trawa

Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 223940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 13, 2013, 02:31:49 pm »
Jest to w Zagłębiu ? Nie widziałem dzisiaj jak byłem po Thora. A plakat by się przydał.


Myślę, że Thorgal to zły wybór jeśli chodzi o kolekcję. Mysle, że wygeneruje straty i zrazi polską filie Hachette do podejmowania się nowych kolekcji komiksowych.  Tomy z egmontu sa tańsze na internecie. Nie mówiąc o Krajowej Agencji Wydawniczej, harcerskim wydawnictwie Horyzonty, Orbicie czy kto to wydawał w 80tych.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline amsterdream

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 13, 2013, 02:35:43 pm »
Jaki to jest dokładnie format (w centymetrach)?

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 13, 2013, 02:37:47 pm »
Dzięki za fotki. Ciekawe, ciekawe. Najwyraźniej WKKM musi się dobrze sprzedawać. W pierwszym momencie zareagowałem hurraoptymizmem na tego Thorgala, ale faktycznie...najlepiej sprzedający się u nas komiks, którego ci co chcą mieć, dawno już mają, w pomniejszonym formacie i cenie takiej jak normalne wydania? Cóż, ta kolekcja ma szansę nie wypalić, podobnie jak było z Klossem. Szkoda, że Hatchette nie wyda czegokolwiek, co nie było dotąd u nas wydawane, czy chociaż tak jak WKKM, w większości nie było wydawane. Także, może ta druga kolekcja Marvela, którą Hatchette testuje w UK, też u nas wyjdzie kiedyś tam.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2013, 03:00:02 pm »
Też sceptycznie podchodzę do sukcesu tej serii.
Dodatkowo na podrzuconych stronach www dotyczących zagranicznego wydania tej serii gratisami są komiksy Rosińskiego (Skarga, czy Szninkiel), więc jakiś t-shi(t)r to słaby prezent.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline strz1

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 13, 2013, 03:16:42 pm »
W Łodzi pewno nie będzie. To jest 30zl za 1 album czy 2? Jesli jeden to wychodzi, ze kosztuje tyle co album Egmontu jak dobrze kojarze?

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2013, 03:28:00 pm »
Jakby było 30zł za 2 albumy to by było ok. Ale nie jest :biggrin: 29.99 za sztuke a egmontowe miękkie sa po 23 w empiku, a po 18 na internecie.
ALE 1szy numer 9.99zł wraz z plakatem także trzeba kupić.

Jest w Katowicach  ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 03:32:53 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline andrewk

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 13, 2013, 03:39:20 pm »
Dzisiaj trochę chodziłem po Bielsku - Białej w poszukiwaniu THORA ale THORGALA nie zauważyłem , więc to chyba rzut  próbny w kilku województwach. Dla mnie też bez sensu ta kolekcja, Thorgala raczej ludzie mają, więc jedynie ten plakat w numerze 1 chętnie bym zdobył.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2013, 04:27:45 pm »
To chyba seria testowa. Obszedłem parę kiosków i kolportery i ani widu ani słychu.Pewnie rozprowadzają w tych samych województwach co serię testową WKKM.

Offline Docent

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2013, 05:13:08 pm »
wcale bym serii na porażkę nie skazywał.
Cena okładkowa taka sama jak Egmontu, a kilka stron jest więcej.
W księgarniach stacjonarnych wiec cena będzie taka sama

Wprawdzie w internetowych księgarniach można kupić trochę taniej, ale trzeba doliczyć wysyłkę.
Tu wysyłka wliczona jest już w cęnę, wiec wychodzi prawie tyle samo.

Wizualnie tez moim zdaniem lepiej wyglada niz Egmont.
Ja w kazdym razie mimo ze posiadam wersję Egmontowską, jak wyjdzie oficjalnie nowa seria na pewno ja zaprenumeruje

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2013, 05:18:01 pm »
wcale bym serii na porażkę nie skazywał.
Cena okładkowa taka sama jak Egmontu, a kilka stron jest więcej.
W księgarniach stacjonarnych wiec cena będzie taka sama

Wprawdzie w internetowych księgarniach można kupić trochę taniej, ale trzeba doliczyć wysyłkę.
Tu wysyłka wliczona jest już w cęnę, wiec wychodzi prawie tyle samo.


W większości księgarni można zamawiać przez neta z dużym rabatem i wybrać odbiór osobisty, czyli płacisz tylko za komiks. Ja za Thorgala w twardej oprawie płacę dokładnie 21,56, także różnica jest dość spora. Jeśli nie obniżą ceny to nie mają żadnych szans.

Offline Docent

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2013, 05:37:09 pm »
nie każdy ma takie szczęście jak Ty ze ma w swoim miejscu zamieszkania taką możliwość.
W dodatku nie wiem czy jest jakaś internetowa ksiegarnia gdzie byłyby dostepne wszystkie tomy z serii.
Tutaj zamawiający (teoretycznie) miałby pewność zebrania całej kolekcji
Większość osób i tak dalej kupuje w księgarniach stacjonarnych.


Offline Tomasz 66

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2013, 06:52:59 pm »
ciekawe dlaczego w zapowiedziach 36 tomów sagi, jeżeli wydano z głównej serii 33 tomy?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2013, 07:11:28 pm »
Francuzi mają w kolekcji "Thorgala" + spin-offy

Offline Jaxx

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2013, 07:51:37 pm »
Ale ze spin-offami powinno być 39 tomów.

W każdym razie dziś widziałem w Gdańsku w jednym z kiosków. Generalnie przychylam się do opinii, że to chybiony pomysł - w sumie każdy album można jeszcze dostać bez większego trudu, czy to w HC czy w TPB. I to po niższych cenach, niż u Hachette. Poza tym w przeciwieństwie do WKKM, tu wszystko jest dublem, więc grono odbiorców będzie dużo węższe (wiele osób mimo części dubli WKKM i tak kupuje całość dla kompletnej kolekcji - w przypadku Thorgala ten argument odpadnie).

Trochę obawiam się, że po niewątpliwym wątłym zainteresowaniu Thorgalem w takiej kolekcji (chociaż życzę mu jak najlepiej), Hachette trochę się zniechęci do kolekcji komiksowych w naszym kraju. A bardzo liczę na Marvel Superheroes...

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2013, 08:12:00 pm »

Trochę obawiam się, że po niewątpliwym wątłym zainteresowaniu Thorgalem w takiej kolekcji (chociaż życzę mu jak najlepiej), Hachette trochę się zniechęci do kolekcji komiksowych w naszym kraju. A bardzo liczę na Marvel Superheroes...


A kto nie liczy na Marvel Super Heores ? Ktoś w wydawnictwie pewnie pozornie znający się na komiksach pomyślał, a z Marvela już wydajemy to teraz jak w Monty Pythonie coś z zupełnie innej beczki...
Ale, ale - kasy raczej nie wtopią za dużo w linie wydawnicze bo ta seria testowa to jakiś żart. Mianowicie byłem dzisiaj też w Sosnowcu i nie ma Thorgala. Także skoro nie ma w województwie śląskim (drugim najważniejszym województwie w kraju) to jaki i czego to jest test ? Dzisiejsze województwo pomorskie (Łeba) i świętokrzyskie (Jędrzejów) są zasłużone dla mnie bo tam kupowałem TM-semici będąc na wakacjach ale bez przesady.  To chyba nie są regiony, które robią sprzedaż (no może Gdańsk, Gdynia).
Banda złodzieji, nie dość, że wydają serie bez sensu to przez kretyńską polityke testów nie mamy dostepu do plakatu  :mad: :biggrin:
Part man, part machine - all cybercommando.