trawa

Autor Wątek: Druuna  (Przeczytany 41334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Druuna
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 28, 2017, 03:50:49 pm »
Wiadomo tylko, że w tym roku dwa tomy.
Anima się kończy więc jeśli ktoś nie ma, a miał w planach to lepiej się pospieszyć.
Dwa podwójne, czy jeden podwójny?

Animę polecam kupować, moim zdaniem lektura bez znajomości serii w niczym nie przeszkadza. Co najwyżej umknie parę niuansów.

Offline Gazza

Odp: Druuna
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 29, 2017, 01:58:08 pm »
Zdaje się, że seria ma składać się z podwójnych albumów - tak jak Tom 1 (Morbus gravis/Delta).

Offline pucka

Odp: Druuna
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 07, 2017, 07:10:52 pm »
Liczyłam, że kolejny tom będzie na Pyrkonie, teraz obstawiam Komiksową Warszawę, ale coś ani widu ani słychu zapowiedzi.
Ktoś coś wie?

Offline Jaxx

Odp: Druuna
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 08, 2017, 08:40:47 am »
Liczyłam, że kolejny tom będzie na Pyrkonie, teraz obstawiam Komiksową Warszawę, ale coś ani widu ani słychu zapowiedzi.
Ktoś coś wie?

W cyklu "Po komiks marsz" Esensji, kolejny tom pojawia się w zapowiedziach majowych:

http://esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=24371&strona=2#strony

Dodatkowo oznaczony jest jako objęty ich patronatem. Więc chyba do końca miesiąca powinien się ukazać.

Z drugiej strony "Universal War One", t.1 też podają jako majowy, a wszędzie figuruje data czerwcowa, więc nie wiem, na ile wiarygodne są te ich zapowiedzi. Dotąd na ogół się sprawdzały.

Offline gobender

Odp: Druuna
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 08, 2017, 01:29:01 pm »
Zaczynam powoli współczuć tym, którzy kupują i trykoty i frankofony. Ostatnie tygodnie to jakaś eksplozja urodzaju.

Offline Gazza

Odp: Druuna
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 11, 2017, 10:09:36 pm »
Zaczynam powoli współczuć tym, którzy kupują i trykoty i frankofony. Ostatnie tygodnie to jakaś eksplozja urodzaju.
Dzięki. 😂
Zacząłem dokładniej selekcjonować. Z naciskiem na trykoty i tak : zamiast Deadpool Classic wjedzie nowa Druuna 😁

Offline Gazza

Odp: Druuna
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:40:18 am »
Grafiki na końcu najnowszej Druuny (te na całą stronę powiększonego formatu) to po prostu mistrzostwo świata! :shock:
Aż proszą się o oprawę i powieszenie na ścianie! (....tylko bałbym się reakcji żony... :wink: )
Kapitalne!! :shock:
Mieć tak wydany album (monografię) Serpieri'ego albo Manary...... ahhhh :smile:

Offline pucka

Odp: Druuna
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 10, 2017, 06:07:11 pm »
Ile tomów ma Druuna? Przepraszam jeśli to pytanie się powtórzyło.

Offline absolutnie

Odp: Druuna
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 10, 2017, 06:18:32 pm »
Ile tomów ma Druuna? Przepraszam jeśli to pytanie się powtórzyło.


8 + "Anima":
http://www.bedetheque.com/serie-41-BD-Druuna.html



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline raj666

Odp: Druuna
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 10, 2017, 06:57:16 pm »
Grafiki na końcu najnowszej Druuny (te na całą stronę powiększonego formatu) to po prostu mistrzostwo świata! :shock:
Aż proszą się o oprawę i powieszenie na ścianie! (....tylko bałbym się reakcji żony... :wink: )
Kapitalne!! :shock:
Mieć tak wydany album (monografię) Serpieri'ego albo Manary...... ahhhh :smile:
jeżeli twój budżet ci pozwala to możesz obserwować stronę wydawcy Serpieriego na Ebayu, wystawiają od czasu do czasu różne rzeczy, limitowane edycje Storie del west czy portfolia takie jak Indianka
http://www.ebay.it/sch/oruam13/m.html?item=352080310257&hash=item51f99f2ff1%3Ag%3Au1kAAOSwxH1UJc37&rt=nc&LH_Auction=1

Offline pucka

Odp: Druuna
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 10, 2017, 07:24:07 pm »
8 + "Anima":
http://www.bedetheque.com/serie-41-BD-Druuna.html


No tak, miałam namyśli wydanie zbiorcze, ale już sobie znalazłam w linku który podesłałeś.
Dzięki :smile:


Offline gobender

Odp: Druuna
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 11, 2017, 09:58:49 pm »
Po lekturze 2-jki podtrzymuję zdanie na temat scenariusza. I to właściwie nie samej historii tylko sposobu pisania. To jest absolutnie przegadane, a sytuacja w której 70% dymków to myśli bohaterów, które opisują to co widzimy na obrazku na pewnym etapie jest już groteskowe. A szkoda, bo gdyby wyciąć to, plus jakąś połowę tego mówią bohaterowie, to byłaby naprawę fajna i oryginalne historia. Na szczęście pozostaje warstwa wizualna, dla której na pewno będę to nadal kupował, bo nie tylko pośladki są tam świetnie narysowane. Za samo wydanie ponownie brawa dla Kurca.

Offline rzem

Odp: Druuna
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 12, 2017, 10:32:36 am »
Dopisuję się do powyższych opinii. Momentami musiałem robić krótkie przystanki między tymi przeładowanymi dialogami i monologami, z których może 1/2 coś wnosiła. Ale finalnie nie zaniża to znacznie mojej oceny dla tego komiksu.
Graficznie rewelacja - z chęcią przyjąłbym więcej SF w tej stylistyce. Te korytarze zapełnione instalacjami, stroje i urządzenia pokazujące jak trudno człowiekowi przezwyciężać wrogie mu środowisko, w które się udał.
Chciałoby się, by akcja była bardziej liniowa, mniej rzucająca z jednego limbo do drugiego. Fabularnie miałem też skojarzenia z the Thing. Ogólnie na plus. Mniej również było wymuszonej wulgarności słownej, tak niepasującej w pierwszym zeszycie. Ciekaw jestem, czy ta zmiana zachodziła w oryginale czy to efekt pracy tłumacza.


Jakościowo wydanie pierwsza klasa - no ale w przypadku wydawnictwa Kurc to standard, który widzę w każdej ich pozycji. Można, jak widać, mało gadać o jakości, którą to się chce dostarczać, a w zamian po prostu ją mieć.


Acha, i te plansze na końcu - tak, są świetne.

 

anything