trawa

Autor Wątek: Wasz pierwszy Tm-semic?  (Przeczytany 24059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Wasz pierwszy Tm-semic?
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:32:29 am »
Na aleji komiksu są fajne wspominki http://www.alejakomiksu.com/artykul/3245/Powiedzieli-o-TM-Semic/ , które zainspirowały mnie do tego tematu.


Od razu wykorzystam go żeby ustalić mojego pierwszego Tm-semica - mianowicie nie wiem czy był to Batman 6/1991 czy Transformers 1/1991. W jakim miesiącu wyszedł TF 1/1991 ?


Ja rozumiem, że chciałeś za jednym zamachem założyć temat i zadać pytanie, ale bez przesady :)
graves
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 07:47:14 pm wysłana przez graves »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:30:20 am »
Kruca... Wydaje mi się, że to któryś z pierwszych spiderów. Zdaje się, że albo ten zaczynający się okładką Bugle'a (był w WKKM#4), albo taki, w którym Peter podczas mówi komuś tam, że rzuca studia:
"-Ja kończę, [imię kumpla].
-Kończysz?"

Punisher był chwilę później, chyba ten, w którym uczył w szkole (super rysunki, kto to robił btw?), pamiętam chudego kolesia w obroży na szyi.

Offline peta18

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:43:43 am »
Moj pierwszy Tm-Semic to pierwszy Spider :) z 1990 r., wyproszony u rodziców podczas pobytu nad morzem w Dziwnówku :) A pozniej poszlo: Superman, Batman itd. Punishera kupiłem cały komplet kilka lat później. Wszystko w stanie dostatecznym/dobrym (te niestety pożyczałem) lub idelnym mam do dzisiaj :) Nie kupowałem tylko Transformers, G.I.Joe, Conan, Tarzan, Jurassic Park i komiksow typu Rożowa Pantera, Goliat... z humorystycznych tylko Alfa.

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wilk_stepowy

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:47:57 am »
Mój pierwszy to Amazing Spider-Man 1/1991 z cieniem czarnego spidera na okładce

Najmilej wspominam chyba mega marvela szczególnie torment i man without fear.

Offline bld

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:05:01 am »
Po pierwsze komiksy poszedłem sam jako 6 letnie dziecko do księgarni w centrum miasta wydając odłożone pieniążki na Spidera 2/90, 3/90 i 4/90, co ciekawe okazało się że na wystawie był 1/90 ale chyba wstydziłem się zapytać czy coś i tak oto nigdy nie miałem pierwszego Spidera w PL.
Później Superman 1/90 (ten z klatą z rozdartą koszulą) i adaptacja filmowa pierwszego Batmana.
Szok i straszna podjarka :) Do pieca dołożyły dwa animowane odcinki Spidera wyemitowane w tym czasie w teleranku bodajże, chyba w jednym Spidey walczył z goblinem.

Offline Dreadnought

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:10:25 am »
Po pierwsze komiksy poszedłem sam jako 6 letnie dziecko do księgarni w centrum miasta wydając odłożone pieniążki na Spidera 2/90, 3/90 i 4/90, co ciekawe okazało się że na wystawie był 1/90 ale chyba wstydziłem się zapytać czy coś i tak oto nigdy nie miałem pierwszego Spidera w PL.


Ciągle możesz naprawić ten błąd z 1990 roku :) W tej ksiegarni już pewnie go sprzedali ale na allegro jest dużo 1/90.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:11:02 am »
btw. moją wyobraźnię zawsze rozpalał poniższy obrazek. Kojarzy ktoś z jakiego to komiksu, u nas chyba nigdy się nie ukazał


Offline vision2001

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bld

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:19:54 am »

Ciągle możesz naprawić ten błąd z 1990 roku :smile: W tej ksiegarni już pewnie go sprzedali ale na allegro jest dużo 1/90.

Wiem, ale już nie mam tej podjarki na to, bo wydałem prawie wszystkie Semici (m.in. wszystkie X-Meny poza ostatnimi 5 numerami bodajże) za Super Nintendo dawno temu, i z tamtych czasów zostało mi już tylko może z 50 zeszytów.


Teraz trochę mi się wróciło od WKKM i do tego zamierzam Batmany kupować od Egmontu. Nie chcę już starych zeszytów, lubię to jak ładnie się prezentują na półeczce w twardej oprawie :smile:

Offline SirBlackheart

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:32:53 am »
Batman "Zabójczy żart". Od razu ostro po bandzie. Zapewne, jako ośmiolatek, nie rozumiałem jeszcze idei tego komiksu, ale od początku byłem nim totalnie oczarowany. To on już na zawsze ustalił mój ideał Batmana!


Pamiętam, ze dostałem też Punishera, numer z Ważniakiem w tytule. Nie pamiętam tylko, czy był on przed, czy po "Zabójczym żarcie".

Offline peta18

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:14:25 am »
Pamiętam, ze dostałem też Punishera, numer z Ważniakiem w tytule. Nie pamiętam tylko, czy był on przed, czy po "Zabójczym żarcie".
Wazniak ("Upadek Wazniaka") pojawil sie na okladce numeru 5/90, "Zabojczy zart" byl 1/91.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline SirBlackheart

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2013, 11:52:25 am »
Z tego wynika, że moim pierwszym "semikiem" był właśnie Punisher;) Jeszcze wcześniej była Elektra Franka Millera, ale to było zupełnie inne wydawnictwo.

fragsel

  • Gość
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2013, 01:45:03 pm »
Z tego wynika, że moim pierwszym "semikiem" był właśnie Punisher;) Jeszcze wcześniej była Elektra Franka Millera, ale to było zupełnie inne wydawnictwo.

Jeśli chodzi o superhero okołosemicowe ta też zacząłem od Elektry i jeszcze Supermana - 50 lat. Moim pierwszym komiksem semica był natomiast Superman 3/91 i jest to do dziś dzień jeden z moich ulubionych komiksów z Dużym S. Tym jednym komiksem John Byrne na zawsze już ustawił moją komiksową "wrażliwość" artystyczną superhero. Chyba podświadomie od tej pory każdy komiks DC/Marvela porównuję do Byrne'a.
 

Offline SirBlackheart

Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 01:46:54 pm »
Chyba podświadomie od tej pory każdy komiks DC/Marvela porównuję do Byrne'a.


Myslę, że to doskonały punkt odniesienia. To była ta historia Supermana w pigułce?

fragsel

  • Gość
Odp: Wasz pierwszy Tm-semic// W jakim miesiącu wyszedł Transformers 1/1991 ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 01:50:25 pm »

Myslę, że to doskonały punkt odniesienia. To była ta historia Supermana w pigułce?

Pigułce? można tak powiedzieć. To ten numer gdzie Super leci do rodziców do Kansas i tam "atakuje" go hologram ojca i Jonathan rozwala go robiąc spięcie łopatą.
Ale na mnie największe wrażenie zrobiła druga połowa, ta z Metallo. Przeczytałem tą historie z 60 razy jak byłem mały. 10/10

EDIT:
Az tym Transformers: fragsel komiksiarz nie wie (bo też po co by mu była ta wiedza), ale fragsel matematyk wykonał skomplikowane obliczenia (tak skomplikowane, że tylko magister matematyki był je w stanie ogarnąć - to nie były liczby dla zwykłego śmiertelnika) i mu wyszło, że to musiał być lipiec albo sierpień. Jako że Batman 6/91 był z czerwca, wiec to on dzierży palmę pierwszeństwa PIERWSZEGO TM-SEMICA PRZECZYTANEGO PRZEZ DREADNOUGHT!!!
Proszę bardzo. Cała przyjemność po mojej stronie!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 01:55:28 pm wysłana przez fragsel »

 

anything