Autor Wątek: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)  (Przeczytany 83271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:03:10 pm »
zapoznałem się z zajawką Kotowicza, i komiks ma rewelacyjne rysunki, inteligentna fabułę, ale dla dzieci pewnie będzie zbyt trudny, dla młodzieży zbyt nudny, dla dorosłych laików zbyt dziwaczny , a dla dorosłych maniaków komiksów już jeden gadający kot wystarczy. Fani dla fanów to będzie getto komiksowe.

Offline Death

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:08:03 pm »
a dla dorosłych maniaków komiksów już jeden gadający kot wystarczy. Fani dal fanów to będzie getto komiksowe.
Którego masz na myśli, Blacksada, Hobbesa, Kota rabina, Garfielda, Vincenta, czy nazistów z Mausa? Wszyscy fajni (oczywiście oprócz nazistów) i czekam na kolejnego.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:32:22 pm »
Akurat chodziło mi o Kota Rabina. W Maust, Blacksad to wszystkie zwierzaki gadają, więc to raczej nie trafione porównanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 06:37:05 pm wysłana przez a5000 »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:47:04 pm »
Nie rozumiem zarzutu, że dla młodzieży będzie za nudny, skoro ma inteligentną fabułę. A co do dziwności, to wiele dziwnych serii zbiera świetne oceny i bryluje na listach sprzedaży, tak więc ten argument, to też nie bardzo.

Offline Death

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:56:53 pm »
Akurat chodziło mi o Kota Rabina. W Maust, Blacksad to wszystkie zwierzaki gadają, więc to raczej nie trafione porównanie.
Nietrafione bo? Pisałeś, że ma być gadający kot, to masz gadające koty. Żadnych innych wymogów nie było.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 16, 2014, 06:57:51 pm »
Komiks to raczej medium pozbawione granic co do kreowania postaci, miejsca, akcji, inteligencje głównie kształtuje się w książkach. Oczywiście są wyjątki. Ale najsłynniejsi bohaterowie komiksowi raczej nie byli od edukowania. Spoko jak ktoś wyda 50 zł na komiks zamiast 30 zł na książkę, która wyczerpuje temat w danej dziedzinie.

Offline maximumcarnage

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:03:11 pm »
Spoko jak ktoś wyda 50 zł na komiks zamiast 30 zł na książkę, która wyczerpuje temat w danej dziedzinie.

Taka książka chyba jeszcze nie powstała.

Offline a5000

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 16, 2014, 07:03:43 pm »
Nietrafione bo? Pisałeś, że ma być gadający kot, to masz gadające koty. Żadnych innych wymogów nie było.

Masz racje przepraszam Cię serdecznie , tam tez są gadające koty.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 07:10:10 pm wysłana przez fragsel »

Offline jakubg

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:37:36 pm »
Wybaczcie, że wtrącę się w dyskusję.

Przypominam, że jutro o godzinie 18:00 (albo 19:00, nie jestem pewien i nie mogę sprawdzić) zakończy się mój projekt na PolakPotrafi.pl.
Komiks normalnie kosztować będzie 14zł, więc to ostatnia szansa by dorwać go w promocyjnej cenie albo/i  z limitowaną okładką dostępną tylko dla wspierających na Polak Potrafi.



Tutaj link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/super-jacek

Na swoim blogu zebrałem wszystkie informacje dotyczące wydania, okładki i przykładowe plansze:
http://jgrochola.blogspot.com/2014/09/super-jacek-informacje-o-wydaniu.html#more

Projekt dzisiaj osiągnął 6 próg, oznacza to że każdy kto go wsparł/wesprze otrzyma dodatkowe nagrody (oprócz tych które wybrał):



Dzięki za uwagę, pozdrawiam!
Jakub G

Offline Death


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:13:35 pm »
I jeszcze jeden: http://czasnakomiks.pl/index.php/ambrzykowski-wywiad/
I jeszcze jeden:
http://www.alejakomiksu.com/artykul/6125/Kajetan-Kusina-Robimy-komiks-ktory-sami-chcielibysmy-przeczytac/

Wypowiedzi szczególnie ciekawe w świetle wątpliwości jednego z użytkowników naszego forum. Dowiadujemy się, jak to się stało że komiks trafił na stronę crowdfundingową, oraz czy autorzy w wypadku ewentualnego sukcesu zamierzają korzystać z platformy crowdfundingowej przy kolejnych tomach. :smile:

Offline Death

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 29, 2014, 10:23:57 pm »
Crowdfunding to jest jedna z najlepszych rzeczy ostatnich lat. Gra Pan lodowego ogrodu, powroty Secret Service, oraz Magii i miecza, praktycznie wszystko jest możliwe. Jak ktoś jest świrem w jakimś temacie, to może zebrać innych świrów i mocą swojej pasji przywrócić na rynek jakieś upadłe pismo, albo zrobić grę na podstawie książki. Nie wiem czy przypadkiem gdzieś ostatnio nie widziałem jak ktoś zbierał kasę na ekranizację któregoś z kryminałów Marka Krajewskiego... Nie całości, tylko fragmentu, ale i tak fajnie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 08, 2014, 02:55:13 pm »
Wsparcie "Niesłychanych losów..."  przekroczyło próg 10k PLN. Dostaniemy więc dodatkowe 8 stron z grafikami koncepcyjnymi i szkicami. :smile:

Offline Death

Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 13, 2014, 05:21:24 pm »
Widzieliście już nowy, znakomity odcinek South Park o crowdfundingu? Odcinek 18x01 - Go Fund Yourself
Dzieciaki zakładają firmę, która nie robi absolutnie nic. Trzeba wpłacać kasę i nic się z tego nie ma.  :lol:
Genialnie połączyli sprawę z tym: http://www.sport.pl/inne/1,64998,16183543,NFL__Washington_Redskins_bez_ochrony.html
Ps. Drugi odcinek nowego sezonu jest o eboli, ale jeszcze nie widziałem.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Projekty komiksów finansowanych społecznościowo (crowdfunding)
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 24, 2014, 04:14:29 pm »
Na swoim profilu autorzy  "Niesłychanych losów..." rozpoczęli głosowanie na wzór koszulki, która trafi do wspierających (oczywiście tych, którzy wybrali opcję z koszulką ;-)):
click click
Jeśli jest na forum ktoś, kto brał wariant koszulkowy, to warto oddać głos. Mnie w tym momencie ucieszyło, że nie brałem koszulki. Gwiazda to nie do końca to, w czym chciałbym paradować po mieście. :)

 

anything