Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 222326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 13, 2013, 09:11:11 pm »
zauważcie że w prenumeracie prezentem do każdej przesyłki jest inny komiks, więc wychodzi, że prenumerując będziemy za 30 zł dostawać po 2 numery :wink:

np:






Cadeau znaczy "prezent" :wink:


I tłumaczenie regulaminu z francuskiego:

Je commence mon abonnement au n°1 :

-Je recevrai avec mon 1er envoi le 1er numéro au prix exceptionnel de 1,99 €.
-Puis je recevrai le n°2 au prix de 5.99 € ainsi que le n°3 gratuit et mes cadeaux : le tiré à part Thorgal et l’album Complainte des Landes perdues  tome 1.
-Je recevrai ensuite tous les mois 2 numéros au prix de 11,99 € l’unité (frais d’envoi gratuits)
-Avec mon 3e envoi,  je recevrai en cadeau l’album Complainte des Landes perdues  tome 2
-Avec mon 4e envoi,  je recevrai en cadeau l’album Complainte des Landes perdues tome 3
-Avec mon 5ème envoi, je recevrai en cadeau l’album Complainte des Landes perdues tome 4
I start my subscription # 1:
-I will receive my first shipment with the first issue at a price of € 1.99.
-Can I get the No. 2 at a price of € 5.99 and the No. 3 and my free gift: the offprint Thorgal and Wail Album Volume 1 Landes lost.
-Then I will receive 2 issues every month at a price of € 11.99 each (free shipping)
-With my third shipment, I receive a gift album Lament Landes lost Volume 2
-With my fourth shipment, I receive a gift album Lament Landes lost Volume 3
With my fifth-sending, I receive a gift album Lament Landes lost Volume 4



Również zapytuję czy w rejonie Zagłębia/Katowic były widziane Thorgale.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 09:15:38 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 13, 2013, 09:18:21 pm »
zauważcie że w prenumeracie prezentem do każdej przesyłki jest inny komiks, więc wychodzi, że prenumerując będziemy za 30 zł dostawać po 2 numery :wink:

Ale chyba nie po 2 numery Thorgala, tylko raczej Thorgal + bonus.

Offline seether83

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2013, 09:22:24 pm »
Moim zdaniem chętni na Thorgala by się znaleźli. W tym ja sam. Niestety dla mnie problemem będzie nadmiar komiksów do kupienia w ciągu miesiąca (nigdy nie myślałem, że napiszę takie zdanie dotyczące rynku komiksów w naszym kraju). Obecnie kupuję WKKM, do tego chcę kupować nowe DC z Egmontu (nowy Batman już na półce jest :smile: ) i jeśli doliczyć do tego jeszcze Thorgala to miesięcznie trzeba liczyć na wydatek przekraczający 200 zł. Dla przeciętnego zjadacza chleba jest to dużo.
Fajnie że Hachette chce wypuścić kolejną kolekcję komiksów, ale powinni się liczyć, że ludzie mogą przez to ograniczyć kupowanie WKKM lub nie kupować Thorgala pozostając przy kolekcji Marvela.
Pewnym wyjściem było by puszczanie po jednym tomie każdej kolekcji w miesiącu. Niestety bardzo by to wydłużyło czasowo uzbieranie całej kolekcji, a i zapewne licencje ograniczają czasowo wydawcę.
Życzę Hachette z Thorgalem jak najlepiej, ale się obawiam, że ludzi po prostu nie będzie stać na zbieranie obu kolekcji i to raczej Thorgal będzie miał niską sprzedaż. Zwłaszcza, że jak już tu pisano, wszystkie albumy były już wydane i można je kupić po mniejszych pieniądzach jeśli ktoś ich jeszcze nie posiada.


Offline zielone_biurko

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 13, 2013, 09:39:22 pm »
Ale chyba nie po 2 numery Thorgala, tylko raczej Thorgal + bonus.


No tak, niedomówienie, wybacz. :)

Na pierwszy numer na pewno się załapię, na drugi raczej także.
Kupować w kiosku nie będę, na allegro dość tańszych alternatyw.
Prenumerata? Zależy czy przypadnie do gustu treść pierwszego.


