trawa

Autor Wątek: Duds Hunt  (Przeczytany 6674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Duds Hunt
« dnia: Grudzień 31, 2012, 09:53:55 am »
Nie widzę tematu, a szkoda, bo manga naprawdę ciekawa.

W skrócie - Bohaterem 176 stronicowego komiksu jest Nakanishi, agent  ubezpieczeniowy. Mający za sobą kryminalną przeszłość Japończyk, nie potrafi odnaleźć się w  nowo wyuczonym zawodzie, przez co narażony jest na ciągłe ataki ze strony  swojego szefa, zwiększające jego frustracje. Wciąga się w miejską grę, której celem jest przeżycie i zdobycie największej ilości tzw. "markerów".

Bardzo ciekawy i kontrowersyjny jest dodatek, w formie mini noweli, traktującej m.in. o pedofilii. Mimo tego, że to dość stara pozycja to bardzo polecam. Koszt to 24zl.

Więcej o samej mandze i wydaniu pod poniższym linkiem:

http://jaroslawd.blogspot.com/2012/11/recenzja-duds-hunt.html

Ktoś czytał? Jakieś opinie?


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2014, 08:40:15 pm »
Tak to jest. Gdybym nie zaczął kompletować serii "Prophecy", na pewno nie zdecydowałbym się na zakup "Duds Hunt" - sześć lat po polskiej premierze - aby przekonać się najpierw, jak zaczynał Tetsuya Tsutsui. I ominęłaby mnie jedna z najlepszych mang od Hanami. Bo "Duds Hunt" to po prostu komiksowy dynamit, połączenie pomysłowości i niezwykle umiejętnego operowania językiem komiksu z punkową, anarchizującą werwą. A po lekturze "Prophecy" – najnowszej mangi Tsutsuiego – "Duds Hunt" tym bardziej jawi mi się jako niezależny, bezkompromisowy projekt, którym autor – tak mi się wydaje - zdobył uznanie wydawców i czytelników, aby potem poddać się głównemu nurtowi, czego dowodem jest właśnie "Prophecy".

Offline Itachi

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2014, 09:11:38 pm »
Jakoś mi ta manga wcześniej umknęła, jako że to jeden tomik to zaryzykuję i zamówię.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2014, 01:12:02 pm »
Ciesze się, że w końcu po półtora roku ktoś zauważył ten tytuł :) To naprawdę solidna manga, której lektura bawi. Sieczka, ale w dobrym guście. Naprawdę dużo się dzieje. Myśle, że dobry tytuł dla osób, które chcą poznać mangę, a na codzień czytują przygody trykociarzy. Tu też wiele się dzieje, więc powinno podpasować. Itachi - nie zastanawiaj się tylko zamawiaj ;)
 
@Dariusz, a jak odebrałeś historie dodatkowe? Tylko na mnie zrobiły takie wrażenie, a przynajmniej jedna z nich?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2014, 01:29:59 pm »
Ciesze się, że w końcu po półtora roku ktoś zauważył ten tytuł :smile:
Ja kupilem ten komiks zaraz po premierze :) Czytalem dawno temu...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2014, 01:46:24 pm »
Ja kupilem ten komiks zaraz po premierze :smile: Czytalem dawno temu...

Ale milczałeś w temacie :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2014, 01:53:20 pm »

Ale milczałeś w temacie :smile:
Ano milczalem, bo mam mgliste wspomnienie nt. fabuly tego komiksu i pamietam tylko, ze mi sie podobal, ale tak umiarkowanie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2014, 03:15:28 pm »
@Dariusz, a jak odebrałeś historie dodatkowe? Tylko na mnie zrobiły takie wrażenie, a przynajmniej jedna z nich?
Historia dodatkowa jest tylko jedna, ale podzielona na 11 części, zrobionych przez Tsutsuiego w różnych stylach graficznych. Zresztą pamiętajmy, że scenariusz napisał ktoś inny. W każdym razie "Wielopoziomowe sny" podobały mi się, są odważne i wstrząsające.

N.N.

  • Gość
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2014, 02:39:59 pm »


Ktoś czytał? Jakieś opinie?




Ja czytałem. Opinię też wyraziłem (i to już dość dawno temu). O tu:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/duds-hunt/1/recenzja


Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2014, 02:51:38 pm »
Ja czytałem. Opinię też wyraziłem (i to już dość dawno temu). O tu:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/duds-hunt/1/recenzja


No i trudno się z Twoim zdaniem nie zgodzić. Widzę, że generalnie wśród osób, które po ten tytuł sięgnęły panuje bardzo podobna pozytywna opinia.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2014, 08:39:10 pm »
Tak jak kiedyś obiecałem, dzisiaj przeczytałem mangę Duds Hunt.
Mam jednak mieszane uczucia, tomik interesujący, tylko strasznie krótki i przewidywalny (przynajmniej dla mnie). Fabuła ledwo co się rozkręciła, a już nastąpiło rozwiązanie akcji. Przydałoby się pewne wątki rozbudować, lepiej przedstawić bohaterów, jakoś ich ze sobą powiązać. Sam nie wiem, czy mógłbym z czystym sumieniem ją komuś polecić...

Offline AvengerGT

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:53:27 pm »
Cieszę się, że Was posłuchałem i sięgnąłem po Duds Hunt, bo to kolejna manga którą czyta się za jednym zamachem (takie to ja lubię :)). Na samym początku zaskoczyło mnie tak szybkie prowadzenie akcji, które zresztą nie zwalnia do samego końca. Nie ma się co dziwić, w końcu to historia zawarta tylko w jednym tomiku. Szybkiej akcji towarzyszy dynamiczna kreska, którą nie sposób nie docenić w scenach walk czy napaści. Zaskoczyło mnie to, jak odnalazł się w tych wydarzeniach nasz bohater - Nakanishi. Interesująca końcówka, aczkolwiek, jak zostało już wspomniane, dość przewidywalna (nie jest to minus - to taka zamierzona przewidywalność).

Offline vision2001

Odp: Duds Hunt
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2014, 07:20:09 am »
Jak przeczytałem Prophecy to wiedziałem, że chcę chwycić również za ten tytuł.
Więc czekałem i czekałem i czekałem, aż w sklep.gildia.pl pojawił się ostatnio w bardzo przystępnej cenie.
Teraz tylko czekać na otrzymanie zamówienia :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---