Autor Wątek: Hobbit: Niezwykła Podróż  (Przeczytany 45137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysterix

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:20:41 pm »
Wypowiedź Bilba o odwadze wynika z tego, że chciał się przyznać do znalezienia pierścienia. Jednak w ostatniej chwili zrezygnował z tego i wymyślił coś na poczekaniu;] Też już obejrzałem. Pierwsza myśl, no akcja. Non stop coś się dzieje. Inaczej niż w jedynce. Po drugie, kilka równoległych wątków. In plus. Thranduil zagrany rewelacyjnie. Za mało Beorna, niestety. Efekty na wysokim poziomie, choć z wpadkami, dla mnie np. zwłoki krasnoludów w Ereborze w ślepym zaułku. Widać było, że to plastik od razu. I orki, te z WP nie był złe. Teraz tylko komputerowe. Smok bez zawodu. Był taki jaki powinien być. Głos idealnie dopasowany. A Legolas to jest po prostu Mściciel. Podobało mi się. Jackson, tak jak wspominał ktoś, z przeniesienia nas do Śródziemia wywiązuje się bardzo dobrze. Wg mnie.

Offline homiak

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 30, 2013, 01:45:13 pm »
A ja tam się świetnie bawiłem, jak zresztą na pierwszej części, jak i na Władcy Pierścieni. Uważam te filmy za genialne, włożono w nie bardzo dużo wysiłku nie tylko aktorskiego. Niektórym oczywiście nie pasuje hollywodzki przesyt, ale mi bardzo to odpowiada :)

Offline Wosho

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 01, 2014, 04:03:57 pm »
A ja zapytam się czy ktoś oglądał w 48fps tudzież w 4dx i jak wrażenia?

Offline Radan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 04, 2014, 05:10:10 pm »
No i obejrzałem. W 3D, bez 48fps.
Niestety dla mnie tylko 7/10. Trochę za bardzo fanbojowałem przed obejrzeniem, okazuje się, że krytycy mają sporo racji. Dodano za dużo cholernie niepotrzebnych wątków. Legolas i ta elfka byli spoko, ale nie na tyle, żeby mogło to usprawiedliwiać wpychanie ich do "Hobbita" na siłę. Za dużo scen akcji (niektóre całkiem niezłe, ale niektóre zwyczajnie za długie). Właściwie cały film to jedna wielka scena akcji z małymi przerwami, co jest moim zdaniem lekką przesadą. I nie wiem, po cojest cały ten wątek ścigających orków. Kolejnym minusem są mało tolkienowskie elfy i generalnie brak tolkienowskiego klimatu, który został świetnie oddany w LOTRze i chwilami w pierwszej części "Hobbita". Zaczyna to wyglądać tak, jakby Jackson chciał robić kolejną część "Piratów z Karaibów", tylko w innym settingu.
Za to Smaug wyszedł nawet lepiej niż genialnie. Od momentu, w którym Bilbo włazi do jego skarbca, film przestaje się dłużyć. Thranduil też był ciekawą postacią, ale jak na elfa "Śródziemnego" trochę zbyt dużym sukinsynem. Takiego indywiduum bym się raczej u Sapka spodziewał.
Pod względem technicznym film oczywiście wymiata. Ale ponieważ od x lat jest to cecha ok. 90% filmów zrobionych w Hollywood, chyba nie ma już sensu traktować tego jako jakieś szczególnej zalety.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 05:28:36 pm wysłana przez Radan »

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:10:01 pm »
O ile pierwsza część Hobbita bardzo mi się podobała, o tyle na drugiej mocno się zawiodłem...
RIP Gildio...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 05, 2014, 05:31:31 pm »
Oglądnięte. Już wiem, skąd się biorą złote smoki lol

Rzeczywiście, film to jedna wielka akcja. Na dobrą sprawę nie mieli materiału na tą część, więc upchali tam akcji ile wlezie. Elfkę dodali, chwała im za to, bo fajnie wyszła - chyba najlepiej z wszystkich postaci, poza typowo pierwszoplanowymi, a i tym nie ustępowała. Pająki były wyczesane, aż mi ciary po plecach chodziły, choć jakiegoś lęku przed pajęczakami nie mam. Zmęczyło mnie trochę to, że tam sami ninja biegali, począwszy od elfów, co w miarę zrozumiałe, ale potem mieliśmy jakieś orcze komando i nawet krasnoludy w akrobatów się zabawiały. Przyjaciel, któremu prowadzę sesje rpg podsumował to krótko: "Patrz, zapamiętaj i nie rób tak" : ) Oczywiście Smaug wymiatał.
Oglądało się toto dobrze, ale nie na tyle, bym chciał to oglądnąć po raz drugi.

