Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 222340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cinus

Thorgal od Hachette
« dnia: Marzec 13, 2013, 12:53:14 pm »
Witam forumowiczow!


Ale niespodzianka! Spiesze doniesc, ze dzis w Gdansku (kiosk na skrzyzowaniu Grunwaldzkiej i Dmowskiego) nabylem pierwszy tom nowej kolekcji Hachette pt Thorgal. Wydanie jest super, nazywane ekskluzywnym. Z tego co pisza na tekturce ma wyjsc 36 tomow. Pierwszy tom Zdradzona Czarodziejka jest po 9.90. Regularnej ceny nigdzie nie znalazlem. Czestotliwosc: co 2 tygodnie!


Jestem ciekawy czy to znowu jakas edycja pilotazowa, jak w przypadku kolekcji marvela, i obejmowac bedzie tylko kilka wojewodztw przez pierwsze pare miesiecy. Jak zwykle takiej informacji pewnie nie wydobedziemy od hachette.


Podsumowujac, komiks jest wydany pieknie i byla to dla mnie mila niespodzianka dzisiejszego dnia! :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 12:58:24 pm »
Zapodaj fote, bo jakoś zbyt pięknie to wygląda.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 01:02:06 pm »
Rzeczywiście niespodzianka! Ciekawe co na to Egmont. Mógłbyś napisać czy w albumie zawarto inforamcje kto odpowiada za przygotowanie tej edycji, przekład (Wojciech Birek?) etc. ?
 
A przy okazji mam nadzieję, że publikacja tej kolekcji to m.in. efekt zadawalającej sprzedaży komiksów Marvela.

Offline mazarim

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 01:03:33 pm »
hej
w świętokrzyskim też jest obecny potwierdzam:)
wydanie całkiem fajne, tylko format dużo mniejszy, dodatkowe 8 stron plus plakat gratis i cena promocyjna 9,90 zł.
Kwestia tylko czy już Thorgal na rynku się nie przejadł. Marzyłaby mi się jakaś inna kolekcja wybranych komiksów europejskich, ale pewnie chodzi o licencję i druga sprawa na pewno Thorgal nie jest wydawany tylko w Polsce.Tak czy inaczej pewnie się skuszę, bo obecnie kupuje praktycznie tylko od Hatchette
Marvel no i teraz dojdzie jeszcze Thorgal.
W prenumeracie tom 2 i 3 będzie kosztować 29,99
a później 29,99 każdy kolejny tom. Tak jeśli chodzi o prenumeratę. Dodatkowo jako prezenty portret Thorgala z pierwszą przesyłką, kubek z drugą przesyłką oraz koszulkę z nadrukami grafiką Rosińskiego szkoda, ze tylko w rozmiarze XL z trzecią przesyłką.
Fajnie, że coś zaczyna się dziać na naszym skromnym krajowym komiksowym poletku.
Zapomniałbym przekład z francuskiego Wojciech Birek:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 01:10:13 pm wysłana przez mazarim »

Offline cinus

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2013, 01:18:31 pm »

Offline yurek1

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2013, 01:23:53 pm »
co to znaczy "klasyczny format książki"? czy to jest A4, czy mniejsze?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 01:25:39 pm »

W prenumeracie tom 2 i 3 będzie kosztować 29,99
a później 29,99 każdy kolejny tom. Tak jeśli chodzi o prenumeratę. Dodatkowo jako prezenty portret Thorgala z pierwszą przesyłką, kubek z drugą przesyłką oraz koszulkę z nadrukami grafiką Rosińskiego szkoda, ze tylko w rozmiarze XL z trzecią przesyłką.
Fajnie, że coś zaczyna się dziać na naszym skromnym krajowym komiksowym poletku.
Zapomniałbym przekład z francuskiego Wojciech Birek:)
Szału nie ma. Przy takiej cenie, dużo bardziej się opłaca kupować Thorgale z Egmontu.

Offline mazarim

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2013, 01:27:24 pm »
2 centymetry krótszy i centymetr węższy niż typowa kartka do drukarki na oko po przystawieniu komiksu:)

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2013, 01:27:32 pm »
Kolejne tomy 30 zł? Pfff, za pomniejszony format to podziękuję. Za tyle samo jest z Egmontu w HC i to jeszcze są super zniżki w księgarniach. A Hachette to będzie 30 zł i koniec. Mało kto to kupi.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2013, 01:28:06 pm »
Czy ktoś to widział w Empiku w Warszawie?

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2013, 01:30:26 pm »
Tam jest plakat? Proszę fotę plakatu. Może kupię za te 10 zł 1. tom. :)

Offline mazarim

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2013, 01:32:04 pm »
cena jest jedyną bolączką bo pomimo 8 stron więcej 29,99 trochę drogo, zwłaszcza, że większość osób , które zbiera komiksy Thorgale ma HC, w sztywnej sam również mam w HC
tak czy inaczej będę kupował, może przy odpowiednim zainteresowaniu wydadzą kolejną kolekcję w przyszłości


PLAKAT jak okładka Barbarzyńcy:)
Wielkości normalnego dużego plakatu jakie dodają do gazet:) a nie chce mi się już mierzyć:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 01:35:53 pm wysłana przez mazarim »

Offline Nawimar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2013, 01:33:51 pm »
Mnie akurat pomniejszony format zainteresował. Na pewno zyska na tym skala dokładności rysunków. Chociaż przy dostępności wszystkich tomów w tańszym wydaniu Egmontu tym razem Hachette może się przeliczyć.

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2013, 01:34:06 pm »
Ale duży ten plakat?

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2013, 01:35:16 pm »
kilka fotek z wydania/kolekcji francuskiej, według mnie mają ładniejszy projekt okładki niż nasze

http://gdp-collection.chez-alice.fr/thorgal.htm

z tego co widzę to ostro wzięli się za cały dorobek rosińskiego

http://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/collection-bd-thorgal/votre-numero-1/


 

anything