Autor Wątek: Amerykański Wampir  (Przeczytany 53655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:11:51 pm »
Nie dostrzegł bo nie czytał wymienionych przez Ciebie komiksów.
Nie wnikam w takie rzeczy i nie zgaduję, czy mój rozmówca przypadkiem nie rozmija się z prawdą w tym, co mówi o sobie. To jego sprawa. My tu rozmawiamy o komiksach, a nie o tym,, kto na kim, dlaczego i jakie chce zrobić wrażenie. Zakładam, że gdyby nie czytał, to by napisał, że nie czytał. Skoro napisał, że nie dostrzegł, rozumiem, że chociaż je przejrzał.

endriu84

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:49:03 pm »
Są dwie możliwości: albo nie zrozumiałeś, albo ja niejasno napisałem. Z szacunku dla innych i biorąc pod uwagę raczej drugą możliwość "dowyjaśniam"

Przyznam, że teraz zbaraniałem, bo nie mam pojęcia czego mialbym nie zrozumiec i skąd to "dowyjaśnienie" :)
Ot napisalem o jeszcze innym podejsciu ludzi do kultury, a Twoje stanowisko w pelni rozumiem i z nim się zgadzam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 03:54:38 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Piniooo

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2013, 05:10:08 pm »
Endriu i fragsel: mówicie dokładnie o tym samym, więc obaj zgadzacie się ze sobą i ja również się z wami zgadzam.
N.N. jesteś cholernie cięty na Maksia  :biggrin: zresztą jak większość z nas, może po prostu go ignorować i sam sobie pójdzie.
Maksio to taki typ który zjadł wszystkie rozumy i jest ekspertem od komiksów od czasów ukazania się WKKM.
Ale przyznajcie, że to właśnie on ożywił (nie koniecznie w pozytywnym znaczeniu) gildiowe forum  :biggrin: .


fragsel

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2013, 05:11:21 pm »
 :oops:  OK. Dobra, przepraszam
Teraz po prostu wszędzie zamiast opinii zaczynam widzieć sarkazm. Nie wiem dlaczego właśnie tak twój post odczytałem - jako sarkastyczną polemikę.
Potrzebuję urlopu.
Bardzo.

Offline Bartzzz87

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2013, 11:14:22 pm »
Wlasnie skonczylem serie Amerykanskiego Wampira na ostatnim 34 numerze.
Z kazdym numerem/tomem seria staje sie coraz lepsze, zostaja ujawnione fakty z przeszlosci Skinnera
i Pearl. Nie bede zbytnio spoilerowal, ale pozycja ta powinna byc obowiazkowa dla kazdego fana horroru i wampiryzmu. Numery 33 i 34 koncza piersza czesc histori (to bedzie tom 5 kolekcji) tymczasem Scott Snyder i Rafael Albuquerque biora rok wolnego aby skoncentrowac sie na innych projektach.


W obronie Snyder tylko dodam, ze ma w dorobku nagrode Eisnera, Harveya, Eagle i 3 Stan Lee Awards, wiec
to cos znaczy!

N.N.

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:31:54 am »


W obronie Snyder tylko dodam, ze ma w dorobku nagrode Eisnera, Harveya, Eagle i 3 Stan Lee Awards, wiec
to cos znaczy!
A dokładnie co?

Offline Nawimar

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:38:18 am »
Prawdopodobnie to, że jest twórcą uznanym przez kapituły (czy jakkolwiek nazywają się kolegia wspomnianych nagród) godną przyznania wyróżnień cieszących się w środowisku komiksowym opinią prestiżowych.

N.N.

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:53:04 am »
Prawdopodobnie to, że jest twórcą uznanym przez kapituły (czy jakkolwiek nazywają się kolegia wspomnianych nagród) godną przyznania wyróżnień cieszących się w środowisku komiksowym opinią prestiżowych.
Nagrodzonego "Amerykańskiego Wampira" przeczytałem (pierwszy tom) i mnie rozczarował, o czym napisałem wcześniej (wskazujac powody mojego rozczarowania). Dlatego chętnie bym sie dowiedział, czy te inne nagrody są za coś lepszego od tego komiksu, czy też są sygnałem, ze rok, w którym je przyznawano był w USA wyjątkowo slaby, czy też, że jest to (nie daj Boże) znak, że komiks ma mnie zachwycać, chociaż nie zachwyca.
Ponadto, pytam, bo już wcześniej w tym temacie padł temat w/w nagród jako argument, że komiks ma zachwycać.   

