trawa

Autor Wątek: Amerykański Wampir  (Przeczytany 53654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 08, 2015, 11:41:58 pm »
4 tom 26 sierpnia jakby ktoś jeszcze nie doczytał gdzie indziej ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:21:39 pm »
4 tom przeczytany. Świetnie Snyder rozwija tę historię, zaskakuje mnie kolejnymi epizodami. W "Bestii z jaskini" cofamy się w czasie, poznajemy młodość Skinnera i przy okazji dowiadujemy się, że
Spoiler: pokaż
wcale nie był pierwszym amerykańskim wampirem.
Ten westernowy wątek gościnnie narysował Jordi Bernet, i jakoś jego kreska w "...wampirze" bardziej podeszła mi niż ostatnio w "All Star Western". W "Wyścigu śmierci" Snyder wprowadza na scenę nową, ciekawą postać,
Spoiler: pokaż
łowcę wampirów
- jest potencjał w tym młodziaku, mam nadzieję, że
Spoiler: pokaż
jeszcze go zobaczymy
. I na powrót doceniłem Albuquerqe, który w poprzednim tomie trochę mnie już drażnił - kupił mnie choćby tą sceną wyścigu samochodowego. Zdziwiłem się, że prawie nie ma w tym tomie
Spoiler: pokaż
Pearl, pojawia się tylko w epizodzie - małym, ale ważnym (?),
jestem ciekaw co będzie z nią dalej.

Oby ten 5 tom rzeczywiście jeszcze w tym roku się ukazał.

Offline blackwaterpark

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:54:20 am »
[...]
jestem ciekaw co będzie z nią dalej.

Oby ten 5 tom rzeczywiście jeszcze w tym roku się ukazał.

A, jeśli się nie mylę, swojego czasu wydawnictwo rozważało, czy przypadkiem kontynuacja w Polsce ma sens!  :cool:

Cieszę się, że są tak pozytywne recenzje - oby udało się dokończyć Egmontowi cały cykl!

JanT

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 04, 2015, 12:17:09 pm »
Cykl to pewnie skończy już w listopadzie/grudniu.  :biggrin:
Żeby Egmont tom 6 "przejściowy" i drugi cykl zaczął wydawać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 04, 2015, 07:49:15 pm »
oby udało się dokończyć Egmontowi cały cykl!

Teraz to już leży w rękach czytelników - kupujcie!  8) Egmont dał drugą szansę Amerykańskiemu Wampirowi (i Blueberry'emu) i w końcu zrozumiał, że seria musi być wydawana jak seria, a nie: jeden tom, drugi jak poprzedni się dobrze sprzeda, może za rok, może za dwa, a może wcale - to na pewno zniechęcało potencjalnych kupujących.

tom 6 "przejściowy"

W jakim sensie "przejściowy"?


JanT

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:17:21 pm »
W jakim sensie "przejściowy"?
Bo jest pomiędzy pierwszym cyklem vol.1 - vol.5 a drugim vol.7 - ???  :biggrin:
A w środku ma jednego one-shot'a (56 stron) i 10 shortów (razem 70 stron) napisanych i narysowanym przez różnych twórców między innymi: Greg Rucka, Jeff Lemire, Jason Aaron, Gabriel Ba i Fabio Moon (DAYTRIPPER)

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:23:54 pm »
A w środku ma jednego one-shot'a (56 stron) i 10 shortów (razem 70 stron) napisanych i narysowanym przez różnych twórców między innymi: Greg Rucka, Jeff Lemire, Jason Aaron, Gabriel Ba i Fabio Moon (DAYTRIPPER)

O, brzmi ciekawie. Widzę, że w "The Long Road To Hell" występuje Travis Kidd. I jeszcze ta imponująca lista autorów shortów.

Offline Holsten

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:28:37 pm »
Miejmy nadzieję, że dociągną z serią do finału.

mgnesium

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:38:50 pm »
ciężko powiedzieć. druga seria wychodzi w dość wolnym tempie (9 zeszytów w 17 miesięcy), w dodatku w najbliższym czasie planowany jest kolejny hiatus. mam wrażenie że zarówno snyder jak i albuquerque stracili zapał do tego tytułu (w czym na pewno pierwszemu pomógł napięty grafik a drugiemu rozwijanie profilu twórczego).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2015, 10:44:55 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Julek_

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 19, 2015, 02:02:54 pm »
Giera o czwartym tomie "Amerykańskiego wampira"

