trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 391805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #945 dnia: Marzec 01, 2013, 09:20:11 am »
Nie posiadasz informacji o tym co i kiedy pojawi się w Polsce, więc pisanie, że na ten album trzeba czekać ponad rok, to teoretyzowanie. To chyba jest jasne?

Racja, to teoretyzowanie. I tylko dlatego, że jest to teoria, to nie mogę tak napisać? Ponad połowa postów tego wątku to teoretyzowanie na różne aspekty i jakoś nikt się czepia. 
 
Skończmy ten temat, bo jest bezproduktywny. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 09:30:30 am wysłana przez Jaxx »

Offline aniou

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #946 dnia: Marzec 01, 2013, 11:58:10 am »
Spodobał mi się ten Hulk. To moje pierwsze komiksowe spotkanie z tym bohaterem. Zawsze myślałem, że nie będzie mnie interesować historia, w której głównym bohaterem jest stwór, który chce tylko wszystko niszczyć, a tu niespodzianka. Postacie Hulka nieźle przedstawione, razem z Bannerem. Do tego sporo humoru, niezła kreska i dobrze czytająca się historia.
Coraz bardziej wyczekuję kolejnych tomów WKKM :smile:

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #947 dnia: Marzec 01, 2013, 02:46:50 pm »
Jestem w trakcie czytania Hulka, to jedno z pierwszych spotkań z zielonym potworkiem w formie komiksu. Zaciekawiła mnie postać Ricka Jonesa. Na wiki w sumie można wyciągnąć wniosek, że to postać, która przewija się przez sporą część universum. Możecie coś o niej napisać?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #948 dnia: Marzec 01, 2013, 03:30:53 pm »


Rick Jones rzeczywiście się przewijał w wielu komiksach:
I
Najpierw pojawił się w pierwszym numerze Hulka.
Spoiler: pokaż
Podczas testu bomby gamma Bruce Banner zauważył chłopca, który wjechał samochodem na teren bazy (jako zakład z kolegami). Chcąc go ostrzec poprosił jednego z naukowców o wstrzymanie odliczania a sam rzucił się do pomocy chłopcu. niestety ten naukowiec okazał się radzieckim szpiegiem, który wykorzystał to jako okazję do zabicia Bannera (rozwinięcie wątku w Mega Marvel 1/95). Banner wepchnął Ricka do okopu ochronnego, sam jednak nie zdążył się ukryć i powstał Hulk. Rick będąc porządnym chłopakiem i mając wyrzuty sumienia pozostał z nim. jako jedyny znał jego sekret i wielokrotnie mu pomagał. Stan Lee szukał tu z Kirbym wzoru na Hulka więc ciągle coś w nim zmieniali: a to Rick i bruce mieli taką fajną jaskinię pod jeziorem, gdzie Rick zamykał Hulka na noc i w dzień wypuszczał Bannera, a to mieli maszynę która zmieniała Hulka na żądanie w Bannera i na odwrót (obsługiwał ją Rick),a  to w pewnym momencie połączyli ich umysłami i Rick kontrolował telepatycznie Hulka. zaden z tych pomysłów się nie przyjął, serie anulowali po 6 numerach

II
Spoiler: pokaż
Po anulowaniu tej serii Rick pojawił się z Hulkiem w Avengers. Hulk po dwóch numerach zniknął, a Rick został. Założył tzw Teen Brigade, która skupiała chłopców z całego USA pomagających avengers i kontaktujących się za pomocą Radia. Pomysł strasznie z punktu widzenia czasu żałosny i często wyśmiewany

III
Spoiler: pokaż
Po pojawieniu się Kapitana Ameryki w Avengers 4 bardzo się zaprzyjaźnili (chyba mu Rick Bucky'ego przypominał). W tym czasie zrobili nowa serię Hulka, gdzie Rick czasem mu pomagała, ale jednak trzymał sie Avengers. Odegrał ważną rolę podczas wojny z Kree, kiedy to Supreme Inteligence ujawnił, ze Rick jest nosicielem potężnej mocy, której jednorazowe uwolnienie zakończyło konflikt, ale też wystawiło w przyszłości na celownik wszystkich potęg kosmicznych (chyba wspomniano o tym w WKKM - Silent Scream, ale nie czytałem, wiec nie wiem)
Po latach Rick został Sidekickiem Captain America jako nowy Bucky. Nie potrwało to długo bo Captain się bał o niego, żeby nie skończył jak pierwszy Bucky,

