Autor Wątek: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)  (Przeczytany 84129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz 66

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 26, 2015, 07:40:02 pm »
Też projekt wspierałem i komiksu nie mam. Ostatni raz wspieram taki projekt. Od miesiąca w sprzedaży, wydany przez komercyjne wydawnictwo przy wsparciu zebranych pieniędzy od uczestników, którzy po prostu zostali potraktowani jak czytelnicy drugiej kategorii. W dodatku od miesiąca zero informacji, wstępna data luty zupełnie zignorowana (może wypadał wtedy zapytać czy zwrócić pieniądze, czy ktoś godzi się dalej czekać?). Odpowiedzi na mail również nie otrzymałem... Jednym słowem oszustwo - może jak ktoś nie potrafi dotrzymać umowy niech nie składa zobowiązań. Czy na KG nie można było wymóc zobowiązania by uczestnicy projektu dostali komiks przed jego oficjalną premierą?

ramirez82

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 26, 2015, 07:48:07 pm »
I doskonale rozumiem, że ludzie mogą mieć pierdyliard innych rzeczy do zrobienia, i wierze że wysyłają komiksy najszybciej jak się da.

Pewnie, że tak. Ale zrozumienie należy się nie tylko jednej stronie. Choć nie wspierałem projektu, a kupiłem komiks jak już ukazał się w dystrybucji, to jednak rozumiem ludzi, którzy od początku wspierali, dawno wpłacili pieniądze, a teraz wkurzają się, bo czekają aż dostaną komiks, choć mogliby już kupić go w sklepie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 26, 2015, 08:00:15 pm »
Wspierałem, komiksu nie mam, w żaden sposób mi się nie spieszy...

Offline absolutnie

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 26, 2015, 08:08:31 pm »
Dwustu paczek nie da się wysłać w ciągu kilku dni, jak jeszcze ma się inne sprawy na głowie.
Dla mnie wysłanie 200 paczek w ciągu miesiąca to nie byłby żaden problem. A Ty nie jesteś przecież sam, masz i współautora, i wydawcę.


Cytuj
Mam nadzieję, że napisze tutaj ktoś, kto już swój egzemplarz dostał i potwierdzi, że jesteśmy w trakcie wysyłki.


Na razie napisał tylko jeden człowiek, który pofatygował się odebrać komiks osobiście. Też bym chciał, żeby napisał ktoś, kto go dostał pocztą, a jeszcze lepiej, żeby odezwało się mnóstwo ludzi, którzy dostali ten komiks pocztą. Wtedy my - ci, co nie dostali - poczujemy się jak mała i nieważna garstka malkontentów i zaczniemy z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misio141

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 26, 2015, 10:44:42 pm »
ja chciałem odebrać na KW i mam.

I doskonale rozumiem, że ludzie mogą mieć pierdyliard innych rzeczy do zrobienia, i wierze że wysyłają komiksy najszybciej jak się da.
ja odebrałem komiks na Pyrkonie, więc jest już nas dwóch :)
a co do komiksu to uważam że jest conajwyżej średni. Jednak są delikatne przebłyski i następne tomy mogą być ciekawsze.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline wasilmw

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 27, 2015, 10:53:21 am »
Mój egzemplarz przyszedł wczoraj. Niestety w zwykłej, nieco sztwyniejszej kopercie (ale w środku bez żadnego zabezpieczenia) co spowodowało, że komiks jakimś cudem jest cały, ale za to dodatkowa grafika, którą otrzymałem za wsparcie na odpowiednim poziomie (75 zł!!!), jest wygnieciona (nawet nie chce mi się pisać i reklamować tego - jak mam czekać kolejne pół roku na odpowiedzi/wysyłkę to dziękuję - postoję).
Ogólnie w ostatnich dwóch latach wsparłem niemal wszystkie pojekty komiksowe w Polsce (nie wszystkie się udały) i muszę stwierdzić, że najgorsza komunikacja i wtopa czasowa była właśnie przy projekcie komiksu z Ivanem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że komiks jest już dostępny od jakiegoś czasu, a wspierający faktycznie zostali potraktowani jako "zło konieczne" i zamiast mieć satysfakcję ze wsparcia i poczucie, że zostali docenieni przez twórców (poprzez szybsze otrzymanie komiksu) zaczynają wątpić w sens wspierania społecznościowego i dodatkowo na wartości w ich oczach traci sam komiks, który z takim entuzjazem wsparli... a jak policzyć same koszty - w dobrym dyskoncie za swoją kwotę wsparcia kupiłbym i trzy takie komiksy - na pewno nie miałbym rysunku i autografu (ale to pewnie na jakimś konwencie dałoby radę załatwić bez kosztów) i wygniecionej grafiki, ale komiks miałbym prawie miesiąc wcześniej i to w trzech egzemplarzach, dlatego teraz dokładniej będe wybierać co wspieram, a co kupię sobie póżniej (lub wczesniej, jak pokazuje rzeczywistość) w dyskoncie o 66% taniej...

