Autor Wątek: Druuna  (Przeczytany 41318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adam and arluk

Odp: Druuna
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2016, 10:59:05 am »
Nie znam tej serii, a po wygooglowaniu odnoszę wrażenie, że to (fakt, pięknie rysowany) komiks bez treści, który ma być po prostu kontrowersyjny... nie jestem żadnym świętoszkiem, subtelna erotyka w Szninklu czy komiksach Mariniego bardzo mi się podoba, jednak w tych komiksach była ona tylko dodatkiem a w Druunie sprawia wrażenie jakby była głównym celem.
[quote
Kontrowersyjny chyba raczej nie. Po prostu skierowany do ściśle sprecyzowanego czytelnika. Rzeczywiście treść jest raczej drugorzędna (zwłaszcza po czwartym tomie). Chociaż przynajmniej dwa pierwsze tomy to również całkiem udane science fiction.
Ta ... zwlaszcza to science do Druuny pasuje, nie ma co
Erotyk ewidentny w scenerii space opery ( a i to troche naciagane)
.... a i tak podzieli los Klika, którego nakład jest już na wyczerpaniu. W sumie bardzo dobrze. Klasyki nigdy dość :cool:

mgnesium

  • Gość
Odp: Druuna
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2016, 02:01:00 pm »
.... a i tak podzieli los Klika, którego nakład jest już na wyczerpaniu. :cool:

skąd ta informacja?

Offline adam and arluk

Odp: Druuna
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2016, 03:04:33 pm »
skąd ta informacja?
Może to i lekka nadinterpretacja, ale Taurus informował że po dwóch tygodniach upłynnił bodajże połowę nakładu.

mgnesium

  • Gość
Odp: Druuna
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 18, 2016, 04:36:48 pm »
Może to i lekka nadinterpretacja, ale Taurus informował że po dwóch tygodniach upłynnił bodajże połowę nakładu.

ok, nie wiedziałem - nie śledzę fb (w każdym razie od czasu kiedy na dole okna pojawiła się nachalna "zachęta" do rejestracji).

jedna uwaga co do prognozowanego przez Ciebie popytu na tytuł serpieri'ego - według mnie sukces "klika" wynika głównie z faktu że to wznowienie (wiadomo, seks pomaga w sprzedaży, ale nostalgia chyba bardziej).
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 04:40:37 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Nawimar

Odp: Druuna
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2016, 05:44:39 pm »
Niektórzy zapewne pamiętają pirackie wydanie trzeciego tomu "Druuny" z 1992 r. Więc kto wie czy i w tym przypadku sentyment nie odegra istotnej roli.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Druuna
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2016, 06:00:50 pm »
Niektórzy zapewne pamiętają pirackie wydanie trzeciego tomu "Druuny" z 1992 r. Więc kto wie czy i w tym przypadku sentyment nie odegra istotnej roli.


Ja pamiętam. Nawet posiadam. Nie przypominam sobie gdzie dokonałem zakupu. Raczej nie był szerzej dostępny.
Tutaj ciekawa informacja o tej pozycji:
http://komiksowaagencjainformacyjna.blogspot.com/2011/09/komiksowe-archiwumx-03-monstrum.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Druuna
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 05, 2016, 07:02:26 pm »
Na facebooku Incal zapowiedział zmianę nazwy Wydawnictwa, ale przede wszystkim ujawnił że Druunę zaczynają od albumu Anima...

I teraz moje pytanie, bo napisali, ze to album 0

CZyto znaczy, ze tak jak Rork 0 to coś wydanego później? (tak, dziękuję - szukałem w googlach. wszystko po francusku, a ja na razie umiem tylko ile mam lat i że mam zielony T-Shirt)

Bo jak tak, to jestem wkuty... Kupię ten album i nie mogę go czytać...
Nie kupię i poczekam to się skończy...
Kupię a nie spodoba mi sie jedynka, to wyrzucona kasa w błoto...