Offline marceli

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2013, 10:16:07 pm »
Ja też sądzę, że ta seria to nietrafiony pomysł.
U mnie Thorgal w HC stoi na półce.
Mniejszy format i za 30 zł - myślę że ta seria nie ma przyszłości.
Wolę  kasę przeznaczyć na NEW 52 od Egmontu.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2013, 10:49:26 pm »
Tym chyba bardziej pomysł nietrafiony, bo mam znajomego, któremu kupuję Thorgale (no, niektórzy rzeczywiście mają te szczęście i 25% taniej) i nie ma on zamiaru inwestować kasy w posiadane już tomy wydane przez KAW czy Orbitę.
Tak jak ktoś tutaj napisał - kto chciał tę serię to już ją zakupił.
A odpowiadając na zarzut "lepiej by wydali tę drugą kolekcję Marvela" to wydaje mi się, że zanim się na to zdecydują to dojdziemy przynajmniej u nas do tomu 20-stego WKKM. I nie powiem żeby mi się śpieszyło z tą nową kolekcją - mam na co wydawać kasę.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 14, 2013, 07:35:05 am »
Z drugiej strony być może "Thorgala" podratują czytelnicy z mniejszych miejscowości, gdzie o dostęp do oferty Egmontu łatwo nie jest, a o niewielki salonik prasowy już raczej tak. Nie przeceniałbym również (przynajmniej póki co) siły rażenia sklepów internetowych. Niewykluczone, że o ewentualnym sukcesie kolekcji zdecyduje tzw. przypadkowy czytelnik. 

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 14, 2013, 08:04:58 am »
zauważcie że w prenumeracie prezentem do każdej przesyłki jest inny komiks, więc wychodzi, że prenumerując będziemy za 30 zł dostawać po 2 numery :wink:

np:









Tego może nie być w PL. A nawet jakby było to za 60zł - 3 numery będzie się dostawać w prenumeracie.


Co do postu powyżej - myślę, że środowisko komiksiarzy jest przez sklepy internetowe/allegro spenetrowane w bardzo dużym stopniu. Komiksy sa w tak wysokich cenach, że kto pozostał przy tym hobby w wiekszośći wypadków szukał alternatywy. A kto kupował w empiku ten ma już egmonty. Kto kupował w antykwariatach czy księgarniach swego czasu ma KAW, Orbite itd.
Obstawiam 2:1, że to nie wyjdzie nawet poza ten test i tym samym nie dostaniemy plakatów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 08:12:13 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline koziorozec1979

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 14, 2013, 08:18:30 am »
Nie przeceniałbym również (przynajmniej póki co) siły rażenia sklepów internetowych. Niewykluczone, że o ewentualnym sukcesie kolekcji zdecyduje tzw. przypadkowy czytelnik. 
Dokładnie. Myślę, że o sukcesie kolekcji takich jak te od hachette, decyduje nie grupka pasjonatów maniaków a właśnie tzw. przypadkowy czytelnik. Znam kilkoro ludzi zarówno z dużego miasta jak i w mniejszym miasteczku oraz na wsi, którzy nigdy chyba nie zajrzeli do księgarni czy biblioteki jakoże książek wcześniej nigdy u nich nie widziałem - ale skusili się na zakup całych kolekcji klasyki literatury, historii sztuki, historii świata czy kolekcji filmów np. akcji czy westernów na dvd. I kupowali właśnie dlatego, że to była kolekcja, z jednolitą szatą graficzną, w twardej oprawie, czasem niby oprawiona w skórę ( tylko książki :smile: ) - jednym zdaniem pięknie i dostojnie się prezentowały te kolekcje na półkach spełniając rolę eleganckich dodatków - dekoracji.
Po drugie można je było nabyć w byle kiosku - co oznacza, że nieraz można je kupić niejako przy okazji innego zakupu "bo wpadły w oko". A przecie wpaść mogą - hc itp. Można kupić "na próbę" bo pierwsze tomy tanie a potem się wciągnąć w zbieranie całego obrazka jak w WKKM.

kto pozostał przy tym hobby
jestem przekonany, że obie kolekcje - WKKM i Thorgal - mają z założenia opierać się na osobach, które właśnie nie pozostały bądź nigdy nie weszły w to hobby

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 14, 2013, 08:40:15 am »
jestem przekonany, że obie kolekcje - WKKM i Thorgal - mają z założenia opierać się na osobach, które właśnie nie pozostały bądź nigdy nie weszły w to hobby


Tu masz chyba racje ! Bazując tylko na stałej bazie około 3 tysięcy osób kupujących w Polsce komiksy by daleko nie zajechali.


Ale  na forum thorgalowym warto by zapytać czy Ci, którzy już mają losy dziecka z gwiazd uzbierane będą kupować nowe wydania.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline koziorozec1979

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 14, 2013, 08:42:36 am »

Tu masz chyba racje ! Bazując tylko na stałej bazie około 3 tysięcy osób kupujących w Polsce komiksy by daleko nie zajechali.
zwłaszcza z takimi - przystępnymi cenami :biggrin:

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 14, 2013, 08:55:40 am »
...harcerskim wydawnictwie Horyzonty (...) czy kto to wydawał w 80tych.

 :badgrin:

Cóż, ta kolekcja ma szansę nie wypalić, podobnie jak było z Klossem.

Kloss nie "nie wypalił", tylko w ogóle nie wyszedł - był w trzech kioskach w Łodzi, a potem raz na allegro.
Jak oni chcieli, żeby wypalił, skoro tego nigdzie nie było, nawet w wersji testowej?

gratisami są komiksy Rosińskiego (Skarga, czy Szninkiel), więc jakiś t-shi(t)r to słaby prezent.

Akurat Skargę czy Szninkla mają też już wszyscy, więc jakiś fajny T-shirt jest uważam dobrym pomysłem.

Ja   za Thorgala w twardej oprawie płacę dokładnie 21,56, także różnica jest   dość spora. Jeśli nie obniżą ceny to nie mają żadnych szans.

Oooo, a gdzież to mozna kupić twardookładkowe albumy w cenie 21,56  zł ??? To naprawdę nie jest miarodajne, że masz kogoś, kto Ci w tej cenie sprzedaje, bo 24 zł za HC to najtaniej jak mozna spotkać (vide alegro).

Większość osób i tak dalej kupuje w księgarniach stacjonarnych.

Jesteś tego absolutnie pewien? Rozmawiałem ostatnio z właścicielem jednego ze stacjonarnych sklepów komiksowych i potwierdził, ze cały handel przenosi się już na maxa do internetu.

Ale, ale - kasy raczej nie wtopią za dużo w linie wydawnicze bo ta seria testowa to jakiś żart.
Mianowicie byłem dzisiaj też w Sosnowcu i nie ma Thorgala.

Straszne! No to faktycznie dali popalić, ze nie ma przede wszystkim w pierwszej kolejności w takiej - z całym szacunkiem - metropolii. 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 09:16:58 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 14, 2013, 09:30:00 am »
Ale, ale - kasy raczej nie wtopią za dużo w linie wydawnicze bo ta seria testowa to jakiś żart.
Mianowicie byłem dzisiaj też w Sosnowcu i nie ma Thorgala.

Straszne! No to faktycznie dali popalić, ze nie ma przede wszystkim w pierwszej kolejności w takiej - z całym szacunkiem - metropolii.


No raczej metropolii, 3 mln ludzi w konurbacji górnośląskiej (Katowice, Sosnowiec etc.) . Nie wiem czy tu kiedyś byłeś ale miasta sa połączone. Warszawa ma wraz z niezameldowanymi  2 miliony. Tak tytułem powtórki z geografii Polski.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 14, 2013, 09:43:34 am »
No raczej metropolii, 3 mln ludzi w konurbacji górnośląskiej (Katowice, Sosnowiec etc.) . Nie wiem czy tu kiedyś byłeś ale miasta sa połączone. Warszawa ma wraz z niezameldowanymi  2 miliony. Tak tytułem powtórki z geografii Polski.

Dziękuję za wyjaśnienia, uzmysłowiły mi jak mało wiedziałem. Zwłaszcza porównanie całego Śląska do jednej Warszawy zrobiło na mnie duże wrażenie. To, ze nie ma w Sosnowcu nie oznacza, że nie ma w Katowicach - choć najprawdopodobniej nie ma ani w jednym, ani drugim. Tylko nie rozumiem tego lamentu - w Krakowie pewnie też nie ma (jak w przypadku WKKM), ale czy koniecznie musi? Zmusisz Hatchette siłą, żeby przywieźli Thorgala do Sosnowca? Czy z tego powodu należy całą nową kolekcję określać mianem "dziadostwa"?   
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 14, 2013, 09:46:13 am »
:badgrin:



Oooo, a gdzież to mozna kupić twardookładkowe albumy w cenie 21,56  zł ??? To naprawdę nie jest miarodajne, że masz kogoś, kto Ci w tej cenie sprzedaje, bo 24 zł za HC to najtaniej jak mozna spotkać (vide alegro).



Skoro Twierdzisz, że najtaniej można kupić za 24 złote, to widocznie słabo szukasz. I nie kupuję od kogoś znajomego, tylko w księgarni. Jeśli chcesz to rzucę linka.

 

anything