trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #930 dnia: Maj 31, 2013, 03:31:15 pm »
A ja tak czekam co do Marvelsów... Kiedy zrobicie wrzutkę z Beatlesami :d

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #931 dnia: Maj 31, 2013, 04:38:29 pm »
W   takim przedziale czasowym inflacja zje dla Ciebie cały zysk.
To oczywiste więc nie wspominałem  :cool: Mimo wszystko miło jest mieć coś co względnie nie traci na wartości a i nierzadko zyskuje.

Każdy komiks, nawet ten porysowany, przy otwieraniu skrzypi no i po prostu w środku wygląda jak nieużywany.
Mnie to skrzypienie nieco irytuje przy czytaniu. W sumie jedyna wada fizyczna jaką mam do zarzucenia WKKM.

Teraz w Anglii jest Thor: The Last Viking w ramach kolekcji. Ktoś miał do czynienia z tym albumem? Zastanawiam się czy warto poprosić osobę przebywająca na Wyspach aby go dla mnie zakupiła.

Offline islandclaws

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #932 dnia: Maj 31, 2013, 09:32:56 pm »
z której strony by nie patrzeć, Hachette rozkręciło nieco nasz rodzimy rynek komiksowy, co widzę po sobie. co prawda nie jest to mój powrót do komiksów, bo z nimi mam do czynienia nieprzerwanie od Semicowego Spider-Man 7/91, jednak po ich upadku jedynie Marvel do max Acts of Vengeance, czyli 1990, późniejszych pozycji starałem się nie tykać. powoli zaczęło brakować czegoś nowego, więc zacząłem się otwierać na Dell/Gold Key, DC, Charlton itp, a zainteresowany reklamą w TV zakupiłem pierwszy tom, zaraz po tym stałem się prenumeratorem. siłą pędu zakupiłem praktycznie wszystko od Muchy, sporo Batmanów Egmontu, a napewno nie zrobił bym tego bez kopa w postaci WKKM. przyznam szczerze,  że po przeczytaniu takiego Iron Man Extremis czy Thor Wikingowie niemal natychmiast zapłakałem za klasyką. zdziwił mnie też wygląd Łowów Kravena, jednak trochę sobie ten temat przewertowałem i wiem dlaczego tak to wszystko strasznie wygląda w porównaniu z oryginałem. pomimo tego na chwilę obecną zamierzam nadal kupować


Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #933 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:15:22 am »
No pewnie, że rozkręcili. Zazwyczaj w Empiku ludzie czytają książki, a wczoraj widziałem jak ktoś czyta Marvels! Tak gościa wciągnęło, że przeczytał całe, ominął tylko dodatki, po czym ładnie odłożył i wyszedł x)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:22:02 am »
No pewnie, że rozkręcili. Zazwyczaj w Empiku ludzie czytają książki, a wczoraj widziałem jak ktoś czyta Marvels! Tak gościa wciągnęło, że przeczytał całe, ominął tylko dodatki, po czym ładnie odłożył i wyszedł x)

Albo pracujesz w empiku, albo stałeś i przygladałeś mu się na tyle długo, że stwierdzasz "przeczytał całe, ominął tylko dodatki, po czym ładnie odłożył i wyszedł"...albo to byłeś Ty:)

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:23:28 am »
Rzeczywiście musiało go wciągnąć skoro nie zauważył że go obserwowałeś taki kawał czasu  :wink:

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwiec 01, 2013, 11:42:39 am »
Albo pracujesz w empiku, albo stałeś i przygladałeś mu się na tyle długo, że stwierdzasz "przeczytał całe, ominął tylko dodatki, po czym ładnie odłożył i wyszedł"...albo to byłeś Ty:)

Widziałem tylko jak czytał jakieś ostatnie kilkadziesiąt stron, więc zakładam, że wcześniejszą część również czytał. Chyba, że co wizytę czytał 1 rozdział, kto wie.
W Empiku stałem chwilę dłużej, bo akurat padał deszcz na zewnątrz, ale ciekawa dedukcja :p

