trawa

Autor Wątek: Zakupy oryginalnych wydań komiksów  (Przeczytany 9503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline opall

Zakupy oryginalnych wydań komiksów
« dnia: Kwiecień 17, 2013, 07:47:17 am »
Trzeba się ograniczać, tym bardziej jak odkryłem, z jaką łatwością można kupować wydania w oryginale :smile:

Możesz jaśniej?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 09:22:47 pm wysłana przez graves »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2013, 10:16:43 am »
Myślę, że Koledze może chodzić o sklepy multiversum i atomcomics.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2013, 10:53:28 am »
Myślę, że Koledze może chodzić o sklepy multiversum i atomcomics.

Albo bookdepository.com lub bookdepository.co.uk gdzie do zakupów wystarczy:
- dostęp do internetu
- karta płatnicza (nie musi być kredytowa)
- adres (pod który wysyłają za darmo)

I jest o wiele taniej niż w wymienionych przez Emeryta sklepach.
No chyba, że upieramy się na wspieranie polskich sklepów komiksowych. przy czym ja się nie upieram - ze trzy lata w Polsce zagranicznych komiksów nie kupowałem

Offline chch

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:52:51 am »
Albo bookdepository.com lub bookdepository.co.uk gdzie do zakupów wystarczy:
- dostęp do internetu
- karta płatnicza (nie musi być kredytowa)
- adres (pod który wysyłają za darmo)

I jest o wiele taniej niż w wymienionych przez Emeryta sklepach.
No chyba, że upieramy się na wspieranie polskich sklepów komiksowych. przy czym ja się nie upieram - ze trzy lata w Polsce zagranicznych komiksów nie kupowałem


Noszę się z zamiarem zakupu "Y the Last Man" w oryginale. Sprawdziłem ceny tomu 2 HC w atomie i obu wymienionych przez Ciebie sklepach i nie widzę dużej różnicy (parę złotych na korzyść atoma, plusem tamtych jest darmowa przesyłka, ale paczkomaty nie są takie znowu drogie).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2013, 11:54:07 am »
Mi z kolei nie pasuje metoda płatności (chodzi mi o kartę).

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2013, 12:39:40 pm »
@chch no to akurat może ceny w HC nie są mniejsze. Albo ten konkretny tytuł akurat nie jest. Ja tam HC nie kupuję, a to co kupuję jest taniej (szczególnie że nie kupuję pod wpływem chwili ani mentalnością tłumu, ani że ktoś na forum polecił to zaraz muszę mieć. Jak poluję to mam tam dużo taniej. I tyle)
Kupowaem Ex Machinę. Tom 3 na bookdepository 37 a w atomie 43. dla mnie to jest różnica
Zresztą pewnie zupełnym przypadkiem podałeś akurat ten tom na który teraz nie ma przeceny (na pozostałych na pewno się opłaca). jak trochę cierpliwie poczekasz to na pewno się coś pojawi i się opłaci. Cierpliwości!!!!
A jak nie przeszkadzają Ci drobne ryski (tak jak mi nie przeszkadzają) to jeszcze  TFAW ma dużo przecen na takie, ale przesyłka droga, choć i tak się opłaca

@maximumcarnage. No rzeczywiście, jak nie pasuje Ci karta to nic nie poradzimy. Musisz kupować w Polsce.
Nie jest to natomiast argument by dyskredytować moją metodę, szczególnie, że większość z nas już karty ma. A że ktoś nie ma? Równie dobrze by ktoś mógł powiedzieć, ze nie kupuje tam gdzie mówiłem, bo nie ma Internetu (gdyby oczywiście mógł przeczytać mój post).
Jeśli nie ma ograniczeń natury technicznej polecam moją metodę. Jeśli są, no to cóż - wyżej kolan nie podskoczysz - pewnych rzeczy nie obejdziesz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 12:50:46 pm wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2013, 12:52:12 pm »


@maximumcarnage. No rzeczywiście, jak nie pasuje Ci karta to nic nie poradzimy. Musisz kupować w Polsce.
Nie jest to natomiast argument by dyskredytować moją metodę, szczególnie, że większość z nas już karty ma. A że ktoś nie ma? Równie dobrze by ktoś mógł powiedzieć, ze nie kupuje tam gdzie mówiłem, bo nie ma Internetu (gdyby oczywiście mógł przeczytać mój post).
Jeśli nie ma ograniczeń natury technicznej polecam moją metodę. Jeśli są, no to cóż - wyżej kolan nie podskoczysz - pewnych rzeczy nie obejdziesz.

Nie o to chodzi, że nie mam karty. Po prostu nie odpowiada mi ta forma płatności. Nie mam nic przeciwko takim zakupom i gdyby wprowadzili inne formy, z pewnością także bym skorzystał.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:00:10 pm »
mają tez PayPal'a, ale nie korzystałem, bo karta dla mnie wygodniejsza

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:04:18 pm »
mają tez PayPal'a, ale nie korzystałem, bo karta dla mnie wygodniejsza

Wolę przelew lub płatność przy odbiorze.

Offline chch

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:08:01 pm »
Kupowaem Ex Machinę. Tom 3 na bookdepository 37 a w atomie 43. dla mnie to jest różnica


Ok, jeśli o takie obniżki chodzi to w porządku, zmyliło mnie to "jest o wiele taniej" z Twojego poprzedniego posta. Nie śpieszy mi się, więc poczekam i poobserwuję, mimo wszystko dzięki za linki.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:13:55 pm »
Wolę przelew lub płatność przy odbiorze.

No to byś zapłacił jak za zboże. A zresztą nikt przy zdrowych zmysłach czegoś takiego do Polski nie uruchomi.
No nic, w takim razie kolorowy świat zagranicznych zakupów niniejszym zamknął przed Tobą swoje podwoje.

Ok, jeśli o takie obniżki chodzi to w porządku, zmyliło mnie to "jest o wiele taniej" z Twojego poprzedniego posta.

??? "takie obniżki" ???
??? 6 zł na 43 zł ???
Dla mnie to dużo. Dla mnie to o wiele taniej.

Offline tokage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2013, 07:39:21 pm »
[size=78%]??? "takie obniżki" ???[/size]
??? 6 zł na 43 zł ???
Dla mnie to dużo. Dla mnie to o wiele taniej.


To i ja wtrące swoje trzy grosze. Miałem/mam bardzo podobne podejście. Nie wiem jak jest na bookdepository, bo jeszcze nie kupowałem. Co do amazona (po odebraniu dzisiaj pierwszej paczki z multiversum) - w moim wypadku sprawdziło się "chytry dwa razy traci".


Amazon.com - dramat. Nie polecam nikomu, chyba że to naprawdę jedyne miejsce gdzie dostępna jest interesująca Was pozycja. Na 4 zamówienia 4 z uszkodzonym towarem. 100% skuteczności! :smile: Zmiażdżone rogi i grzbiety HC, pomięte okładki SC. A wszystko przez jakiegoś deb... gamonia, który wymyślił słynne amazonowe "frustration free package" - słowem zamówienie wrzucone do tekturowego pudła. Bez folii bąbelkowej. Nie owiniete w żadną gazetę. Bez groszku styropianowego. Ciekawostka - bałwany w ten sam sposób wysyłają np. elektronikę. Ciekawostka numer dwa - ale Kindla (i tylko Kindla - potrafią prawidłowo i bezpiecznie zapakować). Tak, amazon to moloch i z wymianą/zwrotem kasy nie ma problemu. Tylko mi szkoda nerwów na takie zabawy. Nie wspominajac o czasie - kalkuluje sie tylko najtansza opcja przesyłki. Dwa tygodnia na dostawę to standard. Zdarzyły się i trzy. Przy wymianie - szkoda gadać.


Amazon.co.uk - tak samo kretyński sposób pakowania jak u "duzego brata". Niemniej - jest lepiej. Głównie dlatego, że paczki idą z Niemiec (krótsza trasa/mniej przeładunków)  i kurierem a nie pocztą. Tu jest jednak inny problem - to nie są "komiksiarze" tylko moloch. Dostałem uszkodzony komiks. Poprosiłem o wymianę. Wymienili - na komiks z identycznymi uszkodzeniami. HC w stanie "mint" trafił mi się aż raz (na 10+ zamówień), SC - trochę więcej szczęścia.
Jak wyzej - nie ma problemu ze zwrotem i wymianą ale... Amazon to taki globalny Empik. Za uszkodzone/zwrócone produkty nie płaci dostawcy... Niby nie mój problem, ale...


Dla odmiany - odebrałem dzisiaj pierwsza paczkę z multiwersum. OK, trochę drożej. Koperta bąbelkowa, w środku tekturowe pudło, każdy komiks w osobnej folii. "Przepłaciłem" w sumie może 20 pln na dwóch tpb i jednym HC. Plus - w odróżnieniu od amazona brytyjskiego dostałem tu poprawną f-rę VAT.


Przetestuję jeszcze atoma - ale z tego co widze, ja zostanę chyba u rodzimych dostawców. Na zagranicznych - szkoda mi zdrowia.


Sorry za offtop ale msuiałem zrzucić trochę zółci.

Offline opall

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2013, 07:46:04 pm »
Trzeba się ograniczać, tym bardziej jak odkryłem, z jaką łatwością można kupować wydania w oryginale :smile:

Ok raz jeszcze zadam pytanie...bo nie uzyskałem odpowiedzi - możesz jaśniej?
Na bookdepository nie ma oryginalnych odpowiedników WKKM, a na atomie jest chyba tylko kilka części.
Jest jakiś sklep internetowy gdzie są dostępne wszystkie dotychczas wydane?

Offline maximumcarnage

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2013, 07:50:15 pm »

Jest jakiś sklep internetowy gdzie są dostępne wszystkie dotychczas wydane?

Nie jestem pewien czy to prawda ale czytałem na którymś blogu, że atom sprowadzi ci każdy komiks. Musisz tylko wysłać do nich maila z zapytaniem.

tokage, ja także kupowałem w multiversum i komiksy zawsze przychodziły w folii ochronnej i w idealnym stanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 07:57:24 pm wysłana przez maximumcarnage »

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2013, 07:57:19 pm »
Ok raz jeszcze zadam pytanie...bo nie uzyskałem odpowiedzi - możesz jaśniej?
Na bookdepository nie ma oryginalnych odpowiedników WKKM, a na atomie jest chyba tylko kilka części.
Jest jakiś sklep internetowy gdzie są dostępne wszystkie dotychczas wydane?

Na 100% bowmna007 nie mówi o częściach kolekcji. Te wszystkie komiksy co są w WKKM miały swoje normalne wydania POZA KOLEKCJĄ i to o nich on mówi. A najpewniej nawet nie o nich, tylko ogólnie o komiksach. Ze zdania które zacytowałeś NIE WYNIKA by kupował komiksy z Kolekcji zagranicą. przeczytaj jeszcze raz

 

anything