trawa

Autor Wątek: NEW 52 w Polsce  (Przeczytany 211543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:07:32 am »
Teraz jeszcze bardziej żałuję, że dostaniemy Talona i kolejną serię z Batmanem, zamiast większej różnorodności.

"Talon" nie jest warty uwagi? Wciągnąłem go na listę przyszłych zakupów, razem z tą nową serią Batmana i "All Star Western"...

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:23:37 am »

"Talon" nie jest warty uwagi? Wciągnąłem go na listę przyszłych zakupów, razem z tą nową serią Batmana i "All Star Western"...

Nie wiem, nie znam. Po prostu wolałbym coś innego , bardziej zróżnicowanego, ale i bardziej znanego. Przydałyby się tytuły takie jak Flash, Aquaman, Green Lantern, czy Shazam. A jeśli tak usilnie chcą wydać coś z świata Batmana, to Nightwing, czy Batwoman też bym chętnie widział u nas. Ale i tak biorę wszystko co zapowiadają w ramach Nowego DC Comics, Talona też.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:30:24 am »
Przydałyby się tytuły takie jak Flash, Aquaman, Green Lantern [...] Nightwing, czy Batwoman
Też z miłą chęcią przeczytałbym te tytuły po polsku.
Pomarzyć dobra rzecz.
A marzenia czasem jednak się spełniają :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:49:39 am »
A marzenia czasem jednak się spełniają :)

Ostatnio te komiksowe spełniają się coraz częściej. Nie wierzę, żeby Egmont nic z tego nie wydał. Liczę, że jesienią zapowiedzą coś na przyszły rok. O Shazamie już coś napomnieli, że nie wykluczają. Do Flasha może serial ich przekona.

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:53:53 am »
Ostatnio te komiksowe spełniają się coraz częściej. Nie wierzę, żeby Egmont nic z tego nie wydał. Liczę, że jesienią zapowiedzą coś na przyszły rok. O Shazamie już coś napomnieli, że nie wykluczają. Do Flasha może serial ich przekona.
Mi się ciągle marzy jakaś dobra historia z Supermanem (niekoniecznie z New52). Ale też cieszę się, że ta postać pojawia się też w innych tytułach, które goszczą na naszym rynku (Liga Sprawiedliwości).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:07:49 am »
Mi się ciągle marzy jakaś dobra historia z Supermanem (niekoniecznie z New52).

Też bym chciał. Liczyłem, że może Mucha po znakomitym "All Star Superman" wyda "Red Son", czy "For Tomorrow", ale widać nic z tego. Najwyraźniej "All Star Superman" średnio się sprzedawał. Teraz chyba jedyna nadzieja w "Superman Unchained" jeśli Egmont się na niego zdecyduje - tylko, czy to rzeczywiście będzie dobra historia? Mogliby też po sukcesie komiksów Alana Moora, w końcu się przełamać i wydać "Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?"...

Offline raskoks

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:31:21 pm »
Osobiscie czytalem Aquamana z new 52 - pierwsze 4 tomy sa naprawde zadziwiajaco dobre - szkoda ze zmienai sie rezyser.
Z tym ze w przypadku wydania tego u nas moglby byc niezly placz - bo 3 tom tak w polowie zawiera to co liga sprawiedliwosci tom 3 :/

Offline peta18

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:41:17 pm »
Fajnie by bylo jakby ktos zdecydowal sie na wydanie komiksow z serii Dark z New 52, ale pewnie sie nigdy nie doczekamy.
Ja zabralem sie za Swamp Thinga - bardzo dobra rzecz. Pozniej biore sie za Animal Mana, Frankensteina i ew. Constantine'a i Justice League Dark.. Swamp Thing i Animal Man w vol.3 tez chyba maja dublujace sie zeszyty. Taki urok DC niestety.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:07:12 am »
Przeczytałem najnowszy tom Nowego DC Comics, czyli pierwszy tom Wonder Woman. [...]
No to kilka słów ode mnie po "zmęczeniu" komiksu: Wonder Woman: Krew.


Tak jak ramirez82 nie znam wcześniejszych opowieści z Wonder Woman, ale w przeciwieństwie do niego jestem rozczarowany tym tytułem (jak i w przeciwieństwie do przedmówcy zauroczony Strażnikami: Początek).


Przed napisaniem poniższego posta dodatkowo zasięgnąłem info z jakże poprawnej i niemylnej strony internetowej jaką jest łikipidia i poszerzyło mi to obraz tego dlaczego Azzarello mógł stworzyć taką a nie inną kanwę tej historii.


Spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego i ciekawszego. Całość historii mnie nie zauroczyła, a
Spoiler: pokaż
wrzucenie greckich bogów (choć ciekawych, np. Hermes) w główną oś fabuły -
to dla najmniej ciekawa rzecz jaka została zrobiona w tym komiksie.
Spoiler: pokaż
Wielka żaba Posejdon pozostawia wiele do życzenia (tak, wiem, to nie była żaba).
Mam jednak nadzieję, że w kolejnych tomach to z czym mogłem obecnie się zapoznać nabierze bardziej przejrzystego obrazu i sensu.