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #937 dnia: Czerwiec 01, 2013, 05:04:08 pm »
Też mi się zdarzało czytać komiksy w Empiku. W sumie to było kilkanaście pozycji. Zwykle spowodowane było to tym, że zwyczajnie nie było mnie na nie stać, albo musiałem trochę poczekać na przypływ gotówki i z niecierpliwości zaczynałem czytać te komiksy jeszcze przed ich ostatecznym zakupem. Teraz już tego nie robię, bo po pierwsze głupio mi czytać na miejscu, a po drugie dlatego, że w Empikach już prawie nie ma komiksów. Nie to co 10 lat temu gdy regały wręcz uginały się od nawału komiksów.

Jeśli chodzi o amerykański mainstream to przyznaję się, że czytam dużo cbr-ów. Z resztą nie wiem czy dałoby się ogarnąć uniwersa Marvela i DC, ograniczając się do wydań papierowych i głębokości portfela. W końcu wydawnictwa te wydają kilkadziesiąt serii miesięcznie od kilkudziesięciu lat. Prawdziwy ocean zeszytów. To co mi się spodoba później sukcesywnie kupuję w wersji papierowej. W sumie każdy amerykański komiks (w tym komiksy z WKKM), który kupiłem w ciągu ostatnich lat to wynik tego, że wcześniej przeczytałem jego pirackie skany i spodobał mi się na tyle, że zapragnąłem jego materialnej kopi.

Myślę, że z kupowaniem komiksów jest inaczej niż z kupowaniem mebli czy warzyw na straganie. Jak chcę kupić fotel to w sklepie mogę usiąść i sprawdzić czy jest wygodny. Jak kupuję warzywa to mogę sprawdzić czy są świeże. Mam pewność, że płacę za produkt, który mnie usatysfakcjonuje. W przypadku komiksu kupuję kota w worku, bo pewność że będę z niego zadowolony lub nie' mam dopiero po skończonej lekturze. A im mniejsze fundusze tym większa ostrożność przy zakupie. W księgarni mogę co najwyżej ocenić czy pasuje mi kreska rysownika, ale przecież same ilustracje to nie wszystko. Na recenzjach nie mogę polegać jak na Zawiszy. Dlatego jeśli mam taką możliwość, zawsze przed zakupem czytam piracką wersję. Przy WKKM właśnie w ten sposób wyeliminowałem sobie "Iron Man: Extremis" i "Avengers: Impas". I podobny los pewnie jeszcze spotka kilka innych tomów.

Komiksy powinny być dystrybuowane w ten sposób, że najpierw czytam, a później płacę autorowi odpowiednią sumę w zależności od tego jaki mi się jego dzieło podobało.  :biggrin: Generalnie z wszystkim tworami kultury tak powinno być.  :biggrin:

Popularniejsi twórcy pozwalają sobie na opcję "płać ile chcesz". W przemyśle muzycznym przykładem jest na przykład Radiohead. W komiksie też już funkcjonują takie rozwiązania. Brian Vaughan i Marcos Martin ostatnio wystartowali z komiksem "Private Eye", którego kolejne zeszyty można pobrać z ich strony (pdf, cbr, cbz). Aby pobrać komiks trzeba wprowadzić sumę jaką chce się zapłacić autorom za dany zeszyt. Można wpłacić na ich konto dowolną sumę nawet zerową. Część ludzi im płaci, część ściąga komiks za darmo.