IV
Spoiler: pokaż
Rick niemal natychmiast trafia do serii Captain Marvel. Zostają połaczeni. Captain Marvel uwięziony w tzw Negative Zone potrzebował Ricka by za pomocą tzw Nega Bands wymieniał się z nim ciałami: Captain wracał na 3 godziny a Rick trafiał w jego miejsce do Negative Zone. Trwało to latami. jestem teraz w 1979 roku i Captain Marvel nie jest już uwięziony, ale Rick ciągle mu pomaga. Są teraz na Tytanie i walczą z szalonym komputerem przeprogramowanym przez Thanosa.

V
Wiem, że po zakończeniu przygody
Spoiler: pokaż
z Captain Marvel wrócił do Hulka
(znów patrz MM 1/95) ale wiem tez że był ważną postacią w bardzo popularnej serii ROM. tak daleko jednak jeszcze nie doszedłem, wiec nic bliższego nie wiem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #949 dnia: Marzec 01, 2013, 05:47:45 pm »
Kurza twarz! Właśnie siedzę i majstruję bios Ricka Jonesa, żeby go wrzucić na fanpage. Zrobiłem sobie przerwę, aby zajrzeć na forko Gildii, a tu fragsel już wszystko opisał.  :lol:

Anionorodnik, nie chciałbym Cię specjalnie wykorzystywać ( :roll: ), ale z tego co widzę Twój poziom wiedzy eksperckiej pozwala Ci na odpowiadanie na wszystkie pytania z ogromną łatwością (wazelinka mi wyszła, ale zasłużyłeś!)  :cool:

Czy mógłbyś dla przeciętnego zjadacza chleba w wolnej chwili ułożyć komiksy wydane przez Muchę i przez Hachette w takiej kolejności, w jakiej należy je przeczytać?
Nie jestem ekspertem, ale odwiedziłem już dziesiątki stron i kilka forów poświęconych komiksom Marvela więc wiem gdzie szukać informacji gdy zajdzie taka potrzeba.

W gruncie rzeczy, kolejność w jakiej należy czytać komiksy w WKKM, to kolejność w jakiej one powstały. Chronologiczną listę wstawiałem już kilka razy na tym forum, a obecnie możecie znaleźć ją też na fanpage'u WKKM w zakładce "notatki".

W których miejscach tej list powinny się znaleźć komiksy Muchy spoza WKKM, to z pamięci ci nie powiem. Na pewno wydane przez Muchę tomy New Avengers rozgrywają się między Avengers Disassembled i Civil War, a pozostałe dwa tomy Astonishing X-Men dzieją się po House of M. Resztę będę musiał sprawdzić.

Jak ci się spieszy z uzyskaniem tej informacji to zapytaj na forum Avalonu. Serwis ten jest tworzony przez cały sztab fanów-ekspertów więc szybką i profesjonalną odpowiedź masz gwarantowaną.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #950 dnia: Marzec 01, 2013, 07:26:09 pm »

Kurza twarz! Właśnie siedzę i majstruję bios Ricka Jonesa, żeby go wrzucić na fanpage. Zrobiłem sobie przerwę, aby zajrzeć na forko Gildii, a tu fragsel już wszystko opisał.  :lol:


Było pytanie, udzieliłem odpowiedzi. Może nie jestem X-pertem, ale też sroce spod ogona nie wypadłem. Mój Marvelowski Avatar zobowiązuje (I cel moich komiksowych dążeń świetnie obrazuje) :biggrin:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #951 dnia: Marzec 01, 2013, 07:47:55 pm »
Sprawa jest taka, 3 tygodnie mineły od mojej prośby o odpowiedź, teraz mam kontakt bezpośredni do product manager, więc jeżeli chcecie o coś konkretnie zapytać piszcie na forum pozbieram pytania i prześlę jako cdn...