Jakby gościu chciał, zebysmy to czytali na początku, to by to wtedy napisał, na miłosć Boską!!!!

Tak mi się humor popsuł... Malkontent ze mnie, wiem, ale mi zależy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 07:08:12 pm wysłana przez fragsel »

Offline absolutnie

Odp: Druuna
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2016, 07:14:16 pm »
Na facebooku Incal zapowiedział zmianę nazwy Wydawnictwa, ale przede wszystkim ujawnił że Druunę zaczynają od albumu Anima...

I teraz moje pytanie, bo napisali, ze to album 0

CZyto znaczy, ze tak jak Rork 0 to coś wydanego później? (tak, dziękuję - szukałem w googlach. wszystko po francusku, a ja na razie umiem tylko ile mam lat i że mam zielony T-Shirt)




To jest zupełnie nowy album, wydany po wszystkich. Ja też po francusku raczej wcale, ale - po planszach próbnych sądzac - niewiele to ma wspólnego z tomem pierwszym i na pewno powinno być czytane po, a nie przed.


Kup i nie czytaj. Najwyżej sprzedasz na allegro. Zysk raczej gwarantowany.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Druuna
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2016, 07:20:02 pm »



To jest zupełnie nowy album, wydany po wszystkich. Ja też po francusku raczej wcale, ale - po planszach próbnych sądzac - niewiele to ma wspólnego z tomem pierwszym i na pewno powinno być czytane po, a nie przed.
DAMN!!!
Ale mimo wszystko dzięki za info...

Kup i nie czytaj. Najwyżej sprzedasz na allegro. Zysk raczej gwarantowany.

No w sumie racja... A nawet jak nie zysk, to przy cierpliwosci po wyprzedaniu się straty raczej nie będzie...
Dzięki. Tak zrobię...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Druuna
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:04:51 pm »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Motyl

Odp: Druuna
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 18, 2016, 08:02:33 pm »

fragsel

  • Gość
Odp: Druuna
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2016, 08:10:38 pm »
Nawet wydawca w notce mówi, że pierwszy wydany album to autor, który "wraca" do stworzonego świata...

No i jeszcze bez słów...
No pięknie... po prostu pięknie...
{nie jestem szczęśliwy. kupię, położę, poczekam na jedynkę. ale nie jestem szczęśliwy...}

Offline Jaxx

Odp: Druuna
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 19, 2016, 07:21:56 am »
A ja pasuję. Nie dość, że to nie jest pierwotna seria, to jeszcze jak dla mnie cena mocno zaporowa. Daleki jestem od przekładania objętości na cenę, ale, noż kurcze, są jakieś granice. Gdyby to był oryginalny pierwszy album, to sytuacja byłaby inna. A tak, to ja mówię "dziękuję" i czekam na właściwą Druunę.

Offline peta18

Odp: Druuna
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 20, 2016, 07:43:52 am »
dla mnie cena mocno zaporowa.
Ale Incal/Kurc jest w dyskontach i spokojnie ten komiks w takim nieprzeczytane kupisz za ok. 50 zl. Nie jest to az taka zla cena.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline koziorozec1979

Odp: Druuna
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 24, 2016, 01:49:31 pm »
Ale Incal/Kurc jest w dyskontach i spokojnie ten komiks w takim nieprzeczytane kupisz za ok. 50 zl. Nie jest to az taka zla cena.
Dokladnie.
Nawet wydawca w notce mówi, że pierwszy wydany album to autor, który "wraca" do stworzonego świata...

No i jeszcze bez słów...
No pięknie... po prostu pięknie...
{nie jestem szczęśliwy. kupię, położę, poczekam na jedynkę. ale nie jestem szczęśliwy...}
W ramach rozwoju serii autor z czasem widocznie wyeliminowal elementy ktore uznal za mniej istotne i niewiele wnoszace.