trawa

Autor Wątek: Komiksy ze Studia JG  (Przeczytany 35557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Komiksy ze Studia JG
« dnia: Luty 14, 2013, 01:07:39 pm »
Wydawnictwo zdaje się działać coraz prężniej - w ogóle na rynku mangowym panuje niesamowite ożywienie, więc tym bardziej nie rozumiem decyzji Egmontu - a ja przeczytałem moją pierwszą mangę od Studia JG, czyli trzytomową "Stigmatę". Komiks dobrze się prezentuje zarówno pod względem kreski, jak i scenariusza, chociaż w pewnym momencie widać, że Koreance Ko Yasung Japończycy nie pozwolili rozwinąć skrzydeł tak, jak by chciała. Niemniej wkrótce zaangażowano ją do projektu "The Innocent", po który również zamierzam sięgnąć. Studio JG zaimponowało mi jakością edycji "Stigmaty" (bez wątpienia mają najlepsze obwoluty na rynku :)), a tłumaczka Paulina Ślusarczyk i korektorka Anna Maria Sutkowska wydają się być bardzo kompetentne - świetna polszczyzna, żadnych błędów i literówek. Szczerze życzę wydwnictwu powodzenia!
A, i uzupełnienie - mojej córce podoba się też seria "Alicja w Krainie Serc". :)
 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2014, 10:54:11 pm »
Jestem po lekturze 7-tomowej, bardzo zajmującej serii "Vassalord". Rzecz jest wciągająca, pomysłowa, z idealnie wymieszanymi składnikami (przygoda, sensacja, wampiryzm, świntuszenie, humor). Manga prezentuje równy poziom, jest kilka niespodzianek, czyta się jednym tchem. No i świetna polska edycja!

Offline amsterdream

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2017, 06:56:32 pm »
Nowe zapowiedzi. Tym razem w końcu trochę tytułów dla starszego czytelnika:

Offline Hollow

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2017, 09:11:31 pm »
Mangę Log Horizon mogliby sobie odpuścić. Poza kilkoma nowymi postaciami nic nie wnosi do tego o czym można przeczytać w light novel
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2017, 10:02:02 pm wysłana przez Hollow »

Offline absolutnie

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2017, 09:16:43 pm »
Mangę Log Horizon mogliby cobie odpuścić. Poza kilkom nowymi postaciami nic nie wnosi do tego o czym można przeczytać w light novel


Jest mangą, a nie light novel. To istotna różnica.
Dla niektórych zasadnicza.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2017, 02:55:55 pm »
nowa zapowiedz prezentuje się intrygująco:

http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-7055-0.html

ktoś coś ? :)

Offline absolutnie

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2017, 03:22:19 pm »
nowa zapowiedz prezentuje się intrygująco:

http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-7055-0.html

ktoś coś ? :smile:


Paul Gravett napisał, ze to jest "mind-blowing meta-manga".
Dla mnie super.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2017, 04:24:43 pm »
http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-7055-0.html

ktoś coś ? :smile:
Autor jest przede wszystkim twórcą anime, z "Papriką" i "Aktorką tysiąclecia" na czele. To wybitne filmy - zdecydowanie nie dla każdego. Mi się bardzo podobały. Pokręcone i oryginalne. Nie przypuszczałem, że wydadzą u nas jakąś jego mangę (opis kojarzy się trochę z "Perfect Blue", ale tego akurat nie widziałem). Bardzo się cieszę.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline gobender

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:47:59 am »
nowa zapowiedz prezentuje się intrygująco:

http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-7055-0.html

ktoś coś ? :)

Całkiem fajne to było. Mimo iż to chyba najsłabsza pozycja autora jaką czytałem, nadal nie żałuję zakupu.

@Szczoch, mimo opisu, to jednak jest zupełnie inne niż Perfect Blue (a to z kolei mój najmniej ulubiony film) Najmniej ulubiony to właściwe określenie, bo Satoshi nie schodzi poniżej pewnego poziomu i wszystkie jego mangi i anime bardzo lubię.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2017, 11:56:08 am wysłana przez gobender »

Offline Dembol_

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2017, 08:24:42 pm »
Mnie, wręcz przeciwnie, chyba najbardziej podeszła właśnie ta z mang Satoshiego Kona. Fajnie, że wychodzi u nas, ale szkoda, że w cenie wyższej niż ta za którą kupiłem wydanie amerykańskie.

Offline gobender

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2017, 09:10:10 pm »
^ Tym większa zachęta do zakupu. A co do ceny to zobaczymy jeszcze jak będzie wydane, bo amerykańskie wydanie jednak mocno budżetowe. Wiadomo, manga, ale Nausicaa mnie trochę rozpieściła ;)

Offline Hollow

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2017, 08:38:12 pm »
Właśnie się zaczęły 9 urodziny sklepu yatta.pl i w związku z tym codziennie są jakieś promocje. A że to sklep wydawnictwa JG więc będzie możliwość uzupełnienia kolekcji (dzisiaj można było kupić każdy tom Fairy Tail o 25% taniej)

Offline gobender

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2017, 08:41:59 am »
Mnie, wręcz przeciwnie, chyba najbardziej podeszła właśnie ta z mang Satoshiego Kona. Fajnie, że wychodzi u nas, ale szkoda, że w cenie wyższej niż ta za którą kupiłem wydanie amerykańskie.

Odpowiedzią może być format. Wg Gildii 176x250 mm, czyli sporo większy niz amerykański. Ktoś moze to potwierdzić, czy rzeczywiscie taki będzie? Jeśli tak, to się skuszę na dubla.

Offline Dembol_

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2017, 04:42:49 pm »
Na stronie SJG jest napisane, że format to B5.

Offline gobender

Odp: Komiksy ze Studia JG
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2017, 04:43:50 pm »
!  Dzięki!