Offline Nawimar

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 25, 2013, 01:07:40 am »
Jak w każdej dziedzinie sztuki także w komiksie nagrody mogą być (choć niekoniecznie muszą) wskaźnikime jakości tytułu. Wariantów uzasadniających przyznania nagrody może być sporo. Przy czym okoliczność, że danej osobie nie podoba się konkretny tytuł nie musi oznaczać, że ów komiks jest obiektywnie słabym działem. Być może po prostu nie trafił w gust tego czy innego czytelnika. Innym może się podobać.

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 25, 2013, 01:18:41 am »
Nagrodzonego "Amerykańskiego Wampira" przeczytałem (pierwszy tom) i mnie rozczarował, o czym napisałem wcześniej (wskazujac powody mojego rozczarowania). Dlatego chętnie bym sie dowiedział, czy te inne nagrody są za coś lepszego od tego komiksu, czy też są sygnałem, ze rok, w którym je przyznawano był w USA wyjątkowo slaby, czy też, że jest to (nie daj Boże) znak, że komiks ma mnie zachwycać, chociaż nie zachwyca.
Ponadto, pytam, bo już wcześniej w tym temacie padł temat w/w nagród jako argument, że komiks ma zachwycać.   
Witam. Nawiązując do wcześniejszych postów, napisanych podczas mojej nieobecności zgadzam się ze stanowiskiem iż istnieje wiele dzieł o podobnej stylistyce. Nie mam oczywiście tak szerokiej wiedzy na temat komiksów jak Pan. Jestem jeszcze na etapie nadrabiania zaległości, po dosyć długiej przerwie w zgłębianiu nowych wydań. Z komiksów o nieco zbliżonym nurcie czytałem Hellboya, Sandmana i Swamp Thinga. W ,,Amerykańskim Wampirze" pociąga mnie chyba sam temat wampiryzmu. Jest to coś, co zawsze mnie fascynowało. Od zawsze lubiłem ,,Draculę" Francisa Forda Coppoli czy też ,,Wywiad z wampirem" Neila Jordana. Instynktownie też polubiłem omawiany komiks. Na razie przeczytałem tylko dwa tomy, więc trudno  jest zająć jakieś jednoznaczne stanowisko. Jest to po prostu coś co trafia w mój gust, szanuję też że dla kogoś może to być kompletna szmira.

Offline Bartzzz87

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 25, 2013, 06:45:40 am »
Snyder dostal w/w nagrody wlasnie za Amerykańskiego wampira (a także za prace nad Detective comics,
najlepszego pisarza i Man of the Year) w latach 2011 - 2012.
Jeżeli komuś się tytuł nie podoba, to jest to tylko i wyłącznie sprawa indywidualnych czytelników, czy polubią tytuł
czy nie. Ja polubiłem i z tytułem zostałem od samego poczatku tj. Jakoś od 2010.
Do forum dołączyłem; jak najprawdopodobniej większość ludzi; żeby wyrazić
Swoją opinię i podzielić się tym co wiem, nie po to żeby się kłócić.
Owszem sa tytuły, które mniej przypadną mi do gustu, bo jest to niemożliwe, żeby
podobało mi się wszystko. Niemniej jednak są tytuły, które ewidentnie wystają z tłumu
i tym tytułem jest Amerykański Wampir, i zgodzę się z maximumcarnage tytuł
ten trafił w mój gust.

