Autor Wątek: 24. MFKiG 2013  (Przeczytany 79901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
24. MFKiG 2013
« dnia: Marzec 14, 2013, 02:13:50 am »
Stowarzyszenie Twórców "Contur" ogłosiło konkurs na krótką formę   komiksową pod hasłem "Prawdy i mity o obrocie bezgotówkowym". Konkurs   jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach   programu edukacji ekonomicznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5   października podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
     
Komiksy nadesłane na konkurs powinny przyczynić się do osiągnięcia   następujących celów: wzrostu zainteresowania zagadnieniami obrotu   bezgotówkowego (konta internetowe, płatności internetowe, płatności   kartami), zwalczania stereotypów dot. obrotu bezgotówkowego,   przeciwdziałania błędnym przekonaniom dotyczącym obrotu bezgotówkowego,   zwiększenia świadomości i wiedzy na temat obrotu bezgotówkowego,   zwiększenia świadomości na temat praw osób korzystających z kont   internetowych, podniesienia stanu wiedzy na temat bezpieczeństwa   transakcji internetowych. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2013   roku.


Pula nagród w konkursie wynosi 45 tysięcy złotych. Jury przyzna I   nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych, II nagrodę w wysokości 10   tysięcy złotych, III nagrodę o wartości 5 tysięcy złotych oraz pięć   wyróżnień – każde po 3 tysiące złotych.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie www.komiksfestiwal.com.
 
UWAGA: Nie będzie dwóch konkursów festiwalowych. Będzie tylko ten powyżej, bez tradycyjnego, ogólnotematycznego konkursu na krótką formę komiksową.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

N.N.

  • Gość
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2013, 07:08:34 am »

UWAGA: Nie będzie dwóch konkursów festiwalowych. Będzie tylko ten powyżej, bez tradycyjnego, ogólnotematycznego konkursu na krótką formę komiksową.

Rewolucja!

Offline Memling

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2013, 07:27:21 am »
Super, czekałem od dawna na jakiś wyspecjalizowany konkurs w Łodzi i doczekałem się. Krok w dobrym kierunku, pochwalam.
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

N.N.

  • Gość
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2013, 08:19:02 am »
Super, czekałem od dawna na jakiś wyspecjalizowany konkurs w Łodzi i doczekałem się. Krok w dobrym kierunku, pochwalam.
Nie jest to pierwszy "wyspecjalizowany" konkurs w Łodzi. Bywały takie już wcześniej. Jedyną nowością jest likwidacja dotychczasowego konkursu na komiks, będącego w przeszłości prostą okazją do pokazania się, zaprezentowania swoich możliwości, umiejętności etc.
Podejrzewam, że w konkursie na komiks o obrocie bezgotówkowym nie będzie podziału na profesjonalistów i amatorów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2013, 08:28:51 am »
UWAGA: Nie będzie dwóch konkursów festiwalowych. Będzie tylko ten powyżej, bez tradycyjnego, ogólnotematycznego konkursu na krótką formę komiksową.

kurna. a akurat miałem pomysł na scenariusz do tego ogólnego :D
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Strefa Komiksu

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2013, 11:05:16 am »
Cytuj
kurna. a akurat miałem pomysł na scenariusz do tego ogólnego
Wrysuj w tle ze dwa bankomaty i po krzyku ;)

Offline Nawimar

MFK AD 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:20:18 am »
Widzieliście plakat imprezy? Jak dla mnie raczej słaby. Znów brak akcentów wzbudzających jednoznaczne skojarzenia z komiksem (choć jest niby "dymek"), nie wspominając o grach i ponoć także zabawkach. Ale mniejsza o to; widać taki mamy obecnie trend w plastyce aby tak przedstawiać by nie wiadomo było o co chodzi.
 
Miło, że przyjedzie Don Rosa. Fani produkcji Disneya na pewno się ucieszą. Niestety do takowych się nie zaliczam więc zachowuję umiarkowany entuzjazm. Reszta dotąd ujawnionych gości również jakoś nie zwala z nóg (najwyraźniej rozbestwiłem się Moebiusem, Manarą i Milliganem). Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dojedzie.

ramirez82

  • Gość
Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2013, 09:35:32 am »
Plakat tragedia. Co do gości to Delisle, Desberg i David B. to bardzo zacna ekipa.

Offline Koalar

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:03:18 am »
Nie widziałem, nie mogę znaleźć, poratuje ktoś linkiem?

Jakiś wątek już jest:
http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=35092.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Nawimar

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2013, 10:08:29 am »
Sori, przegapiłem. A plakat do obejrzenia poniżej:

 http://paradoks.net.pl/read/21657

Offline Death

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:45:36 am »
Najwyżej przeniosą wątek.
Nawimar, jak można nie być fanem Dona Rosy?  :shock:
Są fani Disneya (w tym Dona Rosy) i są fani Dona Rosy, którzy na innych twórców wbijają (może poza jeszcze Barksem). Don Rosa to zupełnie inna bajka, niż reszta twórców. Facet robi wybitne pod każdym względem komiksy, a szczęście Disneya polega na tym, że akurat robi je w disneyowym uniwersum. Lepiej narysowane, lepiej opowiedziane, dojrzalsze (uważam, że dojrzały czytelnik ma z nich więcej, niż dzieci), z lepszymi żartami itd. To ta sama półka co Goscinny, czy Stan Sakai, jeśli nie wyższa.


David B., Guy Delisle, Don Rosa. Ekstraklasa światowa. Ja bym jeszcze chciał w końcu Craiga Thompsona i Jeffa Lemire, bo już sto razy mieli być.  :smile:

Offline Nawimar

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:06:17 pm »
Death, doceniam kunszt Rosy, ale nie ma u mnie szans, bo póki co nie rysował Swamp Thinga ;)
 
Ja z kolei wciąż wypatruję kiedy w końcu uda się wyciągnąć Alana Moore'a z jego wieży czarownika i sprowadzić do Łodzi (bądź też dowolnego innego miasta w RP). Nie obędzie się pewnie bez odpowiednio silnych zaklęć, ale wciąż nie tracę nadziei ;) A przy okazji może też Grant Morrison (się rozmarzyłem...).

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:11:31 pm »
Miło, że przyjedzie Don Rosa. Fani produkcji Disneya na pewno się ucieszą. Niestety do takowych się nie zaliczam więc zachowuję umiarkowany entuzjazm.

nie trawię publikacji Disneyowskich, uwielbiam Dona Rosę (jako jedynego autora od "kaczek", nie czaję fascynacji wspomnianym przez Death'a Carlem Barksem).
Niektórzy znajdują mnóstwo podobieństw pomiędzy rysunkami Dona Rosy i Roberta Crumba. I coś w tym jest.
Cytując za http://disney.wikia.com/wiki/Don_Rosa

Cytuj
Rosa's drawing style is considered much more detailed and "dirtier" than that of most other Disney artists, living or dead, and often likened to that of underground artists, of which he is most frequently compared to Robert Crumb.[4] When Rosa was first told of this similarity, he felt rather estranged, because he had never even read an underground comic before and also because he soon found out about underground-related themes he would never tackle, and he went on to explain these similarities to underground artists with a similar background of making comics as a hobby:

    "I think that both my style and that of Robert Crumb are similar only because we both grew up making comics for our personal enjoyment, without ever taking drawing seriously, and without ever trying to attain a style that would please the average comics publisher. We drew comics for fun!"[5]

jak na kogoś siedzącego w komiksowie (przez swoją krótkowzroczność i fascynację JEDNYM rodzajem komiksów) bawisz się w straszliwie mocne genaralizowanie. Aczkolwiek to nie pierwszy i prawdopodobnie nie ostatni raz.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Nawimar

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:19:16 pm »
To miło Ystadzie, że wróciłeś z urlopu; przy czym nie ma konieczności, abyś witał się jątrzeniem, bo to zupełnie niepotrzebne. Przy okazji proponuję zapoznać się z definicją terminu " :wink: " i przynajmniej raz na kiedyś wziąć na tzw. luz.
 
 P.S. Nie mam nic wspólnego z "komiksowem"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 12:25:44 pm wysłana przez Nawimar »

Offline miki2001

Odp: MFK AD 2013
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:23:16 pm »
Lubic Dona Rose nie lubiac Carla Barksa?  :???: ??: Dla Dona Rosy Barks jest mistrzem. Ech. W Polsce, gdzie nie wydaja prawie wcale komiksow Barksa, wiekszosc ludzi nie zna jego prac i ubostwia Dona, tylko dzieki Life and Times of Scrooge McDuck.
Kiedy przeczytacie tytulowa historie z dalej wspomnianego tomu, zrozumiecie moje slowa : http://krainaksiazek.pl/Walt-Disneys-Donald-Duck-Lost-in-the-Andes,9781606994740.html


 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 12:30:24 pm wysłana przez xionc »

 

anything