trawa

Autor Wątek: Stypendia Komiksowe  (Przeczytany 32059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Stypendia Komiksowe
« dnia: Luty 05, 2013, 11:30:55 pm »
To ja mam pytanie, jak załapać się na stypendium sklepu Gildii, skoro nie jest się debiutantem?
EDIT: Przesunięte do odrębnego tematu, bo chyba już od dawna taki powinien być :smile:
Ku przypomnieniu: I edycja i II edycja.
CD Jack
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 06:51:55 pm wysłana przez graves »

Offline Koalar

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2013, 11:50:44 pm »
To ja mam pytanie, jak załapać się na stypendium sklepu Gildii, skoro nie jest się debiutantem?

Wystarczy spełnić ten podpunkt:
"1.3. W konkursie może wziąć udział osoba lub grupa osób fizycznych,   żadna z nich nie może mieć większego dorobku, niż jeden wydany komiks   opatrzony numerem ISBN. Niniejsza zasada nie dotyczy prac opublikowanych   w antologiach."
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2013, 12:49:32 am »
Wystarczy spełnić ten podpunkt:
"1.3. W konkursie może wziąć udział osoba lub grupa osób fizycznych,   żadna z nich nie może mieć większego dorobku, niż jeden wydany komiks   opatrzony numerem ISBN. Niniejsza zasada nie dotyczy prac opublikowanych   w antologiach."
Wytłumacz mi, jak rozumiesz określenie: "skoro nie jest się debiutantem" w tym fragmencie mojej wypowiedzi, który cytujesz? A potem wyjaśnij mi, proszę, w którym miejscu Twoja odpowiedź jest odpowiedzią na moje pytanie.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2013, 02:02:08 am »
To ja mam pytanie, jak załapać się na stypendium sklepu Gildii, skoro nie jest się debiutantem?
Stypendium nie jest kierowane do osób nie będących już debiutantami. Miało z założenia wspierać początkujących twórców z niewielkim bagażem doświadczeń i wydawnictw (1 numer ISBN na koncie).
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline peta18

Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2013, 07:22:02 am »
Wytłumacz mi, jak rozumiesz określenie: "skoro nie jest się debiutantem" w tym fragmencie mojej wypowiedzi, który cytujesz? A potem wyjaśnij mi, proszę, w którym miejscu Twoja odpowiedź jest odpowiedzią na moje pytanie.

"nie bycie debiutantem" = "posiadanie większego dorobku, niż jeden wydany komiks opatrzony numerem ISBN". Zatem podpunkt 1.3 wyklucza mozliwosc udzialu nie debiutantow.
 
Przytocznie podpunktu jest zatem odpowiedzia, co prawda odpowiedzia nie wprost, ale odpowiedzia zawierajaca wszelkie istotne i wystarczajace dane :).
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2013, 07:52:47 am »

"nie bycie debiutantem" = "posiadanie większego dorobku, niż jeden wydany komiks opatrzony numerem ISBN". Zatem podpunkt 1.3 wyklucza mozliwosc udzialu nie debiutantow.
 
Przytocznie podpunktu jest zatem odpowiedzia, co prawda odpowiedzia nie wprost, ale odpowiedzia zawierajaca wszelkie istotne i wystarczajace dane :smile: .
 
Zadałem moje pytanie po zapoznaniu się z regulaminem (czyli po przeczytaniu także podpunktu 1.3). Sygnałem tego jest fakt, iż w mojej wypowiedzi zamieściłem stwierdzenie "skoro nie jest się debiutantem". Inaczej mówiąc, moje pytanie zawierało wszelkie istotne i wystarczające dane, by zrozumieć, ze rozumiem podpunkt 1.3.
Dziękuję zatem Koalarowi i pecie18 za ich troskę, bym na pewno zrozumiał to, co przeczytałem i to, co napisałem, a CD Jackowi za odpowiedź na moje pytanie.
Problem, który mnie gnębi, polega na tym, że określenie "grupa osób" eliminuje z udziału w konkursie duety, w skład których wchodzi debiutant i osoba z dorobkiem ((np. scenarzysta z albumem na koncie i absolutnie początkujący rysownik).
Powodem, dla którego mnie ten problem gnębi, jest fakt, iż nie ma w Polsce żadnego wyróżnienia, ktore w sposób podobny do tego stypendiom nagradzałoby twórców za to, że coś zrobili lub stypendium, które umożliwiałoby im zrobienie  czegoś jeszcze.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2013, 08:00:19 am »
nie ma w Polsce

