trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 213187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #630 dnia: Grudzień 13, 2016, 09:30:22 pm »
http://www.batcave.com.pl/2015/08/przewodnik-po-nowym-dc-comics/ Tu masz komiksy wydane na przełomie 2013-2015. Aktualizację zrobimy, jak Nowe DC Comics się już całe zamknie u nas.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #631 dnia: Grudzień 13, 2016, 11:04:00 pm »
hmmm no niech bedzie ale jednak jest chyba jakas kolejnsoc prowadzaca do eventow :smile:
Kolejność chronologiczna zbiorczych wydań serii Batmana (wg mnie):
Batman #04: Rok zerowy. Tajemnicze miasto
Batman #05: Rok zerowy. Mroczne miasto
Batman. Detective Comics #01: Oblicza śmierci #1
Batman #01: Trybunał sów
Batman #02: Miasto sów
Batman. Detective Comics #02: Techniki zastraszania
Batman: Mroczny Rycerz #01: Nocna trwoga
Batman: Mroczny Rycerz #02: Spirala przemocy
Batman: Mroczny Rycerz #03: Szalony
Batman #03: Śmierć rodziny
Batman. Detective Comics #03: Imperium Pingwina
Batman. Detective Comics #04: Gniew
Szpon #01: Utrapienie sów
Szpon #02: Upadek sów
Batman. Detective Comics #05: Gothtopia
Wieczne zło. Wojna w Arkham
Batman #06: Cmentarna szychta
Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina
Wieczny Batman #01
Batman. Detective Comics #06: Ikar
Batman. Detective Comics #07: Anarky
Wieczny Batman #02
Wieczny Batman #03
Batman #07: Ostateczna rozgrywka
Batman #08: Waga superciężka
Wieczni Batman i Robin Vol. 1
Wieczni Batman i Robin  Vol. 2
Wojna Robinów
Batman #09: Bloom
Batman #10: Epilog

opcjonalne uzupełnienie do serii Batmanowych to seria All Star Western
All Star Western #01: Spluwy w Gotham
All Star Western #02: Wojna Lordów i Sów
All Star Western #03: Czarny diament


Kolejność chronologiczna zbiorczych wydań serii Liga Sprawiedliwości (wg mnie):
Liga Sprawiedliwości #01: Początek
Liga Sprawiedliwości #02: Podróż złoczyńcy
Liga Sprawiedliwości #03: Tron Atlantydy
Shazam!
Amerykańska Liga Sprawiedliwości #01: Najbardziej niebezpieczni
Liga Sprawiedliwości #04: Trójka
Wieczne zło
Liga Sprawiedliwości #05: Wieczni bohaterowie
Liga Sprawiedliwości #06: Liga Niesprawiedliwości
Liga Sprawiedliwości #07: Wojna Darkseida, część 1
Liga Sprawiedliwości #08: Wojna Darkseida, część 1

Pozostałe serie wg numeracji zbiorczych wydań.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2017, 12:06:57 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline raskoks

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #632 dnia: Grudzień 13, 2016, 11:48:53 pm »
dzieki za pomoc - juz w sumie mniej wiecej wiem :)

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #633 dnia: Grudzień 14, 2016, 07:54:23 am »
rasoks nie dziwię się twojemu pytaniu, jak czytam nieraz komentarze na sklep gildia i tam ludzie pytają się czy Batman Gotyk to tom przed Batman - Ostateczna rozgrywka, to stwierdzam, że może jednak to jest dla niektórych osób problem. Zastanawia mnie co się będzie działo kiedy wystartuje Rebirth?

Swojego czasu była dyskusja, aby po mimo startu Rebirth, Egmont nie zamykał serii Nowe DC i wydał jeszcze kilka tytułów (były podane konkretne tytuły), za czym byłem, teraz jak widzę co się dzieje miedzy innymi, też ze względu na start WKKDC to nie mam wątpliwości, że Nowe DC zostanie zakończone, aby nie mieszać czytelnikom. Problem jest taki że zapowiedziane Rebirth to kontynuacja Nowego DC, a nie "starego" wydawanego w WKKDC i DC Deluxe, które jest innym światem. Myślę że wiele osób nie zagłębiających się w to uniwersum będzie jeszcze bardziej zdezorientowanych.

Taka uwaga jeszcze, listę którą przedstawiłem będę aktualizował o kolejne tomy jak będą wychodzić, bo np. Batman. Detective Comics #07 będzie jeszcze przed Batman #07: Ostateczna rozgrywka wg chronologii historii o Batmanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 09:39:36 am wysłana przez mkolek81 »

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #634 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:03:10 am »

Taka uwaga jeszcze, listę którą przedstawiłem będę aktualizował o kolejne tomy jak będą wychodzić
Dobry pomysł, za który z góry dziękuję.

A jak mają się wydarzenia z Flasha do wydarzeń z LS? Czy historie z jego solowej serii w jakiś sposób przeplatają się z LS? I czy są tam jakieś odniesienia do Wiecznego Zła?

Offline Cringer

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #635 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:16:21 am »
Wydawnictwo mogłoby się pokusić o jakąś ulotkę informacyjną dorzucaną do swoich komiksów z informacją jak to czytać i chronologią wydań.
Z tym mieszaniem z Rebirth i New DC to zależy od tomów. Np. Jeśli Batman wchodzi w Rebirth to rzeczywiście warto aby wszystkie serie były z Rebirth, ale jeśli Batman będzie z Rebirth a taka np Harley Quinn z New 52 to już takiej różnicy nie robi, i chronologia nie jest taka istotna.

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #636 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:29:30 am »
A czy DC i Marvel tak robią?
dorzucają takie ulotki? {pytanie retoryczne}

Offline laf

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #637 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:34:42 am »
Zakładam, że zapewne nie, ale w czym to przeszkadza, aby Egmont wyszedł z taką inicjatywą?

mkolek81

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #638 dnia: Grudzień 14, 2016, 12:08:00 pm »
A jak mają się wydarzenia z Flasha do wydarzeń z LS? Czy historie z jego solowej serii w jakiś sposób przeplatają się z LS? I czy są tam jakieś odniesienia do Wiecznego Zła?

Do tej pory w tych trzech tomach Flasha nie ma nawiązań do LS. Ale cała historia dzieje się przed Wiecznym Złem, gdyż Kapitan Chłód posiada jeszcze moce władania lodem/zamrażania (w komiksie jest wyjaśnione jak to się stało), natomiast wyniku wydarzeń z Wiecznego Zła je traci i wraca do używania pistoletu (pokazane jest to między innymi w 6 tomie LS).

Wydany u nas tom Suicide Squad ma nawiązania do Wiecznego Zła w postaci dwóch zeszytów o Harley Quinn i Deadshotcie, których akcja dzieje się podczas tego eventu, ale są to originy w postaci flashbacków i tyle.

Dobra to jeszcze pociągnę dalej (co prawda to już było):

Wonder Woman - czyta się całkowicie niezależnie od tego co dzieje się w uniwersum DC. To jest samodzielna historia, zamknięta i najlepsza, która do tej pory wyszła w Nowym DC. Nie będę płakać, że nie będzie kontynuacji, znając opinie o reszcie tomów z New 52 (kuba g więcej o tym jest w stanie powiedzieć).

Superman - to co wyszło jest dobre, bardzo dobre, ale zdecydowanie nie dla fanów "starego" Supermana, to całkowicie nowe otwarcie, historia Morrisona, którą należy przeczytać w całości (3 tomy) aby zrozumieć ją i docenić to nowa geneza dla S w Nowym DC. Superman Wyzwolony jest ok, pod względem fabuły to akcyjnika z niewykorzystanym do końca potencjałem, graficznie jest super w końcu to Jim Lee. Oba wydania można czytać niezależnie do reszty Nowego DC.

Harley Quinn - ten tytuł nie zależy ani od uniwersum DC, ani do Batman, ani od Suicide Squad. Najlepiej po 3 tomie Batmana (Śmierć Rodziny) ale to jest opcjonalne, można spokojnie Batman odpuścić. Jeśli natomiast Egmont zdecyduje się wydać mini serię z tą bohaterką (mam nadziej że tak będzie, bo zbierają one dobre recenzje) wtedy zrobię podobną listę co do Batman.

All Star Western - wiele osób nie lubi tej serii, a wg mnie jest jedną z fajniejszych, co prawda najpierw polecam przeczytać Jonah Hex, ale nie jest to konieczne. Historia ta to przygody Hexa w XIX Gotham i jest w tej historii masa odwołań do mitologi Batman (Azyl Arkham, Trybunał Sów i wiele innych). Ja polecam ale wiele osób pewnie będzie odradzać. Dobrze czytać naprzemiennie z serią Batman, wtedy wyłapuje się więcej nawiązań. Nie zależne od reszty uniwersum DC, ale mocno związane z Batmanem jak wspomniałem.

Liga Sprawiedliwości - znajomość pozostałych jest dobra, ale nie wymagana, podałem rozpiskę co i jak, żałuje że Egmont nie zdecydował się wydanie drugiego tomu ALS, który domyka wątki tej ligi. Taka uwaga znajomość Wieczne zło. Wojna w Arkham nie jest wymaga wcale jeśli ktoś czyta samą Ligę Sprawiedliwości.

Batman - dałem całą rozpiskę co i jak (będę aktualizował), główna seria to Batman i to ona wpływa na pozostałe serię, które nawiązują do wydarzeń w niej przedstawionych. Druga ważna seria to Batman Detective Comics. Szpon jest ważny tylko ze względu na wątek Bane, no i pojawia się kilka razy w tle w seriach z Batmanem. Wieczne zło. Wojna w Arkham to komiks domykający wątki z Detective Comics, Szpona, Mrocznego Rycerza oraz dający punk wyjściowy dla sytuacji Bane w Wiecznym Batmanie. Wg mnie najsłabszy w tym całym zestawieniu, ale w miarę wymagany dla ciągłości wydarzeń w seriach Batmanowych. Wieczne zło (event) nie jest tak bardzo wymagane, podstawowe informacje dostajemy i tak na początku albumu. Najbardziej niezależną serią jest Batman: Mroczny Rycerz, każdy tom można czytać niezależnie (no prawie ostatni proponuje przeczytać po 6 tomie Batmana i 5 tomie Detective Comics). Szkoda że Egmont nie zdecydował się na wydanie serii Batman i Robin (i Batman Incorporated) wtedy poustawiać to wszystko po kolei było by ciekawie (tzn. cały czas można jak ktoś kompletuje też wydania oryginalne, no i tu jeszcze wchodzą serię Batgirl i Nightwing/Grayson)

Z tym mieszaniem z Rebirth i New DC to zależy od tomów. Np. Jeśli Batman wchodzi w Rebirth to rzeczywiście warto aby wszystkie serie były z Rebirth, ale jeśli Batman będzie z Rebirth a taka np Harley Quinn z New 52 to już takiej różnicy nie robi, i chronologia nie jest taka istotna.

Tylko że All Star Batman pomimo że jest wydawany pod szyldem  Rebirth, nie jest podobno w ogóle kanoniczny. Jak to Egmont wyda bo piszesz Snyder, to też ludziska się pogubią.



 

Offline Cringer

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #639 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:29:04 pm »
A czy DC i Marvel tak robią?
dorzucają takie ulotki? {pytanie retoryczne}
A czy Egmont wydaje komiksy w tym samym czasie, w ten sam sposób i z taką samą kolejnością jak Marvel i DC?

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:32:42 pm »
A czy Egmont wydaje komiksy w tym samym czasie, w ten sam sposób i z taką samą kolejnością jak Marvel i DC?

A czy czytając w takiej kolejności jak wydaje Marvel i DC wszystko się ładnie układa i ma sens w czytaniu?


Bo jeśłi tak, to czemu tak nie czytacie?
A jeśli nie, to czemu Egmont ma ułatwiać to, czego nie ułatwiają oryginalni wydawcy?

Offline Cringer

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:38:40 pm »
A czy czytając w takiej kolejności jak wydaje Marvel i DC wszystko się ładnie układa i ma sens w czytaniu?
A czy nie chciałbyś aby wszystko ładnie się układało i miało sens czytając wydania Egmontu?
mkolek81 zrobił świetną rozpiskę ułatwiającą czytanie . Czy to aż taki zły pomysł aby Egmont zrobił to samo? Jeśli nawet nie jako ulotka to chociażby jako info na swojej stronie.

fragsel

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:45:21 pm »
Chciałbym żeby to samo zrobił marvel. Ale że nie zrobił to już szósty rok się męczę pomagając kolegom to razem jakoś ogarnąć.

Jest ktoś w egmoncie kto to zrobi lepiej niż ktoś z zapałem i wiedzą jak mkolek81?

Offline Koalar

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:47:42 pm »
Myślałem, że to Egmont, ale to chyba była fanowska grafika z przewodnikiem po Nowym DC.
Można poprosić autorów o uaktualnienie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Cringer

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 14, 2016, 02:58:38 pm »
Myślałem, że to Egmont, ale to chyba była fanowska grafika z przewodnikiem po Nowym DC.
Można poprosić autorów o uaktualnienie.
Kelen wyżej napisał że to uaktualnią jak zamknie się u nas całe New DC.

Jest ktoś w egmoncie kto to zrobi lepiej niż ktoś z zapałem i wiedzą jak mkolek81?
Niech Egmont zatrudni mkolek81 :)