Autor Wątek: Amerykański Wampir  (Przeczytany 53645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 06, 2014, 01:19:05 pm »
Dzięki za info.

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 16, 2015, 09:43:00 am »
Po niedzieli premiera 3 tomu ale co równie fajne to to, że Egmont zamierza wydać jeszcze w tym roku tomy 4 i 5 :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 16, 2015, 09:49:44 am »
Po niedzieli premiera 3 tomu ale co równie fajne to to, że Egmont zamierza wydać jeszcze w tym roku tomy 4 i 5 :)

Była mowa o dwóch na ten rok, 3 i 4. Ale skoro ma być również 5, to jeszcze lepiej! Super, że ostro się wzięli za tą serię.

Offline weiter

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 16, 2015, 12:53:32 pm »
Po niedzieli premiera 3 tomu ale co równie fajne to to, że Egmont zamierza wydać jeszcze w tym roku tomy 4 i 5 :smile:
Była mowa o dwóch nowych tomach i dodruku tomu pierwszego.
A może wiesz coś o czym jeszcze My nie wiemy?
Jeśli tak, to podziel się informacjami, jak dla mnie, Amerykańskiego Wampira nigdy za wiele.

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 16, 2015, 02:39:31 pm »
No wiem tyle co napisałem, p. Kołodziejczak powiedział o tym na Komiksowej Warszawie ;)

Offline weiter

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 16, 2015, 03:08:54 pm »
No wiem tyle co napisałem, p. Kołodziejczak powiedział o tym na Komiksowej Warszawie :wink:
Dzięki, dzięki.
Info potwierdzone też na stronie Paradoksu.
Dla mnie super wiadomość.

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 18, 2015, 12:59:40 pm »
W arosie -35% rabatu na Wampira 3 :)
http://aros.pl/ksiazka/amerykanski-wampir-tom-3

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 20, 2015, 04:29:38 pm »

Offline nocny

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 20, 2015, 09:08:40 pm »
Przyjąłem ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 30, 2015, 04:15:03 pm »
Jakże się cieszę, że nie skreśliłem "Amerykańskiego Wampira" po rozczarowującym pierwszym tomie. Powtórzyłem go sobie przed drugim tomem i już wtedy przekonałem się do tej serii. Niestety na kolejny tom musiałem trochę poczekać, w między czasie dowiadując się, że Egmont zawiesza wydawanie "...wampira". No ale doczekałem się. Trzeci tom trzyma dobry poziom poprzedniego, Snyder rozkręca się w swojej wampirzej sadze, pozwalając sobie na większy rozmach (oby nie przesadził z tym rozmachem). "Selekcja naturalna" bez udziału Skinnera i Pearl, przez tych nazistów i mroczne zamczysko położone w górach, przypomina mi trochę pierwsze przygody Hellboya. Zaczynają mnie irytować rysunki Albuquerque, zwłaszcza gdy miałem okazję przekonać się o ile lepiej prezentuje się seria, gdy za rysunki odpowiada Sean Murphy - szkoda, że Sean rysował tylko gościnnie, wolałbym go jako stałego rysownika.

Mam nadzieję, że przy tym restarcie, "Amerykański Wampir" znajdzie uznanie wśród naszych czytelników. Seria ma potencjał i moim zdaniem, broni się na tle tych wszystkich niesuperbohaterskich amerykańskich serii, wprowadzonych w ostatnich miesiącach na nasz rynek. Poza tym, pewnie Snyder też ostatnio dzięki "Batmanowi" dorobił się u nas jakiejś garści swoich fanów.

Offline Itachi

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 05, 2015, 04:39:08 pm »
Mistrz (Snyder) powrócił w wielkim stylu! Ciężko mi porównywać najnowszy tom z poprzednimi, bo tamte czytałem dosyć dawno, ale odniosłem wrażenie że "trójka" jest jeszcze lepsza. Poza pierwszą historią, kolejne są już naprawdę wciągające, szczególnie środkowa w wykwintny sposób ukazuje najlepsze cechy wampirzej sagi.

Offline starcek

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 06, 2015, 05:26:47 pm »
Czy można czytać części tej sagi osobno? Przejrzałem pobieżnie to, co wyszło i nęci mnie jedynie trójka. Można?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 06, 2015, 07:25:41 pm »
Czy można czytać części tej sagi osobno?

Moim zdaniem średnio. Nie jest to całkowicie bez sensu, bo choć jest to ciągłość, to jednak każdy tom rozgrywa się w innych latach. Trochę tak, jakbyś czytał któryś tom "Fatale" osobno. Ale w trzecim tomie "Amerykańskiego Wampira" jest pięcioczęściowa, niezależna historia, bez udziału dwójki głównych bohaterów-wampirów, więc spróbować nie zaszkodzi. A może zachęci Ciebie do sięgnięcia po całość?

Offline starcek

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 06, 2015, 07:34:37 pm »
No nie wiem, ale w 3 rysuje Sean Murphy, a ja łykam jak pelikan jego prace. Dzięki, czyli spokojnie ruszam na łowy.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 06, 2015, 07:39:41 pm »
No nie wiem, ale w 3 rysuje Sean Murphy, a ja łykam jak pelikan jego prace.

No tak, rozumiem doskonale, wyżej napisałem:

Zaczynają mnie irytować rysunki Albuquerque, zwłaszcza gdy miałem okazję przekonać się o ile lepiej prezentuje się seria, gdy za rysunki odpowiada Sean Murphy - szkoda, że Sean rysował tylko gościnnie, wolałbym go jako stałego rysownika.

 

anything