Autor Wątek: Amerykański Wampir  (Przeczytany 53643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Amerykański Wampir
« dnia: Kwiecień 04, 2011, 04:15:39 pm »
W połowie maja do księgarń trafi komiks Amerykański wampir stworzony przez Scotta Snydera, Stephena Kinga i Rafaela Albuquerque.   Jako zapowiedź tego albumu prezentujemy dziś okładkę oraz przykładowe   plansze z oryginalnego wydania, a jako szczególną ciekawostkę wstęp napisany przez Stephena Kinga oraz posłowie, którego autorem jest Scott Snyder. Wszystko znajdziecie tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2011, 09:33:47 pm »
Oryginalne plansze (z linka powyżej) podmieniłem na cztery z polskiego wydania więc zapraszam do oglądania. Już się nie mogę doczekać swojego egzemplarza :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 11:59:55 pm »
Przeczytałem tego Amerykańskiego Wampira i jak dla mnie bez rewelacji. Nawet przyzwoita historia wampiryczna rozgrywająca się na przestrzeni 40 lat, od lat 80-ych XIX wieku, do lat 20-ych XX wieku, ale nic ponad to. Spodziewałem się czegoś lepszego. W bonusie galeria, szkice, oraz kilka fragmentów scenariusza w porównaniu z rozrysowanymi planszami. Mimo wszystko cieszę się, że Egmont wydał coś nowego w Obrazach grozy, zamiast kolejnego Gaimana. Choć wolałbym Potwora z Bagien :sad:

Offline Death

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2011, 01:12:23 pm »
Choć wolałbym Potwora z Bagien :sad:

Ja my wszyscy.

Offline Piniooo

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2011, 04:48:17 pm »
Ja my wszyscy.

Dlaczego wypowiadasz się za wszystkich?
Ja wolę Amerykańskiego Wampira i to dużo bardziej niż mizernego Potwora z bagien.

Offline Quithe

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2011, 01:50:44 pm »
Ja my wszyscy.

Jak pamiętam, wyniki sprzedaży tego nie potwierdzają, wg odpowiedzi pana K.

Także należę do grona tych, których Potwór nie interesuje, a Wampira prędzej czy później postawię na półce, głównie ze względu na Kinga.

Offline JanRastheque

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2011, 02:51:05 pm »
Jak pamiętam, wyniki sprzedaży tego nie potwierdzają, wg odpowiedzi pana K.

Także należę do grona tych, których Potwór nie interesuje, a Wampira prędzej czy później postawię na półce, głównie ze względu na Kinga.

A ja jestem fanem Kinga i komiks już czeka w schowku na zakup :) ponad to galeria oraz fragmenty scenariusza do kolejne smaczki :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:43:56 pm »
Ja lubie powiesci Kinga, co wcale nie znaczy, ze jego komiksy tez (wiec Wampira poki co jeszcze nie czytalem). :)

Dlatego wybieram Moore'a i jego Jozina z Bazin. Dolaczam do "wszystkich".
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2012, 12:33:06 am »
Wie ktoś czy Egmont zamierza wydać trzeci tom Amerykańskiego Wampira?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2012, 02:52:06 am »
Wie ktoś czy Egmont zamierza wydać trzeci tom Amerykańskiego Wampira?
Z odpowiedzi na pytanie na forum wydawców o kontynuacje wynika, że będzie. Kołodziejczak napisał:
"Wydajemy serię Amerykański Wampir, kontynuujemy Lucyfera i Baśnie, nie planujemy uruchamiania nowych serii."
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2012, 07:45:22 am »
Z odpowiedzi na pytanie na forum wydawców o kontynuacje wynika, że będzie. Kołodziejczak napisał:
"Wydajemy serię Amerykański Wampir, kontynuujemy Lucyfera i Baśnie, nie planujemy uruchamiania nowych serii."
Bardzo się cieszę, bo to świetna seria. Dzięki za odpowiedź.

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2013, 11:05:16 am »
Nie zauważyłem wątku na temat tej serii a chyba warto coś napisać. Co o niej sądzicie? Jak wam się podoba?
Moim skromnym zdaniem jest to najlepsza seria wydawana przez Egmont. Świetna kreska, piękne kolory, wciągająca historia. Czegóż chcieć więcej? Do tej pory czytałem wydania poświęcone głównie superhero. American Vampire wywarł na mnie jednak ogromne wrażenie. Ta atmosfera grozy i mroku jest chyba nie do podrobienia. Czyta się to jednym tchem, czas upływa wręcz niezauważalnie i masz ochotę na jeszcze. Pytanie tylko kiedy konkretnie Egmont wyda trzeci tom. Już nie mogę się doczekać.


EDIT: Skoro założyłeś nowy wątek (i słusznie) to dokleiłem kilka postów w temacie wyłuskanych z innych, starszych topików. To tak informacyjnie by nie dziwiło czytających stwierdzenie "Nie zauważyłem wątku na temat tej serii..." umieszczone w połowie strony :)
CD Jack
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 11:11:21 pm wysłana przez CD Jack »

ramirez82

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2013, 01:35:50 pm »
Czy najlepsza seria z Egmontu, to już kwestia gustu. Dla mnie najlepszy jest Blueberry. Ale Amerykański Wampir po tych dwóch tomach bardzo mi podchodzi - oby się nie skiepścił, bo swego czasu Baśnie też bardzo mi podchodziły, aż po 8 tomie odpuściłem sobię te serię. Co do trzeciego tomu Amerykańskiego Wampira, Egmont niedawno podał swoje zapowiedzi do czerwca - nie ma w nich Wampira, więc pewnie najprędzej w drugiej połowie roku. Tom ten liczy sobie 288 stron, więc swoje będzie kosztował.

Offline maximumcarnage

Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2013, 02:06:42 pm »
Czy najlepsza seria z Egmontu, to już kwestia gustu. Dla mnie najlepszy jest Blueberry. Ale Amerykański Wampir po tych dwóch tomach bardzo mi podchodzi - oby się nie skiepścił, bo swego czasu Baśnie też bardzo mi podchodziły, aż po 8 tomie odpuściłem sobię te serię. Co do trzeciego tomu Amerykańskiego Wampira, Egmont niedawno podał swoje zapowiedzi do czerwca - nie ma w nich Wampira, więc pewnie najprędzej w drugiej połowie roku. Tom ten liczy sobie 288 stron, więc swoje będzie kosztował.
Przyznam się, że Blueberry nie czytałem. Dopiero wchodzę w ten świat spoza superhero. Z Egmontu podobała mi się jeszcze Saga o Potworze z bagien.
Co do Amerykańskiego Wampira, to nawet jeśli będzie 2 razy droższy to i tak kupię, bo zamierzam dokończyć serię. Z tego co czytałem w USA wydano chyba 4 tomy, piąty ma być w marcu.

fragsel

  • Gość
Odp: Amerykański Wampir
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2013, 02:12:16 pm »
Nie zauważyłem wątku na temat tej serii a chyba warto coś napisać. Co o niej sądzicie? Jak wam się podoba?

Ja nie wiem bo mi ksiądz nie pozwala czytać.

Zresztą po co porwnywać opinie. Wiesz jak to mówią:
Jeden lubi zapach fiołków, drugi jak mu buty śmierdzą.

 

anything