Edit: dopisanie zdania
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 11:00:39 am wysłana przez wasilmw »

Offline misio141

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 27, 2015, 12:21:59 pm »
Można to do czegoś porównać? Chodzi mi o poziom scenariusza. Zaskakuje czymś?
nie wiem do czego by to porównać. Scenariusz po prostu mnie nie wciągnął, ale pomimo kilku wtf, to nie jest specjalnie zły. Postaci zwierzęce wrzucone chyba są na siłe, naliczyłem tylko 4 i każda odgrywa jakąś nawet minimalną rolę. Wolałbym żeby było ich więcej, ponieważ dziwi mnie że nikogo nie razi że są zwierzęta zachowujące się jak ludzie, chociaż nie ma ich normalnie na ulicach.
Kolejne WTF zaliczyłem w fabryce, do której wszedł sobie facet żywcem wyjęty z Assasin's Creed i zaczął wszystkich wybijać. No ok, jest to jakiś super zabójca, ale facet szedł jak Rambo środkiem hali, nie kryjąc się wcale, a wszyscy i tak byli zaskoczeni że są mordowani.
No i pozostaje kwestia taka że chwile wcześniej dzięki pojawieniu się jednego robotnika, w dwa tygodnie wydobyli więcej surowca niż w ciągu roku, ale wszyscy wiemy jaka jest siła propagandy.
Również zabrałem opcję za 75zł z grafiką i liczyłem na jakiś fajny rysunek. Niestety okazał się to zwykły wydruk.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline vision2001

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 31, 2015, 03:54:12 pm »
Nie byłem w tym roku na KW, więc komiksu sobie nie odebrałem (a w kolejce jeszcze Praga Gada. O pokoju!).
Czekam na przesyłkę. Potwierdziłem adres nadania 16 maja i ponownie w ten weekend się przypomniałem.
Niby mi się nie śpieszy, aby otrzymać swój egzemplarz, ale rzeczywiście jakiś niesmak się pojawił - zarówno w związku z obsuwką jak i z tym, że komiks zostanie wydany przez KG. Chociaż to drugie to wg mnie i lepiej - Panowie pewnie zebraną część $$$ przeznaczyli na częściowe koszty wydania komiksu, a resztę pokryło wydawnictwo, które porządnie wydaje swoje pozycje, więc tutaj (mam nadzieję) jednak jest się z czego cieszyć :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 08, 2015, 08:23:44 pm »
No i Kotowicz do mnie dzisiaj dotarł.
Aż z ciekawości go przeczytałem!
Świetna pozycja :) Panowie stworzyli tytuł, który bez ściemy można promować poza granicami naszego kraju.
Mam oczywiście niedosyt (historia się nie kończy w tomie 1.) i mam nadzieję, że długo nie będzie nam czekać na kolejne losy Ivana :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline absolutnie

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 13, 2015, 08:17:53 pm »
Do mnie też w koncu dotrał. Do intrygi nie mam zastrzeżeń: dzieją sie w tym komiksie różne fajne rzeczy i ma on potencjał na to, by rozwinąć się w serię.
Drażni mnie jednak nonszalancja (a może: arogancja) z jaką autorzy podchodzą do historycznych i geograficznych realiów.
Spoiler: pokaż
Ojciec Ivana jest mieszkającym z Azerbejdżanie rybakiem, który specjalizuje się w połowie tuńczyków, które w Morzu Kaspijskim nie występują. Ponadto jest byłym żołnierzem i zagorzałym komunistą. To drugie jest po tyle istotne, że Azerbejdżan (który jest muszułmańskim krajem) był pod okupacją rosyjską przez prawie sto lat, odzyskał niepodległość w 1918, i stracił  ja ponownie, gdy w 1920 do Azerbejdżanu wkroczyła Armia Czerwona. Siergiej Kotowicz tymczasem żyje w błogiej nieświadomści faktu, że jego towearzysze już od kuilku lat okupują kraj, w którym mieszka i ukrywa fakt, że jest komunistą. Sam kraj zaś ukrywa fakt, że jest muzułmański.

Szczerze mówiąc, trochę lipa, chociaż z punktu widzenia rozwoju intrygi są to rzeczy mało istote.
Żeby zaś nikt nie pomyślał, że jestem jakimś specjalistą, który się tu wymądrza, wytykając, że inni specjalistami nie są, dodam, że informacje o tuńczykach i Azerbejdżanie wyczytałem w Wikipedii i uważam, że scenarzysta komiksu też mógł tam zajrzeć zanim napisał, co napisał.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 29, 2015, 09:24:54 pm »
Wystartowała zbiórka na papierowe wydanie pierwszego tomu komiksu "Portal" Macieja Andrysiaka i Kajetana Wykurza: https://wspieram.to/portal
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline adro

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 29, 2015, 09:45:47 pm »
hmmm ciekawy projekt :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline starcek

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:55:14 pm »
Zbiórka  na 15. już album Likwidatora.

https://wspieram.to/projekt/5130/likwidator-kontra-kaczystan


- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 15, 2015, 06:04:29 pm »
Na WspieramTo trwa akcja zbiórki na komiks "SPACE.R", według mnie mało poważna, ale z kronikarskiej powinności odnotowuję i daję linka https://wspieram.to/projekt/4980/spacer
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:24:45 pm »
Coś w tym jest Jacku co piszesz...
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....