trawa

Autor Wątek: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)  (Przeczytany 82252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vranz the Blighted

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 30, 2014, 11:05:16 am »
Szanowni Państwo,


przedstawiam dwa kolejne komiksy na Wspieram.to:


https://wspieram.to/strangeyears
oraz
https://wspieram.to/komisarzcygaro (trochę "inny" gatunek ;) )

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 31, 2014, 01:33:38 pm »
Pokolenie 30-latków zapewne pamięta takie pisemko "Dobry Humor". Jego autor zbiera teraz pieniądze na wydanie książki ze swoimi rysunkami satyrycznymi. Prawdopodobnie znajdą się tam też krótkie komiksy o Punku Franku.

Do zebrania zostało 1759zł i jest 38 dni. Aha "Półka" objęła ten projekt patronatem  :wink:

zbiórkę prowadzi portal polakpotrafi.pl --> http://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 27, 2014, 10:18:55 pm »
Paleta barw w Strange Years: Autumn jest niezwykle wyjątkowa, fajnie że projekt się przyjął. Trzymam kciuki za wydanie papierowe i kolejne tomy. Pierwszy przeczytałem i jestem zadowolony. Na pewno kupię :smile:

Offline Vranz the Blighted

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 03, 2014, 08:07:38 am »

Nowy projekt, tym razem festiwalu komiksowego (ale wśród nagród są i komiksy):

https://wspieram.to/zlotekurczaki2014

ramirez82

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 03, 2014, 08:31:36 am »
Paleta barw w Strange Years: Autumn jest niezwykle wyjątkowa, fajnie że projekt się przyjął. Trzymam kciuki za wydanie papierowe i kolejne tomy. Pierwszy przeczytałem i jestem zadowolony. Na pewno kupię :smile:
Nie czytałem, ale wspierałem i poczekam z lekturą do wydania papierowego. Ale patrząc na to ile już czekamy na NSS 3, jakoś wątpię byśmy i Strange Years doczekali się tak jak planowano, w czterech tomach.

Offline loucash

Kickstarter komiks
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 22, 2015, 06:13:01 pm »
Witam wszystkich.


Chciałbym wszystkich zainteresować kampanią Kickstarter która niedawno wystartowała.
Wydawnictwo Underbelly Comics od niedawna zaczęła zbierać fundusze na wydanie nowego komiksu "Doppelganger" według scenariusza Dave'a McCluskey do którego miałem zaszczyt rysować ten komiks.
Powieść ma się już ku końcowi, pozostało mi paręnaście stron do narysowania.


Kampanię zawierającą informacje, film promocyjny i przykładowe plansze (pierwsze niestety) możecie śledzić tu:


https://www.kickstarter.com/projects/underbelly/doppelganger-0


Powodzenie akcji jest dla mnie niezmiernie ważne, dlatego proszę o wsparcie finansowe lub/i udostępnienie tej informacji.
Mamy już 420$


Dzięki i pozdrawiam






Offline Daniel Gizicki


ramirez82

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 10, 2015, 11:17:04 am »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 10, 2015, 11:21:03 am »
a tu smutna puenta projektu Tequila http://kiciputek.blogspot.com/2015/03/dziewczyny-nie-dajcie-sie-wrobic-czyli.html


To bardzo smutne jest. Szkoda tych, którzy sponsorowali i zostali wkręceni. Kasi też trochę szkoda, bo to nie jest na pewno przyjemna sytuacja. W ogóle to dziewczyna ma pecha. Dwa projekty, w których uczestniczyła skończyły się awanturą. Najpierw RCK,a  później Tequilla. Optymistyczne jest to, że dzięki nim wyrobiła sobie nazwisko i stała się rozpoznawalna.


A najbardziej żal samej Tequilli, że jej już nie będzie :(
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 10, 2015, 11:22:09 am »
Kasi też trochę szkoda, bo to nie jest na pewno przyjemna sytuacja. W ogóle to dziewczyna ma pecha. Dwa projekty, w których uczestniczyła skończyły się awanturą. Najpierw RCK,a  później Tequilla.

Faktycznie jakieś fatum.

Offline Death

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 10, 2015, 11:22:21 am »
Najlepsza jest ilość wyświetleń po lewej stronie tej strony. To idzie jak zegar, sekunda po sekundzie.  :smile:  To są ci goście od Złotej Ery Komiksu? No to raczej nie ujrzymy tego magazynu, skoro tak to ma wyglądać.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 10, 2015, 11:28:28 am »
Kasia brała udział w RCK?

Offline horror

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 10, 2015, 11:31:46 am »
tak, to jest ten koles od zlotej ery komiksu. to chyba taki odpowiednik Chwalisza z gier planszowych/karcianych.

Offline starcek

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 10, 2015, 11:35:32 am »
Faktycznie jakieś fatum.
Ta, fatum pracy bez pisemnej umowy.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline isteklistek

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 10, 2015, 11:38:56 am »
Dobrze, że takie sytuacje wypływają. Szkoda, że nie jest to zdarzenie z tych "rzadko spotykanych", bo o takich przypadkach słyszy się dosyć często, gdy ktoś kogoś wyrolował w dziecinny sposób. Należy pochwalić autorkę za wpis i jednocześnie zganić, że za mało piszę o swoich błędach jakie popełniła we współpracy, bardziej rzeczowo mniej emocjonalnie, wtedy więcej osób skorzysta.