Autor Wątek: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem  (Przeczytany 49257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorio

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2014, 01:15:56 am »
Dłużniewska się nie liczy. I wszystko na to wskazuje, że nie będzie. Chyba zaszkodziła jej reedycja sprzed kilku lat ;) Polch w tematyce Żbika najwyżej wyceniony, co nie dziwi, wbrew różnym opiniom jego prace na rynku sprzedają się dość dobrze, kilkanaście w roku, plansze duużo gorzej...
Christa zaskakuje cenowo, ale kiedy kupuje się w szanowanym domu aukcyjnym, z certyfikatem uprzednio zatwierdzonym przez komisję etc w dodatku mając świadomość, że wiele prac Christy skradziono to mnie w gruncie rzeczy ta cena cieszy. Chyba dlatego, że Christę cenię dość wysoko :)

Offline turucorp

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2014, 02:29:57 am »
Dłużniewska się nie liczy. I wszystko na to wskazuje, że nie będzie.

patrzac na rosnace zainteresowanie jej tworczoscia na zachodzie, bylbym odrobine bardziej ostrozny z takimi opiniami.

Polch w tematyce Żbika najwyżej wyceniony, co nie dziwi, wbrew różnym opiniom jego prace na rynku sprzedają się dość dobrze, kilkanaście w roku, plansze duużo gorzej...

calkowicie przewidywalne, mamy chwilowa mode "elit" na "Zbika", a ze da sie kupic w miare tanio okladki, to nikt sie nie bedzie rzucal na zbyt wysoko wycenione plansze z "Kovala". To tlyko potwierdza amatorskosc i sezonowosc rynku oryginalow prac komiksowych w naszym kraju.


Offline Mefisto76

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2014, 08:19:56 am »
... Jeszcze dodam, że prawie całego Christę plus kilka pozycji Kapitana Klossa kupił jeden człowiek.

No i dalej nie wiadomo na ile te ceny mogą być w jakikolwiek sposób miarodajne, skoro znalazł się jeden wariat, który licytował do upadłego jak leciało, zwłaszcza, że na tę okładkę jeszcze nie tak dawno nie było amatorów za 3500 zł, a na Klossy za 350 zł.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 08:23:20 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline starcek

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2014, 08:42:20 am »
Cuda jakieś. Z drugiej strony ciekawe uczucie, że teoretycznie plansza, która wisi w sypialni teraz kosztuje dziesięć razy tyle, co rok temu.  :badgrin: Teoretycznie, bo po jednym wariacie trudno mówić o tendencjach na rynku.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline eskos

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2014, 08:59:17 am »
Cuda jakieś. Z drugiej strony ciekawe uczucie, że teoretycznie plansza, która wisi w sypialni teraz kosztuje dziesięć razy tyle, co rok temu.  :badgrin: Teoretycznie, bo po jednym wariacie trudno mówić o tendencjach na rynku.


Chyba nie będziesz jej zdejmował ze ściany i leciał ją sprzedać do żyda z katalogiem aukcyjnym pod pachą? Kupiłeś bo Ci się podobała i cieszy oko jak na nią patrzysz (przynajmniej ja tak mam). A za ile w przyszłości dzieci sprzedadzą to już inna historia.

Offline starcek

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2014, 09:19:31 am »
Kupiłeś bo Ci się podobała i cieszy oko jak na nią patrzysz (przynajmniej ja tak mam).
Dokładnie!!! Jakbym na nerkę potrzebował to może wtedy..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaszcząb

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2014, 09:25:59 am »
Jeden wariat, jednym wariatem, ale inni też licytowali co doprowadziło do ceny ostatecznej.

Byłem wczoraj na tej aukcji. Znajomy kupił rozkładówkę okładki książki autorstwa Flisaka za 700 zeta i to był moim zdaniem fajniejszy zakup, niż pasek Christy za 3 klocki.

