Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 222346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #795 dnia: Październik 18, 2015, 04:20:39 pm »
Po przeczytaniu Sioban mogę napisać, że zostałem kupiony magią Skargi Utraconych Ziem.
Pierwszy i drugi to zamknięta historia. Trzeci i czwarty powstały, bo fani domagali się kolejnych tomów. Chyba też są w miarę ok, ale jakoś teraz niewiele za nich pamiętam. 1-2 bardzo fajne, poetyckie, trochę horror. Aż mam ochotę powtórzyć. :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #796 dnia: Październik 18, 2015, 05:05:12 pm »
A mógłbyś coś więcej napisać, co w tych 8 stronach dodatków się znajduje. Zawsze mnie to zastanawiało, a chyba tylko raz na szybko przeglądałem Thorgala z Hachette.


Tutaj możesz przejrzeć, a nawet przeczytać dodatki z wszystkich tomów hachettowego Thorgala:
http://dodatkiwkiosku.blogspot.com/search/label/Thorgal

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 09:53:14 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #797 dnia: Październik 18, 2015, 06:50:14 pm »



A mógłbyś coś więcej napisać, co w tych 8 stronach dodatków się znajduje. Zawsze mnie to zastanawiało, a chyba tylko raz na szybko przeglądałem Thorgala z Hachette.
................................... ................................... ...............

"Śladami Thorgala kulisy kreacji" -  ogólne info o albumie , wspomnienia autorów na temat wzajemnej współpracy, życiorys Rosińskiego, streszczenie albumu , opisy głównych postaci , rysunki , szkice , projekty okładek itp.
Jest też kalendarium - najważniejsze wydarzenia z branży jakie miały miejsce w roku ukazania  kolejnego albumu z Thorgalem.
Gdyby zebrać wszystko do kupy to mamy prawie 300 str. dodatków!


"Jesteś podwójnym sobą."

Offline TePe

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #798 dnia: Październik 18, 2015, 09:16:15 pm »
A mógłbyś coś więcej napisać, co w tych 8 stronach dodatków się znajduje. Zawsze mnie to zastanawiało, a chyba tylko raz na szybko przeglądałem Thorgala z Hachette.
Pewien człowiek umieszcza w sieci recenzje gdzie pokazane są dodatki, oto link do pierwszego numeru

Offline misiokles

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #799 dnia: Październik 18, 2015, 09:24:27 pm »
Pierwszy i drugi to zamknięta historia. Trzeci i czwarty powstały, bo fani domagali się kolejnych tomów. Chyba też są w miarę ok, ale jakoś teraz niewiele za nich pamiętam. 1-2 bardzo fajne, poetyckie, trochę horror.
Tom trzeci i czwarty zdecydowanie lepszy, gdyż czynnik horroru bierze górę i nie umniejsza go nawet obecność niebieskiego koszmarka.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 18, 2015, 11:46:38 pm »
A mógłbyś coś więcej napisać, co w tych 8 stronach dodatków się znajduje. Zawsze mnie to zastanawiało, a chyba tylko raz na szybko przeglądałem Thorgala z Hachette.
................................... ................................... ...............

"Śladami Thorgala kulisy kreacji" -  ogólne info o albumie , wspomnienia autorów na temat wzajemnej współpracy, życiorys Rosińskiego, streszczenie albumu , opisy głównych postaci , rysunki , szkice , projekty okładek itp.
Jest też kalendarium - najważniejsze wydarzenia z branży jakie miały miejsce w roku ukazania  kolejnego albumu z Thorgalem.
Gdyby zebrać wszystko do kupy to mamy prawie 300 str. dodatków!

Dziękuję wszystkim za info. Ogólnie nie zbieram kolekcji Hachette (wolę Thorgala w 'normalnym' albumowym rozmiarze), ale zawsze zastanawiałem się co jest w tych dodatkach. Po przeczytaniu kilku stron dodatków, z różnych albumów, mogę pokusić się o stwierdzenie, że ich treść mocno pokrywa się Monografią Rosińskiego (chodzi mi o inf. jak powstawała seria, info z życia Rosińskiego). Szczególnie jeśli chodzi o cytaty (wspomnienia) twórców to są one niemal identyczne jak w Monografii. Nie są w 100% identyczne, ale wygląda to tak, jakby zostały przetłumaczone przez dwóch różnych tłumaczy, co powoduje, że tekst różni się jedynie nieznacznie. Interesujące byłoby porównanie edycji francuskojęzycznej. Wydaje się to też logiczne. Pewnie nikt z Rosińskim nie przeprowadzał dwukrotnie 'wywiadu rzeki' ect., tylko wiedząc, że Gaumer wykonał taki wywiad, wykorzystali go też w kolekcji Hachette. Zresztą tych godzin nagrań, nieopublikowanych/niespisanych w Monografii ma być jeszcze bardzo dużo, więc może w kolekcji są też jakieś info, których nie ma w Monografii (?), choć pewnie znaczna większość (jeśli nie wszystko) pokrywa się. Monografia jest super wydana, i nie będę tu jej opisywał, ale w porównaniu z kolekcją H, na in minus tej pierwszej muszę stwierdzić, że zawiera dużo znanych już wcześniej okładek, obrazków, szkiców (a podobno miało być dużo materiałów nigdzie dotąd niepublikowanych), podczas gdy w kolekcji H w dodatkach znalazłem np. szkic do każdej okładki Thorgala, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.   

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 26, 2015, 01:03:44 pm »
Dostałem dzisiaj paczkę od Hachette, a w środku dwa zeszyty Thorgala i jeden Skarga Ziem Utraconych i trzy grafiki. Jestem miło zaskoczony :)

celtic

  • Gość
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 26, 2015, 03:02:44 pm »
Możesz pokazać fotki grafik?

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 26, 2015, 03:16:09 pm »

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 26, 2015, 07:02:32 pm »
Nadrobiłem kolejną poważną zaległość, Skarga Utraconych Ziem okazała się dobrą lekturą, a moje serducho wkradł mały Ukiii!

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 30, 2015, 03:57:32 pm »
Do tomów nr 2 i 3  Skargi, prenumeratorzy dostali gratis słuchowisko Thorgala  ( płyta CD/MP3 z dwoma tomami ).  :biggrin:

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 03, 2015, 07:53:40 pm »
A skąd wiesz? Dopiero co doszła poprzednia paczka.

Offline pa3ck

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #807 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:44:11 am »
A skąd wiesz? Dopiero co doszła poprzednia paczka.


Sam dostałem.
Jedni maja wcześniej inny później. Swoją z audiobookiem odebrałem kilka dni temu.

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #808 dnia: Grudzień 12, 2015, 08:02:29 pm »
W broszurce informacyjnej dodanej do nowej przesyłki widać, że w tej kolekcji przewidziana jest również seria Yans. Mam nadzieję że dodadzą również Szninkla w kolorze. W sumie to rozkręcili się na całego :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #809 dnia: Grudzień 12, 2015, 08:09:22 pm »
W broszurce informacyjnej dodanej do nowej przesyłki widać, że w tej kolekcji przewidziana jest również seria Yans. Mam nadzieję że dodadzą również Szninkla w kolorze. W sumie to rozkręcili się na całego :smile:

yans będzie się czymś różnił od niedawnego wydania egmontu?

co do szninkiela - wielki e też się zastanawia nad kolorową wersją.