Kilka miesięcy temu oficyna Egmont Polska ogłosiła, że w ramach rozszerzenia współpracy z DC Comics oraz imprintem Vertigo ponownie (po trzech latach!) rusza z serią "Amerykański wampir". Bardzo mnie ta wiadomość podniosła na duchu. Żaden wielbiciel kolorowych zeszytów nie lubi, gdy rodzimy wydawca przerywa publikację po kilku tomach. Można to jeszcze zrozumieć, gdy komiks nie jest dobry, ale w wypadku produkcji panów Scotta Snydera i Rafaela Albuquerque za ówczesną decyzją zawieszenia serii stały czynniki ekonomiczne, a nie artystyczne.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2015/09/1954-amerykanski-wampir-4.html

Offline Koalar

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 23, 2015, 12:15:48 pm »
4 tom trzyma poziom. Fajnie, że niedługo dostaniemy 5 tom, więc cykl pierwszy będziemy mieć w całości. Kupować, panowie, kupować :) Pań nie namawiam, bo wiadomo, że kupują wszystkie horrory jak leci.
Lubię Snydera i ten jego myk, że opowiada o jakimś ptaszku czy tam programie telewizyjnym na temat tego, czego nie rozumie młodzież i wszystko to wplata w fabułę. Czasem mnie zastanawia, czy to zawsze są fakty, czy sobie wymyśla to o tym ptaszku (czy co to tam było za zwierzę, już nie pamiętam). Do tego smaczki takie jak sztuczne
Spoiler: pokaż
drewniane zęby do odgryzania się wampirom
. Lubię to :)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Funny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 01, 2015, 10:42:07 am »
Za wampira zabrałem sie dopiero teraz, kiedy zacząlem go czytać całościowo.
Rzadko kupuję serię i jej nie czytam, jednak zajawki pojawiające się w necie przekonały mnie do tego tytułu.
Po przeczytaniu 4 tomów, śmiało mogę powiedzieć, kawał dobrego czytadła.
Historie prowadzone są w sposób wciągający, przedstawienie postaci oraz ich życiorysów też ciekawe.
Jednak ogromnym minusem jest kiepskie tło opowiadanych w serii anegdot. A to wielka strata, bo przyzwyczajony jestem do komiksu frankońskiego, a nawet serie ze stanów mają w tle rzeczy na których mogę zawiesić oko.
Reasumując:
Seria jest wg mnie bardzo ciekawa i jest to kawał porządnego czytadła. Czuję w niej jednak pewien niedosyt przedstawionych w albumach obrazków. Mimo to wydawca ma we mnie klienta.

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:27:24 pm »
Piąty tom Amerykańskiego Wampira utrzymuje wysoki poziom poprzednich. Przynosi nam ze sobą kolejną po "Selekcji naturalnej" z trzeciego tomu, historię z wątkami pobocznymi, która oryginalnie została wydana poza główną serią - "Władcy koszmarów". Muszę przyznać, że fajne rzeczy powstały jako spin-offy Amerykańskiego Wampira, na pewno nie nazwałbym ich zapychaczami, czy odcinaniem kuponów, jak to nieraz bywa z tego typu produktami, do tego mamy okazję zobaczyć jak inni rysownicy wpasowali się w wampirzy świat Snydera - Dustin Nguyen poradził sobie niemal tak dobrze jak Sean Murphy. Poza tym, mamy kontynuację głównej historii z Pearl i Skinnerem - zakończenie ważnego etapu w życiu Pearl i prolog zwiastujący przyszłe wydarzenia. Jak zwykle po skończeniu lektury, chce się więcej!

Offline VooDoo79

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 29, 2015, 09:36:21 pm »
Jak dla mnie 5 Tom Amerykańskiego Wampira zdecydowanie najlepszy ze wszystkich do tej pory wydanych. Nawet nie pomyślałbym że zawarta w nim historia o "Drakuli" wyjdzie tak świetnie, akcja od pierwszej do ostatniej strony z ciekawym i niespodziewanym finałem, byłem tak nakręcony pierwszą historią że czytając drugą z Pearl i Skinnerem ani razu nie mrugnąłem  ;-) Ten tomik jest po prostu świetny !!! Dla niezdecydowanych polecam, naprawdę warto !!!

Tak z ciekawości czy ktoś może wie kim jest ta kobieta w piwnicy z ostatniej strony ?

Offline Itachi

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 30, 2016, 09:20:39 pm »
Ja skończyłem czytać czwórkę i również przychylam się do pozytywnych opinii. Obie historie świetne i rzucają sporo światła na ukształtowanie charakteru Skinnera. Człowiek już nie wyrabia z wszystkimi seriami i niektóre czyta dopiero kilka miechów po premierze, co to się porobiło :smile: Teraz trzeba gdzieś piątkę ogarnąć...

 

anything