Offline misio141

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 25, 2013, 07:17:46 am »
W ,,Amerykańskim Wampirze" pociąga mnie chyba sam temat wampiryzmu. Jest to coś, co zawsze mnie fascynowało. Od zawsze lubiłem ,,Draculę" Francisa Forda Coppoli czy też ,,Wywiad z wampirem" Neila Jordana. Instynktownie też polubiłem omawiany komiks. Na razie przeczytałem tylko dwa tomy, więc trudno  jest zająć jakieś jednoznaczne stanowisko. Jest to po prostu coś co trafia w mój gust, szanuję też że dla kogoś może to być kompletna szmira.
polecam Tobie serię I, Vampire z nowego DC. W moim osobistym odczuciu o wiele ciekawsza od American Vampire, chociaż w przeciwieństwie do niego nie ma aspiracji bycia czymś więcej niż zwykłym czytadłem. To po prostu świetnie skrojona seria z ciekawym wątkiem i postaciami.
Na Amerykańskim Wampirze osobiście się zawiodłem. Przy pierwszym czytaniu było miło, ale po drugim razie nie podobało mi się już tak jak poprzednio. Mimo wszystko niedługo zamierzam się zabrać za drugi tom :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

N.N.

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:44:43 am »
Jak w każdej dziedzinie sztuki także w komiksie nagrody mogą być (choć niekoniecznie muszą) wskaźnikime jakości tytułu. Wariantów uzasadniających przyznania nagrody może być sporo. Przy czym okoliczność, że danej osobie nie podoba się konkretny tytuł nie musi oznaczać, że ów komiks jest obiektywnie słabym działem. Być może po prostu nie trafił w gust tego czy innego czytelnika. Innym może się podobać.
Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem czemu mnie pouczasz. Nie neguję niczyjego prawa do zachwycania się tym, co im się podoba. Nie chcę też się z nikim kłócić. Moje pytanie dotyczyło nagród za komiksy, a dokładniej problemu uzasadnień faktu przyznania nagrody. Zapytałem też z tego powodu, że - jeśli się nie mylę, a mylic się mogę, bo nie śledzę na bieżąco ani serii, ani nagród Stana Lee - Snyder dostał te Stan Lee Awards za Batmana, dokładniej za The Court of Owls, którego wydanie zapowiadał Egmont. Chciałbym ten fakt interpretować jako sygnał, że scenarzysta się rozwinął i pisze teraz lepsze rzeczy niż w 2010 roku. I tyle.

Offline Bartzzz87

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:08:38 am »
Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem czemu mnie pouczasz. Nie neguję niczyjego prawa do zachwycania się tym, co im się podoba. Nie chcę też się z nikim kłócić. Moje pytanie dotyczyło nagród za komiksy, a dokładniej problemu uzasadnień faktu przyznania nagrody. Zapytałem też z tego powodu, że - jeśli się nie mylę, a mylic się mogę, bo nie śledzę na bieżąco ani serii, ani nagród Stana Lee - Snyder dostał te Stan Lee Awards za Batmana, dokładniej za The Court of Owls, którego wydanie zapowiadał Egmont. Chciałbym ten fakt interpretować jako sygnał, że scenarzysta się rozwinął i pisze teraz lepsze rzeczy niż w 2010 roku. I tyle.

Eisner, Harvey i Eagle dostał za Wampira. Od tamtego czasu sporo sie zmienił.
Jeżeli Court of the Owls będzie wydany w Polsce polecam jeżeli się nie spodoba,
przynajmniej są genialne rysunki Grega Capullo, który odszedł od stylu
prezentowanego w Spawnie.
Nie wiem czy czytaliscie Batman RIP, organizacja Black Glove przy Court of the Owls
wygląda jak grupa msciwych nastolatków. Tak więc Snyder miał
Pomyślny rok 2011. Teraz zaczął Death of the Family, gdzie powrócił
Joker i jest jeszcze większym psycholem niż wcześniej.
Drugim tytułem dla DC jest Nowy Potwór z bagien. Jest to bardzo dobra
pozycja, jedyny problem jaki z nią mam, to Alan Moore, który definiował
tę postać i ciężko jest czytać coś nowego kiedy wisi nad tym cień kogoś
takiego jak Moore.

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2013, 11:00:19 am »
Dostałem odpowiedź od Egmontu. Nie planują wydania trzeciej części ,,Amerykańskiego wampira" w tym roku. Jestem zawiedziony :sad: .