Cytuj
1. Czy dobór historii w polskiej edycji w całości będzie pokrywać się z tym w edycji brytyjskiej?

2. Czy na stronie internetowej będą pojawiać się zapowiedzi kolejnych tomów? Jeśli tak to z jakim wyprzedzeniem?

3.   W edycji brytyjskiej numery na grzbietach poszczególnych tomów   pozwalają na ustawienie komiksów w kolejności od tego, który powstał   najwcześniej ("Iron Man: Demon in a Bottle", 1979) do tego, który   powstał najpóźniej ("Siege", 2010). Ponadto taka numeracja gwarantuje,   że tomy z historiami rozbitymi na dwie części będę znajdować się na   półce obok siebie. Dlaczego w Polsce zrezygnowano z takiego sposobu   numeracji tomów?

4) Jeżeli dobór tytułów w kolekcji będzie inny na rynku   polskim niż w UK, to jakich tytułów nie zobaczymy w naszej edycji, a   jakie pojawią się zamiast nich?

5) Jak wygląda sytuacja z   komiksami, do których prawa licencyjne mają inne wydawnictwa, a które są   wymienione w zawartości Kolekcji na rynku UK - jak New Avengers: Breakout (New Avengers: Ucieczka), House of M (Ród M) i Civil War (Wojna   Domowa)? Czy te komiksy zostaną mimo to wydane w Kolekcji, po   wygaśnięciu praw innych wydawnictw?

Zupełnie o tym zapomniałem.
@irisen, wysłałeś w końcu te pytania?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #952 dnia: Marzec 01, 2013, 11:01:11 pm »

W których miejscach tej list powinny się znaleźć komiksy Muchy spoza WKKM, to z pamięci ci nie powiem. Na pewno wydane przez Muchę tomy New Avengers rozgrywają się między Avengers Disassembled i Civil War, a pozostałe dwa tomy Astonishing X-Men dzieją się po House of M. Resztę będę musiał sprawdzić.

Jak ci się spieszy z uzyskaniem tej informacji to zapytaj na forum Avalonu. Serwis ten jest tworzony przez cały sztab fanów-ekspertów więc szybką i profesjonalną odpowiedź masz gwarantowaną.


Absolutnie mi się nie śpieszy, udzieliłeś mi już i tak kilku cennych wskazówek :) Jeśli kiedyś będzie Ci się bardzo nudzić, to możesz taką listę spreparować. A ja przekładam na półcę Disassembled przed New Avengers i Civil War na koniec :)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #953 dnia: Marzec 01, 2013, 11:28:24 pm »

Absolutnie mi się nie śpieszy, udzieliłeś mi już i tak kilku cennych wskazówek :smile: Jeśli kiedyś będzie Ci się bardzo nudzić, to możesz taką listę spreparować. A ja przekładam na półcę Disassembled przed New Avengers i Civil War na koniec :smile:

Z wydanych przez Muchę komiksów, po Civil War powinno znaleźć się Pięć koszmarów - akcja dzieje się po Wojnie Domowej, a przynajmniej tak podane jest przy stopce na stronie tytułowej tego komiksu. 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #954 dnia: Marzec 02, 2013, 12:02:47 am »
Kolejne info dla mnie, dzięki! :)

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #955 dnia: Marzec 02, 2013, 02:39:14 pm »
Anionrodnik, nie chciałbym Cię specjalnie wykorzystywać ( :roll: ), ale z tego co widzę Twój poziom wiedzy eksperckiej pozwala Ci na odpowiadanie na wszystkie pytania z ogromną łatwością (wazelinka mi wyszła, ale zasłużyłeś!)  :cool:

Czy mógłbyś dla przeciętnego zjadacza chleba w wolnej chwili ułożyć komiksy wydane przez Muchę i przez Hachette w takiej kolejności, w jakiej należy je przeczytać? Oczywiście nie wszystkie, bo stand-alone'y już były układane chronologicznie, ale te które jakoś się odnoszą do siebie lub są swoją konsekwencją. Byłem ogromnym fanem Spider, Punisher i Gacka, ale w X-menach i Avengersach nigdy się nie orientowałem. Namnożyło się teraz tych Civil Warów, New Avengersów, Rodów M, Piątych koszmarów czy Astonishing X-menów i nie bardzo wiem w jakiej kolejności połknąć to wszystko, żeby zachować przyzwoitą chronologię wydarzeń... z góry dzięki!  :biggrin:

