trawa

Autor Wątek: Hobbit: Niezwykła Podróż  (Przeczytany 45209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysterix

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:46:01 pm »
Muszę obronić swoja tezę. Fakt, FOTR zdecydowanie najlepiej ujmuje całość fabuły "książkowej". Bardzo sprawnie zrealizowany, można powiedzieć przeniesiona książka na ekran. Poprzeczka wysoko postawiona. A jednak, dla mnie dwójka była minimalnie lepsza. Akcja rozbija się pomiędzy równoległe wątki. Dla mnie przede wszystkim bitwa o Helmowy Jar, wątek z Entami, pościg za Merrym i Pippinem. W trójce, skracając, dorzucono wyjątkowo dużo scen batalistycznych. Może nie są one mistrzostwem, ale w kanon już się wpisały.

Offline GoldenMan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 08, 2013, 09:36:20 pm »
Haha, ja nie jestem, choć scena widowiskowa, to nie takie najabrzdziej mi zostaja w pamieci  :badgrin:
W ogóle to czytałem książkę dawno temu. Film oglądałem niedawno, załuję, że nie w kinie. Pięknie odwzorowany,a nawet nieco poszerozny swiat z ksiażki. Chyba się zakochałem w Nowej Zelandii ;)  Jacskon wykonał dobrą robotę.

Offline lalusia

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 09, 2013, 09:01:08 pm »
ha, ha... Ile osob tyle gustow i guscikow:) kazdemu bedzie podobalao sie co innego... Ja ksiazke czytalam najpierw , a potem dopiero ogladalam film i nie zawiodlam sie. Oczywiscie mozna sie czepiac szczegolikow, ale ogolnie nie mozna niczego zarzucic. Na kolejna czesc tez sie wybieram :biggrin:

Offline Hollow

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:17:26 am »
najnowszy odcinek Honest Trailers został poświęcony Hobbitowi:

Honest Trailers - The Hobbit: An Unexpected Journey

z częścią zarzutów nawet się zgadzam...

Offline lalusia

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:19:55 pm »
z ktorymi?

Offline Hollow

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 15, 2013, 05:22:50 pm »
Przede wszystkim z tym, że chcą zrobić z Hobbita Trylogię.

Offline Fezz

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:02:19 pm »
To już w ogóle trzeba przyjąć, że Hobbity nie są tylko ekranizacją, tylko produkcją samą w sobie. Mi tam to akurat nie przeszkadza, byle filmy były porządne robione tak jak WP, który po 10 latach jest nadal miły dla oka.

Offline lalusia

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:05:58 pm »
To prawda Fezz. Ja tez nie widze w tym nic zlego. Warunek jest jeden- zeby utrzymali poziom filmu...

Offline Radan

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 16, 2013, 04:44:55 pm »
Najbardziej dziwią mnie wypowiedzi co poniektórych recenzentów z Zachodu, którzy już widzieli film. Twierdzą, że był dobry a jednocześnie uważają, że i tak trzy filmy z Hobbita to za dużo. Naprawdę to takie złe, że dostaniemy trzy dobre trzygodzinne filmy zamiast jednego dobrego półtoragodzinnego filmu? Wszak dobrego nigdy za wiele.

Choć oczywiście zgodzę się z tym, że pierwsza część chwilami przynudzała. Ale to mała cena za wszystkie zalety tego filmu.

Offline maximumcarnage

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 16, 2013, 05:45:58 pm »
Z tego co pamiętam, to materiału w książce nie było aż na tyle części. Poza tym nie jest to jej wierne odwzorowanie, także jest to po prostu skok na kasę. Ale jeśli druga część będzie lepsza, to czemu nie.

Offline Fezz

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:51:18 am »
Radan - czytałem reckę, w której ktoś wytykał Hobbitowi, że ma za dobre efekty i... w filmie ciągle coś się dzieje.  :wink: No rzeczywiście straszne rzeczy. :D


maximumcarnage- bo tak jest, że sama książka, to za mało na scenariusz do trzech filmów. Trzeba było więc dołożyć parę wątków.


Offline potworek

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2013, 11:16:32 am »
Dla mnie pierwszy Hobbit to niestety porażka. Dobry reżyser wie co odjąć z filmu, żeby efekt końcowy był jak najlepszy. Przy Hobbicie czułem, że reżyser dodawał co się dało, bo film był jak najdłuższy.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2013, 07:00:20 pm »
Zgadzam się z przedmówcą. Takiego lania wody i dłużyzn nie widziałem w żadnym filmie chyba. Nie wiem jakim cudem film bez treści mógł się podobać...
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline lalusia

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2013, 07:36:08 pm »
No sami widzicie, jedni narzekaja , ze w jedynce sie nic nie dzialo, innym teraz przeszkadza , ze dzieje sie za duzo:) Nie dogodzi sie wszystkim...
Goral co masz na mysli, ze film byl bez tresci, bo nie skumalam?

Offline Motyl

Odp: Hobbit: Niezwykła Podróż
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 21, 2013, 06:15:51 pm »
To już w ogóle trzeba przyjąć, że Hobbity nie są tylko ekranizacją, tylko produkcją samą w sobie. Mi tam to akurat nie przeszkadza, byle filmy były porządne robione tak jak WP, który po 10 latach jest nadal miły dla oka.
Jeżeli są produkcjami samymi w sobie to dlaczego noszą tytuł "Hobbit", a nie "Świat Tolkiena i inne opowieści"?
Wolę w wykonaniu Jacksona sceny takie jak w domu Bilba z pierwszej części niż nieustanne ganianie się, strzelanie, spadanie z rynny do beczek z beczek do wody itp. na zasadzie, że niech dzieje się wiele nawet jak jest głupie. No i może za mało postaci jest, wprowadźmy nowe, bo Tolkien o nich zapomniał, a na 125 stronie przepisów do tabelki H mieszczącej się w dodatku A do Władcy wspomniał o babci Bilba, to niech i ona się pojawi.
Rozrywka bywa męcząca.