieczni Batman i Robin''(do osób co czytali oczywiście amerykańskie wydanie, bo do polskiego jeszcze trochę czasu zostało).

1. Jak tak patrzę na stronę tego komiksu na dc wikia to w sumie mimo tytułu to głównym bohaterem jest tu  chyba Dick Grayson. Batman w niektórych numerach pojawia się tylko w wspomnieniach(wg dc wikia). Więc pytanie brzmi czy to faktycznie bardziej historia o Dicku? Pytam bo za solowymi przygodami Batmana raczej nie przepadam ,ale coś skupionego na Graysonie bym z chęcią przeczytał( +jak widzę pojawia się tam cała bat rodzinka praktycznie w poszczególnych numerach).

2. Czy bez żadnej wiedzy na temat przygód bat rodzinki z New 52 połapię się mniej więcej o co chodzi w tym komiksie?(tzn.wiem, że Dick został agentem jakiejś agencji po jego udawanej śmierci, akcja jest chyba powiązana z tym, wystarczy poczytać jakieś opisy tych wydarzeń by się w tym połapać?)

PS. Chyba, ze to się bardziej nadaje do pytań o komiksy amerykańskie, jeżeli tak to przepraszam za zamieszenie i proszę o przeniesienie mojego posta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2017, 04:34:06 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Doctus

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 30, 2017, 04:41:28 pm »
@Eragon
Cytuj
Czy bez żadnej wiedzy na temat przygód bat rodzinki z New 52 połapię się mniej więcej o co chodzi w tym komiksie?(tzn.wiem, że Dick został agentem jakiejś agencji po jego udawanej śmierci, akcja jest chyba powiązana z tym, wystarczy poczytać jakieś opisy tych wydarzeń by się w tym połapać?)

Sam sobie odpowiedziałeś. Graysona natomiast możesz też śmiało czytać. Przyjemna szpiegowska seria, można bez wstydu polecić.

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 12, 2017, 03:01:39 pm »
20 Batmanów
6 Liga Sprawiedliwości
+Wieczne Zło i Wieczne Zło Wojna w Arkham.

czyli 28 a wszystkich wyszło 51.

Jeśli liczycie Ligę Sprawiedliwości jako tom do Batman to może policzcie to jak tom Aqumana, Green Lantern lub Cyborga? Jeśli tak to wyszło u nas, aż 12 tomów z Supermanem. NIE, tak nie jest, Liga Sprawiedliwości jest tak pisana, że tam żaden z bohaterów nie dominuje (patrząc na całą serie nie na pojedyncze tomy).

Batmanów jest 20 + Wieczne Zło Wojna w Arkham + 2 tomy Szpona, bo to wszystko jest powiązane. Liga jest nie zależna od Batmana, czyli jak pisałem pół na pół.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 03:15:36 pm wysłana przez mkolek81 »

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 13, 2017, 07:28:23 am »
Ale u nas tylko Batman, Justice League i może Harley dojdzie do końca. W ostatnich Justice League i Harley nie ma tego zeszytu. edit: we Flashu i Detective Comics też nie ma.

Sprawdziłem i następujące tomy z Nowego DC posiadają one-shoty Rebirth
Batman tom 10
New Suicide Squad tom 4
Wonder Woman tom 9
Green Arrow tom 9
Aquaman: Rebirth tom 8
Titans Hunt (zawiera dodatkowo 51 zeszyt Ligi Sprawiedliwości, tego zeszytu nie ma w ostatnim zbiorczym Ligii)

Detective Comics i Action Comics nie mają one-shota Rebirth.

Mój błąd, bo pamiętam że sprawdzałem 3 pierwsze tytuły zbiorcze (z listy powyżej) i ze względu, że posiadają one te one-shoty założyłem, że są one w kolejnych też.

Druga sprawa, że moje niefortunne stwierdzenie:
Ale to jest problem wszystkich one-shotów Rebirth, nie tylko Batman, że znajdują się w ostatnich tomach Nowego DC jak i pierwszych tomach z serii Rebirth.
może komuś zasugerować, że w każdym ostatnim tomie serii New 52 są te one-shoty. Nie jest to oczywiście prawda, tym bardziej, że nie wszystkie serie dotrwały do końca New 52. Aby nie było niejasności tylko tytuły z listy powyżej posiadają one shota Rebirth.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 08:30:31 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 13, 2017, 07:45:49 am »
(zawiera dodatkowo 51 zeszyt Ligi Sprawiedliwości, tego zeszytu nie ma w ostatnim zbiorczym
A 52 zeszyt trafił gdzieś?

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 13, 2017, 08:05:45 am »
A 52 zeszyt trafił gdzieś?
I teraz zadałeś mi klina. Moja opinia jest taka że ten zeszyt powinien znaleźć się w pierwszym tomie Action Comics Rebirth, bo sama historia skupia się na Lexie Luthorze jako nowym obrońcy Metropolis. Ale go tam nie ma. Na pewno też nie ma go w 8 tomie Ligi. Nie wiem gdzie go DC umieściło w zbiorczych.

Mam nadziej że Egmont wyda ten dodatkowy tom Justice League: The Darkseid War - Power of the Gods (który zbiera te wszystkie one-shoty z Darkseid War)

Dlatego mam nadzieję, że w trakcie Rebirth N52 będzie w jakiś sposób kontynuowane (np. poprzez dokończenie HQ). Super jakby wydali Batman & Robin (7 tomów) i Green Arrow Lemira (3 tomy). Tomy mogłyby wychodzić rzadziej np. 1 na 2 miesiące.
Batman & Robin (7 tomów) + Batman Incorporated (2 tomy) wg mnie te serię są nierozerwalne przez wydarzenie z końca jednej (Batman Incorporated), które wpływa znacząco na drugą serie (Batman & Robin)
Poza Green Arrow Lemira (3 tomy) to jeszcze Swamp Thing + Animal Man (też serie połączone przez jeden z głównych wątków) oraz Aquman.

I na dokładkę dokończenie All Star Western i wydanie drugiego tomu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości (wydali mało znaczący tie-in w postaci 2 tomu Suicide Squad, pomijając jeden z główniejszych, naprawdę nie rozumiem tej polityki wydawniczej Egmontu)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 06:09:44 pm wysłana przez mkolek81 »