Mam nadzieję,  że Anionorodnik nie będzie miał żalu, że się wtrąciłem. Jest taka strona http://with-great-power.blogspot.com/p/marvel-comics-trade-paperback-timeline.html
Jej autor (autorzy?) ułożyli trejdy w przystępnej kolejności czytania. Pozwoliłem sobie wybrać z tego te serie, które można kupić w Polsce lub które znajdują się na liście Wikipedii dotyczącej Kolekcji z UK.
Wygląda to tak:
    1999:
Mega  Marvel (TM Semic): Heroes Reborn Fantastic Four + Iron Man

Heroes  Return

Thor: In Search of the Gods
Daredevil: Guardian Devil
Inhumans #1-3
2000:

Avengers Forever

2001:

Punisher: Welcome Back Frank

New X-men: E for Extinction

Amazing Spider-Man: Coming Home

2002:
Fantastyczna  Czwórka: 1,2,3,4
Amazing Spider-Man: Revelations

Wolverine:  Origin

New X-men: Imperial

Captain America: The New Deal
2003:
Fantastic Four: Unthinkable

2004:

Thor: Wikingowie

Fantastic Four: Authoritative  Action

She Hulk:  Single Green Female

Astonishing X-Men #1: Obdarowani

Avengers  Disassembled

2005:

New Avengers #01: Ucieczka

Tajna  Wojna
Astonishing  X-Men #2: Niebezpieczni
Black Panther: Who is Black Panther
Wolverine:  Wróg Publiczny #1-2

New Avengers #02: Sentry

Ród M

2006:

New  Avengers #03: Kłamstwa i tajemnice
Captain America: Winter Soldier
Ghost Rider: Road to Damnation
Iron Man: Extremis
Son  of M

New Avengers #04: Kolektyw

Astonishing X-Men #3: Rozdarci

Wojna  Domowa

New  Avengers #05: Wojna Domowa
Eternals
Doctor Strange: The Oath
Planet  Hulk
Fallen Son: The Death of Captain  America
Thunderbolts:  Faith in Monsters

World  War Hulk

Astonishing  X-Men #4: Niepowstrzymani

2008:
   
Thor: Reborn


Tu strona się kończy (na 2008) ale później trzeba jeszcze dopasować:
2009:
Iron  Man: Pięć koszmarów

Secret  Invasion

Captain Britain and MI13: Vampire  State
2010:   
Siege


Mam nadzieję, że to się komuś przyda.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #956 dnia: Marzec 02, 2013, 04:26:30 pm »
@Fragsel
dzięki za opowieść o Ricku Jonesie :smile:


ps. Pytanie trochę nie na temat, odnośnie chronologii, w jakim czasie i o czym opowiada civil war front line ? To jest civil war z innego punktu widzenia czy jak?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 08:55:25 pm wysłana przez bowman007 »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #957 dnia: Marzec 02, 2013, 10:00:50 pm »
o ile mnie pamięć nie myli jest to subiektywna wizja wydarzeń z "punktu widzenia gazety", ale ręki sobie nie dam uciąć

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #958 dnia: Marzec 02, 2013, 10:12:20 pm »

Mam nadzieję, że to się komuś przyda.

Nawet nie wiesz jak bardzo, dziękuję!

Rozumiem, że MARVELS i SILVER SURFER: REQIUEM i ELEKTRA ŻYJE nie mają znaczenia dla kolejności wydarzeń? :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 10:23:29 pm wysłana przez pocztar »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #959 dnia: Marzec 03, 2013, 12:32:51 am »

ps. Pytanie trochę nie na temat, odnośnie chronologii, w jakim czasie i o czym opowiada civil war front line ? To jest civil war z innego punktu widzenia czy jak?

http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_War:_Front_Line

 

anything