Link do strony z komiksem "Private Eye": http://panelsyndicate.com/
Cytuj
Welcome to Panel Syndicate, where artist Marcos Martin and writer Brian K. Vaughan deliver original comics directly to readers around the world, who pay whatever the hell they want for each DRM-free issue. You can download our new 27-page second issue, as well as the 32-page first issue right now, for any price you think is fair. 100% of your payments go directly into our greedy mitts and will help fund the rest of a story that we're both very proud of , so thanks for reading...
Immediate download of 27-page comicbook in your choice of PDF, CBR or CBZ. No DRM, no encryption, just plain files optimised for on-screen reading. Available in English, Spanish, Catalan & Portuguese.
BUY NOW name your price

Ciekaw jestem jak taki model publikacji komiksów sprawdziłby się w Polsce...

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #938 dnia: Czerwiec 01, 2013, 06:32:36 pm »
a po drugie dlatego, że w Empikach już prawie nie ma komiksów. Nie to co 10 lat temu gdy regały wręcz uginały się od nawału komiksów.
Niestety pamięcią nie sięgam do tamtych czasów, lecz mogę powiedzieć, że teraz w Empikach w moim mieście jest najwięcej komiksów od kilku lat. Ponieważ był taki okres, kiedy dział komiksowy składał się z dwóch serii Egmontów, jakiś kompletnie pojedynczych innych komiksów i wybiórczych numerów Thorgala. Teraz jest lepiej, lecz z tego co pamiętam to sprzed 2007 rokiem zdarzało się, że było więcej komiksów, lecz jest lepiej niż było np. w roku 2011.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #939 dnia: Czerwiec 01, 2013, 06:35:28 pm »
Niestety pamięcią nie sięgam do tamtych czasów, lecz mogę powiedzieć, że teraz w Empikach w moim mieście jest najwięcej komiksów od kilku lat. Ponieważ był taki okres, kiedy dział komiksowy składał się z dwóch serii Egmontów, jakiś kompletnie pojedynczych innych komiksów i wybiórczych numerów Thorgala. Teraz jest lepiej, lecz z tego co pamiętam to sprzed 2007 rokiem zdarzało się, że było więcej komiksów, lecz jest lepiej niż było np. w roku 2011.

Jeśli chodzi o komiksy w Empikach to dziwna sprawa jest. W Łodzi np. w Porcie jest kilka sztuk na krzyż, a w Manufakturze jest cały regał komiksów. Nie wiem od czego to zależy - może od wielkości powierzchni sklepowej, ale rozwiązanie co najmniej dziwne. Warto więc jeśli ktoś szuka pochodzić po kilku tych sklepach w mieście.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline tokage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #940 dnia: Czerwiec 01, 2013, 07:15:42 pm »
[size=78%]Ciekaw jestem jak taki model publikacji komiksów sprawdziłby się w Polsce...[/size]


Nie sprawdziłby się. Razem z kumplem robimy gry przeglądarkowe i na komórki. Próbowaliśmy najpierw z wersjami polskojęzycznymi, z zaszytymi mikropłatnościami (lata temu, wtedy to jeszcze było "grasz przez godzine za free, potem SMS za 2 PLN i gra jest twoja"). Tak z godzine po starcie gra/apk lezało na chomiku a miesieczne dochody.... cóż, ilość wysłanych smsów można było policzyć na palcach jednej ręki. Olaliśmy polandię, zaczęli robić wyłacznie wersje anglojęzyczne i... działa. Inna mentalnosć - amerykanin, jak ma wydac dolara albo pięć to sięgnie po kartę i wyda - szkoda mu bedzie tracić godzine na szukanie po torrentach.


Podobne doświadczenia mają zdaje się polscy wydawcy RPG (porównanie wydaje mi się uzasadnione, bo przynajmniej biorąc pod uwagę nakłady komiksy i RPG to w polandii podobna nisza). Próby sprzedaży legalnych pdfów, pięć minut od premiery na chomiku. Jasne, kilka/naście/dziesiąt sztuk się sprzeda, ale bez jajec, nikt z tego nie wyżyje.