Wyjaśnienie pochodzenia Diany doprowadziło do tego, że w ogóle ten komiks powstał. No i jasne, że Hippolita mogła
Spoiler: pokaż
"puścić" się z Zeus, czego owocem jest właśnie Diana.
Ale proszę! To już dla mnie ciekawsze jest to, że w
Spoiler: pokaż
"Modzie na sukces" Ridż Forester jest dziadkiem swojego ojca
i opowiadają o tym przez 142 odcinki, niż czytanie w Wonder Woman: Krew właśnie o powyższym.


I tak na marginesie to przecież wszyscy wiedzą, że jednym i niepowtarzalnym
Spoiler: pokaż
władcą mórz i oceanów w DC jest tylko i wyłącznie
Aquaman
Spoiler: pokaż
a nie żaba Posejdon!



Nie czytałem wszystkich Batmanów z NEW52, więc nie mogę powiedzieć, że mam cały obraz jakości historii u nas zaprezentowanych, ale na chwilę obecną lekką ręką napiszę, że Wonder Woman: Krew stawiam na samym końcu i przypinam etykietę najmniej ciekawej pozycji z NEW52 (jak przeczytam wszystkie Batmany to może się to jeszcze zmienić ;) ). Obecnie też zastanawiam się czy jest sens kupowania kolejnych tomów - tyle innych ciekawszych pozycji pojawia się obecnie na rynku.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:27:44 am »
Obecnie też zastanawiam się czy jest sens kupowania kolejnych tomów - tyle innych ciekawszych pozycji pojawia się obecnie na rynku.[/font]

Kup! W ten sposób może przyczynisz się do tego, że inni przeczytają cały run Azzarello. 8)

Offline vision2001

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2014, 10:47:16 am »
Kup! W ten sposób może przyczynisz się do tego, że inni przeczytają cały run Azzarello. :cool:
Hehehe. Moje ciężko zarobione pjeńjondze lekką ręką wydawać?
.
.
.
Może i kupię.  :cool:
Ale jeszcze na 100% do tego nie jestem przekonany :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

N.N.

  • Gość
Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:03:25 am »


Spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego i ciekawszego. Całość historii mnie nie zauroczyła, a
Spoiler: pokaż
wrzucenie greckich bogów (choć ciekawych, np. Hermes) w główną oś fabuły -
to dla najmniej ciekawa rzecz jaka została zrobiona w tym komiksie.
Spoiler: pokaż
Wielka żaba Posejdon pozostawia wiele do życzenia (tak, wiem, to nie była żaba).
Mam jednak nadzieję, że w kolejnych tomach to z czym mogłem obecnie się zapoznać nabierze bardziej przejrzystego obrazu i sensu.


Wyjaśnienie pochodzenia Diany doprowadziło do tego, że w ogóle ten komiks powstał. No i jasne, że Hippolita mogła
Spoiler: pokaż
"puścić" się z Zeus, czego owocem jest właśnie Diana.
Ale proszę!

Nie jestem wielkim fanem ani komiksów superbohaterskich, ani Wonder Woman, ale pomysł, który zaprezentował Azzarello mnie urzekł. Wszyscy wiemy, że Wonder Woman jest Amazonką, a Amazonki wzięły się z greckiej mitologii. Większość (?) z nas zna tę mitologię i wie, jaki panuje w niej natłok bogów oraz chaos w relacjach interpersonalnych. Tymczasem w komiksach, czy to DC, czy Marvela mieliśmy dotąd do czynienia z wykorzystywaniem postaci z owej mitologii, ale nie całego świata mitologicznego z jego bogactwem postaci, wątków i zależności (chociaż w "Thorze" wykorzystanie mitologii skandynawskiej znakomicie się udało). Azzarello ów "brak" nadrabia - przywołuje grecką mitologię i błyskotliwie ją rozwija, lokując antycznych bogów we współczesności. Pokazuje, na czym polega powiązanie Diany z ową mitologią (co nalezało zrobić już dawno), sprowadza bogów z Olimpu do współczesnego świata i wszystko wskazuje na to, że nie robi tego po to, by już tu zostali jako część universum z Supermanem i Batmanem, ale po to, by wyjaśnić, czemu ich w tym universum nie ma, chociaż być powinni, skoro księżniczka Amazonek działa w JLA.
Historia rozwija się żywo. Scenariusz jest intrygujący i nie widzę w nim niczego niestosownego czy niedorzecznego. Graficznie jest też bez zarzutu. Ja chcę więcej i chcę tego jak najszybciej.

Offline andrewk

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2014, 10:14:43 am »
Egmont mógłby wydawać przynajmniej jedną serię  w miękkiej okładce po 50 stron co miesiąc. np. Supermana. W Niemczech tak mają wiele serii jak również "grube "pozycje z wieloma numerami. Przypomniałby się czas TM- Semic :)

Offline kelen

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 23, 2014, 10:55:50 am »
Patrz, skrócę potencjalnie kolejną, przydługawą dyskusję.
Nie ma komiksowego wydawcy, którego by stać na coś takiego za niską cenę i dużą dystrybucję. Nie licz na to.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline andrewk

Odp: NEW 52 w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2014, 02:01:53 pm »
Nie liczę ... ale byłoby miło. Nie mogłem wyjść z podziwu jak widziałem co mają w Niemczech i się marzenia włączyły  :biggrin: