trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« dnia: Styczeń 29, 2013, 03:17:27 pm »

Wątek podzielony, bo nie dawął się już moderować.
graves

Osobiście wolę te z lat 80 niż dzisiejsze które są zbyt sztuczne .

Dokładnie. Lepiej bym tego nie ujął. Też zdecydowanie wolę ten starszy styl. Nowości jakoś średnio do mnie przemawiają, przynajmniej jeśli chodzi o amerykański komiks. Czytanie staroci i oglądanie tamtych rysunków przynosi większą frajdę.
Dlatego Narodziny Venoma, zapowiadają się na fajną perełkę w kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 09:09:32 pm wysłana przez graves »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline skil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2013, 04:10:52 pm »
Ciekawe jak bedzie sie czytało Narodziny Venoma czy nie bedzie to zbyt archaiczne jednak to 1985 rok
Wolverine Millera i Claremonta to 82 rok, źle się czytało? Bo moim zdaniem o niebo lepsze od tego post-00 komputerowego syfu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2013, 04:52:41 pm »
Jasne, że retro jest dużo lepsze.

Offline darekso123

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2013, 05:20:56 pm »
Wiecie może kiedy będą wysyłać prenumeraty? Bo jeśli wyszedł już 4 i 5 numer to powinni wysyłać jak się nie mylę? A co do komiksów z lat 80 też wolę te starsze komiksy mają w sobie to coś te nowe jakoś nie tyle co te starsze;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 05:23:59 pm wysłana przez darekso123 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2013, 06:07:03 pm »
Wiecie może kiedy będą wysyłać prenumeraty? Bo jeśli wyszedł już 4 i 5 numer to powinni wysyłać jak się nie mylę? A co do komiksów z lat 80 też wolę te starsze komiksy mają w sobie to coś te nowe jakoś nie tyle co te starsze;)

Tom 5 czyli "Narodziny Venoma" wychodzi dopiero jutro. Paczki z tomami 4 i 5 podobno mają być wysyłane z chwilą ukazania się tomu 5. (Była o tym informacja na stronie 93, ale utonęła w odmętach off-topicu.)

Jeśli chodzi o temat "klasyki kontra nowości" to warto zauważyć, że mimo tego iż WKKM reklamowana jest jako zbiór "najciekawszych komiksów z ostatnich 40 lat" to 2/3 kolekcji stanowią historie powstałe po roku 2000. Szkoda, bo rzeczywiście jest mnóstwo wartościowych, dobrze napisanych i dobrze narysowanych historii z wcześniejszych lat.

Offline oes

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2013, 06:31:24 pm »
Jeśli zaczną wysyłać jutro to do piątku chyba otrzymamy i się przyznam, że 5 numeru nie czytałem jak wielu innych i może dlatego będę miał taką frajdę,a co do starych i nowych komiksów to lubię też nowe, ale takie, które mają jakąś inspiracje old schoolem, lub jego duch.
Dla mnie pierwsze skojarzenie słowo komiks wiążę się w sumie z kolekcją bo to to otrzymany od matki pierwszy, wydany w polsce x-men i potem atak x-menów na hellfire club ach..
chyba z tej nostalgii też tak kocham komiksy

p.s. muszę kupić dodatkowo "daytripper" bo dużo ochów,achów słyszałem na jego temat.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2013, 06:35:46 pm »
Szkoda, bo rzeczywiście jest mnóstwo wartościowych, dobrze napisanych i dobrze narysowanych historii z wcześniejszych lat.

Powiedzmy raczej, że większość dobrze napisanych i dobrze narysowanych historii pochodzi z lat wcześniejszych. Dla mnie na przykład ,,Iron Man Extremis" jest nie do przełknięcia.

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2013, 07:06:03 pm »
Tom 5 czyli "Narodziny Venoma" wychodzi dopiero jutro. Paczki z tomami 4 i 5 podobno mają być wysyłane z chwilą ukazania się tomu 5. (Była o tym informacja na stronie 93, ale utonęła w odmętach off-topicu.)

Jeśli chodzi o temat "klasyki kontra nowości" to warto zauważyć, że mimo tego iż WKKM reklamowana jest jako zbiór "najciekawszych komiksów z ostatnich 40 lat" to 2/3 kolekcji stanowią historie powstałe po roku 2000. Szkoda, bo rzeczywiście jest mnóstwo wartościowych, dobrze napisanych i dobrze narysowanych historii z wcześniejszych lat.

Nie wiem skąd ciągle te odnośniki do kiosków, to nie Kolporter czy inny Ruch wysyła nam te prenumeraty. Jutro tom 5 to ma być w kioskach, czyli wydrukowany w magazynie musi już leżeć ileś tam - dzień, dwa, trzy .... Prenumerata TEORETYCZNIE może być już w drodze, bo to inny kanał dystrybucji niż wysyłka do kiosków. A kiedy będzie naprawdę to się zobaczy.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:35:51 pm »
Nie wiem skąd ciągle te odnośniki do kiosków, to nie Kolporter czy inny Ruch wysyła nam te prenumeraty. Jutro tom 5 to ma być w kioskach, czyli wydrukowany w magazynie musi już leżeć ileś tam - dzień, dwa, trzy .... Prenumerata TEORETYCZNIE może być już w drodze, bo to inny kanał dystrybucji niż wysyłka do kiosków. A kiedy będzie naprawdę to się zobaczy.

To nie odnośniki do kiosków, tylko powtarzane słowa pań z infolinii - "nr 4 i 5 będzie wysyłany w dniu ukazania się nr 5". Chociaż też mi się wydaje, że akurat nie ma sensu czekać do ostatniej chwili z wysyłką - nie lepiej byłoby docenić trochę prenumeratorów i chociaż drugi numer w miesiącu dać nam trochę wcześniej? :) Z kolei ja paczkę 1-3 dostałem dokładnie w dniu ukazania się nr 3, czyli wysłano wcześniej - po cichu liczę, że jutro zastanę paczuszkę w domu po powrocie z pracy...

W kwestii klasyk/nowość - na pewno dużą rolę gra tu sentyment. TM-Semic siłą rzeczy wydawał numery starsze, więc mając właśnie je jako pierwszy kontakt z uniwersum niejako odgórnie stawały się wyznacznikami jakości. Wówczas nikt się nie przejmował, nie marudził, tylko cieszył historiami. Teraz zaś, kiedy już to nie ma powiewu takiej świeżości, nowe historie mogą wydawać się gorsze.

Offline Damian xyz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:36:47 pm »
Mnie wkurza w kolekcji to, że jak na razie wydają wszystko co już czytałem, prócz Iron-mana (który jest bardzo słaby). I to, co będzie w najbliższych numerach również jest mi znane. Nie mówię żeby tego nie wydawać, ale mogliby inaczej ustalić kolejność numerów. Np. Jedna nowość na polskim rynku jedno wznowienie.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:05:31 am »
Mnie wkurza w kolekcji to, że jak na razie wydają wszystko co już czytałem, prócz Iron-mana (który jest bardzo słaby). I to, co będzie w najbliższych numerach również jest mi znane. Nie mówię żeby tego nie wydawać, ale mogliby inaczej ustalić kolejność numerów. Np. Jedna nowość na polskim rynku jedno wznowienie.
Zamiast narzekać, może warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Dobór tytułów w Kolekcji został ustalony gdzieś tam na świecie na zasadzie tworzenia "BEST OF". Fakt, że tyle tytułów w Kolekcji pokrywa się z tym, co już znamy, oznacza, że my zawsze mieliśmy na rynku BEST OF i oddać (chociaż w ten sposób) honor ludziom, którzy już wtedy wiedzieli co dla nas wybierają

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:20:18 am »
Właśnie kupiłem Tom 5 - "The Amazing Spider-Man: Narodziny Venoma".

Zawartość dokładnie taka jak opisałem wcześniej choć w stopce nie wymienili 2 stron Fantastic Four #274 autorstwa Johna Byrne'a (ucieczka symbionta z siedziby FF), 1 strony Amazing Spider-Man #298 (cameo Venoma) i tego że okładkę Web of Spider-Man #1 stworzył Charles Vess.

Tłumaczeniem zajął się Marek Starosta, który odpowiadał za przekład pierwszego tomu.

Niestety najwyraźniej Hachette zrezygnowało z opakowania z folii i tekturki z zapowiedziami następnych tomów. (Sprzedawca powiedział mi, że takie przyszły).

Z tekturki tomu 4 ("Wolverine") wiemy, że za 2 tygodnie wyjdzie Tom 6 - "Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix":

13 lutego 2013 (środa)
WIELKA KOLEKCJA KOMIKSÓW MARVELA - TOM 6
"UNCANNY X-MEN: MROCZNA PHOENIX
"
Zeszyty: X-Men (vol. 1) #129-137 (Styczeń-Wrzesień 1980)
Ilość stron: ok. 200
Scenariusz: Chris Claremont, John Byrne
Ołówek: John Byrne
Tusz: Terry Austin
Kolory: Bob Sharen, Glynis Wein
DODATKI:
"Echa z przeszłości"(1 strona) - m.in. jak Jean Grey stała się Phoenix (X-Men #101)
"Galeria bohaterów" (2 strony) - dwa składy X-Men ("First Class" z lat 60-tych i "Second Genesis" z lat 70-tych)
"Autorzy" (3 strony) - Chris Claremont, John Byrne i ich współpraca przy X-Men
"Okładka" (1 strona) - okładka Uncanny X-Men (vol. 1) #500 (Limited Alex Ross Dynamic Forces Variant)
"Polecane" - w brytyjskim wydaniu m.in. zapowiedzi dwóch dalszych tomów - "House of M" i "Astonishing X-Men: Gifted"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 10:15:57 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:44:27 am »
Takie pytanie, bo jestem średnio zorientowany, czy numery dark phoenix to te same, które były wydane w essential x-men mandragory?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:54:49 am »
Jak widać zainteresowanie WKM bardzo często prowadzi zainteresowanych na to konkretne forum. Przyznam szczerze, że zarejestrowałem się tutaj po regularnym odwiedzaniu i uważnym śledzeniu poruszanych przez Was wątków. Jest ciekawie, bo poza zabawnymi uszczypliwościami dotyczącymi wina i żony oraz ujmującą dawką upierdliwości (vide: "czemu moje strony są dziwnie zakurzone?"), dowiaduję się ważnych rzeczy dotyczących dostępności kolekcji, zawartości kolejnych tomów, etc. Niezmiernie cieszą mnie także wymiany opinii dotyczących kolejnych tytułów. To ostatnie ma dla mnie chyba największe znaczenie.


A teraz do rzeczy. Dziś zaskoczył mnie brak tekturki i folii przy "Narodzinach Venoma". Pal licho tekturkę, bo to tylko zbędna makulatura z zapisanymi na niej kilkoma mało znaczącymi pierdołami. Dla mnie ważna była folia, bo zawsze jest to pewna (minimalna, ale zawsze) ochrona przed środowiskiem zewnętrznym. Szczęśliwie w moim ulubionym punkcie prasowym jest zawsze duża kupka kolekcji, z której mogę wybrać egzemplarz wyglądający najlepiej. Niemniej jednak w następnych tomach folia by się przydała.


Co do dyskusji stare vs. nowe, nie mam tutaj zdecydowanego stanowiska. Podobają mi się nowe scenariusze, które są bardziej dojrzałe i "down to Earth". Czytelnik jest traktowany poważniej, a target jest raczej 18+. Brak tej uroczej naiwności z dawnych lat, co sprawia, ze rzecz jest bliższa krwiobiegu. Z kolei w starych historiach kocham warstwę graficzną, która jest dla mnie kwintesencją amerykańskiego komiksu. Brak komputerowej ingerencji, klasyczne sylwetki bohaterów, kolorystyka - to jest to, co kocham najbardziej. Nie neguję w żaden sposób nowego podejścia do tworzenia komiksowych rysunków. Ona też ma swoje miejsce i czas. Dlatego cieszy mnie, że obok takich historii jak X-Men: Gifted, czy Iron Man: Extremis dostaję Birth Of Venom, Wolverine, czy Dark Phoenix Saga. To jest esencja marvelowych potrzeb;)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:59:14 am »
Takie pytanie, bo jestem średnio zorientowany, czy numery dark phoenix to te same, które były wydane w essential x-men mandragory?

Tak, to te same.

Hachette (wydanie kolorowe):
UNCANNY-X-MEN: MROCZNA PHOENIX - X-Men (vol. 1) #129-137

Mandragora (wydanie czarno-białe):
ESSENTIAL X-MEN TOM 1 - Giant-Size X-Men #1, X-Men (vol. 1) #94-119
ESSENTIAL X-MEN TOM 2 - X-Men (vol. 1) #120-141, The Uncanny X-Men (vol. 1) #142-144, The X-Men Annual (vol. 1) #3-4

 

anything