Pracuje teraz z bardzo utalentowanym rysownikiem nad komiksem - pdf za co łaska, płatny pod dla chętnych, ale od razu wersja anglojezyczna. W polsce nawet szkoda próbować :) Za mały rynek i zbyt pokrętna mentalność.




Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #941 dnia: Czerwiec 01, 2013, 07:28:39 pm »
Niestety pamięcią nie sięgam do tamtych czasów, lecz mogę powiedzieć, że teraz w Empikach w moim mieście jest najwięcej komiksów od kilku lat. Ponieważ był taki okres, kiedy dział komiksowy składał się z dwóch serii Egmontów, jakiś kompletnie pojedynczych innych komiksów i wybiórczych numerów Thorgala. Teraz jest lepiej, lecz z tego co pamiętam to sprzed 2007 rokiem zdarzało się, że było więcej komiksów, lecz jest lepiej niż było np. w roku 2011.

Ok, widze, ze nie unikniemy kolejnej powtorki z rozrywki  :roll:
Jest lepiej niz 2011 z jednej, podstawowej przyczyny, bo praktycznie wszystkie wydawnictwa w kraju zostaly zmuszone do wycofania sie z Empiku.
Na chwile obecna wiekszosc wydawnictw zdecydowala sie na powrot innymi kanalami, jednak ponodobno znowu pojawiaja sie jakies problemy.
BTW w ramach zachwytow nad Epikiem moglibyscie sobie w koncu uswiadomic, ze to wlasnie tej sieci zawdzieczamy obecny model podzialu zyskow i kosztow obowiazujacych na naszym rynku. Te "drogie komiksy" sa min. dlatego drogie, ze wiekszosc czytelnikow kupuje je w tym markecie z komiksami, a nie w normalnych ksiegarniach.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #942 dnia: Czerwiec 01, 2013, 07:44:19 pm »
Te "drogie komiksy" sa min. dlatego drogie, ze wiekszosc czytelnikow kupuje je w tym markecie z komiksami, a nie w normalnych ksiegarniach.
Patrz na to inaczej. Dlatego, że są tak wysokie prowizje, takie sklepy jak aros.pl czy sklep.gildia.pl mogę pozwolić sobie na 25%, 27% czy nawet 30% zniżki. Gdyby Empik miał niższą prowizję to te sklepy nie mogłyby dawać takich zniżek (bo ich prowizja by też spadła).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #943 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:07:42 pm »
Patrz na to inaczej. Dlatego, że są tak wysokie prowizje, takie sklepy jak aros.pl czy sklep.gildia.pl mogę pozwolić sobie na 25%, 27% czy nawet 30% zniżki. Gdyby Empik miał niższą prowizję to te sklepy nie mogłyby dawać takich zniżek (bo ich prowizja by też spadła).

Ta, tyle tylko, ze gdyby nie wymuszony przez duze sieci ksiegarskie (bo przeciez nie tylko Empik, ale i kilka innych, wzorujacych sie na Empiku sieciowek), model 50% marzy hurtowniczo-ksiegarskiej, to te ksiegarnie specjalistyczne mialyby jeszcze nizsze ceny przy znizkach.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #944 dnia: Czerwiec 01, 2013, 08:19:08 pm »
BTW w ramach zachwytow nad Epikiem moglibyscie sobie w koncu uswiadomic, ze to wlasnie tej sieci zawdzieczamy obecny model podzialu zyskow i kosztow obowiazujacych na naszym rynku. Te "drogie komiksy" sa min. dlatego drogie, ze wiekszosc czytelnikow kupuje je w tym markecie z komiksami, a nie w normalnych ksiegarniach.
Myślę, że na tym forum nie ma takich, którzy zachwycają się empikiem. Ja unikam jak mogę, kupując w ostatecznosci. Natomiast jak mam kupić choćby BO za 10zl i zapłacić za wysylke drugie tyle to mija się z celem. Dlatego żałuje, że Incal zniknął z Łodzi...  tak wszystko kupowalem tam.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope