trawa

Autor Wątek: AMVki Magiela  (Przeczytany 4702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magiel

AMVki Magiela
« dnia: Marzec 17, 2013, 09:54:10 am »
Witam!

Ostatnio zrobilem moje pierwsze AMV, co prawda nad ktorym dosyc dlugo siedzialem. Nigdy nie mialem docznienia z edytowaniem filmow wiec na pewno nie jest to cos profesjonalnego. Mam nadzieje, ze dacie mi pare wskazowek i az tak bardzo mnie nie zjecie, bo nie o to mi chodzi  Nie licze na same pochwaly, bo mam swiadomosc tego, ze dla was moze byc to do bani... Dla mnie to jest cos i jestem dumny, ze cos takiego stworzylem, bo zawsze chcialem. Tak wiec zapraszam do oceny.
[AMV] 5 Centimeters per Second - Distance

Offline wyspa

Odp: Moje pierwsze AMV
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2013, 03:02:17 pm »
Ciężko mi powiedzieć coś o tym bo nigdy ani specjalnie nie umiałem robić ani nie lubiłem takich "wolnych" AMV.
Wiem jednak że mimo że w tego typu AMV nie trzeba robić koniecznie synchronicznie pod bity czy muzykę to trzeba jednak zachować dynamikę... a tego tu nie widzę...
Rozumiem to przez to iż w momentach gdy muzyka przyśpiesza i robi się dynamiczniejsza klip powinien robić to samo. Albo powinno się wtedy własnie zmienić sposób synchronizacji "technicznie" albo dawać sceny o większej sile... bardziej np bardziej wzruszające czy dramatyczne.

Offline Hunter Killer

Odp: Moje pierwsze AMV
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2013, 06:53:51 pm »
Hmm, podobnie do Wyspy, zwłaszcza że obecnie jestem na etapie słuchania power metalu. :p

Ale wracając do AMVki, jak na pierwszy raz, jest dobrze. Pierwsza połowa nawet nieźle dobrana, chociaż można by jakoś mocniej zaakcentować, nie wiem jakiego słowa tu użyć. Chodzi aby czym obudzić publikę. Jak mawiał mój profesor, jeśli muzyka na koncercie będzie monotonna to słuchacze zasną, dlatego od czasu do czasu trzeba przy... w bęben aby publiczność się obudziła.
Druga połowa wg. mnie trochę do poprawki. O ile motyw z rakietą był fajnym pomysłem i wejściem, nawet dość spokojnego/wolnego "tępa lotu rakiety", robiło to ciekawe przejście i miał dobry wydźwięk emocjonalny. Niestety dalej zabrakło, albo silnych kadrów, albo szybszego, bardziej gwałtownego kadrowania/klatkowania, o czym wspominał Wyspa.

Oczywiście nie jest regułą, że jak leci szybka muzyka to musi być 5 scen an sekundę i pełno emocji, czasem dobry efekt daje coś przeciwnego, jednak reszta klipu musi być wtedy odwrotna, czyli dająca poczucie czegoś narastającego. Niestety rzadko się taki zabieg sprawdza i trzeba naprawdę dobrze to połączyć.

Brakło mi jeszcze trochę kadrowania i obróbki graficznej. Niby w takich sentymentalnych kawałkach nie powinno się tego stosować, to jednak wg. mnie nadaje to nieco smaczku i energii. Inaczej mamy pocięte kawałki anime i sklejone w jedną ścieżkę. Daje to taki efekt sterylności, którego osobiście nie lubię, choć są osoby, które gustują w tym typie AMV.
Aha, osobiście jeszcze nie przepadam za powtarzającymi, zapętlonymi scenami, ale przy użyciu tylko jednego anime, ciężko nieraz o niepowtarzające się kadry (czasem pomaga obróbka graficzna). Widać to mocno ok. 3 min jak dziewczyna jest zamyślona.

Co by nie było samej krytyki :) kawałek fajny i chwytający, początek dający łatwo się odczytać, całkiem ładnie tworzący napięcie. Następnie lekkie zamieszanie i bardzo fajne wejście z tą rakietą. Dalej nie jest źle, choć mogło by być trochę szybciej, albo jeszcze lepiej mocniej emocjonalnie. Końcówka mi się podobała (jak muzyka cichnie) szybkie sceny, powoli hamujące za to dramatyzm rośnie. No i bez oczywistego zakończenia, choć można się domyślać co dalej zaszło, takie coś lubię. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Magiel

Moje AMV
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2013, 10:08:04 pm »
xxxx
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 08:53:20 am wysłana przez Magiel »

Offline Hunter Killer

Odp: Moje AMV
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2013, 11:28:08 am »
Już jeden temat założyłeś o swoich AMV: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35098.0.html

Ponadto jest inny temat o AMV: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,3490.0.html
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Magiel

Odp: Moje AMV
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2013, 12:35:27 pm »
Ah tak rzeczywiscie, z gory przepraszam. Jesli przeszkadzaja 2 tematy, to niech tamten zostanie skasowany, a ten niech zostanie :smile:

Offline Hollow

Odp: AMVki Magiela
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2013, 09:30:53 am »
AMV ze Sword Art Online wyszedł całkiem fajnie. Zwłaszcza przypisanie postaci z anime do postaci z piosenki. Ten z 5 Centimeters per Second trochę słabszy.

Offline Magiel

Odp: AMVki Magiela
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2013, 08:54:36 am »

Po kilku miesiącach wznowiłem produkcję. Oto kilka moich AMV:


Sword art Online


Attack on titan


 Ao no Exorcist


Deadman Wonderland


Przeróbka openingu Kuroko no basket 2


Teraz te gorsze, których nie miałem czasu skończyć ani poprawić:


Fairy Tail


Btooom!