Może w takim razie warto by przeszczepić takie rozwiązania z INNYCH krajów. A jak TAM to wygląda (pytam z ciekawości bo się nie orientuję)?

N.N.

  • Gość
Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2013, 09:22:29 am »
Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach. Ale z notki na okładce "Dzienników ukraińskich" dowiedziałem się, że Igort pojechał na Ukrainę na stypendium i spędził tam dwa lata (wiem, że życie na Ukrainie jest tanie, ale bez przesady).

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2013, 09:29:06 am »
o ile dobrze pamiętam (a mogę pamiętać źle), to na spotkaniu mówił, że pieniądze na pobyt dostał od wydawcy.

Offline mica

Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2013, 09:49:19 am »
Panowie narzekacze,

Wszystko to jest tak łatwe, że powinniście   sami zacząć fundowac stypendia: skoro tak dobrze wiecie, jak powinno być,   żeby było lepiej, zróbcie to. Łatwo obliczyć, że w Polsce  żyje mnóstwo   ludzi, którzy nie pobierają stypendiów, bo czekają na te, które wy zrobicie.   Zróbcie, ufundujcie, wydawajcie komiksy debiutantów.
Powodzenia

N.N.

  • Gość
Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2013, 09:54:27 am »
Panowie narzekacze,
Nie zauważyłem, żeby ktoś tu narzekał. Na razie pytamy i wymieniamy się informacjami.
Kwestii ufundowania stypendium lub nagrody nie wykluczam, ale szukam wspólników, gotowych się dorzucić, żeby to naprawdę miało swoją wagę.

Offline mica

Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2013, 10:01:38 am »
A ja zauważyłem, że ktoś narzekał. Natomiast bardzo cieszy plan ufundowania stypendium i za to trzymam kciuki.

N.N.

  • Gość
Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2013, 10:03:38 am »
A ja zauważyłem, że ktoś narzekał.
Ciekawe kto i gdzie?
Cytuj
Natomiast bardzo cieszy plan ufundowania stypendium i za to trzymam kciuki.

Dołożysz się?

Offline mica

Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2013, 10:20:40 am »
Ciekawe kto i gdzie?Dołożysz się?

Jak w ten sposób będziesz szukał wspólników, to naprawdę życzę powodzenia, przyda się :)

kiedyś (dawno, dawno temu) myślałem o czymś na wzór hmmm... z braku lepszego słowa - spółdzielni. Taka wspólna kasa zbierana za pomocą paypalowych wpłat, która idzie na wydawanie komiksów. Nic odkrywczego, jasne, natomiast wydawało mi się, że mało popularne. Ogrom problemów, które mogłoby to spowodowac wybił mi to z głowy (kto miałby niby wybierac komiks który pójdzie do druku chociażby? czy ktoś by się charytatywnie tym w ogóle zajął), natomiast nadal myślę, że gdzieś tam w tej swojej idealistycznej (komunistycznej?) koncepcji to nie jest taki zły pomysł. Ale pamiętam również, gdy PSK zbierało pieniądze (na organizację imprez komiksowych i działania statutowe bodaj) i spotykało się to z ciężkimi oskarżeniami.

No, ale to off-top. Stypendium Gildii to świetna sprawa.

N.N.

  • Gość
Odp: Stypendium Komiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2013, 10:25:27 am »
Jak w ten sposób będziesz szukał wspólników, to naprawdę życzę powodzenia, przyda się :)
I kto tu narzeka?