Offline Mefisto76

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline turucorp

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 14, 2014, 09:39:56 am »
Byłem wczoraj na tej aukcji. Znajomy kupił rozkładówkę okładki książki autorstwa Flisaka za 700 zeta i to był moim zdaniem fajniejszy zakup, niż pasek Christy za 3 klocki.

a widzisz, bo ta zabawa w kupowanie oryginalow, jest kompletnie nielogiczna i nieprzewidywalna, a jedynym czynnikem decydujacym o cenie, sa jednostkowe gusta, sentymenty i zasobnosc portfela.
to tak, jakby rynkiem sztuki kierowal tylko i wylacznie fakt, ze jakiemus milarderowi w dziecinstwie wisiala reprodukcja "Slonecznikow" nad lozkiem, a drugi wypalil pierwszego jointa w kiblu i teraz jak widzi Duchampa, to jest gotow oddac caly majatek.

Offline Jaszcząb

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 14, 2014, 09:45:28 am »
Jasna sprawa. Nie wspomnę o planszach z Tajfuna, które w oryginale świetnie się prezentują, a w ogóle nie znalazły amatora. Widocznie Świat Młodych nie działa tak mocno, jak albumy z KAWu.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 09:56:35 am wysłana przez Jaszcząb »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2014, 10:26:20 am »
czekam teraz na coś co nazywam "efektem allegro". Coś raz się sprzeda za spora kasę, i wszyscy wystawiają ten sam przedmiot w kwocie tej uprzedniej sprzedaży.

Zastanawiam się, czy widząc wyniki sprzedaży ludzie nie rzucą się na oryginalne plansze, i nie będą próbować wykupować wszystkiego jak leci, co może spowodować (i pewnie spowoduje) wzrost cen tychże. Z jednej strony mnie to cieszy - bo autorzy może w końcu będą otrzymywać godziwą kasę za swoją pracę rysunkowa, z drugiej jako potencjalnego nabywcę mnie to martwi, że jak mi się coś spodoba, to nie dam rady przebić potencjalnych kupujących.
Ech... bolączki naszych czasów :wink:

EDIT// na pewno ta cała akcja z licytacją zrobi dobrze artkomiksowi.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 14, 2014, 10:34:56 am »
Z jednej strony mnie to cieszy - bo autorzy może w końcu będą otrzymywać godziwą kasę za swoją pracę rysunkowa, z drugiej jako potencjalnego nabywcę mnie to martwi, że jak mi się coś spodoba, to nie dam rady przebić potencjalnych kupujących.
Chyba nie myślisz, że to w jakikolwiek sposób wpłynie na ceny plansz współczesnych komiksiarzy, co? Kto będzie dawał pieniądze, te 800 osób, które kupiło album?
Połowa to pewnie studenci, więc może 400 osób ma jakiekolwiek pieniądze. Ciekawe ilu z nich ma/da więcej, niż te 200-500 zł za planszę... Starych mistrzów już za chwilę nie będzie (oby żyli jak najdłużej), może rodziny przynajmniej jakiś grosz dostaną porządny. A współczesnym komiksiarzom nie wróżę jakichś wielkich obrotów na planszach. Za mało ludzi ich zna.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2014, 10:49:12 am »
Za mało ludzi ich zna.
Ależ myślę, że wpłynie.

Van Gogh był tak znany w swoich czasach, że podobno w ciągu swojego życia sprzedał jeden obraz. A po jakimś czasie wiadomo jak chodzą jego obrazy.
Ktoś, kto kupowałby plansze mógłby wychodzić z podobnego założenia. Myślisz, że np plansze Mateusza Skutnika za kilka lat nie będą warte więcej niż dzisiaj? Jest wielu autorów, których plansze mają potencjalną szansę na wzrost cen w przyszłości. I nie jest to zależne od tego ilu ludzi ich zna.
Nie wiadomo jakie czekają ich potencjalne sukcesy.

Jakbyś kupił 5 lat temu planszę Kudrańskiego (którego jakoś też pewnie wtedy nikt za bardzo nie znał), to dzisiaj byłaby ona chyba deko droższa jakbyś chciał ją sprzedać. Przykłady można mnożyć.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline eskos

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2014, 12:38:30 pm »
Dopiero co na artkomiks.pl dostępne były plansze Mieczysława Wiśniewskiego w cenie 450 PLN/szt. a dzisiaj wszystkie mają status "sprzedane". :roll:  Czyli zaczęło się.

Offline adro

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2014, 09:42:36 pm »
Ale co sie zaczelo, mozna wiedziec. Van gogh i polskie plansze komiksowe ludzie, co to za porownanie......
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything