trawa

Autor Wątek: Skarby III Rzeszy  (Przeczytany 13293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Elf king

Skarby III Rzeszy
« dnia: Sierpień 04, 2003, 07:13:08 pm »
Jestem ciekaw co o ym sądzicie podobno gdy było wiadomo że hitler (specjalnie lamusa z małej litery napisałem) ptrzegra Wojnę Himmler zebrał pieniądze z banków niemieckich i dzieła sztuki z podbitych państw i wysłał je do Ameryki Południowej. Jednak co  niektórych nie zdążył wywieźć . Podobno niektóre ukryto w specjalnych schowkach ziemnych w lasach Austrii. Dręczy mnie pytanie Co do cholery stało się z Bursztynową komnatą ? Wracając do zrabowanych dzieł sztuki niektórzy świadkowie mówią że część ich schowana jest w Międzyrzeckim Regionie Umocnionym jest to cią podziemnych bunkrów i korytarzy.

Offline Falcon

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2003, 09:31:38 pm »
Pamiętaj że wiele z przedmiotów skradzionych przez niemców została zniszczona:(
"jeśli ja tego mieć nie będe to nikt:("
A co do reszty być może żeczywiście jest w Ameryce poł. ??
nie wiem i chyba raczej się nie dowiem:(
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Gollum

Re: Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:28:10 am »
Cytat: "Dark Elf king"
Podobno niektóre ukryto w specjalnych schowkach ziemnych w lasach Austrii. Dręczy mnie pytanie Co do cholery stało się z Bursztynową komnatą ? Wracając do zrabowanych dzieł sztuki niektórzy świadkowie mówią że część ich schowana jest w Międzyrzeckim Regionie Umocnionym jest to cią podziemnych bunkrów i korytarzy.

W Austrii, Czechach, na Śląsku, Pomorzu, mazurach, w samych Niemczech można coś znaleźć.
Co do komnaty to nic pewnego nie wiadomo. Moim zdaniem była zbyt duża i zbyt wielu jej szukało, by jej nie odnaleźć. Wg mnie albo leży na dnie Bałtyku, albo zasypana w jakiejś zawalonej sztolni w jakimś miejscu na Śląsku, w Niemczech, Austrii czy Czech.

Offline Bloodgod

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2003, 10:20:57 am »
a wszelkie dokumenty z  "x" w miejscu, gdzie to jest  .... puściły sie z dymem.... no nieweilka strata, i tak nie przepadam za bursztynem - mam tu go w Gdańsku odrobinke za dużo
ow quickly pass the days long is the night
Lying in bed awake bathed in starlight
Better to live as king of beasts
Than as a lamb scared and weak
->"World coming down" TON

Offline Dark Elf king

Hipoteza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2003, 10:32:26 am »
Może Niemcy rozebrali ją na części a każda z części jest w innym miejscu na ziemii. Idę poszukać może znajdę pod łóżkiem :wink:

Offline Gollum

Re: Hipoteza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2003, 05:24:20 pm »
Cytat: "Dark Elf king"
Może Niemcy rozebrali ją na części a każda z części jest w innym miejscu na ziemii. Idę poszukać może znajdę pod łóżkiem :wink:

Daruj sobie. Nie mieli na to czasu. Ruscy siedzieli ima na karku, to musieli chować szybko i w całości, by nie tracić czasu na szukanie kilku miejsc.

Offline Dark Elf king

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2003, 06:00:01 pm »
Gollum spokojnie to była tylko hipoteza nie mówię że jest to 100% prawda trzeba przyjąć kilka założeń może Niemcy całkowicie ją zniszczyli

Offline Gollum

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2003, 09:18:23 am »
Nie. To była robota ich mistrzów. A pracę, szczególnie swoją, to oni cenią bardzo mocno. Mogli zniszczyć dzieła francuskie, niderlandzkie, polskie, ale nie swoje. A tym bardziej komnatę, uważaną za majstersztyk.

Offline BobGray

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2003, 06:28:34 pm »
Komnata gdzieś jest tylko nikt nie wie gdzie. Równie dobre mogą być teorie, że w górach Sowich jak i te, które mówią, ża na dnie Bałtyku. No i jezioro w Austrii. A najśmieszniej by było gdyby ta komnata leżała w jakiejś rosyjskiej graciarni i nikt o niej nie wiedział...

Offline Gollum

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2003, 02:01:54 pm »
Cytat: "BobGray"
Komnata gdzieś jest tylko nikt nie wie gdzie. A najśmieszniej by było gdyby ta komnata leżała w jakiejś rosyjskiej graciarni i nikt o niej nie wiedział...

Niemozliwe. Ruscy owszem, przeciętny żołnierz radziecki to bezmózgi barbarzyńca, ale mieli oni też wybitnych fachowców. Za Armią Radziecką szły całe oddziały historyków sztuki i co było cenne i się dało, to zabierali. A na komnatę mieli szczególną uwagę. Czytałem kiedys wspomnienia jakiegoś naszego znawcy (nazwisko wyleciało mi z głowy), który był takim samym specem od strony polskiej. W okresie konstytucyjnej przyjaźni z ZSRR opisywał on, jakich to ostrych argumentów musiał używać, ile i komu nasobaczyć, aby uratować dla Polski coś, na co mieli też ochotę radzieccy sojusznicy.

Offline BobGray

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2003, 05:33:20 pm »
Nie, ja tylko żartowałem z tą graciarnią. Ale sprawa komnaty jest bardzo ciekawa- jedno jest pewne Niemcy jej nie mają, Rosjanie też chyba nie. Słyszałem o jakichś próbach z jasnowidzami, ale wszystko to było śmieszne i śmiesznie wyszło... Teraz jest przynajmniej replika. A komnata co tez możliwe spoczywa w rękach jakiegoś prywatnego kolekcjonera.

Offline Gollum

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:34:53 am »
Cytat: "BobGray"
A komnata co tez możliwe spoczywa w rękach jakiegoś prywatnego kolekcjonera.

A tak, to jest całkiem możliwe. Tyle że na ten skarb dybało i dybie zbyt wielu, z rządami państw włącznie, więc ten kolekcjoner to albo jakiś szejk (choć wątpię, ich interesują wyłącznie polowania z ciężkim sprzętem na oryksy i pijaństwa w Europie) lub jankeski miliarder.

Offline Watcher

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:26:53 pm »
Moim zdaniem najpewniej Komnata zanihilowana została podczas bombardowań Prus Wschodnich. Tyle. Zbyt ogromny był to obiekt, by móc go tak długo ukrywać. Chyba :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Codringher

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2003, 12:24:08 am »
Podzielam zdanie, że nawet jeśli komnata nie została zniszczona, co wcale nie jest tak mało prawdopodobne, to jest tyle różnych miejsc gdzie może być ukryta, że ciężko byłoby je wszystkie wymienić a co dopiero przeszukać.

Rosyjskie specjalne oddziały do poszukiwania zrabowanych skarbów szły zaraz za frontem. Zdarzało się, że w niektóych godnych uwagi miejscach siedziały bardzo długo. Coś więc tam musieli robić. Dodatkowo w 1945 roku mieli oni na pewno większą pewność co do miejsc ukrycia dzieł sztuki niż my mamy dzisiaj. To wszystko, skłania mnie do przyjęcia tezy, że wiele, być może większość tego co nie zostało zniszczone, zostało znalezione. Dla przykładu można podać, że fakt znalezienia przez Rosjan obrazów w MRU jest potwierdzony notatką oficera który dokonywał spisu wydobytych dzieł.

Niemcy byli skrupulatni. Zauważcie, że wiele podziemny kompleksów opuszczanych było w ostatniej chwili. Wiele korytarzy zostało specjalnie wysadzonych. Czy to wszystko przypadek. Po co marnować czas i materiały wybuchowe na burzenie korytarzy na końcu których nic nie ma.
ENIET TEMPUS, QUO POSTERI NOSTRI TAM APERTA NOS NESCISSE MIRENTUR
<<Przyjdzie czas, kiedy nasi potomni będą się dziwić, że nie znaliśmy tak oczywistych rzeczy.>>

Offline Gollum

Skarby III Rzeszy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2003, 09:06:33 am »
Cytat: "Codringher"
Rosyjskie specjalne oddziały do poszukiwania zrabowanych skarbów szły zaraz za frontem. Zdarzało się, że w niektóych godnych uwagi miejscach siedziały bardzo długo. Coś więc tam musieli robić.

Z drugiej jednak strony w przypadku niemieckich budowli nafaszerowanych techniką (a takowe były ich podziemia) wykazywali się partactwem lub nieumiejętnością. O ile pamiętam, to z tego powodu natychmiast zalane zostały wielkie podziemia pod Kamienną Górą, bo Rosjanie nie potrafili uruchomić systemu odwadniającego.

 

anything