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 09, 2014, 12:04:42 pm »
A ja zapytam się czy ktoś oglądał w 48fps tudzież w 4dx i jak wrażenia?
Ja ogladałm- oczywiście drugą część, na pierwszej nie byłam w kinie.
Wrażenia mega, idealna płynnośc obrazu nawet u osób noszachych okulary korekcyjne.
Fakt, ze niełatwym zadaniem jest zrobienie trylogii z cienkiej dość powieści, ale moim zdaniem Jackosn fajnie to rozegrał i fabuła ani postaci nie ucierpiały, przeciwnie zyskaliśmy więcej elfów ;)
Za jakiś czas na pewno obejrzę w domu po raz drugi :)
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Hollow

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 09, 2014, 06:25:54 pm »
Właśnie skończyłem oglądać 2 część Hobbita. Moim zdaniem film wypadł lepiej niż pierwsza część ale i tak wolałbym aby odpuścili większość dodanych scen. Mogli całkowicie wyciąć motyw Legolasa i film nic by na tym nie stracił. Motyw elfki jeszcze ujdzie, ale to jak orki weszły do ludzkiego miasta i nikt nawet nie wszczął alarmu rozbawiło mnie.
Najlepszą postacią w całym filmie był i tak Smaug. /chyba najlepszy smok jakiego widziałem w filmie.

Offline GoldenMan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 02, 2014, 06:54:36 pm »
Oglądałem obie części i z niecierpliwością czekam na trzecią. Kino fantasy najwyższych lotów, świetnie się ogląda Hobbita, chyba tak samo dobrze jak Władcę Pierścieni.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderatorzy
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 03, 2014, 01:00:24 pm »
Byłem wczoraj na cz. 2 w IMAXie.
TAK powinien wyglądać film! Akcja, elfka, smok, przygoda! Nie wiem czemu sobie wymyślili że z Hobbita zrobią 3 filmy, ale pokazali że pomysł mieli dobry, a wykonanie jeszcze lepsze.
Wg mnie bilet był TANI! Pierwszy raz tak uważam.
Zastanawiam się czy nie iść jeszcze raz dla samej sceny jak elfy gonią orków goniących krasnoludy w beczkach - ledwo wytrzymałem, żeby się nie śmiać na głos. (Piszę to jako komplement, tak dobra była wg mnie ta scena.)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Ryceros

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 10, 2014, 10:33:44 pm »
Nie wiem czy ktoś zaobserwował, ale pierwsza część Hobbita kończy się słowami: "najgorsze już za nami".
W drugiej, ostatnie słowa to: "co myśmy zrobili!".

Trzecią, postanowiłem już, że obejrzę na kompie.

Offline LuckyB

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 01, 2014, 01:49:08 pm »
Dla mnie genialne były obie części :) I niecierpliwie czekam na kolejną :)

Offline Haldor

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 11, 2014, 07:26:16 pm »
Nie wiem czy ktoś zaobserwował, ale pierwsza część Hobbita kończy się słowami: "najgorsze już za nami".
W drugiej, ostatnie słowa to: "co myśmy zrobili!".

Trzecią, postanowiłem już, że obejrzę na kompie.

Ja żałuję że drugiej nie obejrzałem na komopie, bo Jacksona poniosło i przy scenach akcji jak z komedii slapstickowej i we wplątaniu w film Legolasa, który dostał więcej czasu ekranowego niż Bilbo. Trzecia część to wielka bitwa, więc do kina się wybiorę dać się okraść z 20 zł po raz kolejny :biggrin:

Offline Ribald

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 29, 2014, 07:27:44 am »

arrr
http://time.com/3048576/hobbit-battle-of-the-five-armies-trailer-watch/


Pippin's song dobrali genialnie i lubią się powtarzać - Bard ma na widok elfów m/w taką samą minę jak Theoden w Dwóch Wieżach. Bitwa będzie epicka bez wątpienia, ale bardziej nawet czekam na konfrontację Białej Rady z Sauronem.   
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline GoldenMan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 03, 2014, 08:30:36 pm »
Też jetsesm ciekaw konfrontacji, na razie mało materiałów dociera do Polski oficjalnych właściwie nic jeszcze...

 

anything